Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nije bilo unplugged (takvi su bili koncerti u Zagrebu), mada je centralni deo koncerta bio nesto manje "elektrican", kako je Massimo i najavio.

Muzicari su odlicni i meni se svidelo kako lako menjaju "muzicke idiome" (fraza). Stvar pocne kao pop/rock, predje u neki deo u kome ima i (smooth) jazz klavira, pa se vrati u polazni stil...

Kao i kod Peter Murphy-ja ima i kombinacija sa bliskoistocnim motivima, violina (+ celo + viola) itd.

Navezbani, uigrani i profi.

Link to comment
Share on other sites

Pred Novu godinu sam se poÄastio sa tri kulturne manifestacije 21.12. Beogradska filharmonija - oko 30 izvodjaÄa , 23.12. mjuzikl na pozoriÅ¡tu Terazije sa 25 horskih pjevaÄa, 30 muziÄara džez orkestra , 10 baletskih igraÄa i 15 tak glumaca sa svojim numerama i sinoć 29.12.2012. godine prvi put u životu uživo i Smak.

Od ovo troje najdraže mi je bilo zbog Smaka jer pitanje je da nije krize kada bi i da li bi ikada više svirali :)

Ovako iskoristio sam priliku da ih Äujem.

Ali ako posmatram tehniÄki , preciznost izvodjenja ali donekle i liÄnu preferencu , mjuzikl je pobjedio.

Utisci sa Smaka, Najda je bolji od Borisa :D

Link to comment
Share on other sites

29.12.12. Dom omladine, Eyesburn.

Zahvaljujući svojoj deci koja su me povela na ovaj koncert, video sam jedan dogaÄ‘aj koji mi je malo proterao krv kroz žile, prodrmao miÅ¡iće i ustajale kosti, a u glavi mi je ostalo zadovoljstvo Å¡to sam se malo pokrenuo iz Å¡eme ''Birth, school, work, death'' na Äijoj sam lestvici već duboko zagazio u Äetvrti nivo....

Ljudi, ovo juÄe je bilo stvarno do 00. Energija, zvuk, muzika odliÄno uraÄ‘enih pesama kako starih a tako iznenaÄ‘ujuće dobrih i novih. Bio sam u roditeljskoj obavezi prema deci da uÄestvujem u par Å¡utki ne bi li ih zaÅ¡titio, a i da pokažem nabrijanim klincima kako to radi ''old school''...neka pizda skinhead iÅ¡ao na kvarno Ä‘onom u slabine, pa mi baÅ¡ bilo guÅ¡t da malo postavim lakat, onako, neka se naÄ‘e... :order

U 21 h nas je poÄeo zabavljati Bradati babo, dub recitator uz pratnju dub DJa kojem ne znam ime...ne znam ni ovom zabavljaÄu pa sam ga nazvao Bradati babo...bilo je to ok i efektno prvih petnaestak minuta, ali ceo sat koliko je ta zabava trajala, nikako.

Ekipa je već bila dobrano janpi i grunÄ‘i, pa se objesti radi poÄela zalivati pivom prizivajući Kojota i ekipu. Nakon joÅ¡ jednog elektrodub priloga meni nepoznatog dub DJa, stigla je pozitivna energija urbane beogradske spike...naježio sam se baÅ¡ onako poÅ¡teno nekoliko puta tokom veÄeri, onako iz zadovoljstva. To je bio koncert na koji ja sam ne bih otiÅ¡ao zbog jebene staraÄke lenjosti i za koji sam potajno priželjkivao da me neko pita da li bih da idem, kad ono stigne poziv od roÄ‘ene dece....mama, kako srećan otac može da bude postavÅ¡i ponovo ''on the road'' a i ponosan na svoju decu koja nisu podlegla Å¡abanluku ÄarÅ¡ijske većine i nemoći Å¡kole da im zapreti kulturom. Jbg, jedino mi je joÅ¡ uvek zaÄepljenije levo uho od desnog, ali to su već doživljene traume koje će iskustvo da zaleÄi.

