Jump to content


Hifi na strogoj dijeti


Aibo

Recommended Posts

питао сам искључиво због начина уградње хладњака унутар кућишта, то је једини разлог.

иначе, исчекивао сам ову надоградњу 😍

Link to comment
Share on other sites

A i inace se greju u vraziju mater
 
[mention=16169]Aibo[/mention]
Cini mi se da je vreme da polako planiramo novi krug druzenja


Pa ne greju se puno, ipak je to D klasa i Goran koristi hladnjake koji idu uzduž kutije, proreze i ispod i iznad njih. Ko koristi samo šasiju za to ko englezi biće solidno topla verovatno.

Slažem se za novi krug, imaće šta da se čuje. Dogovaramo se.
Nisam mozda dobro pratio na casu, da li je stari tip preampa zamenjen novim. Ako jeste cestitam duplo. Sistem sad saista izgleda odlicno, krenuo je ka vrlo viskom nivou ... zvucnici izgledaju sjajno, voleo bi ih nekad poslusati.


Da, sad je Fulcrum varijanta. Hvalio sam se i ranije u temi, morao sam da slikam pakovanje i daljinac između ostalog. Biće prilike da se sluša Spirit Wind naravno. Sve bolje radi jer mu je sve bolja zaleđina.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aibo said:


Da, sad je Fulcrum varijanta

 

Propustio sam ipak. Pa odlicno, dosta je bolji taj preamp ..secam se da mi je Gidjga pricao da je sve ozbiljno unapredjeno samo pot vec kosta ozbiljnu svotu para..Sta da kazem, cestitam dvostruko, fali ti jos Dac 😁

Tesko mi je da izdvojim nesto vise jer mu je kvalitet komponenti vrlo ujednacen, ali uz fono sekciju Dac mi je vrh njegove ponude. Barem kod mene se pokazao kao cist high end. Neverovatno koliko je tog momenta podigao ceo sistem, morao bih ozbiljan apgrejd gramofona da uradim da bi se sa njime nosio.

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski je novi Ai DAC a o izgledu i izradi je već nepotrebno pričati. Slušao sam ga u gostima, u sistemu koji je mnogo sličan mom. Samo mi emotivno trenutno više prijaju ovi lampaši što smo pravili (uređaj levo od pretpojačala) tj. Lampizatori za sirotinju.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

I lampizator je krenuo od sirotinje tj jeftinih a dobrih adaptacija. Sad se malo utripovao i ubacio cene u stratosferu. Zapravo, tek je sad razumeo ovaj hobi, šišaj bogatase i ne žali ni najmanje.

diskutovali smo na tu temu ove nedelje sa Delijom, odnosno o pojavi da tržište kroji ukus i cene proizvoda.

U strukturi cene uređaja ogroman procenat čini deo koji ide na reklamu da se kod kupaca stvori iluzija da

-ono što kupuju njih izdvaja od drugih kupaca (ekskluzivnost)

-ono što su kupili po ceni ne može svako priuštiti (prestiž)

-ono što su kupili neće gubiti cenu nego će biti samo skuplje (sigurnost investicije)

E sad, ako se proizvođač / distributer uhvati u ovo kolo, onda mora da dâ dinar da bi ušao. Kao i kupac. Isto važi za ona dva dinara za izlazak.

Slična je priča sa Fikusz uradcima.

Dok je bio u fazonu demokratizacije hajfaja, niko ga nije zarezivao.

Kad je sve to što je radio i besomučno/nesebično delio sa internet-pučanstvom bio je samo jedan od 5 miliona sličnih entuzijasta.

Sad? (Pre)uzeo je recept za hi-fi krempitu:

-tanka kora od tehnike i razvoja

-debeo krem marketinga

Nije nikakvo kiselo grožđe, nemojte me pogrešno razumeti. Živ bio i on i njegove mušterije. Jedino mi žao što bi mi, krajnji korisnici bili u većoj blagodeti da se R&D sektor bar pola toliko vrednuje koliko Odeljenje Za Finu Maglu I Suptilnu Paučinu (OZFMISP).

NHF.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Aibo said:


Pa ne greju se puno, ipak je to D klasa i Goran koristi hladnjake koji idu uzduž kutije, proreze i ispod i iznad njih. Ko koristi samo šasiju za to ko englezi biće solidno topla verovatno.
 

 

баш тако, да се не греју не би Горан ни стављао хладњаке.

било би још боље да су спољашњи али и овако ферцера тип-топ

Link to comment
Share on other sites

Aibo, prijavljujem se na listu čekanja za upoznavanje i slušanjac.
Naći ćemo vremena već...

...

A za Ficusa, pa on čovek vodi biznis i u tome nema ništa loše. Cene su takve kakve su u skladu sa zvukom, tržištem, slikom brenda... A cenovna politika opet i učestvuje u kreiranju percepcije brenda, pa je to sve zatvoren krug. Normalne stvari skroz.

Sa druge strane, sve što je pisao kao entuzijast i dalje može da se nađe, čak i on sa svog sajta nije uklonio ta rana pisanja, pa svako može da proba da lampizira nešto na svoju ruku ako je cilj sam zvuk. Ali to naravno zahteva vreme (a vreme jeste novac), cimku, ne nosi sa sobom prepoznatljivost, itd.

I tako, nijedna priča nije nužno bolja ili lošija samo su drugačije. Traže drugačija ulaganja i donose malo drugačiji vid zadovoljstva i nagrade na kraju.
Link to comment
Share on other sites

Hvala! Čita eksterni hard, kačio neki stari od 500GB koji ima nešto muzike na sebi i vidi je uredno, može da se doda u library. Ne mogu da nađem do koje veličine info nigde ali za M.2 SSD je max 4TB.
Nisam planirao jači model da isprobavam.

Link to comment
Share on other sites

Inače, koga ovo zanima, Roon integracija je odrađena dobro. Prvo su nešto mutili (koristili sertifikat drugog Zidoo uređaja) ali je u ovom trenutku sve zvanično sređeno i sertifikovano baš za DMP-A6. Nativna aplikacija i dalje ima nijansu bolji zvuk ali je Roon jako blizu i zapravo zvuči bolje od UPnP veze koja je ovde na dalekom trećem mestu po kvalitetu zvuka. Ovo me je začudilo jer u nekim ranijim iskustvima i sa drugim strimerima to nije bio slučaj (tada je UPnP bio bolji od Roon-a). Očigledno je da bilo koji od ovih protokola može biti implementiran manje ili više dobro na različitim uređajima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Neverovatno muzikalan preamp taj 868, mislim da cu sa 868pl u peMziju. Nisam naleteo na muziku koja mu se ne svidja i da te ne natera te da cupkas nogom. Nemam zamerki ni na 864 ali 868 potpuno iskljuci razmisljanje o tehnici ili snimku dok ga slusas. Kombo je svakako prelep.

Link to comment
Share on other sites

Malo mi cudno deluje to kacenja po jednog kanala na dva stereo pojacala - posto bridge nije moguc, ako se ne varam.

Verujem da se cuje razlika u odnosu na jedno stereo pojacalo - zbog napajanja i/ili nekog vida "preslusavanja" izmedju kanala, ali da li je mozda razmisljano o "pravim" mono varijantama ICEpower modula? Ovako mi deluje pomalo neoptimalno.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...