Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

... totalno bez najave, svirao Naim Ovator S-400! Manji od S-600, laksi za pokretanje, za promenu je uz SuperNait radio fantasticno. Prezentacija, stvarno za dozivljaj, bar meni - mada Bojan kaze da sam ja ostrascen po tom pitanju .

Dok sam pokusavao da pretesterisem dupli lanac i lisice u kojima sam se probudio vezan za radijator od strane apotekarke zbog imetka koji stukoh na koncertnu sezonu u punom jeku i ploce samo mi je ova informacija trebala da lepo zubima pregrizem to malo lanca i dodjem...

Jos dobijem jedan sms sa lica mesta da sam zakazao,razocarao(ko izda p.) jer se cepa po naimu ja pomislim onaj NDhziks il' vec sta kakva cuda moderne tehnike koja ne zanimaju zatucanog vinil flatearthera iz proslog veka kad ono mali Ovator i "superdzidzimidzinait" konacno u dobrom izdanju tj right match-u...

Nesto mislim,stvarno neznam kako me na sledecem sastanku sekte kazniti,par pravoverskih knjiga u sake,ma ne,jedan nait 1 za pod misku pa u kampanju od vrata do vrata (engl. from neck to neck).

Daj Nikola malo punokrvnog ostrascenog opisa za nas loosere sto nismo bili na hifiles show-u.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Republikancima sa BNC konektorima na phono ulazu,nek ne budu dugogodisnje lenji kao ja i nek urade jedan mali tretman za usi na jedan od dva nacina:

1.Postave BNC ciceve na phono kabl

2.Ugrade neke kvalitetne sasijske konektore za phono ulaz

U prilogu saljem par na razlicit nacin raspadajucih adaptera kojima je jedina moguca funkcija da zeznu zvuk,najzesca glupost na svetu. :evil: Ne verujem ni u one "pozlacene"- adapter je adapter-jedini koji valja je onaj za WC solju za decu!

P.S.Ne znam da li to naim uopste jos negde stavlja,nadam se da ne,ovi novi preampi koje sam imao na slusaju nisu imali phono sekciju,ako imaju svajseraj pod hitno,naravno dobre konektore nabaviti.

post-11818-0-96232600-1322524654_thumb.j

post-11818-0-67303900-1322524722_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dragi republikanci - pitanje za sve:

Trazim kutije za na zid. Razlog te specificne montaze su mladji narastaji republike - i tu izbora nema. Ima li neko savet? Najradije bi cuo nove kutije... iz nekih mojih razloga, i trazim predloge. Polovni mi se ne gade, ali ne bi uzeo nesto bez da cujem, pa sam, za sada, ogranicen na nove.

Za sada razmisljam o:

- Linn Majik 109 - fantasticna kutija, prava republikanska, planiram slusanje sto pre.

- Focal 807V - novi republikanac, u zadnje vreme Naim forum bruji o Focal kutijama, posto ih Naim dileri dobijaju - i komentari su jako pozitivni. Reklamira se kao "rokerska" kutija, ima veliki bas a ne ide mnogo duboko... Je'l slusao neko?

- Dynaudio Excite X12 - planiram slusanje, mada sam skoro siguran da ovo nije kutija za uz zid. :/

- ATC SCM 11 - cuo sam svasta lepo, ali nikad nisam cuo, niti imam gde da ih cujem.... :( .

- Spendor SA1 - dobio sam preporuku, mozda odem da cujem, mada ne delulje kao kutija za muziku koju ja slusam.

- Neat Motive 3 - spominjem reda radi, mada sam ih vec eliminisao zbog montaze "na zid", tj. na zidni nosac.

Ako se neko ne javi uskoro oglas zatvaram, pa ce pojacalo verovatno biti Nait XS. Za sada je radna pretpostavka doticno pojacalo. Soba je 3.6x5.2m, zvucnici ce biti na duzem zidu, dobro izvuceni iz uglova (medjusobno rastojanje kutija cca 2m), obavezno na zidnim nosacima.

Posebno bi voleo da sujem sta misle Beast i Sondek, znam da imaju iskustva i cenim njihove usi. Nemam nista protiv komentara i na PP, ako neko nece javno da pise....

Link to comment
Share on other sites

Neat 3i je odlican zvucnik od novih,slusao sam ga dosta ali nikako da se organizujemo da ga probamo sa naimom,moze da bude samo bolje i mirnije u delu gde to treba pa se ne brinem.

