Jump to content


Tjuner


ZoranBG

Recommended Posts

Uh,nostalgia... imao sam dek iz te serije,kad privedes neku cicu na slusanje ploca samo upalis dek da se dobro vidi po mraku,i nista vise od tog plavog svetla ne treba,samo je falio autorevers.

Sondek , imao si srece da nadjes cice koje se pale na hifi. Devojke sa kojima sam se tada zabavljao nisu davale ni 5 para za zvucno vizuelne efekte koje je izazivalo paljenje hifi uredjaja ali se dobro secam nekih belgijskih cokoladica koje je matori doneo sa puta :facehearts

Link to comment
Share on other sites

ÄŒemu cevni bafer? FM signal je ionako suviÅ¡e osetljiv i nežan (ja i dalje mislim da je to najveće Äudo audio tehnike). Osim ako nije u pitanju "zaokrugljivanje" previÅ¡e oÅ¡trog zvuka, ali to je i dalje njegova degradacija i nedostatak samog tjunera.

Mislio sam samo kao mogućnost koju je neko ko ima buffer probao ,da li se pojavljuju i neke smetnje usput ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Analogno emitovanje slike i tona će biti ukinuto zakonom.

Samo ne znam kada. Ovde su se posle pocetne buke krajem 90ih i pocetkom 2000 tih potpuno smirili ( digitalni radio) i nema nesto posebno novih vesti o preseljenju sa analognog u digitalni domen. Ostaje cinjenica da kvalitet prijema najmanje zavisi od nacina na koji primate signal ( analogno putem antene ili zabodenim kablom u tjuner ili digitalni prijem ) a vise na cemu je bazirana tehnika u radio stanici . Kod mene je situacija da od nekih 40tak stanica koje se nalaze na kablu samo par slusljivo po pitenju kvaliteta programa, posebno sto kod mene neke stvari vezane za analogni prijem nisu vise u igri - signal sa kabla je ili je 100% ili ga nema.

TV se vec par godina emituje iskljucivo u digitalnom domenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...