Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

U Novom Sadu je misija nemoguce saznati kad se odrzava neki koncert.Internet daje rezultate od par godina unazad.Neretko se desava da neki vrhunski muzicar zavrsi sa polupraznom salom zbog toga,na veliku zalost ne obavestenih fanova.Svojevremeno Roy Ayers je imao sjajan koncert pred polupraznom salom,a ni Manu Katche nije bio puno poseceniji to su ipak dva vrhunska imena danasnje muzike.Posle toga mesecima i godinama slusas komentare jao kako nisam cuo za koncert.Vidjao sam cesto i da neko na sat pred koncert okaci plakat ispred studi M i to je to,ocigledno doneli ga muzicari sami.Istovremeno koliko toliko marketinski pokriven Jazz festival bude dobro popunjen,nekad nas bude i na stojanju-e to je ta ista publika koja nekad ostane neobavestena kod kuce.Apelujem da se bar ovde najavi ono za sta saznamo unapred,ja iskoristim svaku priliku.

Dobra ideja je proći pored Mungosa once in a while i pogledati za šta prodaju ulaznice. Sajt Crne kuće se ažurno popunjava najavama (nema baš puno toga uposlednje vreme). Dobro bi nam, svakako, došao "insajder" za Studio M (s obzirom na tradiciju držanja tamošnjih svirki u tajnosti).

PreskoÄio sam tog Mark E [Marka] u nedelju veÄe u Bgd-u.

Delom sluÄajno - zato Å¡to nisam znao da je u nedelju veÄe, a bilo mi dosadno. Toliko dosadno da sam hteo da odem u bioskop.

Delom svesno- nikada se nisam primio na AMC, a tek ME solu karijeru nisam pratio i iskreno, imao sam predubeđenje da će svirati samo on na akustari.

Kada smo već kod devojaka sa gitarom (ovoga puta bez brade, bezbradica), evo najavljujem vam Marisu Nadler za Novi Sad.

Kad i gde, jbmlga, naći ćemo već.

Za Bgd nema najave.

Edit: Marissa Nadler

Studio M, Novi Sad, 19. april

http://marissanadler.com/shows/index.html

Iako sam manje neraspoložen prema AMC od tebe, nisam imao visoka oÄekivanja. U tom smeru je bilo i saznanje o Eitzelovom nedavnom infarktu (obiÄno potpuno promeni Äoveka). Neću ni da kažem da smo dobili once_in_a_lifetime doživljaj. Samo - bolje od oÄekivanog.

Za 600 dindži :)

Link to comment
Share on other sites

Jedan od veoma retkih momenata kad mi je krivo Å¡to ne gajim TV u stanu... Mada će me proći brzo taj osećaj... Odo da snimim Steely Dan na kasetu!    :wave2

Ma ne brigaj malo malo pa navrati.Gledao sam sam ga dva puta kod nas.Opasan ovaj koncert...za tehniks fanove: i tehniks je imao svojih 5min.

Steely Dan...lepo, lepo valjda je na vinilu sto s toga tice mirna mi je savest-sve je na plocama.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je sa ploÄe, pa sa Äega bi inaÄe snimao na kasetu? :P

 

InaÄe, ti Sondek si direktno kriv Å¡to sam poÄeo da ih sluÅ¡am, svideo mi se tvoj avatar pa me zaintrigiralo koja je to ploÄa, i tako je to krenulo sa Fagen-om i dalje sa Steely Dan-om... 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bese lepog bass-a sinoc na Josipinom koncertu :).

 

Kako je bilo?

 

Nadam se da je pevala ceo "Dnevnik"? A možda i "Čarobnu moć mjeseca" - fenomenalnu obradu Moondance Van Morisona?

 

:listen   Svake noći kad mjesec se javi igru Äudesnu igramo mi, 

neke Äudne ideje u glavi k'o da odjednom dobiju svi  :listen  

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, ti Sondek si direktno kriv Å¡to sam poÄeo da ih sluÅ¡am, svideo mi se tvoj avatar pa me zaintrigiralo koja je to ploÄa, i tako je to krenulo sa Fagen-om i dalje sa Steely Dan-om... 

 Ako zatreba jos neki album da snimis s ploce, tvoje je da poneses dek.Mene ako  se...  http://www.youtube.com/watch?v=y5jmW4LJFLE 

Link to comment
Share on other sites

Sad se vratih iz Akademije28.

Ovo je treći nastup koji sam pratio tamo u zadnje 3 sedmice.

Ako je od poslednjih deÅ¡avanja SMAK bio dogadjaj za mene, ja dalje nemam rijeÄi kako da opiÅ¡em Å¡ta je veÄeras odradio jazz sastav BERNAT FONT TRIO.

Ako je Diksilend dobar , ovi su jedno  tri puta bolji.

 

Možda ne mogu da cijenim objektivno dok se utisci ne slegnu ali znam sebe i znam da ne plješćem Äesto a sasvim sigurno ne uzvikujem bravo :)

Jedina zamjerka, gužva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pazario sam karte za Marissu ,ima ih u Serendipiti knjizari na spensu,ne bas jos puno.Sve su treci red.Ubedjen sam da ce biti audiofilski dogadjaj godine.Muzika je interesantna,Ras hvala jos jednom na preporuci,i sto nam opet otkrivas novosadske koncertne  tajne,prosli put preporuka za onog svedskog saksofonistu bila je izvanredna,dolazis li  mozda?,imas poziv da svratis tom prilikom cujes ovaj moj novi stolovrt?

Link to comment
Share on other sites

Pazario sam karte za Marissu ,ima ih u Serendipiti knjizari na spensu,ne bas jos puno.Sve su treci red.Ubedjen sam da ce biti audiofilski dogadjaj godine.Muzika je interesantna,Ras hvala jos jednom na preporuci,i sto nam opet otkrivas novosadske koncertne  tajne,prosli put preporuka za onog svedskog saksofonistu bila je izvanredna,dolazis li  mozda?,imas poziv da svratis tom prilikom cujes ovaj moj novi stolovrt?

 

Meni su prva tri albuma odliÄna, možda mi je favorit ipak Songs III: Bird on the Water. Sledeći (Little Hells) mi je bio razoÄarenje. Tu je muzika postala viÅ¡e atmosferiÄna, a ja sam to Äitao kao nedostatak inspiracije i sadržaja. Dalje nisam ni sluÅ¡ao.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Marissa_Nadler#Albums

 

 

Planiram (koliko je to moguće) da doÄ‘em, u tom sluÄaju ću se svakako javiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...