Jump to content


DAC sa USB


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Ako laptop baš nije krš, ne znam zašto ići na strimer? Suštinski gledano, strimer je jedan specijalizovan kompjuter + DAC. U hi-fi svetu su moguća mnoga iznenađenja, ali generalno gledano ako dva uređaja koštaju isto - dobićeš bolji zvuk ako kupiš samo DAC nego ako kupuješ DAC+strimer u jednom uređaju. I taj specijalizovan komp u strimeru mora da košta nešto.

 

5 metara ne bi trebalo da bude problem za iole kvalitetniji USB kabl (ranga 1000din), i kad dodaÅ¡ interkonekt od metar već si preÅ¡ao tih 6m do pojaÄala. A pored kontrole preko laptopa možeÅ¡ da koristiÅ¡ i telefon ili tablet kao daljinski. Tu si u stvari mnogo fleksibilniji jer možeÅ¡ da biraÅ¡ iz brda plejera i aplikacija za kontrolu, dok si sa strimerom manje viÅ¡e osuÄ‘en na ono Å¡to ide uz taj ureÄ‘aj.

 

E sad, ako je laptop krÅ¡ ili ne želiÅ¡ da bude stalno ukljuÄen to je druga stvar. Neko je pomenuo M2Tech Hiface DAC, to radi sasvim korektno i tu je negde oko budžeta ako kupujeÅ¡ novo, a možeÅ¡ da juriÅ¡ i neÅ¡to polovno ako ti trebaju i ostali ulazi pored USB-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, iznenadjenja su moguća. Ranije sam već pisao o integruÅ¡i na laptopu MSI koja je priliÄno dobra. Tada je bez problema sa analognim izlazom nadsvirala sony mds 520. Tek joj je 920 qs doskoÄio. Tako da za neko ne mnogo izbirljivo sluÅ¡anje jedan takav ili sliÄan lap top i nije loÅ¡a ideja. I da, tada sam koristio qed performans 3,5 mm na RCA u dužini od 5 m i to je vrlo fino sviralo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...