Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Je l se desilo nešto u Crepaji?

Auuuuu sinoc bila dobra svirka u Crepaji. Ja , User , Vud i ostala ekipa bili na Rock svirci u Crepaji - Blues Banat caffe. Plus promocija rakije JOVOVACA. Kako se bre nista ne prica kad je pola Kovacice , Debeljace, Banatskog Novog sela i Kacareva bilo u klubu. Pera Dzo - usna harmonika, Nikola - Dzoni, Slavko , Buja razvalishe selo. Trazilo se mesto vise

Bubnjar se tek malo zagrejao 01h posle ponoci

Po zavrsenoj svirci gazdarica iznela KAZAN pasulja , tursiju, ljute papricice :wave2

Nemam pojma, ja sam u to vreme (ne svojevoljno) bio u Zemunu, na kuminom rođendanu.

Stigli smo kući jutros u 3.

Po selu se niÅ¡ta ne priÄa...

Kukavice! Mogli su selo da vam poharaju!

Link to comment
Share on other sites

25.01.2013 20.00 h

Conductor: Muhai Tang

Soloist: Xiaoming Wang, violin

D. Tan: Internet Symphony (Eroica)

J. Sibelius: Concerto for violin and orchestra

L. van Beethoven: Symphony No. 3 (Eroica)

Concerts are held at the Grand Hall of the Kolarac Foundation, from 8.00 PM.

BF reserves the right to change the program.

http://www.bgf.rs/in...&lang=en&cid=24

Poshto stoji da je koncert rasprodat, svaka ideja kako se progurati je dobrodoshla (makar i samo za Eroica-u) :)

Link to comment
Share on other sites

184703_10151344773049437_2016944684_n.jpg

У OKVIRU KONDICIONIH PRIPREMA ZA SNIMANJE IV ALBUMA - CELOVEČERNJA ZABAVA SA AKUSTIČNOM GITAROM, BEZ GOSTIJU, NEŠTO VIŠE USNIH HARMONIKA NEGO OBIČNO, MOŽDA I PAR TOWNESOVIH KAVERРALI VEROVATNIJE SAMO PUNO MYLUTIN PESAMA

ПЛУС - PREMIJERA NEKIH NOVIH (EKSLUZIVNO OD MILUTINOVOG BTL TIMA SAZNAJEMO DA JE МИЛУТИРPOD PRITISKOM UDRUŽENJA ZA ZAÅ TITU РОКЕÐРОЛ ЧИРИЛИЦЕ POKLEKAO I PONOVO SE DRUŽI SA MATERNJIM JEZIKOM)

СЕМ ТОГРDUGO SE NISMO VIDELI... ZNAČI

ЧЕТВРТÐК UVEÄŒE, ŽURKA U

ЖИЦИ

Milutin Petrović u Žici

Link to comment
Share on other sites

Verujem da ce ovo biti zabavno,gledao sam ih jednom na TV,da je u mom gradu ja bih obavezno otisao sa sinom, just for fun naravno,da dete cuje pesme Beatles-a uzivo,pricao sam mu kako je pola razreda zakasnilo u skolu kad je na TV isao "Hard days night",odale nas jedino frizure...pomalo neshvatljivo novoj youtube generaciji. http://www.gaf.rs/en/festivals/guitar-art-festival/2013/guests/the-bestbeat-friends .

Link to comment
Share on other sites

Olah Vince je proteklog vikenda, posle duže (mora biti bar dve godine) pauze, doveo svoj Earth-Wheel-Sky band u Foxtrot.

Sa Olahom se nikad ne može znati Å¡ta oÄekivati (stariji NovosaÄ‘ani možda pamte njegov pop band iz 70tih – Ibn Tup). NaÄelno to već decenijama jeste romski melos od Indije, preko MaÄ‘arske i Å panije, do, ajde, Argentine, ali i mnogo Å¡ta drugo i svakako ne odsvirano na naÄin kako to radi velika većina romskih grupa (ukljuÄujući i ovih par proslavljenih iz komÅ¡iluka).

Jedina konstanta njegovih nastupa je ona koja kaže da će biti dobro. ÄŒak i kad, kao Å¡to je bio sluÄaj na poslednjem festivalu uliÄnih sviraÄa, band ima samo njega na elektriÄnoj gitari, tam-tam udaraÄa i trbuÅ¡nu plesaÄicu (ovu na pozajmljenoj slici).

