Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

@sonic mnogo je vise ljudi zainteresovanih za tematiku i sve je vise i vlasnika nego sto ova tema pokazuje,pun mi je PP od toga i skoro svaki dan se s nekim cujem oko L&N .Nazalost zbog sve vise zajedljivosti u mnogim komentarima ljudima je tako lakse.Ima par celih L&N kompleta i dosta novih vlasnika koji zbog toga ne zele vise da ucestvuju u diskusijama,ne trpe svi isto.Ima znam i dva bar 10-tak hicapova u Beogradu,u dva sistema cak 4.Ne mislim na ovo sa zajedljivim komentarima na tebe,tvoji su dobrodosli ...odrzavaju atmosferu,kako si me jednom poducio besplatno - NO flame no game,samo nije svima do Game.Meni licno drze temu u vrhu i najcitanija je ubedljivo na svom podforumu delom i zbog toga.Priznajem nekad namerno izprovociram,setite se snaic shakera.

Iz mog PP-a jedan komentar,necu naravno reci od koga :

"Iskreno, ja sam tamo napisao par reÄenica o mom iskustvu, ali su već posle par minuta stigli pametnjakovići koji te ispravljaju i mlate praznu slamu, ne pokuÅ¡avajući da razumeju ili usvoje tuÄ‘e miÅ¡ljenje. Eto, zato i slabo piÅ¡em tamo". :)

Naravno ja i dalje kurazim ljude da pisu o svojim iskustvima i podele ih sa drugima,samo napred!

Cheers - evribadi

Evo i ja se pridruzujem kurazenju Naim-ovaca :) da se isTaknu pisanjem na forumu. Ovako ispada da vas ima samo dve, ups... dvojica. :)

Kad bi se broj kupovina racunao po broju PP u sanducetu ja bih odavno bio bogat covek... :type

Link to comment
Share on other sites

Ima samo dva Ndac-a na forumu,i to kod forumasa ciji stavovi,znanje i iskustvo izazivaju respekt i kvalitetno su ih predstavili u drugim temama,nije ovo jedina.Pritom nisu poznati po "lakim" odlukama vec po preispitvanju i svojih i drugih razmisljanja,vrlo strogim kriterijumima.Tu je i naravno izvestan broj pojacala i po neki ceo sistem,bas je ovih dana zavrseno forrmanje jednog All linn sistema kupovinom sjajnih Linn zvucnika kao slag na torti-jedva cekam da ga cujem iako nije blizu NS,na drugoj strani nesto juznije kupljen je jedan pre/power combo ovih dana,a evo jurimo i Hicap.Broj korisnika raste,iskustva i razmisljanja se razmenjuju i zato je ovaj forum sjajan,cak nam i tajmvejsteri ne smetaju,barem PP funkcionise bez ometanja.Mada bi ipak bilo bolje da vise nas korisnika podelimo iskustva,naravno ne samo ovih firmi vec i drugih "Republika" po formu.Navodim kao sjajan primer Ras-ove postove o Tehniks gramofonima,Stradijeve o Lencu,uz sve ometace koji vidim i njih pomalo muce.

Sto se service manuala za CD 12 tice,mislim da se oko servisa treba obratiti distributeru ili Linn-u direktno,i Rolls Royse trazi odrzavanje,kao zvanican diler u obavezi je da Vam pomogne.Ja licno sam prezadovoljan komunikacijom po tom pitanju,nikakav problem nisam video u komunikaciji u vezi pitanja o servisu,delovima,potrosnom materijalu za proizvode ove dve firme iz perioda davno pre otvaranja zastupnistva.Cak stavise kad god sam negde pomenuo da imam stari naim bilo da je nas ili recimo hrvatski diler u pitanju to je primljeno sa odusevljenjem.Na svako pitanje dobio sam odgovor u vrlo kratkom roku.

@sonic kriza je velika i svaki je klijent za postovanje u teskim vremenima,u tom smislu svaki tvoj PP ce jednog dana nesto doneti,ako ne direktno onda posredno kroz preporuku,i ja licno u svom poslu iskljucivo od toga zivim.Uostalom "sledece godine u ovo vreme..."

Link to comment
Share on other sites

@sonic kriza je velika i svaki je klijent za postovanje u teskim vremenima,u tom smislu svaki tvoj PP ce jednog dana nesto doneti,ako ne direktno onda posredno kroz preporuku,i ja licno u svom poslu iskljucivo od toga zivim.Uostalom "sledece godine u ovo vreme..."

