Jump to content


DAC sa USB


Aoxomoxoa

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WDTV nije (primarno ) muzicki plejer.

Ovo je best baj za sad

http://www.kupujemprodajem.com/Apple-Airport-Expres-A1264-Ispravan-pro-14879787-oglas.htm?filter_id=448532

post-10168-0-46235100-1408723800_thumb.j

Ne treba ti TV da bi pustao mjuzu.

Solidan i bez DACa. Pa Micromega prodaje to isto prepakovano u klasicnu HiFi komponentu za 1000 jevrica. WM10

MicroMegaWM10_intern.jpg

 

Neki ga i lampiziraju

micromega_inside.jpg

Link to comment
Share on other sites

Do danas ne otvorih ovu temu,al se neocekivano od srca nasmejah..."ceo zivot slusam gramofon i sad bi da probam PC"-ma kao da svoje misli citam,sa terminima se podjednako gadjamo,i  sjajno savete razumemo ,iz treceg puta  :D

 Imam ja jedan dobar Epp program za tebe kolega.Linn je vec navikao na nas strucnjake kao stara gramofondzijska firma,a poslednjih par godina je i lider u proizvodnji vrhunskih Hi AND,ali i ultraskupih streamera za koje tvrdi da zvuce bolje od njihovog CD plejera za 20000USD.Dignes lepo jedan stambeni kredit,oni uz DS poklanjaju i mac mini i s obzirom na cenu mogu da priuste i jednog "PC znalca" u zemlji jeftine radne snage, da bude jedno mesec dana 24h dnevno sa ovakvim gramofondzijama u kuci i odgovara na sva pitanja.Mislim da onehifi-u nebi ni najmanji problem da takvom kupcu plati jedno 500E nekog sa foruma da ti se useli u gajbu i pripomogne.Cheers mate,sorry na off-u.

P.S. stize mi naimov V-Dac koji je i usb dac i preamp ujedno za jedno sat vremena,pa mozda javim nesto na temu ako procenim da je korisno...da ispravim off

Link to comment
Share on other sites

P.S. stize mi naimov V-Dac koji je i usb dac i preamp ujedno za jedno sat vremena,pa mozda javim nesto na temu ako procenim da je korisno...da ispravim off

 

Na probu ili ste pazarili?Napisite utiske obavezno,slusate kvalitetnu muziku,imate "ostro" uho,vase misljenje bi moglo da koristi nama koji se mnogo slabije razumemo u ovaj "sport".

Link to comment
Share on other sites

ovako, nemam bas obicaj da se mesam kada stvari odu bas ovoliko predaleko ali s obzirom da se uglavnom pise pausalno, samo bih hteo da ti kazem da je za to sto tebi treba SB touch apsolutno idealna i jedina sprava koju audiofil koga vodi racio moze da kupi a da ti resava problem i da je blizu zacrtane cene. prvo, ima USB ulaz u koji moze da ubodes externi flash. drugo, ima DA konvertor u sebi i to ne bilo kakav nego jako dobar, pod uslovom da ti je uredjaj dobro podesen sto nije tesko uraditi. forumi su prepuni uputstava kako da se to uradi. sad, jedini minus je sto ces ga tesko naci za 200e, dok se proizvodio kostao je jos manje (manje od $200) ali mu cena samo raste otkako ga vise nema u radnjama. zasto je tako mozes samo da pretpostavis - zato sto sprava daleko bolje radi nego sto kosta. ja imam dva komada u sobi, jedan radi, drugi je u kutiji da ako prvi crkne preuzme posao.

sad, ima i sitnijih problema. recimo da ume da se zablesavi pa mora da se resetuje i slicno, ali nista neresivo i sto iziskuje vise od par minuta bavljenja. svaka promena spoljne memorije (u tvom slucaju USB flash) znaci novo citanje sadrzaja iste pa i to ume da potraje ali ne duze od 10-tak minuta u slucaju vecih spoljnih HD.

a koliko ima jos prednosti, mogao bih do preksutra. ima sve zive digitalne ulaze tako da njegov (jako dobar, ponavljam) DAC mozes da koristis za sve zive digitalne transporte koji su ti na raspolaganju. ima i slot za SD karticu sto je kod nekih racunara isto mogucnost da se snimi muzika. interfejs za slusanje net radija je remek delo, trebalo je da prodju godine pa da konkurencija za nekoliko puta vise para napravi nesto slicno, ali ne i bolje. itd itd, da ne smaram sada. 

sve ostalo predlozeno je ili mnogo gore i nekomfornije ili ce zvucati gore ili je skuplje.

sto se tice vezivanja, prosto je - flash memorija u USB ulaz toucha, analogni izlazi u linijski ulaz na pojacalu, kasetofon u tape monitor za snimanje. to je sve sto ti treba.

ako te bas posreci na lutriji, sledeci DAC koji prima USB flash direktno i ima display za ocitavanje sadrzaja istog je naim NDAC koji svira bruka dobro, ali kosta, nov 2500e, polovan otprilike pola toga. i vredi svakog centa.

srecno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...