Jump to content


Koji strimer do 1500 evra


boskos

Recommended Posts

Stvarno ne mogu da verujem da se neko protivi ideji da se plati državi carina i PDV.Kako onda zamišljate da se plati dodatno angažovanje policije, tone suzavca i džambo pendreka, da se oslika velelepni Hram SvetogA Save, da se novac poklanja susednim državama, da se plate usluge kriznog štaba i motorizuju isti Volvo SUV-ovima.Srećom, većina novca ide u zdravstveni sistem, pa ne moramo da brinemo za stanje istogA.

Poruka, platite PDV, u interesu je svima nama!:crno-na-belo:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Koje "drzave"?

Druze moj, meni samo od plate + ekstra poreza za tu platu ovoj "drzavi" svake godine ode petocifren broj "evara" i to broj koji ne pocinje jedinicom! A kog mog djoku ja dobijam od te "drzave"??? Nemam ni pravni sistem, ni zdravstveni sistem, ni obrazovni sistem i uz to svaki dan prave budalu od mene i vredjaju mi inteligenciju. Pored toga me dodatno klepaju po usima na svakom koraku - za svakakve dodatne takse, poreze, poreze na poreze... Kome ja punim dzepove i zasto???

Manite me tog laznog moralisanja, pogotovo Sima... Da vidim koliko je poreza prijavio na sve svoje delatnosti?

Kad već imaš tolku kintu što se cigančiš i propagiraš neplaćanje 10+19% za karinu i PDV? I šta predlažeš?  Anarhiju i da se ne plaćaju nikakvi porezi?

Nama je urušen moralni, vrednosni, etički sistem što je mnogo gore od urušenog pravnog, zdravstvenog i obrazovnog, koji se još po malo i drže.

Svaku dalju diskusiju o izbegavanju poreza i PDVa ću minirati objavljivanjem linkova za download muzike. Da vidim da li će moderacija imati obraz da moje linkove briše a anticarinaške ostavi

12 minuta ranije, perodeformero said:

Stvarno ne mogu da verujem da se neko protivi ideji da se plati državi carina i PDV.Kako onda zamišljate da se plati dodatno angažovanje policije, tone suzavca i džambo pendreka, da se oslika velelepni Hram SvetogA Save, da se novac poklanja susednim državama, da se plate usluge kriznog štaba i motorizuju isti Volvo SUV-ovima.Srećom, većina novca ide u zdravstveni sistem, pa ne moramo da brinemo za stanje istogA.

Poruka, platite PDV, u interesu je svima nama!:crno-na-belo:rolleyes:

Fino alegorično i duhovito. Ipak naše zdravstvo donekle funkcioniše. Zahvaljujući porezima. Jedan primer.

Za slomljenu nogu, CT, gips, rendgen, operaciju, anesteziju, ugradnju šipke, rehabilitaciju, kontrole, ponovnu operaciju vađenja šipke, kontrolu, previjanja, snimke,   plaćeno 0 dinara. Sapatnik kome se desio lom noge u Nemačkoj, platio rendgen, gips i hitnu pomoć  da ga doveze samo 1700€. 

 

 

Apropo streamera preporučio bih Arylic S10. Imam i prezadvoljan. Ima sve servise a košta 50tak €ća

Link to comment
Share on other sites

ОК.

Прво.

24 minuta ranije, boskos said:

meni je jako bitno da je integracija tidala dobra jer ne mogu da ga koristim na mojim ios uredjajima. 

Зашто не?

Друго.

1,500€ је озбиљна сума за дигитални стриминг фронтенд. И како свако има (1) различите преференце, (2) лични укус и (3) различите услове у којима систем ради, сасвим је очекивано (што се и десило) да се дају десетак различитих опција, што чули, што не чули, али дефинитивно са позиције личног утиска.

Да би се могла дати објективна препорука, потребно је пуно више информација него оних доступних кроз тему до сада (за сваки случај сам препрочитао тему од почетка и нисам нашао оно што питам даље). Са жељом да помогнем, уколико могу, ево још питања.

