Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Da li neko ima Linn FM tuner ? Kremlin ili Pekin ? Kakva su iskustva ?

Ja koristim Linn kudos koji je model izmedju.Pekin zaobidji jer je to bio dosta losiji radio(i dosta jeftiniji),a kad su polovni cena je ista kao i za Kudos.Ja sam plati 200gbp kod linn dilera,SH sa 6 meseci garancije na polovnjak sto je OK,a to je i Ebay cena.Kremlin je prava high end sprava,bezobrazno preskup u svoje vreme(6000dm,skoro 3 Sondeka :screwy ) i to je prava stvar za polovno,ali je i polovan skuplji duplo od Kudosa.Gledaj da ima i brilijant power suply ugradjen,kod Daca je to imalo dosta efekta(i kostalo je nekad dodatnih 1000E).Pored naziva Kudos dok sam se hrabrio da "dresim kesu" palile su me i sledece dve recenice jednog vlasnika sa audiorewiew.com

-I actually think it has a cleaner and fuller/richer sound than my Magnum Dynalab FT101A.

-It also does a good job of pulling in distant stations

Ima jos par misljenja korisnika tamo http://www.audioreview.com/cat/other/tuners/linn/kudos/prd_121234_1596crx.aspx

Za Pekin sam citao da ima malo problema sa slabijim stanicama dok to kod Kudosa nije slucaj,radi bezsumno i sa slabim(ima signal metar).Malo je komlikovan za koriscenje ali ima 50 memorija i na kraju se svede samo na to.

Nedavno sam slusao kod mene sa drugarom koji ima nat05,bio je odusevljen radiom-rangirao mi je zvuk

1.radio

2.gram

3.CD

I kod njega tjuner ima bolji zvuk od CD-a i to dosta(naim cd5i).Ko je blizu moze doci da cuje ili dobiti radio na slusanje.

Link to comment
Share on other sites

…

Nedavno sam slusao kod mene sa drugarom koji ima nat05,bio je odusevljen radiom-rangirao mi je zvuk

1.radio

2.gram

3.CD

I kod njega tjuner ima bolji zvuk od CD-a i to dosta(naim cd5i).Ko je blizu moze doci da cuje ili dobiti radio na slusanje.

SondeÄe, Å¡to jadan zboriÅ¡ to? :beer

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam slusao kod mene sa drugarom koji ima nat05,bio je odusevljen radiom-rangirao mi je zvuk

1.radio

2.gram

3.CD

I kod njega tjuner ima bolji zvuk od CD-a i to dosta(naim cd5i).Ko je blizu moze doci da cuje ili dobiti radio na slusanje.

Moze li spisak stanica koje ste slusali?

Fascinantno mi je da tuner, koji u najboljem slucaju emituje snimak na nivou gramofonske ploce, dodatno propusten kroz kompresor, pa modulacijju i demodulaciju, zvuci bolje nego gramofon (ili, for that matter CD). Sve da je u stanici i fascinantan gramofon (a nikad nije), kompresor tu uvek unakazi snimak. Ili nesto tu ne valja, ili mi volimo "farbano" vise nego sto smo spremni da priznamo....

Link to comment
Share on other sites

ma zamrla tema,pa moram malo...,sta se palite na Peru lozaca,NHF :cheers

Pogodila muzika drugara,koju inace nemam na drugim izvorima pa ni poredjenje nije realno.Obicno ga udavim sa Jazzom inace.Nije nikad cuo tako transparentan zvuk sa radia,ali sve je pre svega do zvucnika i starog linn-naim zvuka,koji ne moze da postigne kod kuce sa novim naimom u kombinaciji sa PMC.Slusali smo inace radio BG1 i RTNS,domaca muzika red Cuneta i sl. red tamburasa,red Clasic Radio..., red piva...