Dobro, aman... znas da ga ovde zovemo SonicHammer, sto ga prozivas po tom drugom nadimku? Nije lepo.

Link to comment
Share on other sites

Ukradeno sa druge teme:

''... i slusa se svaki disk od pocetka do kraja. Milina...

danima me progoni neki poznati osecaj ali ne mogu da provalim sta je??? Naime, pre 15-ak godina sam zbog neke masinerije morao da predjem sa PC-a na Mac, muke u pocetku na privikavanje.. a onda je doslo blagostanje. Meseci i godine rada iza mene a neznam za "pad sistema", reinstalacija sistema, virusi i kojekakvi gubi'ci vremena oko windowsa... ma milina, nema bespotrebnog razmisljanja o kompu..

E to je taj osecaj sada sa maleckim Olivama.. svaki ton je na svom mestu, ne zure i ne takmice se medjusobno koji ce vise da se pokaze.. svaki ton, svaki instrument ima svoje mesto u prostoru. Iznenadjuju me i 90-ke koje mu idu niz dlaku.. visoki, koji su ponekad znali da odskacu, sada su izuzetno nezni i cini mi se da su "za dlaku" jaci, bili bi preglasni.

Nocno slusanje, posebna prica... zvuci bas onako kako sam ja zamisljao da svira lampa a po potrebi kad se "odvrne" neki metal, reze kao da ima 200 wati...

Obicno me prvi utisak navuce i posle samo par dana spustim loptu, skapiram da sam malo preterao sa odusevljenjem i ispostavi se da je to izazvano jednostavnom promenom. Sada, iz dana u dan cujem i odusevljavam se nekim stvarima koje do sada nisam primecivao a bile su tu.. jednostavno Olive pevaju.

Mozda je to specificna boja tona izazvana Naim-om i JBL-om koja meni narocito prija????

Medjutim.. u sinergiju Naima i JBL-a sam se uverio dok sam slusao L100 i Naim XS... jedini razlog zasto to nije zazivelo je finansijske prirode. XS svira fenomenalno ali kad se zakaci na FlatCap... u suprotnom, bass ne svira kako treba.

Nap 90, Nac 62 svira, sto bi rekli "za medalju" i bez dodatnih napajanja... a ne smem ni da zamislim kako radi sa npr. HiCap-om.. naredni upgrade ce ici prema nabavci HiCapa.

... i naravno citat jednog clana "mnogo ce te vise uzivati u muzici nego u hi fi-u" :wave2 "

Uzivancija je procitati kad nekom ovako legne neki amp u sistem,ova zadnja recenica je kljucna.Par poslednjih nedelja konsultacija PP,Sms Phone onda ima pravi smisao.Bitno je da te nova sprava potera u ponovno istrazivanje svoje muzicke kolekcije i otkrivanja novih momenata tamo gde si mislio da sve poznajes,a ako zatim i zaboravis na hifu dok slusas tek je to onda prava stvar.Ovo za Hicap je naravno moja sugestija,velike je promene uneo i u moj sistem i slusao sam ga sa tim preampom.Dakle ako neko ima visak slobodno na PP,slversurferov ili moj.Paralelno trazimo i worldwide.

Vidite iz gornjeg teksta da hicap ide na pravo mesto!

Link to comment
Share on other sites

…Naime, pre 15-ak godina sam zbog neke masinerije morao da predjem sa PC-a na Mac, muke u pocetku na privikavanje.. a onda je doslo blagostanje. Meseci i godine rada iza mene a neznam za "pad sistema", reinstalacija sistema, virusi i kojekakvi gubi'ci vremena oko windowsa... ma milina, nema bespotrebnog razmisljanja o kompu…

Ne zna za pad sistema na MAC-u?

Ha, ha, ha… Zasto li su ovi genijalci iz Apple izmislili „options“ + „commande“ + „.“?

’Nako?

Ha, ha…

Jako lepo od njega :)

Link to comment
Share on other sites

@sonic kriza je velika i svaki je klijent za postovanje u teskim vremenima,u tom smislu svaki tvoj PP ce jednog dana nesto doneti,ako ne direktno onda posredno kroz preporuku,i ja licno u svom poslu iskljucivo od toga zivim.Uostalom "sledece godine u ovo vreme..."

Svaki klijent treba i mora da se postuje bez obzira na krizu. To je u mojoj glavi stav koji ne menjam bez obzira na okolnosti.

