Jump to content


Slobodna tema


dude

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Које прање новца... тамо гасе и ратосиљају се отпада а овде купују. Још пре 10год тамо хд био стандард за тв а овде ни дан данас не постоји прави хд канал.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Тодор НС said:

Norvežani počeli sa gašenjem FM signala.

Očekuje se da posao završe do kraja godine.

Koliko sam ja skontao vest, u Norveškoj se gasi FM samo za nacionalni servis. Privatne radio stanice ostaju na FM do daljnjeg.

I oni sami se najviše žale zbog radio aparata u automobilima.

Link to comment
Share on other sites

On 22.1.2017. at 4:41, Infidel said:

Reče mi drugar da "naši" kupuju opremu za FM za par miliona €,

Valjda će biti pojačani dosta i signali (pretpostavljam za nacionalne emitere).

iskreno receno, ne znam koji su to "nasi", ali ako neko slusa 202, u zadnje vreme zvuci predobro u odnosu na prethodni period. Nisam obracao paznju na njihovo reklamiranje da poboljsavaju prijem i zvuk uopste, i ovih dana sam zaista iznenadjen kako zvuci u odnosu na mnooge konkurente...Jednostavno je zvuk sa toliko detalja, jasna cinela, lako cujno povlacenje prstiju po zicama, nemam objasnjenja sta su radili...

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, jager said:

 

 

Ručka sedi na patosu i skuplja vibracije,a tanjir levitira i skuplja vibracije i promaju iz vazduha.Pritom su na idimidođimi međusobno sa promenjivim VTA.Poprilična ''in maj hombe opinijen'' glupost.Na snimku uopste ne deluje stabilno disk.Nije ni kod subsasijskih ali je rastojanje i vta barem isti jer su ručka i tanjir na zajedničkoj osnovi...Verujem i da je pri nestanku struje dobra žurka,valjda je barem baterijsko. :blink:

Link to comment
Share on other sites



Jbt vratice se i televizori sa katodnom cevi za par godina...
I to oni najmanji sa zakrivljenim staklom ekrana i rotacionim mehanickim prekidacima za promenu kanala. Buce to cool da stoji negde u uglu sobe.

Ustvari, to je super, prirodno, evo ja vec deset godina uspevam da kupim retro adidas i puma dukseve ko iz sedamdesetih, patike isto. Pre toga ih nije bilo ali onda je neki smart menadzer ukapirao da je to dizajn koji je cool za sva vremena. Tako i ovo oko audio hifija, bitno da je cool.
Link to comment
Share on other sites

Jap. Ljudi kupuju na ebayu varalice od Bagley Baits iz sesdesetih za po sto dolara...

Proslost je softverski resena u mozgu homo sapiensa na taj nacin da se softverski kod prenosi sa kolena na koleno (jedno od popularnih tumacenja je kolektivno nesvesno) a moderno doba donosi direktan pogled u proslost preko televizije, interneta i kod mutira ali osnovna poruka da je nekad bilo bolje (ne zivot nego pojedinacni fiksirani objekti i pojave) ostaje. Po svemu sudeci, cini se da je to prirodno. Sta taj hemijski proces donosi ili odnosi u evolucionom smislu nije jos jasno objasnjeno.

Link to comment
Share on other sites

Cesto potpuno neopravdano ljudi smatraju da je nekada bilo bolje. Moderan covek je lisen opsteg obrazovanja, shvatanja uzrocno posledicnih veza, o apstraktnom nacinu misljenja da i ne govorimo... Jednom recju, pocinje da se gubi i ona elementarna zivotna ljudska logika. Na zalost empirijski je dokazano da ljudi (pojedini) nastoje da promene logiku tako da nesto sto je danas logicno sutra ne mora da bude (pretvaranje nelogike u "novu" logiku)...
Neretko ce danas neke sudije iz cinjenice da je nesto crno izvesti zakljucak i presudom utvrditi da je "belo"...
Posle se to resava...jbg velikim s.ranjem...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...