Jump to content


Objasnjenje u vezi konstrukcije pojacala


Zorole

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 sati ranije, Aleksandar75 said:

Poreklo problema je socio-psihološkog, kulturološkog, čak istorijskog...karaktera.

Dug period života u kvazi društvu, pseudo državi...nužno ostavlja posledice na način razmišljanja, gubi se vertikala vrednosti, kao posledica svega na kraju se izvitoperuje osnovni logički kostur kod čoveka.

Jos jedan fin nacin za objasniti kako "obrazovana elita" gleda na neistomisljenike. To je zaista jadno i na zalost upravo to je ono sto sam rekao u zadnjoj recenici svog proslog post-a. Zaista ne vredi komentarisati. Jos tuznije je reci "argumentovano". Sto rece neko pre mene ja i Zorole ispadosmo sociopate iako se moje misljenje u velikoj meri razlikuje od njegovog.

Osim toga verovatno si pozurio sa kuckanjem pa nisi obratio paznju na to sa cime se slazem, a sa cime ne, naravno potpuno te razumem pa cu zato ponoviti. Mozda si mene i Zorole-a spojio u jedno, nebitno, ja se ne slazem samo sa Zexx-om u vezi snage Lavardin IS modela o kome je Zorole pricao. Kao sto microfarad rece, Zexx je verovatno mislio na IT model. U postu sam postavio slike zvucnika koje sam cuo i gde IS model ne bi bio od neke koristi. Zasto bi inace koristili neki Classe ili McIntosh uz njih?

Sa Gox co. se slazem potpuno i kao jedan jednostavan primer evo risivera iz XR serije koje sam povremeno preporucivao ljudima ovde na forumu kao odlicnu kupovinu za mali novac. Prva generacija koristi identican pojacivacki deo, sva digitalna pojacala su ista, broj tranzistora, raspored, oznake elemenata, dakle sve 100% identicno, a zvucno razliciti. Druga generacija ima nesto drugaciji dizajn od prve, a unutra XR55/57/58/59 isti, a svi zvucno razliciti. XR700 koji slusam povremeno takodje ima 100% identican pojacivacki deo, a zvuci kao potpuno drugaciji uradjaj u odnosu na ostale, svira kao nesto skroz drugacije. A unutra isti.

Osim toga cisto da te podsetim, ja sam bio prvi trol i neznalica koji je na ovom forumu hvalio HiRes formate kao nesto sto svira bolje nego Audio CD, valjda sam probao pa se uverio, a sa tvoje strane i od strane tvojih drugara sa "argumentima" bio sam prolasen takodje nekim nizim oblikom zivota. Evo posle godinu i po-dve, ne secam se vise, zamisli neko provalio da SACD i DSD sviraju k'o pravi. Jos se kupuju mrezni strimeri.:nono Cemu to? Zar nije Audio CD vrh vrhova...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, prophet said:

To je ono kad "srbi" dodju iz kafane prejedeni (ozdrali se za sve pare) i prvo sto kazu: "Znas kolike su bile porcije?! A cena smesna!" Samo da bude "bogato", sad sto je salata ko da zvaces stiropor, meso ko da jedes plutu nije uopste vazno. Bitno da je jeftino, preobilno i prskano/spricano kojekakvim g*vnima.

 

 

 

 

 

Ovde Srbin nije upotrebljen kao nacionalnost, nego kao neko ko se ponasa kao gore opisano. I kao takvo predstavlja uvredu. Jer takvi ne znaju da procene sta je Lavardin i zasto tolko kosta. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Technicssss said:

Jos jedan fin nacin za objasniti kako "obrazovana elita" gleda na neistomisljenike. To je zaista jadno i na zalost upravo to je ono sto sam rekao u zadnjoj recenici svog proslog post-a. Zaista ne vredi komentarisati. Jos tuznije je reci "argumentovano". Sto rece neko pre mene ja i Zorole ispadosmo sociopate iako se moje misljenje u velikoj meri razlikuje od njegovog.

 

Ne znam odakle potiče tvoja tolika želja da nešto istrgneš iz konteksta, potpuno pogrešno protumačiš, zatim napišeš ''Zaista ne vredi komentarisati.'' a potom iskomentarišeš kilometarskim postom.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, uzvarb said:

A ko se tebi obracao uopste, kvotovan ti je post na koji sam odreagovao za Srbina. Nisi si ga ti napisao , nije se tebi obracalo. Al si se nasao prozvan. Zasto?