I proÅ¡log petka smo dobili Indiju, tango, valcer („mi smo malo iz Subotice, malo iz novog Sada, pa znamo da odsviramo i poneki valcer“), ukradenu or Roma „paint in, black“, ali i Mango Jerry koji zvuÄi kao da je izvorni, ili Hey Joe koji nije lako prepoznati. Ovog puta je doveo manje-viÅ¡e klasiÄnu postavu (bez cimbala), a „otkriće“ veÄeri je bila ona kutija u koju se lupa, mislim da se zove beatbox. Rekao bih da je bilo i bolje nego ranije.

Ko nije probao, jaka preporuka!

Kao prilog, jedan snimak sa Olahovog nikad objavljenog materijala. Devet minuta "indijsko-vlaškog" elektro transa: LINK

P.S. Ibn Tup = Ludo dete

post-9577-0-09943000-1359420501_thumb.jp

post-9577-0-52617200-1359420509_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

zbrujicu, napisano je tako da mi sada dođe da puknem od muke što nisam bio tamo :evil:

Ništa, sledeći put ćeš biti, uvek je dobro.

Da najavim još dve svirke u Foxtrotu:

Petak, 8. februara, konaÄno ćemo imati ovu glasnu trojku - Rough Blue;

Subota, 16. februara, ponovo, sada već etablirani reunion - Igra Staklenih Perli.

Link to comment
Share on other sites

Ponedeljak je baÅ¡ gadan dan za svirke, posebno za hladne februarske veÄeri kakva beÅ¡e sinoć. TeÅ¡ko se Äovek natera da se odvoji od fotelje i lenje pite. 

A, takav dan je zapao Novom Sadu da ima Mark Eitzel-a u Crnoj kući. 

I pored oÄiglednog manjka prave "vatre", te kratkog nastupa, rekao bih da je vredelo videti Mark-a u (meni) neoÄekivanom izdanju. 

Dobili smo skoro kabaretski show u kojem Mark, uz povuÄenu pratnju kontrabasa i bubnja, te neÅ¡to naglaÅ¡eniju ulogu klavira (ne baÅ¡ pravog klavira), kojim se, kao u pozoriÅ¡tu, podiže i spuÅ¡ta tenzija, prevejano i znatno dinamiÄnije nego na ploÄama, Äangrizavo, nervozno i pijano smeje celom ostatku sveta. U svakom sluÄaju ovo nije bila svirka kojoj bih zakaÄio atribut "mirna". 

Ipak, manje od sat vremena... Ima li to veze s niskom cenom ulaznice? 

Link to comment
Share on other sites

U Novom Sadu je misija nemoguce saznati kad se odrzava neki koncert.Internet daje rezultate od par godina unazad.Neretko se desava da neki vrhunski muzicar zavrsi sa polupraznom salom zbog toga,na veliku zalost ne obavestenih fanova.Svojevremeno Roy Ayers je imao sjajan koncert pred polupraznom salom,a ni Manu Katche nije bio puno poseceniji to su ipak dva vrhunska imena danasnje muzike.Posle toga mesecima i godinama slusas komentare jao kako nisam cuo za koncert.Vidjao sam cesto i da neko na sat pred koncert okaci plakat ispred studi M i to je to,ocigledno doneli ga muzicari sami.Istovremeno koliko toliko marketinski pokriven Jazz festival bude dobro popunjen,nekad nas bude i na stojanju-e to je ta ista publika koja nekad ostane neobavestena kod kuce.Apelujem da se bar ovde najavi ono za sta saznamo unapred,ja iskoristim svaku priliku.

Link to comment
Share on other sites

PreskoÄio sam tog Mark E [Marka] u nedelju veÄe u Bgd-u.

 

Delom sluÄajno - zato Å¡to nisam znao da je u nedelju veÄe, a bilo mi dosadno. Toliko dosadno da sam hteo da odem u bioskop.

Delom svesno- nikada se nisam primio na AMC, a tek ME solu karijeru nisam pratio i iskreno, imao sam predubeđenje da će svirati samo on na akustari.

 

 

Kada smo već kod devojaka sa gitarom (ovoga puta bez brade, bezbradica), evo najavljujem vam Marisu Nadler za Novi Sad.

Kad i gde, jbmlga, naći ćemo već.

Za Bgd nema najave.

 

 

Edit: Marissa Nadler

Studio M, Novi Sad, 19. april

 

http://marissanadler.com/shows/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...