Jump to content


Najvece zablude u hi - fi - ju pa i sire


suca77

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zavese, tepisi, prozori, stoljnjaci, stolovi, stolice, ormani, natkazne,... :facehearts

 

Prozori?? Vlaznos'?! :ph34r: Nemo'! Ne valja kad je suvo, ne valja kad je vlazno (u stvari, zavisi, kako kad i kako gde), ne valja kad je vruce (il' valja? al' ne moze mlogo da se izdrzi, kazu ljudi), kad je ladno (definitivno ne valja?)!  :crno-na-belo  Ima ne razliciti.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je :) vidim svi smo se malo razbudili iz zimskog sna pogotovo moj kolega Ninjaaaaa...

Ipak nisi u pravu za mismatch - eve kad je gram.. setup u pitanju jer je sve odabrano sa paznjom i probom i to na pravom mestu i kod pravog coveka koji je svojim znanjem prevazisao hi fi i diy forume. Jelco je uz jos neke rucke kao sto je bila recimo i AT 1009 bila bas match za Valenciju jer su imale dobru efektivnu masu. Eto ti mi kazi strucno zasto mislish da je Jelco sa 750d missmatch sa Valencijom.

@ kolega i to izuzetno postovani Impuls Burmesteru ne treba moje reklamiranje ako bude isao u oglas , njegov brand name i naziv modela iz serije top line sa oznakom 001 dovoljno govori o njemu . Nemam potrebe da ga reklamiram jer on kao i sve na trzistu ima svoju cenu. Dobro znas kad sam ga kupio i koliko je vec kod mene (vise od tri godine ) i jel treba sad da se stidim i mozda pravdam nekom ako ga ikad budem prodavao

Mozda ce pre gram.. u prodaju jer ja eto ko sto rece Ninja ne znam da uparim analogne komponente u sistemu a mozda ipak nista nece u prodaju. Osecam se posle vaseg posta kao da mi neko zaviruje u dzepove sto nije nimalo lepo i kulturno . Ja ne naplacujem svoje savete i svoj rad u hi fi ju kao vi i ne zivim od toga vec sam konzument i musterija kao i vecina klijenata koja je bila kod vas za raznorazne usluge i sta cu i kad cu prodati je moja licna stvar.

U svakom slucaju vi ste za mene jako postovani kolega kojeg izuzetno cenim i postujem , cije postove izuzetno uvazavam i cenim jer uvek imate sta da kazete i napisete pa savetujem da to budete i radite uspesno kao do sad i ne zavirujete u tudji dzep jer i vama to niko ne radi.

Mozda je i jos jedna velika zabluda u hi fi ju bacati pare za promene komponenti na putu signala a opet mozda i nije . Da li i koliko se moze zamenom jednog operacionog pojacivaca i par elektrolita uticati na zvuk hi fi kompomente. Eto jos jedne zablude ili istine

.

Link to comment
Share on other sites

Suco, bre, kome se i zbog cega pravdas? :)

Cackaju te mangupi, sram ih bilo. 

 

Na ovom Forum-u su svi zlatni, fini i naivni, to je vec odavno jasno.  :xmas

I svi jednaki, naravno.

 

P.S. Samo tvoje teme mogu ovakvu pisaniju, za jedan dan, da izrode!  :1038:   :thumbsup2

 

 

@alexandar zaboravio si prasinu  

 

Eh, decak, prasina nema uticaja na ono o cemu sam ja pricao. To smeta samo ovim audiofilima. 

Ako tebi, pak, zasmeta, tako mladom, treb'o bi da se zabrines, opasno! :P

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ali, ako se dogovorimo da "........" podrazumeva ".........." 

:thumbsup2

 

Eh, kad bismo mogli da se dogovorimo barem oko osnovnih pojmova.....onda bismo mogli i da primenimo neka pravila zakljuÄivanja.

 

Ovako, uvek sve zaguÅ¡e i zatrpaju oni Å¡to vole da sažetu reÄenicu preformuliÅ¡u u pet ispraznih.

Link to comment
Share on other sites

@ kolega i to izuzetno postovani Impuls Burmesteru ne treba moje reklamiranje ako bude isao u oglas , njegov brand name i naziv modela iz serije top line sa oznakom 001 dovoljno govori o njemu . Nemam potrebe da ga reklamiram jer on kao i sve na trzistu ima svoju cenu.