Ono sto znam da bi te zvucno odusevilo je Linn Sara i bio bi odlican match,moglo bi da stoji na kozolnom zidnom staku zbog dece,znam kako je imam ih i ja dvoje.Uslov je da je zid od pune cigle jer nisu ni laki,a i tako umeju da zadrmaju sobu da to nije normalno.Imas jedne na KP,deluju ocuvano.Znam da ne volis starudije,ali kad god budes hteo da ih zamenis za neke novije imam kupca,covek ih je vec 4-5 puta kupovao,to su zvucnici o kojim ne prestaje da misli bar jednom dnevno,kao uostalom i ja.Jos jedna vrlo prakticna strana je sto ce ti u tvojoj situaciji zatrebati zvucnik u kuci koji mozes da slusas na pola wat-a snage nocu i da cujes odlicno bass,svasta sam cuo kod drugih zvucnika ali to jos nigde drugde.

Ove Nove linn probaj da uzmes od Ace da cujes,moze biti da budu dobri za prostoriju i tip montaze koji ti treba,volis ti malo i zescu muziku da poslusas neznam kako ce ti se to svideti i to moreas cuti.To sto sam cuo da pomalo lice na Kan zvucno im je i velik kompliment,ali bi nekom bila i mana.

Ja bih licno probao i Harbeth.

Dinaudio odlicno ide uz naim ,slusao sam sa 62/90 malene standmounth Audience 52 koji bi mogli i na zidni nosac.

Kad bi se moglo cuti valjalo bi probati n-sat,hvale ih i bezz woofera.

Imaju i jedni Ruark zvucnici na KP,tu mi je firmu preporucio kao "jednu od" direktno naim.

Ima dakle ovde svasta,racunaj da moyda i nece biti stalna varijanta,vec na par godina dok klinci ne porastu,pa se na polovnjacima manje gubi.

Licno navijam za http://www.youtube.com/watch?v=ttOBnmXFDtQ ,otvaram fan klub,pa mi fali kvorum.

Link to comment
Share on other sites

Propustih,PMC jeste odlican match za naim,slusao sam GB 1i sa 122/150-pun pogodak.Te manje standmount sam slusao ali nazalost sa Yamaha 1000 kompletom,retko ali stvarno retko los zvuk tom prilikom ,verujem potpuno poreklom od pojacala i izvora,nijedan instrument nije zvucao prirodno.Bilo je svega, i basa i visokih,samo nigde muzike i instrumenata , bas pravi izazov da se to cuje uz dobar amp kao sto je xs.

Link to comment
Share on other sites

Trazim kutije za na zid. Razlog te specificne montaze su mladji narastaji republike - i tu izbora nema

no hard feelings,ima..zove se vaspitanje dece,i upoznavanje mladje generacije sa svojom okolinom,sta je hifa,sta su zvucnici,sta je to sto se ne dira itd....imam u svom drustvu i mladju generaciju,sa klincima,imaju kuci hifu..izmedju ostalog i podnostojece kutije.....

Ako si zadovoljan sistemom,naci ces resenje(vremena i mozda malo truda) da se situacijea resi i da se klinci malo "obuzdaju",ako nisi,napravi sebi jednu samoispovest,izbroj do 3 i odluci se na koju ces stranu..nije problem ostati republikanac,ili izaci iz republike,zamajavanje samog sebe je najveci maler,ne za nas,vec za onog sto ubedjuje samog sebe....

Sve najbolje i good luck ! (i sa klincima i sa novom opremom,makar sta ispadne na kraju)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

no hard feelings,ima..zove se vaspitanje dece,i upoznavanje mladje generacije sa svojom okolinom,sta je hifa,sta su zvucnici,sta je to sto se ne dira itd....imam u svom drustvu i mladju generaciju,sa klincima,imaju kuci hifu..izmedju ostalog i podnostojece kutije.....

Ako si zadovoljan sistemom,naci ces resenje(vremena i mozda malo truda) da se situacijea resi i da se klinci malo "obuzdaju"

Sve najbolje i good luck ! (i sa klincima i sa novom opremom,makar sta ispadne na kraju)

:wave2

'bes ga... ja prihvatih ovu Nikolinu ideju zdravo za gotovo pa ni ne razmisljah u tom pravcu a u stvari - potpisujem sve gore napisano. Crvenim slovima!

Imam klinca koji nikad nije ni dotakao sistem a kamoli (pise se zajedno ili ne? :) ) napravio neku stetu. Istina u pocetku je bio stari sistem, kasnije ga je zamenio novi koji je jedno sest meseci bio spakovan u kutije - sad vidim, vise zbog mog bezrazloznog straha nego zbog realnih potreba. Dakle, vaspitanje, strpljenje i istrajnost. Bez batina i dranja. Da se razumemo, jos kako ga opletem po dupetu ako zasluzi ali za ovom merom zaista nije bilo potrebe.