  1. Дали уређај који се купује треба имати DAC (и сходно томе, аналогне излазе) или само дигиталне?
  2. Ако треба имати DAC, који су аналогни излази потребни (RCA, XLR)?
  3. Ако не треба имати DAC, који су дигитални излази потребни (USB, S/PDIF, AES/EBU, HDMI)?
  4. Које су могућности домаће мреже? Колики је мрежни проток који би био доступан уређају?
  5. Како би се повезивао стример на мрежу? Жичани (RJ45, SFP) или бежични (и који су стандарди доступни)?
  6. Дали се користи неки софтвер за послуживање музике (Roon, LMS, Volumio) и дали има потребе од таквог сервера?
  7. Дали треба уређај бити самостојећи или треба да ради само као крајна тачка (endpoint)?
  8. Како би се уређај контролирао (таблет, смартфон, компјутер, даљинац)? 
Link to comment
Share on other sites

@InSides tidal nije dostupan za Srbiju. Ne mogu da koristim VPN. Svi ios uredjaji su od firme. 

1. U ovom trenutku mi treba za tidal, dizer i internet radio. Opcija daka je uvek pozeljna. 

2. XLR je pozeljan

3. USB je pozeljan jer imam 1tb hdd pun flakova

4. Sta je mrezni protok? Mislim da imam 500mbita ako na to mislis. Sve strimere sam vezivao na mrezu. Mnogo je stabilnije. SBB wifi radi pa zaboravi da radi i tako...

6. Roon nisam nikada koristio, ali vidim da ima lifetime pretplata. Verovatno cu je uzeti ako mi buduci dak bude roon ready

7. Nisam razumeo ovo

8. iPad, iPhone. Cak sam kupio android telefon pre par meseci da bih ga koristio za tidal ali cik pogodite - ni to nisam uspeo :(

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, boskos said:

@InSides tidal nije dostupan za Srbiju. Ne mogu da koristim VPN. Svi ios uredjaji su od firme. 

1. U ovom trenutku mi treba za tidal, dizer i internet radio. Opcija daka je uvek pozeljna. 

2. XLR je pozeljan

3. USB je pozeljan jer imam 1tb hdd pun flakova

4. Sta je mrezni protok? Mislim da imam 500mbita ako na to mislis. Sve strimere sam vezivao na mrezu. Mnogo je stabilnije. SBB wifi radi pa zaboravi da radi i tako...

6. Roon nisam nikada koristio, ali vidim da ima lifetime pretplata. Verovatno cu je uzeti ako mi buduci dak bude roon ready

7. Nisam razumeo ovo

8. iPad, iPhone. Cak sam kupio android telefon pre par meseci da bih ga koristio za tidal ali cik pogodite - ni to nisam uspeo :(

Ovo za Tidal i upotrebu smo pisali vec par puta u drugim temama. Na android telefon instaliras Huawei app store, na njemu nađes Tidal aplikaciju koju instalras u telefon i tada ce vjerovatno raditi. Imao istih problema nakon upgradea aplikacije.  Bluesound mi radi sa Tidalom bez problema kao i na racunalu sa Win 8.

Link to comment
Share on other sites

Dacho i meni je radio mesec dana i onda samo prestao. DOduse nisam pokusao sa huawei app storom nego neke druge nacine. Probacu tako, hvala puno! 

E ljudi, glupo pitanje, da li ima razlike kada se tidal strimuje preko aplikacije ili kada se komp zakaci na dak i preko kompa strimujes tidal? Da li ima razlike?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, boskos said:

Ne znam zasto sam Marantz zapostavio. kakva mu je aplikacija?

meni je jako bitno da je integracija tidala dobra jer ne mogu da ga koristim na mojim ios uredjajima. 

Koristi HEOS aplikaciju, kao i Denon. Stabilna i pregledna za pretraživanje, do sada nisam imao nikakvih problema sa tom aplikacijom.
Što se tiče Tidala ja ga ne koristim, ali znam da je možeš integrisati.

Link to comment
Share on other sites

Како што је и @Dacho писао, VPN је потребан само за регистрацију налога за Tidal. Након тога, налог се може користити свуда.

