Jump to content


Tjuner


ZoranBG

Recommended Posts

Ja koji god tuner spojim i slusajuci ove stanice u Hrvatskoj muka mi je, jer su toliko napucali dinamiku da zvuci sve prenapucano! kad pogledam skalu na deku koji pokazuje precizno po 1db ta skala ili pik metar jedva mrda po 1db!!!

Uzas!

Ja isto to vidim na ekvilajzerima na Srpskim stanicama. Napucaju basa, loudnessa, bas probija i ubija za po 5-6dB preko skale, nekad bukvalno ostane zakucan na maksimumu skale po sekund-dve, a ovaj moj jadan Technics ST-GT 650 samo treperi quartz lock zbog osetljivosti i njegove detekcije na 38KHz (zbog tolikog loudness-a sto okida kolo u 650ki za detekciju greske). Doduse, nema nikakvih promena u zvuku, ali bukvalno quartz lock/stereo se pale u gase u ritmu probijanja basa. Desava se doduse uglavnoj samo na nekim pesmama i samo jednoj stanici, ali na zalost na jednoj od slusanijih stanica kod mene u stanu:(

Link to comment
Share on other sites

Iz istog razloga koao i pokretac,mislio sam da kupim nesto modernije i to bas Marantz-a

gore pomenutog ali kada sam pogledao sistem shvatio sam da nikad nece izgledati kao sad

jer nema lepseg i kvalitetnije odradjenog tunera za ove pare od Denona TU-S10 iz vrhunske serije

pa ako treba kasnije uradicu mu upgrade da bude operativan i kasnije kao i novije sprave za sada mi nije potrebno jer imam preko Denon-ovog DAC-a da slusam internet radio i svasta nesto a izgubio bih tuner koga bih tesko nabavio posle,jer niko nece da ga prodaje ko ga ima,retko se nude,vise se nude retro Pioneer TX-9800 ili neki Marantz iz istog perioda nego ovaj tuner koji je decenijama mladji.

Slažem se mada ima još lepih i kvalitetnih tunera koji su retko u ponudi ,kao recimo ovaj :facehearts :

post-12331-0-68942700-1357635974_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja volim Marantz kao firmu,ali taj tuner nemože da pridje ovom Denon-u!

To ne znam nisam sluÅ¡ao uporedni test ili bar Äitao na netu pa da donesem neki zakljuÄak ,mada je to i stvar ukusa . ViÅ¡e sam mislio na dobre tunere ne preterano stare modele ,koji se retko pojavljuju na oglasima . :xmas

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam problem sa jednim starim radio uredjajem. Marka je Philips HiFi Tuner 22rh720, radio datira iz 1972-1975 god. Problem je sledeci: zvuk se ne cuje, ali uopste i stalno pregoreva osigurac na LF ploci. Problem je nastao tako sto je radio uredjaj bio podesen na 110V, a trebao je na 240V, pa je takav ukljucen u struju i dogodilo se to sto se dogodilo. Moje pitanje je: moze li se to nekako popraviti i kako ? Ja se licno ne razumem mnogo u elektroniku. Hvala !

Link to comment
Share on other sites

To ne znam nisam sluÅ¡ao uporedni test ili bar Äitao na netu pa da donesem neki zakljuÄak ,mada je to i stvar ukusa . ViÅ¡e sam mislio na dobre tunere ne preterano stare modele ,koji se retko pojavljuju na oglasima . :xmas

Mislim da ovaj moj tuner odgovara opisu u svakom aspektu

post-11704-0-15992800-1358420197_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znaÄi da će Å¡ampanj biti skupjli ,nekome je lepÅ¡i crni . Kada su se novi prodavali cena je bila ista za oba finiÅ¡a .

Sve je to lepo dok ne ukinu fm prijem i krenu sa DAB-om , a onda ćemo ih samo gledati . :plakanje

Kod većine uredjaja koje sam kupovao ili pratio uvek je gold bio 100 dem (ili eura) skuplji od crnog.

A mnogo će vode Dunavom proteći dok kod nas dodje do DAB-a,a i kada dodje nije to kraj za naše ljubimce,biće neki

dodatak sigurno kao za TV,adapter (upgrader) neki koji ce da zameni taj deo u tuneru (da li externo ili interno neznam) i ima da Å¡ljaka kao leptir. :)

Link to comment
Share on other sites

Kod većine uredjaja koje sam kupovao ili pratio uvek je gold bio 100 dem (ili eura) skuplji od crnog.

