Jump to content


Tjuner


ZoranBG

Recommended Posts

Uf nesto se bas veceras zaslusah radio posle nekog duzeg vremena iskljucivo uz gramofon i ponekad usputog slusanja sa KTV resivera,i iskljucivo jutarnjeg radio programa u letu.Zadovoljstvo je zaista uporedivo samo sa gramofonom-i besan CD ostavlja u prasini prema tome kako te muzika ponese.Steta sto tako upropastise zvuk na ovom novom HD sbb resiveru,mora li zvuk da bude stvarno sve gori sto tehnika i korisnicke softverske dzidzabidze odlaze napred,preko onog starog praistorijskog Echolite se tako lepo mogao slusati i radio i TV,ovom novom ni dac ne moze da pomogne da zazvuci kao dobar radio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tuner Luxman T12

Da i ja dam doprinos temi. Ja sam ga kupio polovnog, nije mu radilo osvjetljenje, stanje Aparta je kao nov kao da ga nitko nikad nije koristio, Äak ima i originalan Manual.

Zvuk Luxman-ovski na visokoj razini. Vrlo osjetljiv ali na istoj anteni jedan AKAI mi je imao bolji prijem koliko me sjećanje služi.

Više informacija: http://www.hilberink...ns/luxman22.htm

post-30031-0-24199000-1359322197_thumb.j

post-30031-0-00153200-1359322220_thumb.j

post-30031-0-30261600-1359322234_thumb.j

post-30031-0-05342500-1359322243_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Izvadio sam ispod kreveta svoj stari Sony ST-JX44L tuner. Imam ga vec 30+ godina i zadnjih 15-20 godina uopste nije bio zakacen. Nekada je kostao 200 DM u Sony predstavnistvu u Bgdu (ako me secanje ne vara) a danas se moze naci na eBay za nekih dvadeset do trideset eura. Zakacio sam ga i to svira. I to svira sasvim dobro (na moje iznenadjenje). Bas je dobar, zvuk je tipican Sony: otvoren, detaljan, na svetlijoj strani. Mozda nema onu iznijansiranost i finocu reprodukcije kao kod najboljih masina, ali za 20 eura ce se dobiti sasvim pristojan zvuk. Ono sto je posebna odlika ovog tunera jeste njegova odlicna osetljivost. Hvata stanice daleko bolje nego recimo moj Technics ST-GT550RDS. (Pri tome nisam koristio nikakvu antenu.) A i svira bolje ... Nema RDS, funkcije su rudimentarne, ima 8 memorija za 8 stanica i hvata pored FMa jos i AM i LW.

Unutrasnjost mu je takodje interesantna: svi elektroliti su mu Nichicon, nema OPAs ali ima integrisano kolo koje je istovremeno i pojacavac. Radi bez problema iako ima 30+ godina. Nista na njemu nisam menjao.

Jedina mana mu je dosta kratak strujni kabl.

Znaci ako ste u potrazi za solidnim tunerom a ne zelite da investirate puno para u njega, i ako pri tom imate problema sa prijemom stanica, Sony ST-JX44L bi mogao da bude pravo resenje.

 

 

Sony iznutra.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljubitelji tjunera,sutra/sreda 18. novembar/ bicu gost u emisiji u legendarnoj emisiji Disko Susret na Radio Beogradu 202.Frekvencija 104.00.Emisija traje od 20:00-22:00,ja cu biti u programu od 21:10-22:00.Pustacu muziku direktno sa ploca/vinila/ sa legendarnih gramofona EMT 948.Eto prilike da vas tjuner zablista u punom sjaju :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne zapocinjem novu temu, da li neko zna gde se moze nabaviti antenski kabel domace proizvodnje, onaj sa gusto  pletenim bakarnim licnama koje sluze kao shirm ? Mislim da je 75 oma. Takav kabel imam dugo, ali je zbog trenutne kombinatorike kratak, i u pokusaju produzenja istog sa pijacnim, koji ima jako malo licni zvuk se totalno zamulja i prigusi. Kad vratim na staro, poboljsa se, sad ne znam da li je to zbog povezivanja, duzeg puta od 3m, ili samog produzetka koji je los...U svakom slucaju bih nabavio domaci ant. kabel ako igde postoji

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, milovan1963 said:

Da ne zapocinjem novu temu, da li neko zna gde se moze nabaviti antenski kabel domace proizvodnje, onaj sa gusto  pletenim bakarnim licnama koje sluze kao shirm ? Mislim da je 75 oma. Takav kabel imam dugo, ali je zbog trenutne kombinatorike kratak, i u pokusaju produzenja istog sa pijacnim, koji ima jako malo licni zvuk se totalno zamulja i prigusi. Kad vratim na staro, poboljsa se, sad ne znam da li je to zbog povezivanja, duzeg puta od 3m, ili samog produzetka koji je los...U svakom slucaju bih nabavio domaci ant. kabel ako igde postoji

Ne znam da li si mislio na ovo, ali evo nesto za male pare

 

http://www.tehnotronik.co.rs/shop-web-shop/pribor/antene/antena-dipol-detail

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...