Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Ljudi, mi više nemamo dobro komercijalno pivo.

Ima par malih pivara koje prave iole okay kvalitetno, ali ova mass produkcija je krš neopevani.

Čisto za info...Supruga mi trenutno u Pragu i malo obilazi i pivare...Kaže bolje pivo odavno nije pila i da su ova naša u rangu onoga što prosečan građanin izbacuje svako jutro kad ustane.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, vecina piva u prodaji kod nas je krš. Ponavljati to na svakoj strani teme nije lose za nove clanove ali za stalne posetioce malo smara. NHF.

Opet, pomenuh rec vecina - dakle, ima i pozitivnih primera, pominju se na svakoj strani, mozda i to malo smara 😄.

Anyway, Dundjerski apsolviran sa 3 uneta litra, jadno. Otisao do lokalnog mikrofarad marketa i pazari dva Laska da me uspava, sutra opet u magacin. Imam osecaj da ce ovijeh Šes Dunđerskih da me spopadne iz zasede sutra ujutru...

Link to comment
Share on other sites

D0krc@.

Stvar ce sutra biti komplikovanija. Dunđerski ima odloženo dejstvo, nešto kao premijer na međunarodnu zajednicu.

Malopre mi Disco Head javio da sutra ne radi, problem sa zubom, sutra operacija. Tako da... sutra trotter samostalno nastupa protiv zlih snaga Mordora i udruzenih sila negativiteta u tami Magacina, sam protiv svih kao i uvek, a verovatno i mamuran sto ce predmetnu borbu uciniti nepovoljnijom u smislu ocekivanog ishoda od strane poor trottera - to se kaze Firma vs Trotter iz keca u keca. Ali... ako publika bude moj 12-ti igrac sto rece neki bokser nekoć, moźda i izvucem remi. Javljam sutra. Ako ne javim onda smatrajte me tehnicki nokautiranim na penale.

Sve vas volim, živi mi bili!

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2016 at 16:44, nikstev2000 said:

Kad počneš sa nekom jačom IPA-om, posle nema vraćanja na neki pilsner ili nešto slično...

potvrdjujem. u tim lagerima, pilsovima i sl nema ni blizu hmelja kao u pale aleu. navukao sam se zesce na hmelj. i sto je najvaznije, uzivam u pivu kao nikad do sada.

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2016 at 23:23, stereo said:

Pivo koje je ovde u prodaji nema veze za istim u EU i to važi za bilo koji brend.Nakon povratka u Srbiju imam utisak da su nam piva slatka...kao da stavljaju previše slada ili šta ga ja znam. lično mi je favorit paulaner.

Tja, kupovao sam i pio EU piva u EU, i tvrdim da su ova mass production isto srnj. k'o i kod nas. Jednostavno, svi imaju istu tehnologiju. Prošle godine sam bio 1.5 mesec u Češkoj. Sada s' proleća, skoro mesec dana u Nemačkoj. Dobra su im točena piva u pivnicama, dal' ona pre pasterizacije, dal' ona sa nezavisnih malih pivskih linija (pivnice imaju svoje linije). Ali flaširana u radnji, možda nijansu boje nego kod nas. Ali za diskusiju. Kod Nemaca je još najmanje loše.

Dobro je npr. Cisk pivo na Malti. Njihovo, lokalno, pivara je i dalje nezavisna, nije u nekom miltinacionalnom lancu.

Interesantno, dobra su mi bila i Tango pivo u Alžiru, i Stella u Egiptu. Takođe lokalna, takođe van velikih multinacionalnih lanaca. Da se razumemo, nisu vr' pivarske umetnosti, ali su svakako bila bolja od lokalno proizvedenih Heineken i Amstel (koji su bili još gori od ovih pravljenih kod nas). Otprilike, k'o Mythos što je bio pre prodaje ne.znam.sada.kojem.multi.lancu...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, surferlola said:

potvrdjujem. u tim lagerima, pilsovima i sl nema ni blizu hmelja kao u pale aleu. navukao sam se zesce na hmelj. i sto je najvaznije, uzivam u pivu kao nikad do sada.

Кад помену хмељ (Humulus lupulus) знате ли да је из породице Canabaceae, заједно са Canabis sativa? :)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, gvlada said:

Кад помену хмељ (Humulus lupulus) знате ли да је из породице Canabaceae, заједно са Canabis sativa? :)

DSC_0016.JPGsve i da ne znam, bilo bi mi sumnjivo po izgledu i mirisu ... :)

18 sati ranije, RingeRaja said:

piva.jpg

 

Stigla supruga iz Praga...

bila bi fora da ti je donela prazne limenke :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...