Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Jedan plus od mene za dva teksta o Linn uredjajima u hi filesu.

U pitanju su dve krajnosti jedna potpuno analogna i jedna digitalna sa istim ciljem,vise muzike.Dobri su tekstovi,uvek moze i bolje,razumem da je tesko u par recenica predstaviti legendarni brend i proizvod kao sto je LP12.Svidela mi se recenica "Linn nije otkrio gramofon,vec da se na LP ploci nalazi vise informacija nego sto su ljudi mogli da dobiju" tu je negde i sustina LP12,do njegovog pojavljivanja gramofon je imao tuznu ulogu da vrti stabilnom brzinom.Ja bih ga mozda zacinio podatkom da je tolerancija u izradi lezaja 1 mikron,ili da je savrsenom konstrukcijom potrebno pobediti vibracije vece od 17 milionitog dela incha kolika je brazda ploce- naravno da bas i takvi detalji izrade imaju velik,velik uticaj na reprodukciju muzickog materijala.Interesantan je i podatak da se i promena lepka u odredjenim fazama razvoja odrazila na sonicne rezultate,uz naravno i sve zvanicne apgrejde tokom 39g proizvodnje.

Hteo bi dodati da jedini minus koji je Magic dobio,komplikovana montaza,je nesto sto ne treba ni najmanje da brine kupce novog gramofona.Linn dileri su u obavezi da ga savrseno podese za Vas.Kako sam informisan alatka za to "Kradle" vec je u one hifi.

post-11818-0-09581000-1315087937.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolekcionarska poslastica,i lifetime radio nat 101 olive 1 od ukupno 3 u ovakvom izdanju http://www.ebay.co.u...=item19c8b04d65 ,al' bi mi legao uz preamp,mada od pre dva dana olive je opet u manjini(bice u Vasi sistemi)post-11818-0-72541300-1315689097_thumb.j.Nisu male pare,ali to je jedan od najbolje napravljenih tjunera i kolekcionarski san.Kuriozitet je i 6v napajanje za walkman..Link sa e-bay ce vremenom nestati pa da zabelezimo NLO slikom na republici,nece mi Sondek jr. jednog dana verovati da postoji.BTW prodavac je provereni PFM-ovac,a roba sa garancijom,radi samo L&N.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da prijavim da sam probao moj linn genki u ulozi preampa (preko varijabilnih izlaza) u kombinaciji sa Tandberg receiverom kao snagašem i ....... :thumbsup2

Nisam verovao da će to izaći na dobro, ali rezultat je sjajan, Äak bih rekao da bolje zvuÄi nego kada se sluša preko fixnih izlaza sa Tandergom kao receiverom. Ali, za neku definitivnu ocenu moraću da slušam nekoliko dana, ovo je sada možda samo hype posle 2 sata slušanja.

Link to comment
Share on other sites

Ne cudi me ovo ni najmanje, preamp je taj koji bitno menja zvuk,mnogo vise od snagasa.Promenom snagasa od nap 160 na nap250 dobio sam 10% bolji zvuk(ali bitnih),promenom preampa za 50%.Prodao sam 62/90, kako se snasao novi Tandberg sa Dynaudio,kakav je usporedbi sa naimom.Jako je lepa kombinacija taj naim i tvoj dynaudio,za male pare.Zao mi je sto onda nismo culi gramofon kod tebe zbog konektora,tu je naim preamp na svojoj teritoriji.Btw.taj Genki je odlican plejer,nesto losiji transport od Karika i Ikemi-ja,ali svira za sve pare.Nisam radio direktnu A/B usporedbu na istom sistemu,ali ubedjen sam da je zvucno bolji od najjeftinijeg naima kojeg sam slusao par puta.

Link to comment
Share on other sites

Imam ovde jednu preporuku za prodavca,od njega sa kupio pojacalo koje je sacuvao perfektno,a posao zavrsen bez problema.Ako za ove zvucnike kaze da su "mint",verujem mu,mogli bi nekome dobro da posluze uz naim amp.Cena je vrlo korektna i ima dobar feedback na tom UK forumu. http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=104631

Link to comment
Share on other sites

Momci kako vam deluje ovo http://www.ebay.co.u...=item2567e8b9a1 ,meni kao kraj mog sistema.U ozbiljnom sam iskusenju za ovaj primerak,zbog Naim Armagedon napajanja(Republika na delu),cak mi i ta glava deluje jako interesantno,mada mi promace jedna Troika za 150funti neki dan.Odkad sam zavrsio sa pojacalom samo gledam na Aksis,lepo je posluzio 7 godina, nije to malo,nije da nece biti emocija pri rastanku,kupio sam ga na dan kad mi se rodila cera,u polu pripitom stanju smontiran(i nije bas neka reklama)...

