Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

4 minuta ranije, AlexBgd said:

Da se razumemo, ni jednog trenutka nisam prokomentarisao loše o ovom pojačalo, vodim računa šta pišem, pogotovu što nisam imao prilike da ga poslušam, i verujem svima koji su ga slusali da sjajno zvuči. Meni je, kao potencijalnom kupcu, cena uređaja malo veća i ništa više. Pokušao sam komentarima da izvučem od nekih stručnijih članova neko tehničko objašnjenje zašto je to tako, zašto ovo pojačalo košta 3000 eura, kakva je topologija, kakva su rešenja primenjena, kakvi delovi su implementirani itd, a ja to ovde, na ovom forumu ne dobijam, već samo neke neodređene konstatacije i naravno, ja sam to slušao ti nisi!

Nisam ni ja počeo da pišem na temi da bih hvalio to pojačalo, zasmetao mi je pristup pokretača teme. Taj pristup nije vezan samo za HiFi, pokušao sam da objasnim zašto je takav pristup postao opšte mesto...

Na kraju, nije ni bitno...

Hajde da pokušam da dam odgovor na boldirano pitanje. Osim što lepo svira i što postoje ljubitelji te vrste zvuka (neko je rekao prefinjenog):

Prvo, to pojačalo (IS) u punoj ceni kod distributera košta 2300 evra a ne 3000 evra. U Francuskoj verovatno može da se nađe jeftinije, o popustima da ne govorimo.

Drugo, u Francuskoj je prosečna plata oko 2500 evra (dakle kao kad bi kod nas koštalo oko 500 evra)...Francuska ima oko 65 miliona stanovnika

Treće, Evropska unija ima oko 500 miliona stanovnika sa za nas visokom prosečnom zaradom

Četvrto, Kina ima oko 1,5 milijardi stanovnika, prosečnu zaradu veću nego u Srbiji i sloj enormno bogatih ljudi sklonih da kupuju skupe brendirane stvari....

itd, itd, itd...

Suštinski, prodavac je odredio cenu na način na koji on misli da je najbolji za njega, pri tome nije imao u vidu stanje u Srbiji i robu sa KP.

Moje pitanje je: Zašto je sve ovo uopšte bitno?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

procitah temu na brzaka , slatko se nasmejah i videh da filmovi "ko to tamo peva" i "maratonci ..."  nisu slucajno nastali kod nas ...

Lavardin (model sam zaboravio) sam slusao na jednom HiFi show-u (2010. godine) sa ProAC-ima , svirao odlicno ! Relativno mala snaga (bese nekih 50W ako se dobro secam ) ali svaki Watt je junacki ! Soba bila velika i visoka , zvucnici podnsotojeci ... Koliko se secam na nekoj rasprodaji u ONE HiFi-ju je to jedno vreme bilo tricavih 1.700 eura sto je prava bagatela za takav zvuk .

Svaka topologija ili tehnicko resenje moze imati dobru i losu izvedbu ...tako da tu nema nekog pravila . Da pojasnim na primeru automobila ... uporedite zadnju vucu na primer kod BMW-a serije 3 i kod ruske Lade ?

BMW ima raspored mase 50% / 50% + elektronsku kontrolu stabilnosti i dobre gume , vozi se do krajnjih granica neutralno ..

Onda sedite u staru lajku , gume plasticne , sva tezina napred ...prve tri kapi kise i prva krivina i eto obrtanja ...

U oba slucaja kardan i pogon na zadnjoj osovini ...a neuporedivi "slusni" utisci !

Pozzz

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aleksandar75 said:

Nisam ni ja počeo da pišem na temi da bih hvalio to pojačalo, zasmetao mi je pristup pokretača teme.

 

Pristup pokretaca teme je potpuno adekvatan mestu gde je tema postavljena. Pocetnicka pitanja. To je sustina.

Da je on sve sto je izneo ovde pitao ili konstatovao u temi Hi end..Hi fi, moj sistem ili nekoj drugoj, svako komentarisanje bi bilo na mestu od strane bilo koga. Ovako skoro niko mu nije ni pokusao objasniti nista.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, uzvarb said:

  Ovako skoro niko mu nije ni pokusao objasniti nista.