Baš sam srećan, a oni stvarno dobri, pozitivni...auuhhh!!

Link to comment
Share on other sites

Jeste svrtili kolce na Ulazak u harem? :cool:

Pa bio sam prvi red pa nisam baš nešto mogao ustajati ali sam se sjedeći naigrao samo tako.

Borisu se glas nije puno promjenio i dalje zna da izvuÄe ali mi je Najda ipak kompletniji i sluÅ¡ljiviji.

Sve su ih dotakle godine ali ono što je zaista utasak da neko bez intervjua i bez javnog nastupa skoro 10 godina tako lako napuni Arenu a onda je baci u trans. Koliko su onda samo smješni ovi šte se ne skidaju sa malih ekrana TV prijemnika a ne mogu klub da napune.

Imam osjećaj da su svirali sa uživanjem,ToÄak je bio naroÄito emotivan kad je publika numeru satelit nakon izvodjenja nastavila joÅ¡ minut

u ritmu na na na nananana :)

Link to comment
Share on other sites

Smak od sinoć

smaku.jpg

Buraz, DAAAALEEEEEKOOOO si bio, ja sam Borisu vezivao pertle! :crno-na-belo Teglio sam u rancu rokericu od NS-a samo da bih mogao da je nosim kao oklop kad krenem da se probijam kroz masu!

ToÄak me oduÅ¡evio, mada se to i nije dovodilo u pitanje, joÅ¡ kad je UÅ¡ao u Harem, pa nastavio Zajdi Zajdi, ijao! :bounce:facehearts

Boris me isto iznenadio, nisam oÄekivao da joÅ¡ "može" tako kako je sinoć terao... Ovog drugog nikad nisam voleo....

U svakom sluÄaju, bilo je fenomenalno, prava rok svirka rok legendi!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Buraz, DAAAALEEEEEKOOOO si bio, ja sam Borisu vezivao pertle! :crno-na-belo Teglio sam u rancu rokericu od NS-a samo da bih mogao da je nosim kao oklop kad krenem da se probijam kroz masu!

ToÄak me oduÅ¡evio, mada se to i nije dovodilo u pitanje, joÅ¡ kad je UÅ¡ao u Harem, pa nastavio Zajdi Zajdi, ijao! :bounce:facehearts

Boris me isto iznenadio, nisam oÄekivao da joÅ¡ "može" tako kako je sinoć terao... Ovog drugog nikad nisam voleo....

U svakom sluÄaju, bilo je fenomenalno, prava rok svirka rok legendi!

:wave2

Ma nije tako daleko, a nisam neÅ¡to ni žudio da budem blizu, hoću sluh da saÄuvam :D

Rano mi je krenulo zujati u ušima

Boris je bio dobar, svakako nisam oÄekivao tako neÅ¡to od "dedice" ali mi je za brže pjesme njegov glas previÅ¡e oÅ¡tar, a Najdin izbalansiraniji.

U pitanju je stvar ukusa i tu nema puno rasprave .

U svakom sluÄaju vrlo dobra svirka .

Link to comment
Share on other sites

29.12.12. Dom omladine, Eyesburn.

Zahvaljujući svojoj deci koja su me povela na ovaj koncert, video sam jedan dogaÄ‘aj koji mi je malo proterao krv kroz žile, prodrmao miÅ¡iće i ustajale kosti, a u glavi mi je ostalo zadovoljstvo Å¡to sam se malo pokrenuo iz Å¡eme ''Birth, school, work, death'' na Äijoj sam lestvici već duboko zagazio u Äetvrti nivo....

ImaÅ¡ ti joÅ¡ da guliÅ¡ do Äetvrtog nivoa, djeÄaÄe!

OdliÄan poust!

John Peel je, ako se dobro sećam jednom prilikom rekao da nema niÄeg zdravijeg od toga da porodica zajedno Ä‘uska na The Fall koncertu.

Moj je sin (još uvek) nezainteresovan za događanja ovoga tipa, pa je tata morao da se znoji...khm...

