Jump to content


Tjuner


ZoranBG

Recommended Posts

Imao sam davno taj tjuner,odlican je.

Ðе да је одличан него :thumbsup2 , ал' зато ружан за медаљу.

Имао је незавиÑне погоне за казаљку и променљиви кондезатор, Један Ñа канапом а један Ñа Ñајлом, веома инвентивно за оно доба.

Звучно Ñе коље Ñа Хитачијем ФТ- 440 али зато далеко Ñелективнији.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

"The Nakamichi ST-7 / ST-7E is a digital synthesis tuner with the latest Schotz Noise Reduction technology.

This revolutionary system improves effective stereo sensitivity by about 9db and lets you enjoy clean stereo on broadcasts that previously could only be received in mono."

Kako "Schotz Noise Reduction technology", radi u praksi, Zorane ???

Link to comment
Share on other sites

Vidim da niko ne spominje Kenwood tunere,po meni jedni od najboljih.Do sada sam ih promenuo sigurno 30kom,takodje kao i Zoki imao sam Sony 505es,Onkyo integru 9090,Sansui vec klasika samo nizi model,razne Pioneere,Harman Kardon,Arcam,Luxman,slusao Rotela 2100,Revoxa,ali najbolji utisak na mene je ostavio Kenwood kt 1100,tuner sa takvim zvukom,da imate osecaj da slusate vinil sa odlicnog gramofona.Mislim da je i reper za testiranje tunera Kenwood L01t,L02t,.Ne racunam neke retke marke i modele Sequera,magnum dyanalab...

post-10777-0-02820800-1296482659_thumb.j

post-10777-0-32104400-1296482673_thumb.j

post-10777-0-77847900-1296482685_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Kenwood je definitivno pravio neke od najboljih tjunera ikada. Tu je i firma od Kenwood prebeglica - Accuphase :).

Medjutim, nisam imao prilike da posedujem nijedan Kenwood tjuner, a ovde je ipak najlepse kada iznosimo svoja iskustva.

Meni se od Kenwood-a, ne racunajuci L01 i L02, dopadala cela 1100 serija, od KT1100 koji je naveden, do 1100D. Bilo je par komada na prodaju na KP.

Od ljubitelja tjunera sam cuo je 1100D (digitalna verzija, dakle) prilicno tvrd u reprodukciji. Da li je neko cuo L-1000T?

Accu, svaka cast, jedini si primetio ono sto sam cekao da neko pita....

Prema mom nevelikom iskustvu sa tjunerima, svaki sistem redukcije suma na njima dovodio je do smanjenja sirine zvucne slike i zamucenja i, eventualno, do gubitka detalja.

Juce sam malo testirao taj Schotz Noise Reduction... radi potpuno drugacije nego sto sam ocekivao: kada je u pitanju bedna stanica sa puno suma, tu klasicni sistemi redukcije suma pomazu (ali dovode do gubitaka), Nakov SNR... ne radi skoro nista!!! Kao da je neispravan. Medjutim, kada se nadje stanica sa kvalitetnim prijemom, pa pojacate zvuk tako da hvatate i ono malo suma, onda SNR i to malo sredi, a kao da ne dira nista u zvucnoj slici. Medjutim, probao sam ga samo pet minuta, nisam imao vise vremena.... tako da je ovo preliminarno.

Link to comment
Share on other sites

Ima tu lepotana kolko hoces,al evo jedna slika pravog "lepotana" iz UK tima.:grin: Imao sam na kratko ovaj quad FM3 pocetkom 90-tih u kuci,uz svu ruznocu engleskog dizajna zvuk je bio obrnuto proporcionalan,a tek sijalice.:cool:

Odnedavno koristim Linn Kudos,zaista vrhunski radio kupljen kao polovnjak iz UK za malo vise od 20% nekadasnje cene.Odusevljava me i cini da zanemarim ostale izvore otkad je stigao,nova igracka sta ces...Odlican je i na dosta slabim stanicama,skoro bezsuman i uvek stereo dok su se kod doskorasnjeg Arcama uglavnom iste te stanice mogle slusati na mono ili nikako uz dosta suma.Doduse umesto antene koristim signal iz kablovske koji je izgleda bio bas slab i nedovoljan za najjeftiniji analogni arcam-na digitalnom signal metru Kudosa ista stanica sa parcetom koax kabla kao antenom umesto 30 pokazuje 44-45,ali uglavnom se slusa Clasic radio koji se moze cuti samo preko KTV,da se malo uozbiljim oko antene planiram jednu pravu antenu i spliter na prolece.Slusati klasiku sa Clasic radio pravi je audiofilski dozivljaj,prostornost je fenomenalna,bolji je zvuk od vecine CD plejera koji su bili na slusanju kod mene,a ponekad i nista losiji od ovog mog sadasnjeg(LINN).Potpuno sam obnovio naviku slusanja radio programa u vecernjim satima,a TV sve redje palim.

