Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Sa druge strane, ako presele proizvodnju, cene polovnih ureÄ‘aja Made in UK će porasti. Mada, mogu i u PRC da se sklapaju dobri ureÄ‘aji sa jeftinijom radnom snagom, što bi eventualno kompenzovalo troškove transporta do EU, tako da bi cene ovde bile otprilike iste. Izgleda da su istoÄnjaci na dobitku u toj varijanti, što je logiÄno jer su veliko tržište sa tendencijom daljeg rasta.

Link to comment
Share on other sites

Samo da ne presele proizvodnju tamo, i biće sve ok.

To brine mnoge,a nazalost uz tamosnje potencijalno veliko trziste nije nemoguce u buducnosti.Postoji mrsavo obecanje da toga nece biti 2 godine.Sve nazalost ide u tom pravcu.Jedna od retkih UK firmi koja se dosad uspesno opirala prebacivanju proizvodnje van UK i opstajala dosledna svojoj filozofiji.Doduse period posle Verekera(2000g),nije bas pun doslednosti vec teznji da se stvore novi kupci i prosiri na svaki nacin, jer je stara baza fanova jednostavno ostarila.Prihvatajuci sve vise kompromisa firma polako gubi kod starih,a za nove evo zelenasa(bankar =Objasnjenje by Pera: to je onaj sto ti ponudi kisobran po lepom vremenu,a skloni ga kad pocne kisa) da pomognu.Ovo sirenje nije moglo bez ovako neceg kao sto je ovaj "merge" ,da li ce to dovesti do potpunog gubitka identiteta videcemo.Kako se Focal nije dosad previse pominjao kao match za pocetak bi moglo doci do "malog" podesavanja u F(uckal) smeru,a to je kraj dosadasnje filozofije koja se mogla porediti sa religioznim.Ako poslusate bilo sta napravljeno u poslednijih 40g to ima skoro isti sound,cak i nova crna serija(sa mnajnim odstupanjima).Tradicionalizam je osnovna naim karakteristika,pogledajte zadnju sranu ampova sa Din-ovima,ko je jos tome ostao veran.Zato je fanovima ovo poslednje tako tesko palo,i pomalo dozivljavaju kao izdaju,a Sivensonov post na forumu Lockovan.Doda li se stara "ljubav" prema Francuzima,dovoljan je povod za ocaj u UK.Uz jedan primer sa pocetka reakcija na PFM: "Good Lord, arn't they French!" ,procitajte reakcije,ako ste ljubitelji engleskog humora bice ga tu dosta. http://www.pinkfishm...ad.php?t=104411

Tu je i novi anagram: Focal naim = Final Coma

P.S. sto se mene tice ostajem naravno pri starom naimu,drago mi je sto iskoristih i staru cenu(u zadnji cas) uskoro ce vredeti vise.Naim nait 1 je pravi primer toga,sve je skuplji bas kao i 250.

Link to comment
Share on other sites

A što?!

Mislim da u Kini neće biti u stanju da isprate kvalitet ugraÄ‘enih delova u Naim komponente. Å ta god ko mislio o Naimu, Äuo sam da su trenutno vrlo rigorozni po pitanju kontrole delova koje ugraÄ‘uju u svoje ureÄ‘aje. A verujem da je tako bilo oduvek.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da mogu da naprave pojaÄalo koje dobro svira, ali teško da će napraviti pojaÄalo koje će da traje 10-15 godina a da mu ništa ne ËcrkneË. ;-)

Preciznije 30 ,znam za takvih 5.Ni jednom ne suska ni potenciometar,cak i recap koji se treba raditi na 10-12g sam uradio nakon 24 i zvucne promene su bile na bolje ali vrlo male,a delovi apsolutno ispravni.Kako se naim ubrzano probija na kinesko trziste na pitanje sta im se to svidja i zasto su odabrali naim kineski kupci odgovaraju "Zato sto se dizajniraju i proizvode u Salizburiju,a ne u kini".Naravno da se moze napraviti sve u Kini pitanje je samo poverenja,a i kredita kod kupaca stecenog "Mi smo engleska firma koja proizvodi u Engleskoj".