...Osecam se posle vaseg posta kao da mi neko zaviruje u dzepove sto nije nimalo lepo i kulturno . Ja ne naplacujem svoje savete i svoj rad u hi fi ju kao vi i ne zivim od toga vec sam konzument i musterija kao i vecina klijenata koja je bila kod vas za raznorazne usluge i sta cu i kad cu prodati je moja licna stvar.

 

ne znam sto Vas je toliko pogodila bas moja jedna recenica u kojoj sam zaboravio smajli? A sto se tice zavirivanja u dzepove procitajte sta ste napisali pa razmislite ko kome zaviruje...

 

Ako ste slucajno u mom postu osetili da zelim da se izreklamiram da bih Vam prodao phono preamp, odmah da Vas razuverim da nije tako. Da mi je to namera onda bih visio po ceo dan na forumu i ubacivao proste recenice, kao neki guru-i, da bi se videlo da sam tu i nabavio neki posao. Problem sto ja ne pijem pivo, nemam bas mnogo vremena i ovde sam ipak da bih pomogao pisanjem a ne uzimanjem para.

Link to comment
Share on other sites

PoÄeo sam da mislim da je HiFi sistem kao pojava zabluda. Evo u sredu smo kod mene pržili mnogo zlu kajsiju i viÅ¡nju, bilo je i Å¡togod Äega joÅ¡, nas trojica sa pratiljama, posle talasa ženskih predloga gledali/sluÅ¡ali smo na laptopu Pink Floyd snimak iz Pompeje, žešći trip nikad nisam doživeo a da je tako malo truda ukljuÄivao. PoJenta: sastavljam Å¡to bolji mogu HiFi sistem da bih Å¡to bolje uživao u muzici (neki uživaju i u zvuku i ureÄ‘ajima), a ovamo ToÅ¡iba i jućub, viÅ¡nja i malo kojeÄega pride kreiraju sjajan osećaj koji uz sistem nisam imao?

 

Možda ja, na kraju krajeva, nisam audiofil nego obiÄan hedonista? Ili biti audiofil povlaÄi sa sobom da si hedonista i pomalo sado-mazohista?

 

Ili je sve ono Å¡to vidimo, ili izgleda da vidimo, samo u snu san?

 

Å to li sam se uopÅ¡te vraćao kući iz grada? 

Link to comment
Share on other sites

Kada bi svi uzeli da pevamo i tapÅ¡emo, ili se pak vratili u kameno doba da razvlaÄimo životinjsku kožu za bubanj, opet bi se naÅ¡li neki da polemiÅ¡u da li je bolje da to bude kravlja ili ovÄija koža, da li udaraljke da budu od treÅ¡nje ili kruÅ¡ke... :)

Link to comment
Share on other sites

Danas bilo mirno, suca vas razdrmao posteno, i trebao je :)

 

Odavno je bilo mirno i dosadno. Ovakve teme su dobre, samo ako nema fajta  :(

Po meni je hi fi zabluda za sve, osim za nas koji smo ubedjeni da je najbitnija sporedna stvar na svetu.

Moje skromno miÅ¡ljenje je da se uživanje svodi na prosto-proÅ¡irenu psihologiju. Ja volim digitaliju, a cenim vinil. Nikad ne bih napravio postavku sa gramofonom - nemam prostora, nemam vremena i nemam toliko novca za ploÄe koje bih želeo da imam. 

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto Vas je toliko pogodila bas moja jedna recenica u kojoj sam zaboravio smajli? A sto se tice zavirivanja u dzepove procitajte sta ste napisali pa razmislite ko kome zaviruje...

 

Ako ste slucajno u mom postu osetili da zelim da se izreklamiram da bih Vam prodao phono preamp, odmah da Vas razuverim da nije tako. Da mi je to namera onda bih visio po ceo dan na forumu i ubacivao proste recenice, kao neki guru-i, da bi se videlo da sam tu i nabavio neki posao. Problem sto ja ne pijem pivo, nemam bas mnogo vremena i ovde sam ipak da bih pomogao pisanjem a ne uzimanjem para.

