Jump to content


Vicevi


ninja

Recommended Posts

Znam Tozo..živeo sam u NS-u, par godina.. na Limanu. Najvise ima bosanaca ;)

Doživljavamo ga i priÄamo kao vic iako je istina...

Moja supruga, rodjena novosadjanka, bila na razgovoru za posao...

Gospodja zadužena za ljudske resurse, u sred razgovora je pita...

A Ti imaÅ¡ akcenat, priÄaÅ¡ ko da nisi odavde...

Link to comment
Share on other sites

Prema tome nije problem u nacionalnosti.

Problem je Vlado prvenstveno u tebi.

Možemo da se vratimo na viceve?

Добро, да ли не умеш да читаш или прочитано ниÑи кадар да Ñхватиш?

Ðе Ñмета мени националноÑÑ‚ или боја коже, већ понашање одређених људи и лоше понашање не треба толериÑати нити правити уÑтупке.

Ðа ПМФ Ñам, чекам шта је иÑпало Ñа пројектом за фоÑиле... уÑпут Ñрео неке које знам из ГрадÑког зеленила на терену. Житељи мале изломили гомилу младих Ñтабала, заÑађених Ñкоро као пројекат озелењавања. Култура а? Питам шта Ñад? Ðишта... ако их оптуже иÑпашће раÑиÑти.

Ко не живи овде и не зна уÑлове нека не коментарише без везе. Сви Ñе праве паметни а немају везе Ñа Ñтањем на терену.

Вратите Ñе вицевима.

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedna "zgoda"...

Ćerka, takoodje rodjena novosadjanka, odluÄila da joj izborni predmet sledeće godine bude vjeronauka, a ne kao dosad gradjansko vaspitanje. (drugi razred osnovne Å¡kole)

Drugarica iz odjeljenja (najbolji uÄenik u razredu) joj kaže:

Šta ćeš ti na vjeronauku? Crnogorci ne vjeruju u Boga!

A ćera će...

Ćuti tu bosanÄuro, Å¡ta ti znaÅ¡!

Naravno da je ispao skandal, ali zbog uvredljivih rijeÄi na raÄun bosanaca...

Link to comment
Share on other sites

@estAtiÄar: Izvini ali ne razumem zaÅ¡to si citirao deo mog posta, a zatim napisao sve ovo... Ili ja nisam dobro iskazao svoje razmiÅ¡ljanje ili ti nisi razumeo...ili iz nekog Äudnog razloga olako etiketiraÅ¡ ljude.

 

Taj komentar mi je delovao civilizovanije i razumnije od nekih drugih, ali mi je malo zalicio na rasireno osporavanje pune slobode govora potomcima nekih ljudi koji se nisu proslavili etickim kvalitetima, stavise potomcima ljudi koji su takvima bili samo slucajni sunarodnici. Izvinjavam se ako je moj komentar otisao na pogresnu adresu.  

 

Stvarno ne znam sta bih odgovorio nekome ko tvrdi da je npr. ona scena sa dva 'Cigana' i jednom 'Cigankom' pored kontejnera istiniti dogadjaj - verovatno su i njihovi maticni brojevi zabelezeni - sto nije rekao cak ni covek koji je taj 'vic' ovde preneo. Ili nekome ko je za kolegu imao tamnoputog biologa koji nije bio preterano strucan. Stvar koja je kod nas bledolikih naprosto nezamisliva...

Link to comment
Share on other sites

Humor je ismejavanje tudje nesrece i je posledica nase evolucije. Svaki put kad bi lav pojeo nekog iz naseg plemena neki bi se prisecali incidenta puni srece i olaksanjem jer je lav pojeo neko drugi, a ne njih. Mozak pumpa endorfin i nagradjuje te, preziveo si, preziveo, bravo! Oni koji nisu tako razmisljali sledeceg dana nisu isli u lov i crkli od gladi. Evolucija ih pocistila. 

 

Svaki put kad Charlie Chaplin padne na dupe, Kojot eksplodira ili Rom mizeruje, ti si srecan sto nisi on. Pomislis dobro je meni. E sad problem je ako tamnoputog biologa nije pojeo lav (kontejner), pa postoji opasnost da ce tebe. Resursi su ograniceni.

 

Chaplin.+Circus.lion+close.png

Link to comment
Share on other sites

Da se ne bi pogreÅ¡no shvatilo, osim Å¡to nam je vjenÄana kuma hrvatica, moji jako dragi prijatelji su i rusin i maÄ‘ar i slovak i Å¡alimo se Äesto na nacionalnoj osnovi i to bez problema. Recimo...

 

PlaÄe klinac na trgu JelaÄića Bana u Zagrebu. Pita ga prolaznik... ZaÅ¡to plaÄeÅ¡? Aaaaa, svi moji drugovi imaju hrvatska imena, samo ja srpsko, aaaa...

 

I dobro, kako ti je ime?

 

Aaaaa, Srbožder, aaaaa...

Link to comment
Share on other sites

Ima kod Sienfeld-a, žali se na "nelojalnu konkurenciju", na drugog stand-up komiÄara - lika koji je uzeo jevrejsku veru da bi mogao da priÄa viceve o Jevrejima. 

Pre neki dan sam gledao (National Geographic valjda) emisiju o kepecu koji je karijeru stand-up komiÄara izgradio na vicevima o kepecima. 

Link to comment
Share on other sites

PriÄajte slobodno viceve o slovencima!  :ruganje

 

 

 

Å ta radi Bosanac u Sloveniji?