Konstruktor Lavardina je primenio  u svojim pojacalima, njegov patent, kao  deo  elektricne sheme.

Patent se odnosi na smanjenje memoriskog efekta  u polu provodnicima a koji nasataje u polu provodnicima prilikom njihovog rada  i taj efekat ima uticaja na zvuk.

 Osamdesetih u  francuskom casopisu Son ,bila je serija njegovih clanaka na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, AlexBgd said:

Polako počinjem da verujem da se Lavardin nije slučajno pomenuo u ovoj temi, kao što sam pomislio u prvom momentu.

Da se razumemo, nijednog trenutka nisam prokomentarisao loše o ovom pojačalo, vodim računa šta pišem, pogotovo što nisam imao prilike da ga poslušam, i verujem svima koji su ga slusali da zvuči sjajno. Meni je, kao potencijalnom kupcu, cena uređaja malo veća i ništa više. Pokušao sam komentarima da izvučem od nekih stručnijih članova neko tehničko objašnjenje zašto je to tako, zašto ovo pojačalo košta 3000 eura, kakva je topologija, kakva su rešenja primenjena, kakvi su delovi implementirani itd, a ja to ovde, na ovom forumu ne dobijam, već samo neke neodređene konstatacije i naravno, pa zato što sam ja to slušao, ti nisi!

Ne možete reći da vam nije odgovoreno. :unsure:

Ali možete reći da vas odgovor nije zadovoljio. Ili da vam nije jasan.

Međutim, tu za sada nema pomoći (bez da vas omalovažavam). I džaba malo malo pa oživljavate temu ponavljanjem istog pitanja.

Što se tehnike tiče, pogledaj npr. ovaj uređaj. Košta 5-tocifrene iznose u  €. Ali unutra nema delova za više od 200€. Zašto košta 50x više? Pa, za početak, u Seiemens-u sedi 50-ak inžinjera koji rade u razvoju. 1/4 miliona € mesečno, ili 3 miliona € godišnje su samo plate za njih. Algoritmi koji se vrte u ovom uređaju se razvijaju od sredine '80-ih. Matematiku koja se vrti u uređaju rade univerzitetski profesori i doktori nauka, a onda IT-jevci to pakuju u kod.

Isti inžinjeri sada razvijaju sledeću generaciju tih uređaja. Razvoj neće koštati ispod 100*10^6€.

Bezveze je onda posmatrati cenu gotovog proizvoda kao "cena delova po kilogramu".

Ok, ovo nije HiFi, ali i u HiFi ima slične priče, i slična je kod svih tehničkih uređaja. Ne znam kako su Francuzi računali cenu za to pojačalo, ali ako firma zatvara finansijsku konstrukciju, ok za njih. Ono što je bitno, ničiji proizvod ne košta koliko delovi u njemu.

Cena ni jednog proizvoda na svetu danas nema mnogo veze sa onim koliko taj proizvod košta na pragu fabrike gde se proizvodi. Zara, H&M, C&A i slični, samo 2-5% cene proizvoda jeste proizvodnja istih. Coca Cola, košta 2-4c po litri da se proizvede (ambalaža je skuplja, a cena tečnosti zavisi od toga koliko jeftino nabavljaju vodu, CO2 i visokofruktozni šećer :wacko: ).

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NShappy said:

Ne možete reći da vam nije odgovoreno. :unsure:

Ali možete reći da vas odgovor nije zadovoljio. Ili da vam nije jasan.

Međutim, tu za sada nema pomoći (bez da vas omalovažavam). I džaba malo malo pa oživljavate temu ponavljanjem istog pitanja.

Što se tehnike tiče, pogledaj npr. ovaj uređaj. Košta 5-tocifrene iznose u  €. Ali unutra nema delova za više od 200€. Zašto košta 50x više? Pa, za početak, u Seiemens-u sedi 50-ak inžinjera koji rade u razvoju. 1/4 miliona € mesečno, ili 3 miliona € godišnje su samo plate za njih. Algoritmi koji se vrte u ovom uređaju se razvijaju od sredine '80-ih. Matematiku koja se vrti u uređaju rade univerzitetski profesori i doktori nauka, a onda IT-jevci to pakuju u kod.

