Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

1 sat ranije, Dragan Penev said:

Zanimljiv uređaj, @Vlada Jovanović

Čekamo probu uživo. Ono što si mi sinoć preneo je jednostavno korišćenje, dobar softver.

Ne znam kakav je sa snagom. Jesi probao samo sa Q Aqoustics ili si vezao i neke druge zvučnike?

Samo QA.

Koliko sam video po prikazima, Amp baš ne puca od snage, tako da izgleda da to nije za neke zahtevnije zvučnike/veće prostore, pa ćemo ga tako i tretirati.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 10. 2. 2024. at 7:46, Dragan Penev said:

Zanimljiv uređaj, @Vlada Jovanović

Čekamo probu uživo. Ono što si mi sinoć preneo je jednostavno korišćenje, dobar softver.

Ne znam kakav je sa snagom. Jesi probao samo sa Q Aqoustics ili si vezao i neke druge zvučnike?

Evo, čuo si i sam...

Složili smo se da WiiM Amp sa QA 3020i (čak i ovako u polici) zvuči vrlo prihvatljivo, ne samo u odnosu na cenu uređaja, već generalno.

Zvuk bih ocenio kao nenametljiv i relativno dobro uravnotežen, bez posebnih iskakanja bilo kog dela spektra. Nisam za nedelju dana intenzivnog slušanja imao slučaj da poželim da prekinem muziku zbog zamora.

Snage ima dovoljno ako baš nisi rešio da praviš žurku na 90+ dB. Sve do 80-85 dB je korektno odsvirano, pojačalo se dobro snalazi i sa kompleksnijom muzikom i do sada nije bilo clippinga. Za preko tog nivoa niti imam zvučnike, niti imam sobu za slušanje, tako da meni ne treba glasnije.

Za probu smo povezali CSS 1 TDX, koji su daleko kvalitetniji od mojih QA, ali su dosta manje efikasni, pa su veće opterećenje za Amp. WiiM se dobro snašao i sa njima, zvuk je daleko detaljniji i mislim da je značajno bolje uravnotežen u poređenju sa QA. Ovo meni govori da bi ulaganje u kvalitetnije zvučnike i malo "sređivanje" prostora za slušanje dalo jako dobre rezultate.

O WiiM Home aplikaciji ne treba da trošim reči, sve je funkcionalno i lako dostupno, sa dovoljno opcija. Kao bivši BlueOS korisnik, slobodan sam da kažem da WiiM Home ne zaostaje.

Link to comment
Share on other sites

Wiim mi se svideo sa CSS. I te kako.

A Q acoustics je zvučalo lepo i pristojno, nenametljivo.

Mislim da je ovaj Wiim veoma dobar izbor za manji prostor, kao B sistem ako neko ima mogućnosti ili čak za dečiju sobu da imaju da slušaju.

Sa dobrim zvučnicima to radi veoma lepo i nijednog trenutka nisam imao utisak da mi u bilo kojoj numeri nešto smeta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ajde da se i ja pohvalim u svom prvom postu. Posle duže pretrage odlučio sam se za Cambridge audio AXN10. Prvobitna namera mi je bila Eversolo ali kako nisam mogao da čekam da se ponovo pojavi u prodaji izbor je pao na Cambridge. 

Eversolo lepo izgleda sa onim displejom ali sad kad bolje razmislim to mi i nije potrebno kao ni gomila opcija koje nikad ne bi koristio. Čak mi AXN10 sad lepše izgleda jer se dimenzijama uklapa sa ostalim komponentama.

