Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Kako je moguce da se pokrene ovakva troll prica, posle jednog, onakvog, post-a?

 

Odgovorom na totalno nebitan, 4 meseca star post.

O ne primerenom recniku tek..

 

Stvarno je steta sto se post-ovi vise ne brisu.

 

Beatgoeson, zivi mi bili, valjda cemo popiti jos neko pivce ako dodje do onog planiranog clash-a, ili vec nekom drugom prilikom. :)

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Znaci nista od dokaza da su namirnice stvarno drugacije?

Hoćeš da te pustim da pobediš, da izgledaš dovitljiviji, šta?

Već sam se pravio da ne znam šta radiš. Onda smo taj deo prošli. Ne znam zašto misliš da sada ako ponoviš istu navlakušu, koju si sam obelodanio da je, da će da uspe.

Elem, stavio Äovek link. Linolada je drugaÄija u odnosu na originalnu, i to su objasnili da mi ne volimo kvalitetniju varijantu. Bilo u novinama, meni je bilo izrazito smeÅ¡no na viÅ¡e nivoa.

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da se pokrene ovakva troll prica, posle jednog, onakvog, post-a?

 

Ma, nije bitno što je posle ovakvog ili onakvog posta, meni više smeta što je forum prepun neobaveznog, besmislenog ćaskanja. Pa onda uđeš na pet - šest tema gde ima novih stvari i ne nađeš ništa suvislo.

 

Dobro, ovde se bar razume o Äemu priÄaju, a to nije o pivu. B)

Link to comment
Share on other sites

Ko je prvi poceo da pise o kokakolama i cokoladama u pivskoj temi? Tu se niste bunili?

To je bilio u kontekstu toga da pivo na naÅ¡em tržiÅ¡tu gubi kvalitet redovno, naroÄito licencirana, kao i sve ostalo. Å to ti nisi shvatio jer si Äitao od mog posta bez konteksta?

A Å¡to se novina tiÄe, ovo je bilo taÄno, to Å¡to ima većinom Ä‘ubreta, je zaÅ¡to sam i prestao da ih Äitam. I dalje nastavljaÅ¡ isto, umesto da si se ti potrudio da progutaÅ¡ ponos,

i priznaÅ¡ da to Å¡to sam piÄao na drugim temama je taÄno.

 

beatgoeson, izvinjavam se, tema ide krajnje neukusno od tvog posta, da deluje uvredljivo na to Å¡to si napisao.

Ako mu se ne bi dopalo to pivo, verovatno bi neko drugo, pa bi mogli da diskutujete zašto preferirate baš to...

Link to comment
Share on other sites

Ma ozbiljno, jednu stvar nisi potrkepio Äinjenicama, jer ih nemaÅ¡, sve prazne fraze. To nije znanje, a u tvoju praksu neću da zalazim.

I ako misliš da izjave tipa imaš sir u ušima pa neću ja da ti dajem svoje sveto znanje, imaju ikakvu težinu, trebalo bi stvarno da razmisliš.

Ti ako hoćeÅ¡ da izmiÅ¡ljaÅ¡ slobodno, ne znam zaÅ¡to oÄekujeÅ¡ da ću da saraÄ‘ujem u tome.

Link to comment
Share on other sites

beatgoeson, izvinjavam se, tema ide krajnje neukusno od tvog posta, da deluje uvredljivo na to Å¡to si napisao.

Ako mu se ne bi dopalo to pivo, verovatno bi neko drugo, pa bi mogli da diskutujete zašto preferirate baš to...

 

Sve je u redu, bila je to crtica koja ne zahteva nikakav odgovor, niti poseban pijetet i tišinu.

 

Ali je evidentno da je forum prepun neobaveznih prepucavanja. Još ovde, u off-u, i da razumem. Ali, u nekoj ozbiljnijoj temi - vidim ima novi post, pogledam, a ono nešto tipa: "I ja tebi". I tako na dve strane. :bounce

Link to comment
Share on other sites

To je bilio u kontekstu toga da pivo na naÅ¡em tržiÅ¡tu gubi kvalitet redovno, naroÄito licencirana, kao i sve ostalo.

 

Bio sam skoro u Pragu, i kkupio sam tamo originalni Staropramen, made in Czech Republic. Onda sam u BudimpeÅ¡ti kupio isto Staropramem, gle, napravljen u SlovaÄkoj. Doneo to kući, i kupio ovaj naÅ¡ iz Apatina. I onda smo kući pravili blind test, da ne znamo koje pijemo. Da, sva tri su razliÄita, i sva tri su srnj. ÄŒak nam se ovo iz Apatina najmanje nije svidelo.