Ako se nije meni obraćalo, onda se izvinjavam, moja greška. Izvinjenje tome što mi se nije obraćalo.

Link to comment
Share on other sites

Kako se vec pominje, valjalo bi naglasiti da bi prodajna cena Yamaha C-1/B-1 kompleta (oko 800000 jena 1976 u Japanu, 3200 dolara u SAD), danas iznosila oko 13200 dolara. Onkyo-ov M-510 snagas je kostao 850000 jena 1984. (oko 8200 danasnjih dolara). Za taj novac, bilo je moguce kupiti i nov automobil. 

Korisceni vremensko/inflacijski konverteri naravno nisu potpuno precizni, ali ipak daju jasniju ilustraciju o klasama cene o kojima se raspravlja. Cenovno, uredjaj star 41 godinu (naravo, polovan) tesko se moze direktno/ravnopravno porediti sa novim...

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ne znam odakle potiče tvoja tolika želja da nešto istrgneš iz konteksta, potpuno pogrešno protumačiš, zatim napišeš ''Zaista ne vredi komentarisati.'' a potom iskomentarišeš kilometarskim postom.

Ono sto nije vredelo komentarisati je nacin tvog obracanja prema nekome ko misli drugacije i sa time sam stao u prvom postu. To je ocigledno.

Kilometarskim postom sam zeleo da obajsnim nesto drugo sto nisi lepo razumeo ili mozda uopste nisi ni procitao, a odnosi se na Gox co-a i propheta. Ja se sa njima potpuno slazem.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Тодор НС said:

Ova tema bi bila još interesantnija kada bi glavni neistomišljenici u raspravi napisali ko je od njih zaista slušao najčešće pominjani Lavardin. Recimo ja ga nisam ni video uživo, a kamoli slušao, a voleo bih da ga čujem.

Kakve to ima veze :lol:?

Zar ne vidiš...oni koji ga jesu slušali hvale ga, a oni koji ga nisu slušali kude ga (jer su videli sliku iznutrica na netu) :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, microfarad said:

Pojačala ne treba otvarati i zavirivati u njih. Treba ih slušati, i posle doneti sud o kvalitetu zvuka! Ovde je, očigledno praksa, gledati na internetu slike, otvorenih uređaja i donošenje paušalnih izjava. A da taj uređaj nikada nisu ni poslušali. U narodu postoji izreka NE KUDITE KONJA, KOGA NISTE JAHALI:D

Slazem se! Pojacala ne treba otvarati i gledati sta ima unutra. Automobilu ne treba zagledati ispod haube vec ga treba voziti. Tudje zene ne komentarisati! Samo svoje! :P

p.s. Samo svojU :ph34r:

Edited by Technicssss
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Тодор НС said:

Ova tema bi bila još interesantnija kada bi glavni neistomišljenici u raspravi napisali ko je od njih zaista slušao najčešće pominjani Lavardin. Recimo ja ga nisam ni video uživo, a kamoli slušao, a voleo bih da ga čujem.

Voleo bih i ja da ga cujem. Kao sto rece ivan, ovaj Lavardin je pokretac teme uzeo kao primer za poredjenje sa Skyt...ili kako se vec zove jer lice unutra, ali nije dovoljno samo da lici;)

Link to comment
Share on other sites

Polako počinjem da verujem da se Lavardin nije slučajno pomenuo u ovoj temi, kao što sam pomislio u prvom momentu.

Da se razumemo, nijednog trenutka nisam prokomentarisao loše o ovom pojačalo, vodim računa šta pišem, pogotovo što nisam imao prilike da ga poslušam, i verujem svima koji su ga slusali da zvuči sjajno. Meni je, kao potencijalnom kupcu, cena uređaja malo veća i ništa više. Pokušao sam komentarima da izvučem od nekih stručnijih članova neko tehničko objašnjenje zašto je to tako, zašto ovo pojačalo košta 3000 eura, kakva je topologija, kakva su rešenja primenjena, kakvi su delovi implementirani itd, a ja to ovde, na ovom forumu ne dobijam, već samo neke neodređene konstatacije i naravno, pa zato što sam ja to slušao, ti nisi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...