Preplatio sam se na Tidal i za sada sam vrlo zadovoljan kvalitetom zvuka i posebno konforom jer muziku slušam ležeći sa laptopm u krilu. 😊

 

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/19/2023 at 2:33 AM, MBanimir said:

 Nakon mesec dana konstantnog slušanja Spotify-a sa Wiim pro na poslu, mogu samo dodati da je neuporedivo stabilniji i optimizovaniji u odnosu na volumio i R. Pi sa kojim sam svakodnevno imao bar po jedan problem. Connect opcija radi bez greške a sa Volumio-m mi se dešavalo da vrti istih 20 pesama u krug i nakon svakog ciklusa bi se pauzirao iako je blizu 2000 pesama u Liked songs playlist-i. Wiim radi i po nekoliko dana 00-24h bez pauze i ponavljanja istih pesama. Samo uključim risiver ujutru i isključim ga uveče a Wiim radi sve vreme. Tidal connect nisam stigao da testiram, još uvek nemam adekvatne playliste-e

Kazite mi sta koristite za napajanje wiim pro, da li ste zadovoljni zvukom ili koristite i neki dac?

Link to comment
Share on other sites

@zoranz

Da odgovorim do kraja, mada nisam baš referentan (zbog godina i najvažnijih HiFi organa). Da zadovoljan sam zvukom. Qobuz mi je bolji od Tidala (ima razlike i od albuma do albuma) odmah i na prvu loptu. Tidal zna da bude iritantan u visokim!!!. Ovo ne umem bolje da opišem. Koristim DAC Loxjie D30 koji je po meni ajde da kažemo, jako dobar. Povezan je koaksijalnim kablom sa WiiM pro. Ipak da bih nekako kompenzovao (ponekad) iritantan zvuk sa Tidala koristim i line out na WiiM pro i Mogami 2549 interkonekt. Eto:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Kratka opaska u vezi Eversolo DMP-A6...koliko je ovo dobar uređaj kada radi kao strimer, otprilike je isto toliko krš krševa kada radi i kao DAC. Moguće je da sam navikao na DAC koji se nalazi u Devialetu i koji je verovatno odličan, ali ovo što su ugradili u Eversolo svira njanjavo.

Ali, kao strimer je sjajan, sve radi bez greške.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Delija said:

Potvrdjujem. Nije ni A8 mnogo bolji po tom pitanju.

DAC je izgleda tu samo za prvu pomoc.

 

38 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Nije ni za prvu pomoć 😆

Devialet perspektiva iliti demonstracija kako je kad se čovek navikne na "very fine things". 😄

Ja bih voleo da dodam još jednu perspektivu za one sa jeftinijim ulazinicama. A6 ima analognu sekciju koja je grubo gledano na nivou zasebnog DAC-a od nekih ~400€, recimo sasvim solidni EarMan Tradutto mi pada na pamet koji sada toliko košta. A8 teško da može da se pretekne sa bilo čim ispod hiljadarke. Čak i ponešto izvikano što je preko te cifre, npr. RME ADI-2 je jasno slabije zvučeći DAC od tog u A8. Po meni i Chord Qutest takođe.

Iz vaših komentara je jasno da Devialeti imaju baš baš dobre DAC-ove. 

 

Link to comment
Share on other sites

Devialet? Ма то је ђубре свичерско. :)

Колико могу да се сетим, чипови су тамо PCM1972, модел који је, као, технолошки далеко превазиђен. Често заборављамо да је чип само један део равенства и да је магија код Devialet-a комплетно паковање. 

Нисам дуго слушао Eversolo, да бих могао прописан став да утврдим, али баш ме интересује колико би хајп трајао. И шта би га заменило на hype train-у. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam mogao da isprobam pre kupovine Eversolo DMP-A6. Zahvaljujuci nasem  clanu @Aibo (njegovim testovima i prepiskama) , kupio sam uredjaj u Player-u. 

Korisitim DAC iz A6, i DAC iz pretpojacala Parasound P6. Uporedjivao sam ih. Prednost je na P6.

Koristim vrlo dobre IC, USB i strujne kablove.

Strimer radi fantasticno. Slusam servise  Qobuz i Tidal MAX. 

Takodje je povezan externi HDD( vise komada imam) koji veoma brzo ocitava podatke. Nisam kupio jos, mada i necu posto je preskup SSD M.2 NVME da se ubaci u A6 sa donje strane uredjaja. 