A mnogo će vode Dunavom proteći dok kod nas dodje do DAB-a,a i kada dodje nije to kraj za naše ljubimce,biće neki

dodatak sigurno kao za TV,adapter (upgrader) neki koji ce da zameni taj deo u tuneru (da li externo ili interno neznam) i ima da Å¡ljaka kao leptir. :)

Mislim da je to više procena prodavca da je zlatni finiš vredniji pa može da stavi veću cenu ali treba to neko i da kupi a tuneri baš i nisu na ceni .

I ja se iskreno nadam da će biti tako u vezi DAB-a . :listen

Link to comment
Share on other sites

Ovja denon sam imao ...ne vidjoh sad koji je model ali mislim S10.....odlican,ali bas odlican tjuner.medjutim bio sam u prilici da ga poredim sa revox H6...e tu je revox bio bolji,mada ko ce ga znat ne cujemo svi isto tako da o ukusima ne valja raspravljat/ovaj h6 sam prodao u hrvatsku/.sony 5ES nisam imao...a bilo bi ga interesantno posjedovat.tjuner koji je mene fascinirao tezinom,izgledom i zvukom i najbolji tjuner koji sam ikad imao je accuphase/kensonic/ T 100...on je otiso za srbiju....izuzetan tjuner.mnogo izgledan a zvucno nemam rijeci.ali uvjek su me iznenadjivali neki tjuneri iz da kazem srednje klase koji su svirali kao da slusam recimo accuphase t100 ili revox h6.....bilo je i tih.tako da je generalno moje misljenje,na bacati previse novca na tjuner,jer vas se lako moze desit da ,,stara igracka,,od 60e bolje svira nego ne ,,cudo,,mnogo skuplje.meni je sad na policu marantz st64l i totalno sam zadovoljan zvukom.mada i signal stanice,kvalitet,matrice okle se pusta muzika,kvalitet kompletne njihove opreme,sve diktira...

Link to comment
Share on other sites

Ja volim sem da mi tuner (ili bilo koja druga komponenta) sem da lepo radi i da lepo izgleda ovaj Denon TU-S10

zadovoljava sve moje kriterijume kada je kvalitet i estetika u pitanju.

Od starijih a jeftinijih tunera izdvojio bih Sanyo k-1100 (mislim da je ta oznaka)koji sam kupio za male pare a u

direktnom poredjenju sa nekim izvikanim i preskupim kao Å¡to je Pioneer TX-9800,a svi Japanski uredjaji pa i Pioneer

uzimaju kljucne delove baÅ¡ od Sanyo korporacije koja uzgred reÄeno radi i za vojsku kada su telekomunikacije i elektronika uopÅ¡te u pitanju,ovaj tuner mi je bio otkrovljenje i po izgledu (silver ali se na krajevima nalazi nežno zlatna boja,pa izgleda kao da je ceo Å¡ampanj) i po kvalitetu prijema stanica i rada uopÅ¡te,sledeci je jeftin Pioneer sa rds-om F-208,ljudi moji kako je to lepo zvuÄalo kod mene za smeÅ¡ne pare,pokajao sam se kada sam ga prodao i sada tražim isti u dobrom stanju da kupim,i nikako da ne zaboravim Kenwood tunere,mislim da nema boljih tunera za uložen novac,imao sam Kenwood KT-7500 i novije 6050,to nije toliko aktuelno kod nas ali ko hoće dobar tuner a za malo para to je Kenwood.

Link to comment
Share on other sites

Ja volim sem da mi tuner (ili bilo koja druga komponenta) sem da lepo radi i da lepo izgleda ovaj Denon TU-S10

zadovoljava sve moje kriterijume kada je kvalitet i estetika u pitanju.

Od starijih a jeftinijih tunera izdvojio bih Sanyo k-1100 (mislim da je ta oznaka)koji sam kupio za male pare a u

direktnom poredjenju sa nekim izvikanim i preskupim kao Å¡to je Pioneer TX-9800,a svi Japanski uredjaji pa i Pioneer

uzimaju kljucne delove baÅ¡ od Sanyo korporacije koja uzgred reÄeno radi i za vojsku kada su telekomunikacije i elektronika uopÅ¡te u pitanju,ovaj tuner mi je bio otkrovljenje i po izgledu (silver ali se na krajevima nalazi nežno zlatna boja,pa izgleda kao da je ceo Å¡ampanj) i po kvalitetu prijema stanica i rada uopÅ¡te,sledeci je jeftin Pioneer sa rds-om F-208,ljudi moji kako je to lepo zvuÄalo kod mene za smeÅ¡ne pare,pokajao sam se kada sam ga prodao i sada tražim isti u dobrom stanju da kupim,i nikako da ne zaboravim Kenwood tunere,mislim da nema boljih tunera za uložen novac,imao sam Kenwood KT-7500 i novije 6050,to nije toliko aktuelno kod nas ali ko hoće dobar tuner a za malo para to je Kenwood.