Што се тиче iOS апликација, опет не треба VPN, него само промена локације App Store-а, како би се могао инсталирати Tidal за iOS. 

А сада, по реду:

  1. Веома је важно дали DAC је кључан или није. Ако је у плану куповина DAC-а, ја не бих журио око стримера, зато што се онда стример може прилагодити потребама DAC-а.
  2. ОК, јасно - то ограничава који се уређаји могу купити;
  3. Мислио сам на USB излаз према DAC-у, али нисам још срео поштени стример који нема USB улаз;
  4. Баш колика је количина протока према стримеру. 500Мbit је веома поштено и тежак оверкил за аудио стриминг - највећа брзина коју локални провајдери код нас нуде за домаће услове је 300Mbit;
  5. Ово сам схватио - значи везивање на жичану мрежу;
  6. ОК;
  7. Веже се на претходна два питања, тако да није важно у моменту;
  8. Види почетак поруке.

Што би рекло:

Расчисти прво дали планираш куповину посебног DAC-а или не - од тога зависи које су потребе стримера. Шта ће ти DAC у стримеру ако га не користиш?

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Kad već imaš tolku kintu što se cigančiš i propagiraš neplaćanje 10+19% za karinu i PDV? I šta predlažeš?  Anarhiju i da se ne plaćaju nikakvi porezi?

Nama je urušen moralni, vrednosni, etički sistem što je mnogo gore od urušenog pravnog, zdravstvenog i obrazovnog, koji se još po malo i drže.

Svaku dalju diskusiju o izbegavanju poreza i PDVa ću minirati objavljivanjem linkova za download muzike. Da vidim da li će moderacija imati obraz da moje linkove briše a anticarinaške ostavi

Fino alegorično i duhovito. Ipak naše zdravstvo donekle funkcioniše. Zahvaljujući porezima. Jedan primer.

Za slomljenu nogu, CT, gips, rendgen, operaciju, anesteziju, ugradnju šipke, rehabilitaciju, kontrole, ponovnu operaciju vađenja šipke, kontrolu, previjanja, snimke,   plaćeno 0 dinara. Sapatnik kome se desio lom noge u Nemačkoj, platio rendgen, gips i hitnu pomoć  da ga doveze samo 1700€. 

 

 

Apropo streamera preporučio bih Arylic S10. Imam i prezadvoljan. Ima sve servise a košta 50tak €ća

Ne zaviruj u moj novcanik - ni ja ne zavirujem u tvoj. Ja svaki svoj dinar posteno zaradim - za razliku od mnogih.

Sta "predlazem"? Predlazem da se prvo napravi drzava umesto ovog cirkusa u kom zivim skoro 40 godina. Nisu moralne i eticke vrednosti nista bolje ni na Zapadu - ali postoji sistem, postoji drzava.

A ti ocigledno nemas pojma gde zivis - ili se samo pravis.

Ti si za "0 dinara" dobio "opravljenu" nogu, a ja sam sahranio caleta, tako da na tu temu ti i ja nemamo sta da diskutujemo.

BTW, da hocu stvarno da se "ciganisem" bio bih vec godinama pausalac i "drzavi" i onima na njenim jaslama bi isao tuki.

 

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na temu...

Da nemam Devialet, isao bih obavezno na streamer koji ima UPnP renderer i UPnP server, tako da ne zavisim od softvera konkretnog streamer-a, vec da mogu da koristim 3rd Party software poput BubbleUPnP - i za lokalnu kolekciju muzike, i za Tidal i Qobuz.

Roon mi nije legao. Mozda mu dam drugu sansu.

Link to comment
Share on other sites

@InSides prilikom promene lokacije ukida mi se preptlata na sve sot imam aktivno u app storu. Ja zelim tidal, ali ne po svaku cenu. Ima alternativa a to je ugradjen tidal u strimer. 

Zelim dak u strimeru. Poslednje sto zelim je 14 uredjaja u kuci. Ja sam uvek mislio da svo strimanje ide preko tog Ugradjenog daka?! 

I evo sada da dodamo jos jedan must - upnp. Hvala @Delija ovo je odlican savet!!!