BTW. kad su tjuneri vec tema kakvo je iskustvo sa antenskim pojacalima,ne srecem tako nesto vec 20g. jeli to izumrlo skroz,pada mi i to kao ideja za pojacanje signala iz ovog ktv cabla.

post-11818-0-40096800-1296490380_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sećam se starih dobrih vremena kada smo vijali raznorazne tjunere i risivere (a bogami i antene) da bismo u NS Å¡to bolje uhvatili BG 202 i Studio B. U svom životu sam promenio taÄno 42 tjunera i 36 risivera. Evo da iskoristim priliku da iznesem svoja iskustva i molim da ih tako i shvatite, kao liÄna iskustva, a ne kao apsolutno, mada ima nekih stvari koje se mogu gledati kao konaÄna vrednost. Prvo da nabrojim neke risivere koji su mi se najbolje pokazali u kućnim uslovima: Tandberg 2075, Saba 9240 i Kenwood KR 7600 i to tim redosledom. Kriterijumi su bili kvalitet prijema i zvuka. Za treće mesto su se borili joÅ¡ i Sansui 9090, Marantz 2075 i (verovali ili ne ITT 8033), ali na kraju mi je Kenwood nekako najkompletniji.

Primetio sam da je generalno gledano, prijemna sekcija evropskih uređaja (osim engleza) bolja od japanaca.

Iz te gomile tjunera izdvojio bih nekoliko, zaista izvanrednih ureÄ‘aja. Pretendenti za treće mesto su bili Sansui TU 919 i po mnogima (a i meni) najbolji japanski tjuner Kenwood KT 917. Ipak, izdvojio sam Mcintosha, jer je zvuÄno bio bolji.

Na treće mesto dakle McIntosh MR 78, na drugo mesto Restek Scalar, sa najboljim zvukom i odliÄnim prijemom.

post-16379-0-02766100-1296497002_thumb.j post-16379-0-56037200-1296497293_thumb.j

Prvo mesto sam rezervisao za jednan jedini, zaista Haj End tjuner. Sa mnom bi se složili i mnogi na ovoj kugli nam zemaljskoj. SluÅ¡ao sam mnoge tjunere kod sebe i van svoje kuće, ali po meni samo ovaj može da nosi epitet ''najbolji''. Ne bih da preterujem, ali sa njim sam uspeo da izvuÄen najÄistiju 202-ku i STB, pa i radio zagreb i sarajevo. Zvuk mu je izvanredan, a prijem neverovatan. To je Klein+Hummel FM 2002 (konstruisao ga je Äuveni tjunerski mag Reinhard Wieschoff). Prodat je proÅ¡le godine u Sloveniju.

post-16379-0-94744400-1296498141_thumb.j post-16379-0-94503200-1296498249_thumb.j

Imao sam priliku da sluÅ¡am Naim NAT 02, to je tjuner koji je zvuÄno možda joÅ¡ malu nijansu bolji od KH 2002, rekao bih, zajedno sa Restekom najbolji koji sam uopÅ¡te Äuo, ali mu je prijem katastrofalan. On hvata možda trećinu stanica od onih koje je uhvatio KH 2002. U lokalu je dobar iako vam je i tu potrebna dobra antena i ako nemate pretenzije za hvatanje udaljenih stanica nagradiće vas uživanjem u zvuku. I ružan je ljudi, užasno ružan.

