Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Iako je Karajan osporavan od mnogih - ovo bi bilo jedno od izvodjenja Betovenove trece simfonije koje mi najvise "lezi":

 

Ludwig van Beethoven - Symphony no. 3 in E flat major, op. 55 "Eroica", Herbert von Karajan, Berliner Philharmoniker (1962)

 

 

Ja imam ovaj originalni CD.

Nisam bio u prilici da slusam druga izvodjenja ali i ovo je odlicno.

 

post-29557-0-39747200-1423773541_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovaj originalni CD.

Nisam bio u prilici da slusam druga izvodjenja ali i ovo je odlicno.

 

attachicon.gifR-4285494-1360701071-2431.jpeg.jpg

 

U tom slucaju bi svakako trebalo poslusati i navedeno HvK-ovo izvodjenje. U svakom slucaju, njegov ciklus Betovenovih simfonija iz 60tih smatram jednim od najboljih (sto ne bi vazilo za kasnije cikluse). Mogu se pronaci na CD-ovima bez problema (samo obratiti paznju na godinu snimanja - 60te i eventualno izbeci Galeria serijal, posto su u pitanju rani digitalni remasteri, a originalni snimci su sasvim dobri). Primer je ovaj serijal SACD-va:

 

4746002.jpg

 

http://www.deutschegrammophon.com/en/cat/4746002

 

Navedeno Bernstajnovo izvodjenje imam u Eterna-inoj verziji (po licenci DGG) - ne secam se da je na mene ostavilo jak utisak (mada ga nisam skoro slusao), tako da cu morati da ponovim slusanje uskoro...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nije da se ponosim Äinjenicom da sam tek sada "otkrio" ovaj album, ali, valjda, bolje ikad... 

ÄŒak i ako do njega doÄ‘oh "unatraÅ¡ke", iz drugih žanrova, voÄ‘en kasnijim Glenn-ovim delima/albumima. 

 

Glenn Branca - The Ascension (1981)

 

11m43nb.jpg

 

Negde proÄitah za ploÄu: "missing link between The Velvet Underground i The Sonic Youth". 

Veze s The Sonic Youth (a, i sa The Swans) su mnogo dublje od gornje, zbog Velveta možda i problematiÄne (Velvete je, Äak, lakÅ¡e "Äuti" u nekim od kasnijih simfonija), asocijacije. 

OdliÄan je i cover. 

 

Interesantno je pogledati i ovaj kratki klip iz 1978!  

Link to comment
Share on other sites

Slusam Chet Baker-a sa jazz24 radia,a planiram veceras i malo aktivnije ,pa u nekom pretazivanju na net-u procitah jedan komentar jenog muskog lifesyle magazina:

 

 "If Baker's soulful, romantic jazz can't get you laid, you my friend, are one ugly motherfucker." ... hillarious,but true! 

Link to comment
Share on other sites

Nije da se ponosim Äinjenicom da sam tek sada "otkrio" ovaj album, ali, valjda, bolje ikad... 

ÄŒak i ako do njega doÄ‘oh "unatraÅ¡ke", iz drugih žanrova, voÄ‘en kasnijim Glenn-ovim delima/albumima. 

 

Glenn Branca - The Ascension (1981)

 

11m43nb.jpg

 

Negde proÄitah za ploÄu: "missing link between The Velvet Underground i The Sonic Youth". 

Veze s The Sonic Youth (a, i sa The Swans) su mnogo dublje od gornje, zbog Velveta možda i problematiÄne (Velvete je, Äak, lakÅ¡e "Äuti" u nekim od kasnijih simfonija), asocijacije. 

OdliÄan je i cover. 

 

Interesantno je pogledati i ovaj kratki klip iz 1978!  

Ni ja se ne ponosim bas time da nisam do sada cuo ama bas nista od radova pomenutog. Ali, drago mi je da sam bas od tebe saznao :)

Kopajuci malo po youtubeu i slusajuci svasta nesto, dodjoh do zakljucka da bi se ovim umetnikom trebalo malo pozabaviti. Svakako ce Branca kao vidno osvezenje biti u fokusu u narednom periodu, obzirom da sam vec u nedostatku inspiracije posezao za kolaboracijama Shankara i Bouleza...pa ti vidi!

Najvise sam se zadrzao na Simfoniji br 5 i Simfoniji br 3 (Gloria). Ima nesto sumanuto u tom njegovom minimalizmu sto mi drzi paznju, kao sto me i (nije bas za poredjenje zanrovski vec vise psiholoski) Kimbroughov blues hipnotise...kao nekog dervisa...

 

Ali da ne bih oskrnavio ovu temu, evo mog doprinosa koji bas i nema veze sa sa Brancom, kao sto i on nema veze sa Velvetima..a mozda i ima, ko to zna.

 

Eksperimentalni post punk "Swell Maps- A Trip To Marineville". Ploca kupljena u Trstu 1980. godine....bas smo se veselili uz nju:

post-9609-0-44130600-1424036991_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Robert-Plant-Lullaby-Ceaseless-Roar.jpg

Podseti me YT tema da treba da slušam nov album. Nije loš, opet preglasan, Kako zloupotrebljavaju format, koji omogućava pun kvalitet mastera...

 

homepage_large.20eb1a10.jpg

Å panci, koliko Äitam na Pitchfork, snimljen za dva dana. Uprkos tome Å¡to nije niÅ¡ta novo, dosta sam uživao u albumu, koji traje samo 23 min.

Rock nije mrtav!

 

Gore naveden Glenn Branca, ni ja nisam znao, na svoju Å¡tetu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...