Link to comment
Share on other sites

Pozz republikanci !!!

Imate li iskustva kako bi se osnovni model amp-a Naim Nait 5i uklopio sa MA Silver Rx 2 kutijama.U potpisu imate moj sistem...pojavilo se nekoliko amp-ova u oglasima,pa zato pitam.Najmanje bi mi odgovarao amp,koji bi odmah trazio upgrade svega u sistemu.Zasad mi je logican upgrade Arcam ,ali moram da pitam i za Naim..Cuo sam ga jednom i zvucao je blago na tamnoj strani,sto mislim da se moze malo otvoriti kablovima.Hvala unapred !

Link to comment
Share on other sites

Ðјд' Ја пробам :roll: , чини ме Ñе да то неће на крају бити 460 Фунти :plakanje

:wave2

Naravno da nece ostati na ovoj ceni, ja sam na ebay.de do sad licitirao 4-5 komada i svaki mi je otisao van budzeta a to je do 1000e sa transportom a to je izgleda nemoguca misija za te novce , sve sam se nadao uspavace se raja na ebay-u, medjutim svaki je otisao izmedju 1200-1500e a to mislim da je previse za njega, mnogo jake gramofondzije koje su sad trenutno na Meachel Zira... od po par hijada eura-u a koji su to sve imali su mi rekli da je lp12 sa ittok ruckom gramofon u rangu ocena od 1-5 on je 3+ i sa cenom ne vecom do 1000e, takodje su rekli i da je precenjen, jbga kao i sve sto ima tako jako ime ,,Linn Sondec,, :klanjanje

Pink Triangle je pogodak u srce, to sam cuo sa vise strana i siguran sam da je to istina, svi se slazu da je ruzan ali svira do 0I0

Link to comment
Share on other sites

Pozz republikanci !!!

Imate li iskustva kako bi se osnovni model amp-a Naim Nait 5i uklopio sa MA Silver Rx 2 kutijama.U potpisu imate moj sistem...pojavilo se nekoliko amp-ova u oglasima,pa zato pitam.Najmanje bi mi odgovarao amp,koji bi odmah trazio upgrade svega u sistemu.Zasad mi je logican upgrade Arcam ,ali moram da pitam i za Naim..Cuo sam ga jednom i zvucao je blago na tamnoj strani,sto mislim da se moze malo otvoriti kablovima.Hvala unapred !

Ja se ne bi igrao te igre. Ako ti se Naim ne svidja - nista strasno, ali igranje kablovima, posebno sa starim 5i nije bas preporuceno. Cuj kako sa tvojim kutijama zvuci doticni, uz bar 2x3.5m NAC A5 - i ako to ne radi po tvom ukusu, nemoj gubiti vreme. Naravno, moj ti je savet da ga poslusas i to malo bolje, posebno sa nekim boljim izvorom, jer meni se cini da bi bio fin combo.

Link to comment
Share on other sites

Jel’ nije problem da u ovoj temi pitam zasto se preporucuje minimum 3,5 m kabla NAC A5? Kapacitivnost na toj duzini je minimalna?

Kabeli namerno napravljeni sa većom koliÄinom induktivnosti koja spojena na red sa pojaÄalom funkcioniše kao filter prvog reda (prigušnica) i pomaže kilavo isprojektovanom Naim-u da ne proosciluje na višoj frekvenciji (iznad Äujnog opsega), što slupa zvuÄnu sliku, a može u nekoj loše poklopljenoj kombinaciji LCR-a i da spali pojaÄalo.

Ja sam u pojaÄalo (snagaš) koji sam pravio, Medium Power Amplifier (MPA) stavio na izlazu malu zavojnicu od žice 1,6 mm koja ima induktivitet 2 microH. NAC A5 po specifikacijama ima 1 microH po 1m, što će reći da se traži minimum 3,5 microH induktivnosti kabela.

Sa jedne strane se priÄaju priÄe o besprekornom putu signala, i da na izlazu Naim pojaÄalo nema tu malu prigušnicu, jer je tako bolje za zvuk. Sa druge strane se traži kabel veće induktivnosti koji zamenjuje odsutnu prigugušnicu kao zaštitu od prooscilovanja ureÄ‘aja, što mu ga na kraju izaÄ‘e na isto sa stanovišta zvuka. Osim što je po meni pošteniji pristup da je prigušnica u pojaÄalu, nego da se ljude maltretira i plaši posebnim kablovima. Pa, naravno da će bolje svirati sa Naim zvuÄniÄkim kabelom, kada se u velikom broju sluÄajeva dešava da sa drugim kabelima pojaÄalo radi suboptimalno.

