Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Roger Waters- "The Dark Side of the Moon Redux"

Iako sam pitao svih ovih meseci snimanja i objavljivanja pojedinih stvari s novonajavljenog izdanja, čemu sve to, kome se ludak obraća, mogu misliti na šta će sve to da ispadne, moram da priznam da je matori uradio vrlo zanimljivu verziju i prilično dobar album.

Naravno, pita je napravljena od dobrih sastojaka koje je Waters pre 50 godina lično ubrao u bašti, pa je očekivano da to bude kako-tako prihvatljivo. Preporuka je za prvo slušanje da se dogodi u večernjim časovima, uz polumrak ili potpuni mrak u sobi, uz piće po želji. Produkcija je fenomenalna, ali se drugačije nije ni očekivalo, tako da je s moje strane preporuka k'o kuća, što bi se reklo.

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 5.10.2023. at 12:20, perodeformero said:

Roger Waters- "The Dark Side of the Moon Redux"

Iako sam pitao svih ovih meseci snimanja i objavljivanja pojedinih stvari s novonajavljenog izdanja, čemu sve to, kome se ludak obraća, mogu misliti na šta će sve to da ispadne, moram da priznam da je matori uradio vrlo zanimljivu verziju i prilično dobar album.

Naravno, pita je napravljena od dobrih sastojaka koje je Waters pre 50 godina lično ubrao u bašti, pa je očekivano da to bude kako-tako prihvatljivo. Preporuka je za prvo slušanje da se dogodi u večernjim časovima, uz polumrak ili potpuni mrak u sobi, uz piće po želji. Produkcija je fenomenalna, ali se drugačije nije ni očekivalo, tako da je s moje strane preporuka k'o kuća, što bi se reklo.

image.jpeg

Upravo se slusa. 

Link to comment
Share on other sites

Al' je prenabudžen zvuk, ne može da se sluša od basova i nekih efekata. Preko nekih mini, mini, mini zvučnika bez basa da se slusa... Koi mu je ovo trebalo. Ponelo me pa sam glasno preslušao, glava me zabolela... Preko spikerfona telefona tako lepo zvučalo. Fala lepo, stara verzija do daljnjeg 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Delija said:

Neko rece "produkcija je fenomenalna". 'Lebe mekani 🙃

p.s. Imam jedno 17 razlicitih izdanja DSOTM.

Ja!:wave2

Možda da skineš flac (24bit-96kHz), pa da preslušaš nekoliko puta?

Usput, od kada se tebi tačno počeli da smetaju "prenaglašenji basovi", sećam se da su u tvom sistemu poimanja zvuka bili feature, not a bug?

Takođe, ne znam zašto i ti i Sondek poredite ovo izdanje s originalnim DSOTM, 2023. godina je, čovek Waters ima drugačiju percepciju svega, pa i aranžmana i zvuka, uopšte nisu za poređenje.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za skidanjem - Qobuz 96/24 je sasvim dobar. I skinut materijal (bez obzira da li je legalan ili rutracker i slicno) ima identican izvor. Potvrdjeno na gomili drugih hi-res online izdanja - ukljucujuci pomenuti The Lockdown Sessions. Ovo uopste nemam neku specijalnu zelju da skinem - i to kao veliki ljubitelj i PF i Watersa. Skinucu reda radi.

Ne poredim ni sa cim - komentarisem konkretan album i muziku i zvuk na istom.

 

Nesto se ne secam da si cuo moj sistem - podseti me ako jesi ;) 

Volim kvalitetan bas. Nema ga previse, vec taman koliko treba, ni pod razno ne brlja, ne mulja. Ima i dinamiku i dubinu i udarac i teksturu.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom Qobuz ima dobre snimke, ali ne isključujem da je tamo neki problem. Ovo nema jak ili dubok bass da bi to bila neka prednost ko voli već je prenaglašena muljačina...koja moze prijati nekom kako rekoh.. Da su mi sad linn kan minimonitori mozda bi prošlo.. Iskreno ne svidja mi se ni muzika previse, pa zato napisah ostajem pri starom DSOTM.. Dobro je da čovek u tim godinama ima volje da radi, ima sto ideja i ne mogu prezaliti sto ne odoh u Peštu na oprostajnu turneju.. Nadam se da će biti još koja oprostajna🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...