Najbolje da se sve prebaci u kinu bmw,mercedes pa da uzivamo u njihovom besprekornom kvalitetu i sigurnosti u voznji-u medjuvremenu ostade mi rucka od masinice za pecanje u ruci pre neki dan,a pecanje ode u PM.Naravno kriv sam ja sto sam djubre kupio,i cenom se lako opravda svaki bofl.

Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ce neko da da tako neko "finu" analogiju :) To sto kod nas moze da se kupi uglavnom djubre od kineskih prozivoda je sasvim neka druga prica. A kad nije djubre, mora i da kosta.

I ja sam to isto mislio pre 10-ak godina za kinesku robu, a sada cu mnogo radje da procitam "made in China", nego "made in Hungary, Poland, Slovakia..." ili ne daj boze Serbia (kad je rec o tehnickim spravama) :(

Naravno da svi volimo da procitamo da je roba proizvedena u "Germany", a jos vise "West Germany" (za stare dobre sprave), ali vremena su se malcice promenila. Sada i Nemci jako veliki deo proizvodnje delova imaju izmesten na istok, pa i za pomenuti BMW.

BTW, ono sto meni najvise smeta je da isti proizvod kupljen kod nas i na zapadu nema blage veze jedan sa drugim - probajte neku "brendiranu" cokoladu koja bi ISO/EU standardizacijom morala da ima isti kvalitet i kad je proizvedena po licenci, ali "malo morgen"... :???: To isto vazi za svu obucu, odecu i pitaj boga sta sve...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da mogu da naprave pojačalo koje dobro svira, ali teško da će napraviti pojačalo koje će da traje 10-15 godina a da mu ništa ne ˝crkne˝. ;-)

Ovo je sustina. Svako seljenj fabrike iz Salizburija i skolovanje novih radnika je proces koji bi kostao djavo i po - ako se zeli da se zadrzi sadasnji kvalitet proizvodnje. Dodaj tome sumanute troskove imanja takve kontrole kvaliteta u Kini - i svima je jasno da od toga nema nista, osim ako cilj nije smanjivanje troskova na ustrb kvaliteta. Kretanje tim putem bi bilo pravljenje novog Cambridge Audio-a.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Naim&Linn republikancima,

Družim se Naimom preko 25 godina i dosta su mi prirasli srcu.Krenuo sam sa Nait 1&2, 62/90,62/140, 72/250 pa sam se prebacio na black seriju: Nait5,112-150, 5i, 122x-150x, 202-200 .naravno uz to su išla razna napajanja,playeri i pokoji naimov zvuÄnik.

Bilo je tu i bolje i loše zvuÄećih kombinacija, razoÄaranja, frustracija i puno sretnih trenutaka kada mislite da ne postoji ništa bolje na ovom svijetu.Trenutno koristim Nait2, Shahinian SuperElf i Avid Diva2-Dynavector P-75 mkII phono i njihovu 20xl zvuÄnicu.Zadovoljan sa zvukom makar je tu usko grlo mali Nait.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Naim&Linn republikancima,

Družim se Naimom preko 25 godina i dosta su mi prirasli srcu.Krenuo sam sa Nait 1&2, 62/90,62/140, 72/250 pa sam se prebacio na black seriju: Nait5,112-150, 5i, 122x-150x, 202-200 .naravno uz to su išla razna napajanja,playeri i pokoji naimov zvuÄnik.

pozdrav

Respekt za spisak.Kakav prvi post na forumu-bolje predstavljanje ne treba.Big Welcome :cheers

Bice prilike da te malo ispitamo,o raznim kombinacijama licno iskustvo zaista mnogo znaci.Za pocetak meni najvise od svega zanima nesto sto nije naim- Shahinian, mnogi kazu dobar match za naim.Meni licno je jako zao sto ih jos dosad nisam sreo, koliko ja znam kod nasih naudiofila ih bas i nema.Imaju vrlo neobican dizajn neki su prave skulpture,na pr. Obelisk.Prodaje se jedan forumas na pfm forumu ,pa sam bas hteo pitati o njima.Viskoko su cenjeni kod naimista,bas kao i expo fanova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...