Stvarno, Englezi mogu da upakuju, izreklamiraju i prodaju ljudima i maglu. Poznati su po tome.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bi igrao te igre. Ako ti se Naim ne svidja - nista strasno, ali igranje kablovima, posebno sa starim 5i nije bas preporuceno. Cuj kako sa tvojim kutijama zvuci doticni, uz bar 2x3.5m NAC A5 - i ako to ne radi po tvom ukusu, nemoj gubiti vreme. Naravno, moj ti je savet da ga poslusas i to malo bolje, posebno sa nekim boljim izvorom, jer meni se cini da bi bio fin combo.

Hoćeš da kažeš da je MA rx2, toliko "zahtevna zv. kutija", da joj pominjani Naim, nije "dorastao", ukoliko se ne "osigura" adekvatnim zvuÄniÄkim kablovima ?

Koliko sam ja probao, a probao sam... MA rx-2 može da potera bilo šta, Äak i slabašni avr-ovi, bez ikakvih problema...

Link to comment
Share on other sites

Kabeli namerno napravljeni sa većom koliÄinom induktivnosti koja spojena na red sa pojaÄalom funkcioniše kao filter prvog reda (prigušnica) i pomaže kilavo isprojektovanom Naim-u da ne proosciluje na višoj frekvenciji (iznad Äujnog opsega), što slupa zvuÄnu sliku, a može u nekoj loše poklopljenoj kombinaciji LCR-a i da spali pojaÄalo.

...

Zahvaljujem na iscrpnom objasnjenju. :thumbsup2

Pretpostavio sam da je u pitanju odredjena duzina jer im je potrebno 3,5 x „nesto“ da bi se osigurali da je to „to“.

Jeste marketing cudo. :roll: Jer logika je upravo na sto je moguce kracim kablovima, bilo koje vrste - da ne bi unosili nesto svoje. Zato su me cudile fotografije ljudi sa Naim pojacivacima od par hiljada evra spojenim na zvucnicke kutije takodje od par hiljada evra, a sve to spojeno relativno jeftinim kablom i to 3 puta vece duzine nego sto im je potrebno. Pozadi se vidi izuvijan cik-cak, ili smotan kabel :roll:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nece ostati na ovoj ceni, ja sam na ebay.de do sad licitirao 4-5 komada i svaki mi je otisao van budzeta a to je do 1000e sa transportom a to je izgleda nemoguca misija za te novce , sve sam se nadao uspavace se raja na ebay-u, medjutim svaki je otisao izmedju 1200-1500e a to mislim da je previse za njega, mnogo jake gramofondzije koje su sad trenutno na Meachel Zira... od po par hijada eura-u a koji su to sve imali su mi rekli da je lp12 sa ittok ruckom gramofon u rangu ocena od 1-5 on je 3+ i sa cenom ne vecom do 1000e, takodje su rekli i da je precenjen, jbga kao i sve sto ima tako jako ime ,,Linn Sondec,, :klanjanje

Pink Triangle je pogodak u srce, to sam cuo sa vise strana i siguran sam da je to istina, svi se slazu da je ruzan ali svira do 0I0

Ebay.de je dosta skupo mesto za nabavku Sondeka,Linn je u nemackoj precenjen.600-900 funti je dosta za solidnog sondeka sa ruckom u UK,na PFM forumu i manje.Sad je bio skoro savrsen Valhala na buy it now za 899 sa najnovijim tipom itoka u mint stanju novi kais i opruge sa uradjenim servisom i podesavanjem,u originalnoj ambalazi,linn diler je bio prodavac.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti taj zakljucak?

Sem ukoliko ne umem da Äitam gore napisano, a piše sledeće :

"Ja se ne bi igrao te igre. Ako ti se Naim ne svidja - nista strasno, ali igranje kablovima, posebno sa starim 5i nije bas preporuceno. Cuj kako sa tvojim kutijama zvuci doticni, uz bar 2x3.5m NAC A5 - i ako to ne radi po tvom ukusu, nemoj gubiti vreme. Naravno, moj ti je savet da ga poslusas i to malo bolje, posebno sa nekim boljim izvorom, jer meni se cini da bi bio fin combo."

Eto...

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane se traži kabel veće induktivnosti koji zamenjuje odsutnu prigugušnicu kao zaštitu od prooscilovanja ureÄ‘aja, što mu ga na kraju izaÄ‘e na isto sa stanovišta zvuka.

Nije isto, pošto kabl u svakom sluÄaju moraš da imaš a prigušnicu ne (ako je kabl adekvatan).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...