Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Sve je bilo tako kako je napisano u ovom postu. Ali, nije mi jasno Å¡to vam je bitno da muziÄari imaju neki kontakt sa publikom? Odsvirano je majstorski, dinamiÄno, zvuk je bio odliÄan, nije bilo preglasno...1500 rsd je kostala najskuplja karta :wave2

Link to comment
Share on other sites

Moraću, onda, sam sutra da proverim ovo za Darkwoode.

Darkwood Dub & Bisera

subota 27. oktobar, Novi Sad, Studio M

post-9577-0-85509900-1351421223_thumb.jp

Prvo, ne znam da sam ikad sluÅ¡ao koncert sa boljim zvukom. Izgleda da je konaÄno zapravo proradila kombinacija (sad već ne tako) novog line array ozvuÄenja i (kažu) jedne od najboljih sala koje imamo. Od poÄetnog udarca u Äinelu bilo je jasno da je zvuk "something special". Ovo upareno s preciznom svirkom je publici koja je ostala da sedi (većina) stvorilo uslove kućnog glasnog sluÅ¡anja.

Darkwoodi već neko vreme (nekoliko godina), valjda od kad su prvi put postali svesni potencijala zaraze "live" aranžmana pesme Nedaleko odavde (idemo u susret), svoje svirke baziraju na groove ekstenzijama svojih "hitova", koje Äesto prizivaju crnaÄke funk-disco majstore iz sedamdesetih. U ovom pristupu malo mesta ima za ono Å¡to su radili na poÄetku. Ne mogu ni da zamislim kako bi, na primer, Ptice mogle da se uklope. ÄŒak je i KoloteÄina (za koju mislim da je i originalno imala ovaj potencijal) zvuÄala malo out-of-context. Treći Vavilon je, verovatno, bio i najloÅ¡iji detalj svirke. Ili, svega onog Å¡to smo voleli kod Darkwooda viÅ¡e nema.

Ali, bože moj, to je bilo pre skoro 20 godina... SviraÄko umeće i već dugo forsiran "perfekcionizam" su morali band odvesti negde drugde. Svestan sam da se ovakav odabir ne može svakome sviÄ‘ati, ali ja jesam jedan od tih, i inaÄe sklon groove-u, a izbor mi deluje i priliÄno oÄekivan.

Rolari su, tako, Darkwoodi dugaÄke numere uz koje je teÅ¡ko sedeti (povremeno i ne skakati). Iako nisam oÄekivao Äuda, pokazalo se da je izbor Vasila za klavijaturama uÄinio Äuda. Popunio je zvuk na najsuptilniji mogući naÄin ne istupajući ni u jednom trenutku ispred banda.

Ali, ovaj koncert je bio sa Biserom, Å¡to je u najavi zvuÄalo intrigantno, posebno ako vam se svidela NeÅ¡to sasvim izvesno (meni jeste), a Biseru pamtite iz deÄaÄkih dana kao pevaÄa dobrog potencijala (i, redovno, loÅ¡eg repertoara). ZamiÅ¡ljao sam da bi, u najsretnijem ishodu, kombinacija mogla da izrodi vanvremeni rezultat.

Ništa od toga!

Bisera je otpevala nekoliko svojih pesama praćena aranžmanima na koje nije potroÅ¡eno viÅ¡e od pola sata; pratnja uz Milo moje je bila Äak skaradno neodgovarajuća. Pri tome, samo njeno pevanje je htelo biti naglaÅ¡eno i euforiÄno. Uzdržanije je jedino otpevala Darkwoodovu Potaman, ali se ne može reći da je time bilo kako unapredila pesmu.

Enivej, ako delove svirke sa ženskim vokalom doživimo kao intermeco, bila je ovo odliÄna klupska svirka.

Za one koji vole, naravno. Sledeći put bih, samo, voleo imati priliku da, uz ovu muziku, držim pivo, u jednoj, i cigaretu, u drugoj, ruci.

PS

RazmiÅ¡ljah malo i MiloÅ¡evom juÄeraÅ¡njem komentaru kako su DD domaći Radiohead. Pretpostavljam da se aludiralo na pretencioznost. Ako jeste, nema viÅ¡e toga kod Darkwooda (osim u "zaostalim" tekstovima).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dvoumio sam se da li da objavim ovde, ali, evo:

Moj mladjahni bend Sunburst svira svoju treću svirku, veÄeras, u klubu Atom u Cara DuÅ¡ana 13. Imamo dve gitare, bubanj, bas gitaru i usnu harmoniku. Sviramo rock/blues a imamo i takozvani autorski materijal. Bend je poÄeo da se usvirava, proÅ¡lonedeljna svirka u Crepaji je bila baÅ¡ dobra.

Eto, ako nemate pametnija posla, svratite. Svirka poÄinje u 22:30h.

post-15447-0-84637700-1352448289_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uf, znaÄi da rezimiramo: Smak u decembru, Mark u aprilu, septembra Roger i joÅ¡ se Å¡uÅ¡ka za Mejdene..... Ala će da strada kućni budžet!!!!

Suska se, takodje, da ce posle Steve Vaia, Beograd (ponovo) posetiti i Joe Satriani, maj 2013, Sava Centar :)

http://www.balkanrock.com/index.php/vesti/najave/7264-joe-satriani-naredne-godine-u-beogradu

Link to comment
Share on other sites

Vec duze vreme pokusavam da sumiram neke svoje zivotne utiske i pokusam da preispitam neke stvari koje sam pre uzimao zdravo-za-gotovo.

Pre nego sto odgovorim na pitanje vezano za publiku na koncertu Tuxedomoon, evo malog trik-pitanja?

Sta za tebe (i Vas druge) na primer znaci biti roker ("roker") ?

Link to comment
Share on other sites

Vec duze vreme pokusavam da sumiram neke svoje zivotne utiske i pokusam da preispitam neke stvari koje sam pre uzimao zdravo-za-gotovo.

Pre nego sto odgovorim na pitanje vezano za publiku na koncertu Tuxedomoon, evo malog trik-pitanja?

Sta za tebe (i Vas druge) na primer znaci biti roker ("roker") ?

Prvo ko mi padne na pamet, kada se postavi takvo neko pitanje je - ÄorÄ‘e David.

Odnosno, pitanje mi je besmisleno, ili ne znam odgovor :)

Ono Å¡to sam gore nabrajao kao pitanje u svom postu, zapravo je ono Å¡to sam primetio to veÄe na koncertu (a ne provokacija, ako je tako shvaćeno). Publika, komeÅ¡anje, žamor, itd... Äesto je nadglasavalao nimalo tih bend. Pritom, sebe zaista smatram tolerantnim kada je atmosfera na koncertu, ili ponaÅ¡anje publike u pitanju.

Tuxedomoon bili su mi baÅ¡ onakvi kakve sam i oÄekivao. Povremeno dosadni, na momente odliÄni, ili Äak i izvanredni. Ono Å¡to mi se ne dopada, je koncept doteran do duvara, odnosno Ävrsti okviri pop/rok forme, koliko god to Äudno zvuÄalo, izvan koje Tuxedomoon ipak retko iskaÄu. Zapravo, voleo bih da Äujem mnogo viÅ¡e improvizacije, plutanja okolo sa nepredvidivim posledicama, voleo bih da su viÅ¡e džez. A oni to neće biti.

Ne žalim, zapravo sjajno sam se proveo to veÄe. A i odsvirali su Muchos Colores - mnogo volim tu pesmu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...