 

Ali to je pivo iz multi nacionalne koproracije. Češka piva iz manjih nezavisih pivnica po Pragu su ...mmmmmm.....

 

ProÅ¡li vikend mi drugar doneo burence od 5l Krombacher-a. Kupljeno kod nas, ali made in Germany. E to jeste pivo. Popili smo sve, bez osećaja dehidracije ujutro, bez žeÄ‘i, bez ikakve "mutnoće" u glavi, sem one prijatne opijenosti to veÄe dok smo pili. Od ovih naÅ¡ih brljotina, obiÄno se od dva veÄernja ujutru osećam polu mamurno.

 

A i to za Milke, kupio sam u BeÄu neku, i onda istu tu vrstu kupio kod nas. Probali uporedo obe, opet blind varijanta. I jesu razliÄite, ali neznatno, teÅ¡ko za provaliti. Ova iz Austrije je bila možda malo slaÄ‘a. Dojmim se da se razliÄite serije iz iste fabrike viÅ¡e razlikuju.

Link to comment
Share on other sites

Nema niko nameru da saradjuje s tobom jer su to corava posla. Cilj je jedino zaustaviti tvoje 'delovanje' . . .

 

Daj, bre, Panto odmori malo. Mislim, jeste smešno za one koji se ne lože, ali po čemu se onda ti razlikuješ od nekolicine drugih članova koji su slično tako dobronamerno, Ojlenšpigelovski, ložili forum, a sada su dva metra ispod HTML-a?

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod piva... :lol:

 

Definitivo više ne kupujem pola "naših" piva, pošto me i od dve fjalke, kad prestane da "deluje", boli vugla.

Od ovih boljih niÅ¡ta...Koliko god da popijem nema nuspojava, dok traje, traje, kad izlapi alkohol ja Äio i vedar.

Apatinsko mi je najgore...Posle jedne flajke nisam nizašta.

Link to comment
Share on other sites

Gde ima?

 

Recimo u NSu Founders (pod obavezno Porter i Cenntenial IPA) ima Lager & Wine, a BrewDog Tehnolog's bar i Irish pub. Na jos par mesta sam vidjao/pio.

 

U BG-u ima nekoliko "kafana" (i/ili prodavnica) u kojima ima dosta egzoticnih i dobrih piva:

http://svetpiva.rs/gde-kupiti-i-popiti-dobro-pivo/

 

Treba probati i domaci Kabinet.

http://kabinet.rs/online-shop/

Recimo za pocetak SuperNova i Vertigo.

Link to comment
Share on other sites

Pivo sve reÄ‘e "svesno" biram, izuzetak su bleje u pabu, grupni izlasci i organizovane pijanke (za Å¡ta je ZajeÄarsko neprevaziÄ‘eno, gajba za manje od crvene, Å¡ta ćeÅ¡ viÅ¡e). Meni je vino postalo neviÄ‘eno omiljeno piće, joÅ¡ je i kupovina zanimljivija. SiÄ‘eÅ¡ u podrum, probaÅ¡, Å¡ta ti se svidi kupiÅ¡ u ogromnim koliÄinama. Trenutni favoriti, sve bela vina, redom od boljeg ka najboljem: Traminac, Beli Burgundac i Muscat Ottonel.

 

 

I mali "hint" ako se kupuje u maloprodaji: maÄ‘arski Tokaji Muscat, bez 2 flaÅ¡e po glavi ne pokuÅ¡avati, jako dobro klizi i nikad ga nema dosta!  :crno-na-belo

Dobar je i Burgundac koji pune VrÅ¡aÄki vinogradi, a i Rubinov Prokupac (ovo je crveno, autohtona sorta, meni mnogo bolje leži od Cabernea koji se pravi kod nas).

Link to comment
Share on other sites

Srpski Prokupac je generalno bolji od Srpskog Cabernet-a, iako i ovde ima izuzetaka. Ipak, po meni je tek Cabernet iz Bordeaux-a onaj pravi, izvorni Cabernet.

Burgundac, tj. Pinot Noir je priliÄno zeznuta sorta na koju su se kod nas (a i u svetu) spotakli mnogo ozbiljniji vinari od VrÅ¡aÄkih vinograda.

 

Da ne tupim...Dobro vino ili dobro pivo, svejedno, dogod je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...