post-16379-0-14431700-1296500056_thumb.j

Trenutno mi je kod kuće ovaj Grundig Fine Arts T 1000. To je poslednji iz te visokokvalitetne serije i naslednik je Äuvenog T 9009. Stanje naÅ¡eg radija je na užasnom nivou, osim nekih stanica i nekih emisija. I pored toga taj tjuner ima odliÄan zvuk i prijem (ima wide, narrow i super narrow uz selektivnost od preko 80 dB). Trenutno mi viÅ¡e od toga i ne treba i apsolutno sam zadovoljan. Zadovoljava sve potrebe veÄernjeg sluÅ¡anja radija. PoÄistio je sve japance koje sam do sada doveo radi poreÄ‘enja. BG 202 na 104 MHz sa Avale hvatam sa tek jedva Äujnim Å¡umom u tihim pasažama, tako da i vikendom mogu da sluÅ¡am 202 umesto Stereorame. Sve viÅ¡e (ponovo) sluÅ¡am tjuner, pogotovo od kad je 202-ka obnovila davno zaboravljene emisije.

post-16379-0-59756400-1296499356_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sećam se starih dobrih vremena kada smo vijali raznorazne tjunere i risivere (a bogami i antene) da bismo u NS Å¡to bolje uhvatili BG 202 i Studio B. U svom životu sam promenio taÄno 42 tjunera i 36 risivera. Evo da iskoristim priliku da iznesem svoja iskustva i molim da ih tako i shvatite, kao liÄna iskustva, a ne kao apsolutno, mada ima nekih stvari koje se mogu gledati kao konaÄna vrednost. Prvo da nabrojim neke risivere koji su mi se najbolje pokazali u kućnim uslovima: Tandberg 2075, Saba 9240 i Kenwood KR 7600 i to tim redosledom. Kriterijumi su bili kvalitet prijema i zvuka. Za treće mesto su se borili joÅ¡ i Sansui 9090, Marantz 2075 i (verovali ili ne ITT 8033), ali na kraju mi je Kenwood nekako najkompletniji.

Primetio sam da je generalno gledano, prijemna sekcija evropskih uređaja (osim engleza) bolja od japanaca.

Iz te gomile tjunera izdvojio bih nekoliko, zaista izvanrednih ureÄ‘aja. Pretendenti za treće mesto su bili Sansui TU 919 i po mnogima (a i meni) najbolji japanski tjuner Kenwood KT 917. Ipak, izdvojio sam Mcintosha, jer je zvuÄno bio bolji.

Na treće mesto dakle McIntosh MR 78, na drugo mesto Restek Scalar, sa najboljim zvukom i odliÄnim prijemom.

post-16379-0-02766100-1296497002_thumb.j post-16379-0-56037200-1296497293_thumb.j

Prvo mesto sam rezervisao za jednan jedini, zaista Haj End tjuner. Sa mnom bi se složili i mnogi na ovoj kugli nam zemaljskoj. SluÅ¡ao sam mnoge tjunere kod sebe i van svoje kuće, ali po meni samo ovaj može da nosi epitet ''najbolji''. Ne bih da preterujem, ali sa njim sam uspeo da izvuÄen najÄistiju 202-ku i STB, pa i radio zagreb i sarajevo. Zvuk mu je izvanredan, a prijem neverovatan. To je Klein+Hummel FM 2002 (konstruisao ga je Äuveni tjunerski mag Reinhard Wieschoff). Prodat je proÅ¡le godine u Sloveniju.

post-16379-0-94744400-1296498141_thumb.j post-16379-0-94503200-1296498249_thumb.j

Imao sam priliku da sluÅ¡am Naim NAT 02, to je tjuner koji je zvuÄno možda joÅ¡ malu nijansu bolji od KH 2002, rekao bih, zajedno sa Restekom najbolji koji sam uopÅ¡te Äuo, ali mu je prijem katastrofalan. On hvata možda trećinu stanica od onih koje je uhvatio KH 2002. U lokalu je dobar iako vam je i tu potrebna dobra antena i ako nemate pretenzije za hvatanje udaljenih stanica nagradiće vas uživanjem u zvuku. I ružan je ljudi, užasno ružan.

post-16379-0-14431700-1296500056_thumb.j

Trenutno mi je kod kuće ovaj Grundig Fine Arts T 1000. To je poslednji iz te visokokvalitetne serije i naslednik je Äuvenog T 9009. Stanje naÅ¡eg radija je na užasnom nivou, osim nekih stanica i nekih emisija. I pored toga taj tjuner ima odliÄan zvuk i prijem (ima wide, narrow i super narrow uz selektivnost od preko 80 dB). Trenutno mi viÅ¡e od toga i ne treba i apsolutno sam zadovoljan. Zadovoljava sve potrebe veÄernjeg sluÅ¡anja radija. PoÄistio je sve japance koje sam do sada doveo radi poreÄ‘enja. BG 202 na 104 MHz sa Avale hvatam sa tek jedva Äujnim Å¡umom u tihim pasažama, tako da i vikendom mogu da sluÅ¡am 202 umesto Stereorame. Sve viÅ¡e (ponovo) sluÅ¡am tjuner, pogotovo od kad je 202-ka obnovila davno zaboravljene emisije.