Da se razumemo, PP 99% salju meni a ja odgovaram. Onih 1% je obicno izazvano recima "reci, napisi, zasto da ne kazes(?)... " pa ja onda posaljem PP da mi moderatori ne bi brisali postove kojiimaju i jos kako kvalitetnu sadrzinu ali ulaze u sveru famoznog "sukoba interesa" . :blah

Link to comment
Share on other sites

Nisam razumeo?

90% ljudi sa foruma mi se obraca sa "Sonic", u cemu je sondek pogresio?

Znas li ciji je ovo citat?

@sonic kriza je velika i svaki je klijent za postovanje u teskim vremenima,u tom smislu svaki tvoj PP ce jednog dana nesto doneti,ako ne direktno onda posredno kroz preporuku,i ja licno u svom poslu iskljucivo od toga zivim.Uostalom "sledece godine u ovo vreme..."

Cisto se zezamo Del Boy, ovaj Sonic... :D Nemoj se nerviras :D.

Link to comment
Share on other sites

Jel’ ova izjava „ukradena sa druge“ teme tvoja?

Jeste „pad sistema“ pod navodnicima, ali poenta nije…

A moje smejanje je nuspojava hvatanja u kostac sa problemima kao dugogodisnjeg korisnika i MAC i PC sistema… ;)

Isto (slicno) …, samo drugo pakovanje…

ps.

cmd, alt, ctrl, esc, options… sve bre slicno…

Edited by den!s
Link to comment
Share on other sites

Sto ja i tebi, od sveg srca zelim. Stavise, najvise bi voleo kad bi svi HiFi distributeri / proizvodjaci koji posluju kako treba, legalno, placaju PDV i sve sto ide uz to mogli da postanu milioneri. Onda bi i za nas kupce bilo uzivanje!

daj bre ne prizivajte vise inflaciju :D

Link to comment
Share on other sites

"There are other advantages to Naim ownership. The stuff is fabulously made, and as a result is virtually indestructible, the company is happy to service all the equipment that they have produced, so it is repairable to. There is Naim kit out there that is best part of thirty years old still working perfectly well. A side effect of this reliability and reparability is a buoyant second hand market that is of great use to both buyers and sellers. There is no better value in audio than a second hand Naim product, buy it, enjoy it for as long as you want, and normally you can get your money back when you come to sell or upgrade."

http://members.shaw.ca/mikesae/mysystem.htm

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo je kad znaÅ¡ da ako se neÅ¡to pokvari možeÅ¡ da poÅ¡aljeÅ¡ direktno proizvoÄ‘aÄu da ti sredi. Ne razmiÅ¡ljajući o kvalitetu ili uparivanju ugraÄ‘enih delova.

Å to se mene tiÄe jednom republikanac uvek republikanac. Nekada sam imao ceo njihov sistem, danas imam NDX, a ako u skorije vreme budem kupovao Dac sigurno će biti Ndac....

Pozdrav republici. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobar mu je sajt Surferu.Onaj naim CDR mu je ideja za medalju,crko sam od smeha kad sam prvi put to video. Bas izazov za diy-era,nekad se nadje po neki biser od strane naim radnika za licnu upotrebu kao sto je izvod za napajanje Sony walkmana na zadnoj ploci tjunera sa din konektorom,ali ovo bi bilo super,pradeda od HDX-a.

post-11818-0-50163600-1329816797_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

A evo i nesto novo:

http://www.whathifi.com/news/naim-launches-%C2%A36250-nds-network-music-player

http://www.whathifi.com/blog/naim-lets-the-engineers-do-the-talking-about-its-high-end-nds-network-player

Externo napajanje: Obavezno! Moze i jedno, a za one koji imaju 555PS koriste se oba izvoda! I dalje je DAC cuveni PCM1704.

Iskreno, cini mi se da ce ovo da puca da bude bolje i od CD555 / Linn Klimax DS.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima .

Posedujem Bowers & Wilkins 685 , planiram da promenim pojacalo . U igri su Musical fidelity M3i , Naim Nait 5i. Prevashodno me interseuje da li je neko koristio naim u kombinaciji sa Bowersima. Naravno bez slusanja nista, ali Vase iskustvo sa Naim-om je verujem relevantno.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Externo napajanje: Obavezno!

Da, odliÄno reÅ¡enje. DoduÅ¡e i skupo.

Ja se još uvek dvoumim da li za moj NDX da pazarim napajanje. Za sad odolevam a dokle ću ne zna se.

InaÄe primetio sam da mi se NDX popriliÄno greje u odnosu na sve Naim komponente koje sam imao do sada. Mislim da bi ga dodatno napajanje izmeÄ‘u ostalog i rashladilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...