Jump to content

Antirezonantne podloske

Recommended Posts

Baš zato što se poznajemo treba da mi veruješ kada nešto napišem, bez dubljeg ubeđivanja. Nije mi cilj sprdnja, nikako. Napisao sam da koristim tu vrstu ekspandirane pa oblikovane ('moulded') mase ali je nemam dovoljno za određenu visinu podloški koju bih želeo te količinski nedovoljno da samostalno podnese oko 10kg težine D/A konvertora. Sve navedeno, ništa sakriveno.

Čikica je svojim daljim istraživanjem došao do nečega što može biti i SirOliver-ova pomenuta 'silica gel' (vidi se i levak na jednoj slici) kao zamena za taj, sada ne postojeći proizvod i rešio da ovu zamenu ponudi. Kao što ti nudiš kuglager nogice.

Namerno nisam pomenuo nogice već wc rolne u nekakvoj igrariji pomagala 'odvojiti zvučni kabl od poda' a kabl povezan za HSR48 risiver i to je bila suština pisanije.

Nogice, spajkovi, kuglice sve imaju i dobre a i loše karakteristike. Bolja je keramika od čelika ali vi to ne koristite jer je lakše naći homokinetički zglob i kuglice iz njega nego poručiti super tvrde keramičke. Evo moje podloške koja proverno radi: dve porcelanske tacne kao školjka okrenute i stakleni kliker između. Ima kineskih posuda plitkih a tvrdih, može i ona kašikica. Provereno radi. Ne košta mnogo.

Ja nisam tražio da mi podneseš laboratorijski test koje frekvencije i koliko nogice tvoje, Jegerove i ostale zaista apsorbuju. Rekao si da rade i ja ti verujem. Treba i ti meni da veruješ ili da se malo udubiš u prenos i dampiranje vibracija, koliko je to u stvari složen i teško otklonjiv problem - uvek samo ublažen, nikada potpuno rešen. Sem vodene kadice. Možeš slobodno da se smeješ, nazivaš suludim idejama i tako dalje. Nema ni trunke ljutnje, uvređenosti ili bilo kakve negative s moje strane.

• Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Piše da je sve od aluminijuma .

Grešiš šinak, grešiš.... Japanske kuglice nisu isto što i vibro jaja... a ona osim što vibriraju, znaju i da pulsiraju.

Posted Images

Ne treba ja tebi da verujem na reč, ni ti meni. Treba da se proba i da se iznesu neposredna praktična iskustva.

Nas dvojica treba malo da prekinemo ovu diskusiju ništa konstruktivno, pametno i praktično primenjivo se nije iz nje iznjedrilo. 

Poenta je da si u oftopiku i da ti se stil pisanja i razvodnjavanja tema ponavlja po ko zna koji put na raznim temama, ne kažem da je zla namera, možda jednostavno stil pisanja ili navika ili ne znam šta...

Nismo mi merilo svega niti je merilo kvaliteta ideja i rešenja to da li mi verujemo u njih ili ne. Zato je eksperiment zakon, makar mu rezultati bili subjektivni. 

O wc rolnama, plutama, gumicama blutakovima silikončićima, itd pisano je sto puta bilo je sto okršaja i ništa se nije zaključilo, svako i dalje tvrdi svoje.

Ova tema je prilično usko orjentisana i mislim da treba da ostane takva uz obilatu argumentaciju praktičnim iskustvima sa slični rešenjima bez " rek'o mi tamo neki čo'ek"

Neke od ideja koje si izneo su ok i dosta su različite od gore pomenutog snake oil aksesoara. Ja ih uopšte i ne sporim, čak je princip vrlo  sličan ovome o čemu se ovde piše. A neke nemaju dodirnih tačaka (iako su možda skroz OK). 

Zato mislim da za ta egzotična rešenja treba otvoriti posebnu temu i pristupiti im pozitivno i konstruktivno. Ako se takva tema otvori i ako ja (a verujem ostali ) rešim da učestvujem u njoj držaću se sigurno strikno teme uz poštovanje principa koje sam naveo gore.

i što bi rek'o kolega Sondek, cheers i no hard filings

• 6 months later...
On 15.3.2020. at 15:08, SUROKVL said:

Obećao sam juče slike, pa da ispunim obećanje:

IMG_20200315_145559_resize.thumb.jpg.b9339d1f4b01cf13e9df0647973e1011.jpg

IMG_20200315_144725_resize.jpg

Jel imas ti ovoga jos "na lageru"? :)

Da probam na zvucnicima. Bas me zanimaju efekti.

Moze na PM, naravno.

Soundcare Superspikes su mi ruzni, a za Isoacoustics Gaia ne dam pare :)