Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Evo da malo objasnim pitanje.

Imam u firmi jednog kolegu, koji je solidan gitarista. Tu i tamo nastupa po klubovima, uzme neki dinar, malo se druzi sa ljudima. Vrlo pozitivan lik. Cesto pricamo o muzickim stvarima i on cesto koristi tu odrednicu. Par puta sam ga pitao sta tacno pod tim podrazumeva i nismo dosli do jasne definicije.

Da li je to neko ko ima jasan socijalni, "buntovnicki" stav? Ne znam da li se u tu definiciju ubrajaju odrtaveli "rokeri" koji sviraju za milione dolara na zurkama ruskih novomilionera (da, da, oni sa usnama kao zastitnim znakom).

Da li je to neko ko voli da slusa muziku? Pa i Grand-Pink publika voli "muziku", pogotovo ako je tu jos neki maligan.

Da li je to neko ko voli kozu i lance, a nije S/M orijentisan?

Sta nekog cini "rokerom"?

Link to comment
Share on other sites

Ja termin "jazzer" nikad nisam cuo upotrebljen za nekoga ko nije jazz muzicar, sto je relativno (samo relativno) lako definisati.

Moje pitanje se odnosi na upotrebu termina "roker" za nekoga ko nije (nuzno) muzicar, vec vodi "rokerski" zivot. Odnosno, pitanje se odnosi na to sta predstavlja "rok kultura" kao vid subkulture.

Link to comment
Share on other sites

Pozovu Miles-a na prijem kod predsednika Usa,Ronald regan bio trenutni baja.Majls dodje,pridje predsedniku u toku prijema i kaze mu: Dobro vece,ja sam Miles Davis,u svojoj karijeri sam tri puta promenuo istoriju jazz muzike,a sta ste vi uradili...

Miles je 1987. bio na veÄeri koju je organizovao državni sekretar. Sedeo je za stolom sa ženom nekog politiÄara koja je u njegovom prisustvu htela da ispadne pametna pa ga je smarala navodeći gluposti o jazz muzici. Majls, direktan u svojoj neprijatnosti joj je sve vreme kontrirao, pa je žene politiÄara na kraju izgubila nerve. Pitala ga je, da zaÅ¡to je od svih muziÄara baÅ¡ on prisutan da Å¡ta je on to tako znaÄajno uradio...

"Pa promenio sam muziku jedno pet, Å¡est puta i pretpostavljam da je to ono Å¡ta sam uradio i mislim da ne verujem u sviranje iskljuÄivo belaÄkih kompozitora" A onda ju je pogledao hladno i rekao: "A sada, recite mi Å¡ta ste vi znaÄajno uradili osim Å¡to ste beli, mada to za mene nije bitno, recite mi, na osnovu Äega tvrdite da ste vi toliko bitni?"

(Majls, autobiografija, strana 365.)

Link to comment
Share on other sites

Zena je bar znala da je Miles muzicar. Meni je bio simpatican jedan tekst u NIN-u o savremenoj (ne)kulturi u kome je Biljana Vilimon opisala kako je na otvaranju njene izlozbe jedna "VIP" persona (i po default-u ucesnik u svim urbanim zbivanjima) tokom cavrljanja usput zapitala kako joj se svidjaju slike (kad su vec obe tu "slucajno" svratile)...

Link to comment
Share on other sites

Miles je 1987. bio na veÄeri koju je organizovao državni sekretar. Sedeo je za stolom sa ženom nekog politiÄara koja je u njegovom prisustvu htela da ispadne pametna pa ga je smarala navodeći gluposti o jazz muzici. Majls, direktan u svojoj neprijatnosti joj je sve vreme kontrirao, pa je žene politiÄara na kraju izgubila nerve. Pitala ga je, da zaÅ¡to je od svih muziÄara baÅ¡ on prisutan da Å¡ta je on to tako znaÄajno uradio...