U petak veÄe (28. dec proÅ¡le godine) u okupiranim prostorijama neke propale socijalistiÄke tvrtke, u krugu gde je i bivÅ¡i Beko, svirao je Repetitor, a kao predgrupa, ili lepÅ¡e - podrÅ¡ka, nastupile su i Ljudske potrebe.

Na Popboksu je prikaz nastupa od te veÄeri: http://www.popboks.c...kst.php?ID=9313

Ljudske potrebe sam već gledao pre neÅ¡to viÅ¡e od godinu dana u malenom klubu U Zmajevom gnezdu (u zgradi BIGZ-a). Frontmena ovoga benda, iako pripitog, joÅ¡ od te veÄeri pamtim kao izrazito poetski nadarenog i odliÄnog u komunikaciji sa publikom. Tada su svirali u ogoljenijoj postavi, sa ritam maÅ¡inom, neÅ¡to poput ovoga na snimku:

The Stooges klasik sam oduvek doživljavao kao idealnu pesmu za ples.

m r a Ä n i d i s k o

Tako nekako zvuÄe i Ljudske potrebe - ispucavaju svoje stihove (poruke) preko kakofoniÄne, divlje, a ipak tako zavodljivo plesne podloge, ovoga puta sa pravim bubnjarem i saksofonom koji mi je nemilosrdno i bez prestanka sipao solo u levo uvo.

Video koji sledi reportažni je snimak njihovog nastupa od petka uveÄe. Sasvim prirodnim za izraz ovoga benda se Äini

odabir Disciplininog klasika za otvraranje nastupa, a negde na 3:05 će se ponovo Äuti i I Wanna Be Your Dog, itd...

Nakon tridesetak minuta Ljudskih potreba i male pauze Repetitori su na bini (bina su palete za viljuÅ¡kar) i bend u sekundi bukvalno biva opkoljen. Publika je, oÄigledno veÄeras tu zbog njih, a atmosfera je od samog poÄetka usijana.

Jeste, Repetitori zvuÄe i kao SY, i kao Mudhoney, i kao The Fall. ZvuÄe i kao... ma svi liÄe na nekoga i to treba da je tako i to je dobro!

Evo zaÅ¡to: dokle god Repetitori liÄe na i zvuÄe kao bend koji ide na qrc 99,7 % populacije - zvuÄaće odliÄno!

Uh! PiÅ¡em ovo već sat vremena, zato Å¡to svako malo moram da ustanem, odvrnem pojaÄalo i divljam po sobi. Evo pogledajte:

još jedna stvar. Batalite sve pevaljke, Repetitor je (i dalje) najseksipilnija pojava na ovdašnjoj sceni.

Evo, da, ipak, najavim i ovde.

Moj mega popularni i ultra uspešni bend Sunburst će svirati u klubu Fest, u Zemunu, u petak, 04.01.13.

Pa, je l' te, svratite, ako nemate pametnija posla.

Srećna vam nova godina i veselo vam bilo.

ke vidime Å¡ta bujodrag i ekipa imaju da ponude

Link to comment
Share on other sites

Ako im pevac bude raspoložen kao Å¡to je bio kod nas pre par nedelja (sa ekipom "Rebel"), oÄekujte izbijanja osiguraÄa u klubu...

BBK Crepaja!

Dovoljno da se izgovori i zvuÄi moćno. Morao bih da posetim to mesto.

Lep post Rashomone! Kakvo punjenje za start nove godine.....

Ma to je bilo još prošle. U Novu se ušlo i nastavlja se (uglavnom) sa klasikom!

Link to comment
Share on other sites

Klub je odliÄan, vrlo lepo sredjen, atmosfera je vrlo prijatna, ozvuÄenje skroz kako treba, ma bolji je od većine beogradskih klubova. PreporuÄujem ga svima, uopÅ¡te nije daleko.

Prijatno vama što svirate, a kako je nama koji slušamo? Zapita li se neko?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...