Isti inžinjeri sada razvijaju sledeću generaciju tih uređaja. Razvoj neće koštati ispod 100*10^6€.

Bezveze je onda posmatrati cenu gotovog proizvoda kao "cena delova po kilogramu".

Ok, ovo nije HiFi, ali i u HiFi ima slične priče, i slična je kod svih tehničkih uređaja. Ne znam kako su Francuzi računali cenu za to pojačalo, ali ako firma zatvara finansijsku konstrukciju, ok za njih. Ono što je bitno, ničiji proizvod ne košta koliko delovi u njemu.

Cena ni jednog proizvoda na svetu danas nema mnogo veze sa onim koliko taj proizvod košta na pragu fabrike gde se proizvodi. Zara, H&M, C&A i slični, samo 2-5% cene proizvoda jeste proizvodnja istih. Coca Cola, košta 2-4c po litri da se proizvede (ambalaža je skuplja, a cena tečnosti zavisi od toga koliko jeftino nabavljaju vodu, CO2 i visokofruktozni šećer :wacko: ).

Ok, hvala :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kada se već pominju vozila, da me neko od vas pita zašto u automobilskoj industriji Mercedes A klasa košta u osnovnoj verziji 23.000 eura, a jedan Ford Focus 12.000 eura, a iz istog su segmenta, i gde ih, na prvi pogled, razlikuje samo dizajn, ja bih vam danima, detaljno, sa konkretnim stvarima, pisao o tome i objašnjavao zašto je to tako. Ne bih nikada zauzeo gard i pitao, jesi li ti vozio novi Mercedes A klasu, nisi, nemaš pojma, smaraš sa pitanjima, to mora da košta toliko, u Francuskoj ovo, u Srbiji ono, troluješ Srbine, pali odavde. Već bih upotrebio celukupno svoje znanje i iskustvo da sa zadovoljstvom objasnim nekome ko se ne razume u problematiku i kome to nije struka. To je suština foruma, da se prenesu iskustva i znanje na mlađe ili manje upućene. 

Pozdrav za sve

 

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, AlexBgd said:

Kada se već pominju vozila, da me neko od vas pita zašto u automobilskoj industriji Mercedes A klasa košta u osnovnoj verziji 23.000 eura, a jedan Ford Focus 12.000 eura, a iz istog su segmenta, i gde ih, na prvi pogled, razlikuje samo dizajn, ja bih vam danima, detaljno, sa konkretnim stvarima...

 

...i tim objašnjenjem Mercedes vs Ford ćeš vrlo jasno objasniti i potvrditi da konačna cena na tržištu nije proporcinalna ceni ugrađenog materijala.

To što niko na ovom forumu ne zna tačno kako su Francuzi formirali cenu nekog pojačala, ne znači da nas pljačkaju. Niti da neko može tvrditi da nas plačkaju samo na osnovu fotografije unutrašnjosti tog pojačala.

Odogovor jeste, ne zna niko (na ovom formu) zašto toliko košta. Ili da budemo precizniji i manje maliciozni, ne znamo na koji način je npr. Lavardin formirao cenu. Što ne znači da nije opravdana.

Link to comment
Share on other sites

Poenta je u pogresnom nacinu razmisljanja.
Umesto da se pitamo zasto radimo posteno a malo smo placeni, zasto ne zivimo bolje, kako da zaradimo vise, kako da dodjemo u situaciju da kupujemo nove proizvode, ko nas svakodnevno pljacka....itd, itd...mi se tresemo od straha da nas slucajno Francuzi ne urade za cenu pojacala

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, AlexBgd said:

Kada se već pominju vozila, da me neko od vas pita zašto u automobilskoj industriji Mercedes A klasa košta u osnovnoj verziji 23.000 eura, a jedan Ford Focus 12.000 eura, a iz istog su segmenta, i gde ih, na prvi pogled, razlikuje samo dizajn, ja bih vam danima, detaljno, sa konkretnim stvarima, pisao o tome i objašnjavao zašto je to tako. Ne bih nikada zauzeo gard i pitao, jesi li ti vozio novi Mercedes A klasu, nisi, nemaš pojma, smaraš sa pitanjima, to mora da košta toliko, u Francuskoj ovo, u Srbiji ono, troluješ Srbine, pali odavde. Već bih upotrebio celukupno svoje znanje i iskustvo da sa zadovoljstvom objasnim nekome ko se ne razume u problematiku i kome to nije struka. To je suština foruma, da se prenesu iskustva i znanje na mlađe ili manje upućene. 