 

ccc.. nemaš vremena za marketing i PR... nikada ti Guru nećeš postati.. :)

 

mahanje.GIF

 

PoÄeo sam da mislim da je HiFi sistem kao pojava zabluda. Evo u sredu smo kod mene pržili mnogo zlu kajsiju i viÅ¡nju, bilo je i Å¡togod Äega joÅ¡, nas trojica sa pratiljama, posle talasa ženskih predloga gledali/sluÅ¡ali smo na laptopu Pink Floyd snimak iz Pompeje, žešći trip nikad nisam doživeo a da je tako malo truda ukljuÄivao. PoJenta: sastavljam Å¡to bolji mogu HiFi sistem da bih Å¡to bolje uživao u muzici (neki uživaju i u zvuku i ureÄ‘ajima), a ovamo ToÅ¡iba i jućub, viÅ¡nja i malo kojeÄega pride kreiraju sjajan osećaj koji uz sistem nisam imao?

 

Možda ja, na kraju krajeva, nisam audiofil nego obiÄan hedonista? Ili biti audiofil povlaÄi sa sobom da si hedonista i pomalo sado-mazohista?

 

Ili je sve ono Å¡to vidimo, ili izgleda da vidimo, samo u snu san?

 

Å to li sam se uopÅ¡te vraćao kući iz grada? 

 

Uživanje u muzici, druÅ¡tvu, alkoholnim destilatima, i u pratiljama dapaÄe, samo je znak da te hifi boles' joÅ¡ uvek nije potpuno zahvatila.. msm sram da te bude, ti o tome na ovome mestu.. nisi bre normalan :D

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da (na)uÄimo od ovih Lego-ista. Oni dobiju i pomoć sponsor-a...

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/dok-ih-zene-ne-oteraju-ovi-beogradani-ne-piju-i-ne-puse-da-bi-pare-dali-na-ovo-ludilo/159788.phtml

Ne razumem zaÅ¡to je, sasvim nepravedno, u spisku važnih Äinilaca Å¡emizet stavljen na Å¡ufit.

Link to comment
Share on other sites

Rega 250 i Valencia ima 9.43 Hz a Jelco i Valencia 8.15 Hz. Imas sve to u temi koju si zapoceo.

Nema tu puno mudrovanja, samo trebas malo razmisliti i primjeniti informacije sto imas i sto si odavno dobio. Ti ocito vjerujes uvijek nekom "imenu" ne koji nakacis masu epiteta.

Sto se tice reklame i prodaje, nije prvi put a ocito ni zadnji put. Lako se to utvrdi kad se pojavi u oglasima.

A sto se teme tice i tvoje uloge i namjere, uvijek je bilo takvih ... na dvorovima jednom davno :)

Link to comment
Share on other sites

Ninjaa moj dobri dokle cu da te ucim :) bre dzaba ti Hz - i kad moja Rega rb 300 nije uspela da prodje razne nivoe rezonanci rucke , glave , antiskejtinga itd podesavanja na odgovarajucoj test ploci ( pisalo se o tome koja ploca tacno ) a bez koje ne mozes da znas da li si glavu dobro upucao u konfiguraciju celog gram..Rega je na skali od 1 - 5 stala na nivou 1 , Jelco sa 750d zajedno sa mocnom AT 1012 na 4.5 kao i mocna SME 4.

Pa cekaj malo zar mislish da sam toliko naivan i da bi napamet dao tolike pare za rucku nasem kolegi Neskoru a da nisam znao da cu sa njom upucati svoju Valenciju. Na kraju ti si ipak u zabludi ako mislis da je tako

Epitete kacim onima koji svoj posao dooobro znaju i koji su me svojim znanjem i vestinama ubedili u to , cije rezultate slusam u sistemu svaki dan i uzivam punim srcem kad god upalim sistem

Neces sledeci put  :P  u Boljevcima dobiti onako lepo servirano pecenje i hladno pivo od mene , nisi dobar :)

Link to comment
Share on other sites

Suco, odgovor je da.

Na drugo, vjerujem da uzivas ali vise uzivas ako ti neko potvrdi. U stvari, treba ti potvrda i tapsanje po ramenu, drugcije bi tesko uzivao.

Trece, pivo nisam pio, vozio sam a za meso, da sam znao, dao bih prvo nekome da proba pa sacekao pola sata ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...