"Pa promenio sam muziku jedno pet, Å¡est puta i pretpostavljam da je to ono Å¡ta sam uradio i mislim da ne verujem u sviranje iskljuÄivo belaÄkih kompozitora" A onda ju je pogledao hladno i rekao: "A sada, recite mi Å¡ta ste vi znaÄajno uradili osim Å¡to ste beli, mada to za mene nije bitno, recite mi, na osnovu Äega tvrdite da ste vi toliko bitni?"

(Majls, autobiografija, strana 365.)

Zahvaljujem na ispravci,onu drugu verziju sam procitao negde na internetu i verovatno je lose prenesena.sorry

Link to comment
Share on other sites

Ponovo na Tuxedomoon.

Prvo sto mi je zasmetalo je kasnjenje, tj. odlaganje pocetka koncerta. Za takve stvari imam sve manje razumevanja.

Drugi je osecaj najbolje opisan sledecim stihovima Lou Reed-a:

Woh-woh-woh, you keep hangin' round me

and I'm not so glad you found me

You're still doing things that I gave up years ago

Prosao sam u svoje vreme pank/dark fazu, neke stvari zadrzao, neke transformisao. Bilo mi je tesko da vidim brojne Petar Pan-ove (bez Wendy-ja) iz SKC od pre cetvrt veka i dalje u mulju nezavrsene adolescencije. Bili su ruzni i mladi, a sada...

Bujo, da li je intelektualnost vrsta neuroze?

Link to comment
Share on other sites

Dvoumio sam se da li da objavim ovde, ali, evo:

Moj mladjahni bend Sunburst svira svoju treću svirku, veÄeras, u klubu Atom u Cara DuÅ¡ana 13. Imamo dve gitare, bubanj, bas gitaru i usnu harmoniku. Sviramo rock/blues a imamo i takozvani autorski materijal. Bend je poÄeo da se usvirava, proÅ¡lonedeljna svirka u Crepaji je bila baÅ¡ dobra.

Eto, ako nemate pametnija posla, svratite. Svirka poÄinje u 22:30h.

post-15447-0-84637700-1352448289_thumb.j

OdliÄan provod sinoć na svirci. Javljaj kad bude opet. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Miles je 1987. bio na večeri koju je organizovao državni sekretar. Sedeo je za stolom sa ženom nekog političara koja je u njegovom prisustvu htela da ispadne pametna pa ga je smarala navodeći gluposti o jazz muzici. Majls, direktan u svojoj neprijatnosti joj je sve vreme kontrirao, pa je žene političara na kraju izgubila nerve. Pitala ga je, da zašto je od svih muzičara baš on prisutan da šta je on to tako značajno uradio...

"Pa promenio sam muziku jedno pet, šest puta i pretpostavljam da je to ono šta sam uradio i mislim da ne verujem u sviranje isključivo belačkih kompozitora" A onda ju je pogledao hladno i rekao: "A sada, recite mi šta ste vi značajno uradili osim što ste beli, mada to za mene nije bitno, recite mi, na osnovu čega tvrdite da ste vi toliko bitni?"

(Majls, autobiografija, strana 365.)

Je l' to Google prevod? :grin:

Link to comment
Share on other sites

Cool svirka,Bujodrag ocekivano drzao visok nivo.Opravdane sve pare date na kartu ;-)

Свака чаÑÑ‚ за Ñвирку, верујем да је била :thumbsup2 .

Јел Бујодраг Ñвирао на оваквим бубњевима ? 5802228_700b-1.jpg

Иначе то Ñу оригинални бубњеви Ñа ВудÑтока.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jbg, vidim da fale tu i tamo neki zarezi da ima pokoja tipe greska....jel na to mislis?

Ma da, zezam se malo, anegdota je vrhunska. :thumbsup2

Свака част за свирку, верујем да је била :thumbsup2 .

Јел Бујодраг свирао на оваквим бубњевима ?

