Jump to content


Najvece zablude u hi - fi - ju pa i sire


suca77

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Suco, kao prvo, kod tebe Jelco i Valencia je mismatch! Odmah na pocetku si promasio osnovne parametre sto ti jei naglaseno i izracunato. Imas to na forum. Odmah tu gubis u poredjenju ili bolje receno poredis nastimano i rastimano.

Drugo, RIAA missmatch.

Trece, ista produkcija CDa i LPa ne znaci da su isti. Uvijek je razlika izmedju njih i nema pravila koji je bolje snimljen, moze biti i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites

Da varijabila kako je odrađeno je presudna u tome što ne može da se utvrdi sa sigurnošću.

TehniÄki je CD superioran u svakom smislu. Vinil se preferira iz nostalgije i ljubavi prema nesavrÅ¡enosti. Wabi-sabi.

Tehnicki da i ako je snimljen kako treba. Problem je sto vecinom nije.

Voda je najbolje pice na svijetu sve dok nije zatrovana.

Link to comment
Share on other sites

Poređenje analogno vs digitalno, onako, generalno, je potpuno besmisleno.

Mnogo je varijabli koje utiÄu na konaÄan ishod, tako da smisla ima samo konkretno porediti setup vs. setup, pri Äemu Äak i onda ne može da se izvuÄe 100% jasan zakljuÄak, s obzirom da se koriste dva razliÄito produkcijski odraÄ‘ena medijuma, a to može da napravi u startu razliku u korist jednog setup-a.

LiÄno koristim i analogno i digitalno i srećan sam kad naÄ‘em dobro produciran vinil, CD, FLAC,....

Link to comment
Share on other sites

Tehnicki da i ako je snimljen kako treba. Problem je sto vecinom nije.

Voda je najbolje pice na svijetu sve dok nije zatrovana.

Nije, ali isti problem ima i vinil. Nijedan medijum nije iskorišćen perfektno. Mada subjetivno deluje da je CD viÅ¡e procenutalno loÅ¡e iskorišćen. Rezultat Äesto deluje kao da na HDTV se pusti SD materijal, i onda se kaže da televizor ne valja.
Link to comment
Share on other sites

Nije, ali isti problem ima i vinil. Nijedan medijum nije iskorišćen perfektno. Mada subjetivno deluje da je CD viÅ¡e procenutalno loÅ¡e iskorišćen. Rezultat Äesto deluje kao da na HDTV se pusti SD materijal, i onda se kaže da televizor ne valja.

Pa eto, ja snimih cerku u HD, prikljucih na TV i primjetih da je bolje vidim na TVu u HD nego sto je vidim pored TV uzivo sa mojim ocima!

Gdje tu greska i sta je ispravno?

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo izgleda na dizanje rejtinga Burmestera, izgleda da ce na oglas

 

Ne verujem da Burmester moze da pridje zvukom Wolandovom gramofonskom setapu iako je duplo jeftiniji od Burmestera. Sto se mene tice cd mi je mogo prakticniji format jer mi je muzika lako nabavljiva. Da placam XRCD, Chesky, TBM, FIM po 70 evra komad debelo bih razmislio da li slusati diskove ili preci na gramofon. Osalo mi je oko 150 ploca od davnih dana raznih izdavaca ali samo jedna ima korektan snimak aiko ih je mnogo stranih a ne samo nasih

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, ja snimih cerku u HD, prikljucih na TV i primjetih da je bolje vidim na TVu u HD nego sto je vidim pored TV uzivo sa mojim ocima!

Gdje tu greska i sta je ispravno?

E, reci to onima Å¡to veruju da je koncert bolji od snimka.

To bi bio interesantan fajt. Mogao bih, Äak, da iznesem i par interesantnih pitanja i argumenata, ali, forum je prepun dokonih baba Å¡to ÄeÅ¡u jezike, slaba vajda od fajta.

Link to comment
Share on other sites

Ovako bi trebalo da bude bolje, mozda vec postoji tako nesto , no nema veze

Najveca zabluda za mene u hi - fi - ju je da je gramofon bolji nosac zvuka od cd player - a odnosno komp + dobar dac

Mozda se gramofondzijama ( medju kojima se i ja nalazim ) ovo nece svideti ali postoji mnogo dokaza da je to tako

Ah bre Å uco, Å¡ta te terao Ä‘avo da pokrećeÅ¡ ovu temu? Do nedavno si i sam bio na klackalici kad je ova dilema u pitanju. OÄigledno su na jednu stranu prevagnula merenja koja si vrÅ¡io odomad, zarad pozicioniranja zvuÄnika. ;-)

Eh, ta merenja....

p.s. i da budemo precizni, gramofon, cd, kompjuter+dac nisu nosaÄi zvuka. :P

Link to comment
Share on other sites

Pustao paralelno ploca - CD ........... Meni, mome uvu ipak prija vise gramofon, posebno odkako stigo Schroeder, a Stradi ga upickao. Mnogo mirniji zvuk, normalna dinamika. CD, flac, wave, ko na steroidima.  Sad, nisam slusao tako nadrndane plejere ko Burmester, ali bile su to skupe, dobre  i postovane sprave. Moj glas definitivno za vrtesku. Uzgred, ni Cd nije jeftina rabota ako hocete iole rezolutan zvuk. Plejer, DA konvertor, spdif kabl, XRCD ili vec neka nadrkana kuca 40 E+, dodje mu to na isto il jos skuplje, a ovamo gramofon eksluziva . Cvrc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...