Jump to content


Erdinger (tema o pivu)


Willi Studer

Recommended Posts

Sta znaci original? :)

 

O flasicama sam i pricao, pune se u Madjarskoj. Makar poslednjih 10 godina, za vise ne znam. Samo sto u poslednje vreme nema tih sa termometrom, ako su to original? I pivo jeste drugacije, tj losije.

 

Guinness je bulja, odavno. A cena.. No comment. Jos su "izmislili" onu limenku sa kuglicom, satro bude kao toceno.  :plakanje

 

Ako neko hoce da popije dobro pivo, moze se prosetati do Samo Pivo Bar-a ili slicnih lokala. Preporuka su IPA, Trippel i sl piva. Izbor je zaista odlican, konacno je i kod nas doslo nesto sto vredi. 

Od "jeftinijih", iz prodavnice: Leffe na prvom mestu, Grimbergen, La Trappe.. 

 

P.S. Nisam neki probirac, posto samo cekam Trotter-a da me strelja. Pijem svako pivo, ali ako se vec prica o "kvalitetu".. 

 

P.P.S. nikstev - Vidimo se u komsiluku! 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

O flasicama sam i pricao, pune se u Madjarskoj. Makar poslednjih 10 godina, za vise ne znam. Samo sto u poslednje vreme nema tih sa termometrom, ako su to original? I pivo jeste drugacije, tj losije.

 

Guinness je bulja, odavno..

 

Ја Ñам убеђен да је Стела у флашицама коју Ñам пио задњих година овде била пуњена или у Белгији или у Ðемачкој, можда грешим.. али ова коју Ñам попио јуче нема појма..

 

Ð“Ð¸Ð½Ð¸Ñ Ñ˜Ðµ бар иÑти где год да га купиш..

Link to comment
Share on other sites

Stella nije sigurno. :) Mozda neka custom nabavka. Zvanicno stize iz Madjarske, odavno.. 

 

Za Guinness, toceno nije lose. U Bulevaru kralja Aleksandra, preko puta Djeram pijace, od skoro postoji lokal u kome uz dva porucena tocena (Guinness-a) dodje i po kile pilecih kril'ca. Nije lose, tako vredi. :)

 

P.S. U istom lokalu ima jos nekih tocenih, Paulaner, Zajecarsko (ili Valjevsko), Budwaiser, Kozel, ne znam sta jos. Ok su cene..Nemam procenat.  :blah

Link to comment
Share on other sites

Stella otkad se kod nas prodaje, stiže sa mađarske pipe, nažalost.

Pio sam je u Briselu 2006. i to je u odnosu na ovo ovde, nebo i zemlja. Koliko se sećam, nekako se u to doba i ovde pojavila.

A istina da je i ta MaÄ‘arska u poÄetku bila bolja nego sad. Sad je katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Valjevsko i ZajeÄarsko su jedina piva koja podsećaju na neÅ¡to normalno.Jednom kad probaÅ¡ neki krÅ¡ten Ale nema nazad... :)

 

ZajeÄarsko valja iz nekog starog pogona - valda politarka u staklu.Tako mi bar objasni tehnolog iz te pivare.U novom pogonu je isto djubre ko i sva ova pishalina shto se prodaje sa raznoraznim tiketama.To pivo ima rok upotrebe mesec dana ko nekad - ono zagrebano na vlashi.Ove ostale splachino hemikalije mogu se piju i posle shesto godina kolko su nasvirane otrovima.

Link to comment
Share on other sites

Nema više kod nas dobrog piva...sve ga je manje i u svetu...

 

Sve zbog hebene globalizacije i komercijalizacije...

Mogu da se nađu vrhunska piva iz manjih pivara, ali koštaju toliko da se rađe opredeljujem u tom rangu cene za vino (još uvek mogu da se nađu ne toliko komercijalna i izvikana)...

Hvala Bogu, još uvek nam nisu zabranili domaću rakiju.

Link to comment
Share on other sites

Joj ima rok moj Nikstev.Danas me roknu,a zamal ne bi i rol daun.Jedva mi se dizhe sistem potljevo restarta.Uz nule i jedinice ugledak i shestice.Nisam odavno pio normalno pivo pa se nalik ko leptir.

 

Al' te zveknulo ko istinita prica  :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...