Za uredjaj ovog cenovnog ranga, kako kaze Srba, za one sa jeftinijim ulazinicama, sve preporuke.

Devialet sam slusao kod zvezdasa iz VS(NS). Visoka klasa.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2024 at 10:16 PM, ivanp said:

Izvinjonjo, izvinjonjo ako sam nepozvan izneo svoja smatranja o WiiM Pro. Ne može da škodi, a to što ne škodi može da koristi nekom.:rolleyes:

:DA ko zna moze ovo nekom i da zatreba, a vazno je da ne skodi, a cim ne skodi moze da pomaze. Mada opet ono sto ti ne skodi, ne moze ni da ti pricini neko zadovoljstvo...

Neka to je ok, ja sam kupio wiim pro i znaci mi da cujem neka iskustva.

Koja je prednost sto koristite taj xiaomi combo od 67w u odnosu na adapter koji dolazi u pakovanju, mislim koliko to utice na poboljsanje zvuka?

 

Link to comment
Share on other sites

Evo da odgovorim. Sa strimerom sam dobio "punjač", adapter za USA!?! Koristio sam ga sa adapterom USA/EU. Karabudževina tako reći. Zato sam ljut otišao i kupio Xiaomi napajanje od 67 w, lepo i teško. I WiiM je odmah počeo lepše da peva. Nećeš verovati ali je tako.

 

 adaptri.thumb.jpg.59d29ce8e830876283b81815768cb9f0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivanp said:

Evo da odgovorim. Sa strimerom sam dobio "punjač", adapter za USA!?! Koristio sam ga sa adapterom USA/EU. Karabudževina tako reći. Zato sam ljut otišao i kupio Xiaomi napajanje od 67 w, lepo i teško. I WiiM je odmah počeo lepše da peva. Nećeš verovati ali je tako.

 

 adaptri.thumb.jpg.59d29ce8e830876283b81815768cb9f0.jpg

 

Ok imam i ja neke slicne punjace pa cu probati, po specifikacijama treba 

Power Input

USB Type-C, requires 5V, 1.5A or higher
Bundled adapter: 5V, 2A

A razmisljam da porucim ovako nesto :

https://www.aliexpress.com/item/1005001801157146.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.2d0772a8JYaQki&algo_pvid=a3b288aa-3fac-4d29-9cfb-2b9106f266db&algo_exp_id=a3b288aa-3fac-4d29-9cfb-2b9106f266db-1&pdp_npi=4%40dis!EUR!31.83!27.06!!!33.34!28.34!%402103080617130871717571191e8b0a!12000017654063037!sea!SRB!187815876!&curPageLogUid=fFiyKTa1T9lX&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Link to comment
Share on other sites

Čuvajte se tih adaptera i najbolje ih uklonite kad je moguće. Ja sam imao adapter na strujni sa UK standarda, malo lenjost malo zelja da kupim njihovu struju letvu. Los Kontakt je ne samo napravio kuršlus, istopio utičnicu već je i za ne poverovati koliko kvario zvuk i očigledno mučio amp da sam još i dobro prošao. Odprilike da sam 30% doplatio bilo koju spravu mu sistemu i dobio takav zvučni napredak ne bih zalio. 

Sorry za off

Link to comment
Share on other sites

Stalno imam utisak da sam konfuzan. Godine, godine.:)

Ovo sam dobio sa WiiM Pro

 

20240414_175503(1).thumb.jpg.e7a4acce43aeefe5ed068e27c95b666f.jpg

Sa ovim sam ga spojio i dobio žestok OKP.

20240414_175537.thumb.jpg.6ece61fe6d509f4dd0b31cae5a875c63.jpg

Ovo sam kupio. Eto ga na radnom mestu.

20240414_175641.thumb.jpg.71e4fab3b74b9f8b9cb206c4865a9c13.jpg

102 Gr i 67W!!!

20240414_175757.jpg.6f6e9c1158bc812d6a04d380506cb420.jpg 

 
 
cleardot.gif
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...