Иначе то су оригинални бубњеви са Вудстока.

:wave2

Ha! Konačno mi je jasno značenje izraza "drvenast zvuk".

Link to comment
Share on other sites

Свака чаÑÑ‚ за Ñвирку, верујем да је била :thumbsup2 .

Јел Бујодраг Ñвирао на оваквим бубњевима ? 5802228_700b-1.jpg

Иначе то Ñу оригинални бубњеви Ñа ВудÑтока.

:wave2

Naivnom oku bi mozda izgledalo tako,ali zapravo se radilo o mnogo ozbiljnijem setup-u pod dirigentskom palicom velikog nam maga Bujodraga.Nazalost,nisam u mogucnosti da objavim neku fotografiju jer je fotografisanje bilo dozvoljeno samo odredjenim ljudima,ljubiteljima domace muzicke scene,sa adekvatnom propusnicom.Mozda se javi neko od njih pa pomogne oko istog.

Meni su licili na nesto ovako http://x.vukajlija.com/var/products/posters/201102/68060/bubnjevi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ns jazz festival...jos malo pa nestalo.Zasad - WOW! Randy Brecker&Franco Ambrosetti,Terence Blanchard,Omar Sosa...neznam koji je bio bolji koncert,i ovi manje poznati nisu omanuli.Atmosfera odlicna.Jos veceras legenda slusamo malo Kiler Joe,malo MASH,malo Mission iposible Golson-a pa da pamtimo dugo ovaj festival-ko pozuri moz' da se stigne(karata nema, ali moze da se udje za dz u toku pauze kad se izadje na pus pauzu ispred SNP).Snimao sam malo za licnu kolekciju mozda i youtube,medjuostalom i numeru koja ce tek da bude na sledecem albumu T.Blanchard,po meni najbolju i ostavljenu za finale koncerta-ispraznila mi bateriju na mobilnom(oko 20 min).Snimala je i RTV gde je bilo dozvoljeno,treba pratiti jazz emisije.

http://www.youtube.com/watch?v=afYBcPmJudI&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poslednje što sam gledao bio je nastup dva one man benda prošlog petka u malenom zemunskom klubu MKC Kombinat

Svirali su Sheriff Perkins (FRA) i Wasted Pido (ITA).

1z35vzp.jpg

SHERIFF PERKINS started performing as a one man band in July of 2005. He sings, plays guitar and uses his feet to kick a snare drum as well as a bass drum, the latter equipped with a twin bass drum pedal, which he doesn't play a great deal, but looks good for showing off. His music randomly blends vague rockabilly with lazy Country Music, folding the whole thing in an opportunist Garage Punk packaging able to puzzle the most indulgent of the critics. So far he's released a LP and two 7 inches, appeared in a few compilations and played over one hundred and fifty concerts in France and Europe, anywhere he could display his lousy technicity and his poor musical taste.

http://www.sheriffperkins.com/

2vc9wli.jpg

since 2005 WASTED PIDO one man band is a show of dirty rock n roll, a mixed-up lo-fi attack of shaking rhythms and no future country ballads made with cheap electronic devices. Former member of L'AMICO DI MARTUCCI, JOHN WOO, HORMONAS. Wasted Pido produced "COWPUNX FROM HELL" movie in 2008. First 7'' out in November 2012 on 94tapes.org

Å erif Perkins me ostavio popriliÄno ravnoduÅ¡nim, ali zato mi je Wasted Pido razgalio srce. Pravi rokenroler i Å¡oumen!

Potpuno ludo zvuÄi VU klasik uživo, a može da se Äuje i ovde: http://wastedpido.ba...ack/run-run-run

ÄŒastio sam se i vinilnim singlom:

3243287502-1.jpg

Na njemu i hit Wasted in Zagreb: http://wastedpido.ba...asted-in-zagreb

Ostatak materijala za preslušavanje: http://wastedpido.bandcamp.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...