Pavlaka imam tog Sanya oznaka mu je FMT-1100K, prije mjesec dva kad sam imao dane tjunera Å¡to u prevodu znaÄi skidanje sa police, ÄiÅ¡Äenje i naravno proba, pomenuti Sanyo me je ponovno iznenadio i to prvenstveno svojim zvukom a i lovi stanice za nepovjerovati. U kolekciji imam na desetke tjunera ali jedan od onih koji bih ponio na pusti otok je Sanyo Plus T-55, u istom danu sam prije njega isprobavao razne Sony ES modele, Hitachije, JVC, Pioneere ai ovaj Sanyo je za njih tata mata, slijedeÄi tjuner koji mi je posebno drag je Technicsova kombinacija Tjunera ST-9038T, Timera SH-9038 i napajanja SH-3038P u koje se ukljuÄivao cijeli njihov sustav. DeÄki to radi nevjerojatno, hvata sve lokalne stanice bez ikakve antene ali ono Å¡to je najbitnije ipak je zvuk, on je neÅ¡to posebno, dubok i precizan bas, prekrasna sredina a visoki pitomi, u kolekciji imam i10-tak drugih Technicsa ali ovo nema veze sa njima. InaÄe koliko se sjeÄam taj komplet se kupovao posebno i koÅ¡tao je oko 1200 DM.

Evo slike i linka za Technicsovu kombinaciju 9038 a na drugoj su tri legende, Sharp Optonica SM-3636, Pioneer TX-8500mk2 i Sanyo FMT-1100K.

http://www.audioinno...___sh_9038.html

post-15891-0-48245000-1358517115_thumb.j

post-15891-0-30042200-1358517882_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pavlaka imam tog Sanya oznaka mu je FMT-1100K, prije mjesec dva kad sam imao dane tjunera Å¡to u prevodu znaÄi skidanje sa police, ÄiÅ¡Äenje i naravno proba, pomenuti Sanyo me je ponovno iznenadio i to prvenstveno svojim zvukom a i lovi stanice za nepovjerovati. U kolekciji imam na desetke tjunera ali jedan od onih koji bih ponio na pusti otok je Sanyo Plus T-55, u istom danu sam prije njega isprobavao razne Sony ES modele, Hitachije, JVC, Pioneere ai ovaj Sanyo je za njih tata mata, slijedeÄi tjuner koji mi je posebno drag je Technicsova kombinacija Tjunera ST-9038T, Timera SH-9038 i napajanja SH-3038P u koje se ukljuÄivao cijeli njihov sustav. DeÄki to radi nevjerojatno, hvata sve lokalne stanice bez ikakve antene ali ono Å¡to je najbitnije ipak je zvuk, on je neÅ¡to posebno, dubok i precizan bas, prekrasna sredina a visoki pitomi, u kolekciji imam i10-tak drugih Technicsa ali ovo nema veze sa njima. InaÄe koliko se sjeÄam taj komplet se kupovao posebno i koÅ¡tao je oko 1200 DM.

Evo slike i linka za Technicsovu kombinaciju 9038 a na drugoj su tri legende, Sharp Optonica SM-3636, Pioneer TX-8500mk2 i Sanyo FMT-1100K.

http://www.audioinno...___sh_9038.html

Bravo Retro,to je taj Sanyo,Å¡to se na slici vidi samo mali donji deo,kako to lepo radi ljudi moji,kupio sam njega i Pioneer kaset dek CTF-850 za 80e,nije kod mene vec neko vreme prodao sam ga Äoveku( Peca sa Zlatibora) na dodjem ti,koji mi ni do dan danas nije platio taj tuner,ali nema ni veze,srešćemo se :) .

Za te pare to je radilo fantasticno i tvrdim da bolje radi od nekih tunera za koje se traži 100,200 i više eura. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...