Jump to content

Saving the world from Ordinary

Recommended Posts

5 sati ranije, prophet said:
22 sati ranije, Majda said:
Evo jedne Western Electric kombinacije sa OB kabinetom. samo jedna 15in u specificnoj H-frame kutiji. Na fotografijama se ne vidi ali kutija ima roletna krilca nazad. Postoje i nacrti za ovaj model. Ali skretnica ima jaku atenuaciju HF horne i to mislim sa auto-transformatorom. Na fotografijama nije previse udaljen od zida.
121981632_westernelectricOB01.thumb.jpg.488892411c6d99aefbe6ffab00b3e48c.jpg
1965009760_westernelectricOB02.thumb.jpg.84711cd994a2acf8846872c1b0d19d18.jpg

Kom umetnickom pravcu pripada dizajn WE horni, art deco ili nekom drugom?

Dva puta sam obrisao odgovor na ovo pitanje. Suzdržan.

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da li morate i u ovoj temi da pisete kojesta? Pustite da pokretac predstavi u preglednoj formi to sto je zamislio pa da postavimo neko suvislo pitanje. Uz duzno postovanje, zadrzite svoje misljenje za

Nije ni meni dosadno, nego rekoh da podsetim da i na ovom forumu postoji identičan stav koji je u modi ovih dana.....doduše, mali su to likovi da bi uspeli u svom pohodu, ali uvek treba biti spreman n

ovo nije ni malo ordinary[emoji3] moram, za dnevnik, da kažem da ove Ecijeve (Ferenc Lazar dipl ing iz Zrenjanina) još uvek bezimene horne odlično sviraju.. Summa je bila polazna osnova,

Posted Images

Mislim da je oblik proizasao iz tehnickih i proizvodnih karakteristika? I da nije vizuelno povezan sa nekim istorijskim umetnickim pravcem? Ali moze se na osnovu godine na tehnickom crtezu mozda moze povezati vremenski sa nekim tada aktuelnim kretanjima u umetnosti i dizajnu?

To svakako. Mislio sam na vizuelni aspekt. Sigurno se duh vremena ocrtava na dizajnu. WE, Klangfilm...kada vidim te horne i pojacavace nepogresivo ih lociram u vremenu. A mozda je to bio standardni industrijski dizajn vezan za tu epohu.