Pozdrav za sve

 

Pa dobro, ako misliš da je tako jednostavno, u prilogu su dva linka na kojima su opisani patenti koji su primenjeni u konstrukciji Lavardin pojačala. Da li oni nešto govore prosečnom korisniku, pa čak i nekom mnogo stručnijem o kvalitetu uređaja u koji su ugrađeni? Mislim da je odgovor jasan, naravno da ne, pa onda pitam koji to drugi način laiku preostaje, osim u ovom konkretnom slučaju slušnog testa, da bi doneo odgovarajući sud o kvalitetu nekog uređaja?

http://www.google.com/patents/US5635874

http://www.google.com/patents/US5512858

Link to comment
Share on other sites

Znate kako alex & co, znanje se ne izvlaci. Znanje se prenosi ili se stice iskustvom. U svakom slucaju potrebna je volja za tim onog koji zeli da nauci. Ovde toga nema. Treba razlikovati tzv "snalazenje" (to je ono kad ti npr diletanti upravljaju drzavom) od stvarnog znanja sticanog kroz skolovanje i praksu. Bez muke nema nauke.

Da sumiramo: jedan uredjaj ce svirati bolje od drugog prvenstveno zbog topologije (u to mozemo podvesti i napajanje) pa tek onda zbog upotrebljenih delova (i to u kvalitativnom a ne kvantitativnom smislu). Dobro elaboriran uredjaj poodrazumeva da se u datoj topologiji vodilo racuna o tome da svaka komponenta radi u optimalnom rezimu zbog kvaliteta, trajnosti, kvarova... primeticete da toliko hvaljeni napredak o ovome slabo vodi racuna. Zatim, jednostavnije topologije imaju vece izglede da bolje rade. ..

To se u moje vreme ucilo u drugom razredu srednje skole.


Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Zexx said:

Pa dobro, ako misliš da je tako jednostavno, u prilogu su dva linka na kojima su opisani patenti koji su primenjeni u konstrukciji Lavardin pojačala. Da li oni nešto govore prosečnom korisniku, pa čak i nekom mnogo stručnijem o kvalitetu uređaja u koji su ugrađeni? Mislim da je odgovor jasan, naravno da ne, pa onda pitam koji to drugi način laiku preostaje, osim u ovom konkretnom slučaju slušnog testa, da bi doneo odgovarajući sud o kvalitetu nekog uređaja?

http://www.google.com/patents/US5635874

http://www.google.com/patents/US5512858

Odlični linkovi. :)

Link to comment
Share on other sites

gde je tu Jadis, gospodo?

https://www.gcaudio.com/products/jadis-i35-class-a-tube-integrated-amplifier/

prvo što buni je to da je kutija pojačala veoma praznjikava.

Drugo, da je pojačalo dosta slabašno, tek nategnutih 30W po kanalu

Treće, sva zastarela tehnologija, sve elektronske cevi umesto modernih tranzistora sa obrisanom oznakom

Četvrto, težina: 31kg. A prazno

Peto: košta oko 8000USD

?

...jedino što je za utehu je to što 8000USD / 31kg dođe na oko 250USD/kg što i nije tako loše u odnosu težina/cena :) 

jadisi35_inside1.jpg

jadisi35_angle_vl_square.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, microfarad said:

Ja naivan, kupio francuza. Ko mi je kriv, sad vidim da i štampanu ploču nema. Svaki element lemljen jedan sa drugim (point to point) bezveze.Stvarno mafija:ph34r:

Da si zavirio pod haubu, video bi da su ga sklapali mali Francuzi na času OTO-a, al' dobro, svaka se škola plaća, a neka bogami i 250 zelenih novčanica po kilogramu...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...