Od gramofona tj. Supexa svakako nije bolje,ali CD i digitalija uopste po meni imaju preteranu dinamiku koju tjuner svede na ono sto je i u prirodi (sto je povezano odnosom pijanisimo / fortisimo i zbog toga ga je prijatnije slusati),a ono sto je prijatnije za slusati ujedno je za mene i bolje.Volim kad me sprava vuce da slusam jos i jos,a ne da se smorim za sat slusanja,dosta me smaraju i dave na poslu,sta ce mi to jos dok slusam mjuzu-btw na tome je kod mene pao novi naim na slusnom testu uz sve ostale kvalitete i prednosti koje je imao.Stim u vezi koliko puta uhvatite sebe da smanjujete i povecavate dok slusate digitaliju,to je od tog pijanisimo/fortisimo maximalis obolenja-il je preglasno ili pretiho stalno... drzis drkalo u ruci i teras volume levo-desno,kad slusate radio ili gram toga nema ,pojacaj i moze do sutra.Moj Numerik je po toj slusljivosti na duzi period otisao dalje od onog sa cim sam ga poredio i dobrano se trudi da lici na gram(bas me cudi tako nesto od Sondekmejkera), maksimalni je laidbejker,kod mene u gramofonski orijentisanom sistemu prija,negde drugo mozda moze i da se zaspe.Takav sound ocekujem i od N-daca(uz naravno neki napredak),inace ostajem Numiju veran do groba.Sad,nije da sam stao u red ispred dr. Rasove ordinacije ,al' kad padne cena polovnjaka na 1000 ili ispod,mozda ga dam da se prapakuje u hrombamper kutiju(never sej never),mada mislim da je bolje penzionisati se sa jos dve promene koje sam namenio,hifa je jedno veliko smaraliste ako ti nije ispred muzike na listi prioriteta u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

Nekako do sada nikako nisam imao prilike da cujem ove Linn tunere ...

Probaj obavezno,mozes dobiti i moj ako nije previse komplikovano.Ako je komplikovano,vidim ima jedan na ebay.co.uk za 170 funti Buy it now.To je dzaba,neces izgubiti sigurno ako ga uzmes radi probe, pa ako ti se ne svidi na nemackom moze da se proda i za vise,taman da se vrati ono sto ode na transport. Ovaj drugar sto ima nat05 gradi kucu i tjuner mu je vec par meseci u kutiji, pa bi ga mozda mogao uzeti na uporedno slusanje da javim kakva je razlika, cenovno su tu negde(1000E,2000dm),mada sa 10g vremenske distance.

Kad bi mogao da biram koji naim tjuner uvek bi uzeo nat 01 to je opasan radio,two box dizajn rucno podesavan(4 sata strucnog posla kako kaze naim za servis),mnogo bolja sprava od 05,nekad sam video cenu od 5800DM.05 je mislim naslednik 03 tjunera iz budzet klase koju je tad naim prodavao za 500funti.Sad FM klizi u zaborav,u britaniji cak preti ukidanje FM podrucja pa se u tjunere vise ne ulaze energija kao nekad.

Link to comment
Share on other sites

Fascinantno mi je da tuner, koji u najboljem slucaju emituje snimak na nivou gramofonske ploce,

...Fascinantno mi je za CD, koji u najboljem slucaju ima zvuk gramofonske ploce...moze i ovako da se kaze ,al bi to vec bio kompliment za CD. :wink: , :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog istomisljenika,kad je poredak izvora u pitanju http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=103146 .

Inace prilika da se za "male" pare "otme" brutalan tjunerski high-end,takvi na Ebay zavrse na puno vise.To je inace onaj "maybe there is somwere beter tuner in the world..." Uz njega treba samo jedna Ron Smith galaxy antena,ili neka druga kvalitetna(na pr. dynalab).

Link to comment
Share on other sites

Ako si ponudio trazeno, nema frke ;)

Uklopilo se mnogo toga da bi ciganio,a cena je OK na ebay odlaze na vise PFM-ovci uvek imaju nize cene,zasad ide kako treba.To mi je prvi post tamo,nadam se i "beginers luck".Bumo vidli,sto bi rekli zagorci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paul je izabrao idealan trenutak za Merge. Firma je imala sjajan profit, bila je u rastu i projekcije su bile fantasticne - bar one skolske (fitovane). Kao rezultat sigurno je uzeo debelu kolicinu parica u akcijama nove firme. Pametni ljudi tad prodaju firmu.

Nije Focal ono sto mene brine. Brine me to sto je najveci shareholder banka, koja drzi, ako sam ja dobro shvatio Paul-a, isto koliko i oni svi zajedno. Ne ocekujem bilo sta kratkorocno da se promeni, ali dugorocno... E to je ono sto ne znam i sto me brine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...