Traži posao.

 

Å ta radi Slovenac u Bosni?

Traži oca.

 

.

.

.

.

 

Pitali Slovence imaju li nešto protiv tolike emigracije u Sloveniji.

15% je reklo da im to ne smeta.

15% je reklo da im to smeta.

70% je reklo: "Ne znan ti ja to bolan, polit'ka me ne zan'ma ba..."

Link to comment
Share on other sites

(Iz vremena "Foliranata"...)

 

Sede Srbin i Slovenac u vozu i spremaju se da jedu.

Izvadi Srbin krušku iz torbe, a Slovenac ga pita: "Je li Srbin, kaj ti je to".

Srbin mu odgovori: "Kruška".

A slovenac će na to: "Mi u Fruktal imamo dva puta veće".

Srbin nastavi da jede.
Ne proÄ‘e dugo kad Srbin izvadi jabuku iz torbe i poÄe da jede.

Kad opet slovenac: "Je li Srbin, kaj ti je to?".

A Srbin mu odgovori da je jabuka.

"O kod nas u Fruktal, dva puta veće".

Voze se oni jedno sat vremena kad Srbin izvadi paradajz iz torbe.

Kad Slovenac opet: "Je li Srbin, kaj ti je to?".

A na to mu Srbin odgovori : "RIBIZLA, PIZDA TI MATERINA!"

 

https://www.youtube.com/watch?v=s5Uj66KFCxI&feature=kp

Link to comment
Share on other sites

Putuju vozom Bosanac, Hrvat i Slovenac, te Hrvat izvadi tri jabuke, uze sebi jednu i ponudi ovoj dvojici po jednu, Boske zgrabi odmah veću i poÄe da jede, a Slovenac se pobuni - "pa kakav je to naÄin i nekultura ?"

 

"Å to" - zaÄudi se Bosanac ? "

Pa zašto si odmah zgrabio veću, pitaj prvo koju bih ja jabuku".

"Pa koju bi ?" - upita ga on.

"Pa manju naravno ! Pa eto ti manja jeb'la te ona !!!" :wave2

 

pozdrav za sve Slovence od bivÅ¡eg Varaždinca (iz davne 89/90)  :cheers

Link to comment
Share on other sites

PriÄajte slobodno viceve o slovencima!  :ruganje

 

To je zdrava poruka. Zdravo je i kada vicevi o Slovencima dolaze iz slovenackih usta - humor na 'sopstveni' racun. Problematicno je podsmevanje, narocito podsmevanje svim clanovima drugog plemena iz 'statistickih razloga' -  a pogotovo onda kada govornikovo pleme ne zaostaje mnogo u onoj negativnoj crti koja je predmet podsmeha. Na primer, kada egzaltirani Srbin prica vic o romskoj javnoj nehigijeni, to stvarno zvuci vickasto.  

Link to comment
Share on other sites

 kada egzaltirani Srbin prica vic o romskoj javnoj nehigijeni, to stvarno zvuci vickasto   

 

'OćeÅ¡ da kažeÅ¡ da Srbi piÅ¡aju gde stignu, nikad ne peru ruke i obavezno istresaju sline po tudjim pantalonama ? 

Link to comment
Share on other sites

U vrijeme ovih poplava priÄamo ko je sve poslao pomoć i spasilaÄke ekipe, kad će jedan..

 

Jeli bre mrÄa, i ovi tvoji Ä‘etići poslali Å¡aku jada...

 

A drugi će,

 

Ta nemoj tako, kanda su poslali sve Å¡to su imali, ta znate da su onih prvih osam dali na razmenu u nato...

 

A ja ću ti na to...

 

Oca vam je**m u vr guzice...

Link to comment
Share on other sites

Makedonac avtomehaniÄar popravio auto Hrvatu te ovaj pita ga: 
 
- Majstore koliko treba da platim?
 
- Tri hiljade denara.
 
- Kaži ti to meni u tisućama.
 
- Šest tisuća.
 
 
* * * * * * * * * * *
 
 
Leži Mujo negdje na primorju, na plaži... Prolazi kraj njega, u tanga kostimu, zgodna Slovenka. Mujo zapazi da dotiÄna na guzi ima 2 istetovirana srca. 
 
Gleda Mujo u srca, pa reÄe:
 
- Eh, da imaš još jedno, bila bi kao Radenska!
 
- Bi li me onda popio? 
 
- Ne... ali bi te zaÄepio da ne izhlapiÅ¡!

 

* * * * * * * * * * *

 

Anketa u Sloveniji:

 

- Mislite li da treba istjerati Bosance iz Slovenije?

 

5% je odgovorilo - "DA"

.

95% je odgovorilo - "NE. Neka nas."

Link to comment
Share on other sites

Ulovili Srbin, Šiptar i Makedonac zlatnu ribicu, i ona kaže da će im ispuniti po jednu želju ako je puste.
 
Makedonac:
- Ja hoću da moja Makedonija bude slobodna i bez Šiptara.
 
Ribica ispuni.
 
Å iptar:
- Ja hoću da Kosovo bude slobodno, bez Srba i da napraviÅ¡ najveći zid oko Kosova da niko ne može da preskoÄi.
 
Puf i ribica ispuni.
 
Srbin:
- Je li ribice, pustal’ taj zid vodu?
 
Ribica:
- Ne.
 
Srbin:
- PUNI!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...