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je Coctail Audio x40 ,na snizenju je nov nesto preko 1200 eur, s obzirom da je stariji model, ima sve sto tražiš, odlican sabre 9018 reference dac,  Xlr izlaze, sve digitalne i ulaze i izlaze (aes,toslink,spdif) ako pozelis u nekom tenutku external dac, na sve to vrhunsko pojacalo za slusalice, pristojnu phono mm sekciju, tidal je odlično integrisan, upnp odlican, intuitivan interface, ekran je dovoljno veliki za osnovne stvari ali ima i hdmi za vezu sa velikom ekranom, nova android aplikacija za kontrolu sa tableta je dobra, pusta sve racunajuci dsd128,dxd, prima 8tb 3.5 hdd (iako pise samo do 4tb,ubacio sam 8tb disc i radi),ne resetuje se ne zaglupljuje se. Naravno ima i neke mane ,losa interna organizacija playlista, komplikovano prvo setovanje, i s obzirom da imas sbb mora da se dokupi jos jedan router.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ne mogu da nadjem x40 u cenovniku. 
a zasto bi se dokupljivao ruter, to mi nije jasno?

wow 8tb muzike. Ja u zivotu necu preslusati mojih 1tb. :D
 

vidi spotify dostupan u srbiji!!! Koristi li neko ovo? Ja imam dizer preko telenora, mislim da je isti kvalitet?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, boskos said:

@InSides prilikom promene lokacije ukida mi se preptlata na sve sot imam aktivno u app storu. Ja zelim tidal, ali ne po svaku cenu. Ima alternativa a to je ugradjen tidal u strimer. 

Па не баш. Пребациш се на другу локацију, скинеш апликацију, вратиш се назад. Ово радиш само први пут за тај рачун, и сваки будући апдејт долази аутоматски.

На крају крајева, чак и када би користио "уграђен" TIDAL у стримеру, мораш имати TIDAL рачун, а за регистрацију ти свакако треба (само за регистрацију) VPN.

Ал добро, схваћам да се не би малтретирао.

3 sati ranije, boskos said:

Zelim dak u strimeru. Poslednje sto zelim je 14 uredjaja u kuci. Ja sam uvek mislio da svo strimanje ide preko tog Ugradjenog daka?! 

Постоје стримери и са DAC-ом, и стримери без DAC-а. Поставио сам питања баш због тога. Ти јеси навео своји систем, који, колико сам успео да схватим, укључује и ово појачало. А то твоје појачало, по речима његовог дизајнера, има могућност за дигиталне улазе. Ниси навео дали си купио ове додатне улазе, али опција је ту.

И онда, ако имаш дигиталне улазе, зашто ти је DAC у стримеру?

Инсистирање на прецизнијим информацијама и на правилној терминологији није зато што је некоме досадно па би да се зеза. Мени српски није примарни језик па се понекад поштено намучим да схватим нека писања. А хтео бих да помогнем где могу, па ето.

@Thecoki је још на почетку теме дао предлоге баш на бази те претпоставке око потребе за DAC-ом, али чини ми се да је порука прошла незапажено.

На крају крајева, постоје услови које си поставио на почетку теме, а то је (1) оквирни буџет, (2) локација куповања и (3) временски распон када се та куповина мора десити. Имаш сијасет добрих предлога до сада, па остаје само делегација времена да се ти уређаји преслушају.

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, boskos said:

Hmmm ne mogu da nadjem x40 u cenovniku. 
a zasto bi se dokupljivao ruter, to mi nije jasno?

wow 8tb muzike. Ja u zivotu necu preslusati mojih 1tb. :D
 

vidi spotify dostupan u srbiji!!! Koristi li neko ovo? Ja imam dizer preko telenora, mislim da je isti kvalitet?

X40 je stari model, sada je aktuelan X45, ako i on u međuvremenu nije zamenjen novijim. Zoveš lepo Mazu M-Kabl ili Simu Impuls HI FI pa imaš informaciju iz prve ruke, takođe za Innuos i kod Sime za Cambridge Audio, takoreći sve na jednom mestu ^_^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...