Samo hrabro! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vaspitanje dece je nesto za sta trebaju deca a ne bebe. moji klinci imaju 10 meseci i bauljaju svuda - a ja jednostavno ne mogu da im objasnim stvari kad ne razu eju govor. Kad napine 2 ili 3 onda cemo lako, ali sad je ovako....

linn, Dynaudio i Neat cu svakako probati, to sve verovatno mogu da dobijem i na demo kuci... zanima me da li je neko cuo npr. Focal, to mi je najveca misterija blizu zida - a i inace....

Link to comment
Share on other sites

Nikola,mene citaca misli medj redovima,leba ti,nemoj folirati :order:P ....

al da bude i neke koristi,imao sam skoro kuci u prolazu 906-cu,ima li ikakve veze sa 807,pojma nemam,hijerarhijski po JM Lab lestvici,trebalo bi da bude vec "nesto"..pojma nemam dje je XS vs 3010s2 (imam,samo misljenje (moje) ne trpi stampu,zove se "nikakvevezevisetonemasanaimom"),verovatno sam se (previse) asocirao/humanizovao na D700 u zadnjih skoro 5 godina,nekad vrlo cudno gledam i na neke dosta skupe zvucnike iz danasnje produkcije,ali kombinacija expo+jm lab je neka strvina,tvrdo,bez duse,uvrnuto u sebe..mozda sa nekim fancy cevasem se moze odvezati jezik 906-ci...

u slucaju da ne mogu vaspitati decu(?),imam Naim sistem koji imas,uradio bih ovo:sklonio Neat,uzeo negde za djuture neki Royd/Rega Ela,Linn Keilidh koji dobro trpe blizinu zadnjeg zida,pa nek klinci trpaju prste gde oce,i nek propadnu ;) ,jos uvek ce biti manji gubitak,no prodavti danas,to sto mislis prodavati....

naravno,uslov je ono iz mog prijasnjeg posta....

moja 2 centa...

Link to comment
Share on other sites

Djeca su mali ljudi i vrlo postuju pravila, naravno ako se od pocetka postave. Moji zvucnici su malo sakrivani samo u periodu prohodavanja a inace su uvijek izbaceni. Mala mi je sada 3.5 i nikada ni jednog problema, mali je 13.5 i uvijek se odusevljavao sa onim "velim crnim CDovima" ...

A vec ako moras, Guru QM10 ... ima i druga solucija istih pod drugim imenom (InoAudio pIP) ... malo komplikovanije za nabavku .... ali sve se moce srediti. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Taj Guru jako hvale kao odlican naim match(tomtomaudio) i sjajan zvucnik,nema zastupnika kod nas mislim da ima u Hrvatskoj.Svideo mi se sajt,inace volim te male cudne zvucnike kao sto je QM10.

Rega Ela ima drugar uz naim i mislim da su bili polovni oko 300e,jako je zadovoljan.Mislim da bih mogao obezbediti da ga cujes,inace covek je ziva linn-naim legenda on je doneo prvi Sondek u BG pre vise od 30g. imao ih je nekoliko.Velik broj sprava ove dve firme smo razmenili u poslednih 20 i neku godinu.Citao sam jedan tekst o 3 skoro ista zvucnika Royd,Ela i Naim IBL neverovatno koliko su slicni.imas to na sajtu je Royda koji uredjuju fanovi jer firma vise ne radi,sve je to za uza zid i ide uz naim,ali su mali floarstanderi kakve si imao,tamo ima i mnogo alternativnih linkova.

Taj period sa decom kad im se ne moze objasniti je vrlo kratak,pa ti je po meni najbolje uzeti nesto privremeneo i ne preskupo,pa posle nazad na pravu stvar.Za tu privremenu varijantu najpre bih uzeo na probu ovo http://www.kupujemprodajem.com/Englezi-Ruark-ICON-1287997-oglas.htm?filter_id=7640033 tu mislim da ne moze da se izgubi vise od 100E ,inace trebao bi biti dobar match,naim mi je svojevremeno preporucio i tu firmu za zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Taj Guru QM10 je odlican mali zvucnik. Ima neverovatan bas u apsolutnom smislu - a kad se ima u vidu njegova velicina to deluje pomalo nestvarno. Nikako da uspem da izorganizujem jedno poredjenje izmedju tog malog Guru-a i WLM La Scala - takodje bookshelf ali nesto veci od Guru-a .... WLM La Scala ima nesto drugaciji balans ...

Da Guru svira dobro sa Naim-om - to mi je lako da zamislim. Takodje bi bilo interesantno uporediti Guru QM10 sa Neat ili Ruark bookshelf, kada su zakaceni za Naim amp ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...