post-16379-0-59756400-1296499356_thumb.j

Drago mi je da je neko pomenuo Naim tjuner,pogotovo jer je iskustvo licno(da ne budem bas uvek ja dezurni). Taj Nat 02 mi je bio u najuzem izboru medjutim upravo iz razloga prijema odlucio sam se za ovaj Linn koji je poznat po tome da ima dobar prijem i selektivnost,a karakter zvuka je poznato isti.Englezi previse ne obracaju paznju na to,kako sam citao razlog tome je sto su stanice su kod njih medjusobno udaljene i jake pa nemaju licne potrebe za tim,a za ostali svet ne brinu previse(i ovako voze pogresnom stranom puta sto se njih tice).Uz tjunere naim daje direktnu preporuku za Ron Smith Galaxy antene.Inace komentar hifi choice za naim nat 01 two box tjuner bio je "Maybe there is better tuner in the world,but we didn't heard it yet".Ja sam kod drugara slusao par puta ovaj sadasnji nat 05,na CD5i plejer moze da pogleda, al' samo u retrovizoru-porazavajuca razlika u zvuku.Naim je cesto isticao da je tjuner najvazniji izvor zvuka,jer se cesto i najvise slusa i poklanjao im je veliku paznju,nazalost to polako postaje proslost-u UK je najavljeno ukidanje FM radia.Postoji i peticija protiv toga na PFM forumu.

Link to comment
Share on other sites

Tuner - kod mene kao rat i mir. Slusao izuzetno mnogo 80 tih ( Sansui TU 33) , dok su programi na 202 i STB bili vredni slusanja i izuzetni izvori informacija. Ujedno mi je i sluzio za ono sto je namenjen - informacije dok mi je sam kvalitet zvuka bio manje vazan. Odlaskom u NL tuner sam izbacio potpuno iz sistema , prvo su bile na redu vaznije stvari u zivotu od tunera a i sam program NL radija nije bio razlog za ekstra investicije u njega (muzicki prilicno jednolik program).

Neki pokusaj promene na ovom polju je bio Marantz 2100 ali nije zavrsio uspesno i vrlo brzo je zavrsio van sistema. Sledeci stepen.................dosta sam razmisljao o Sansui 919 i 9900 ali znajuci unapred nacin primene istog ( vezivanje na kabl gde je izbor stanica ogranicen , 35 komada :listen) pitao sam se da li mi bas trebaju . Nekako u isto vreme se pojavio na oglasima TU 717 koji je osvezen i donekle modifikovan ( izmene u napajanju - brze diode , trafo odvojen od sasije , zamenjeni svi elektroliti , svi kondenzatori u liniji signala zamenjeni Mundorf kondenzatorima , ozicenje sa ploce na plocu izbaceno i ubacen Mogami kabl ) i dat na alignment . Zabava nije bila ni malo jeftina ali je vredela svakog centa, neverovatno je sta ove starine sa kvalitetnim signalom mogu da isporuce. U svakom slucaju vratilo mi se zadovoljstvo slusanja FM-a , nesto sto skoro 20ak godina vise nisam upraznjavao.

@ Zoki BG

Cestitke na Nakamichiju :thumbsup2

post-9771-0-66471900-1296509921_thumb.jp

PS. iako sam poceo sa ,,digitalnim '' tunerom ustanovio sam da mi starinski nacin trazenja stanica daleko vise odgovara od pritiskanja dugmica.

Link to comment
Share on other sites

Zoki imam Technicsa 9038 u komletu sa tajmerom i vanjskim napajanjem za ostatak sistema, straÅ¡an tjuner, preko 10kg, super osijetljiv i odliÄnog zvuka, imam Onkyo T-9090mk2, Sony 505ES, Hitachi FT-5500, Quad FM-3 ITD...ali ovaj Technics mi je najbolji tjuner u kolekciji.

<script src='http://img208.imageshack.us/shareable/?i=50261219.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>50261219.jpg</noscript>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...