Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Uz zavrÅ¡nicu NiÅ¡villa, pored zimski hladne noći, mislim da sam najmanje sluÅ¡ao Jazz.  :mellow: 

A dodeljivanje nagrade The Original Blues Brothers Band je bilo da ne kažem šta.

Pri tome su i oni bili zateÄeni, bar saksofonista, kom nije bilo baÅ¡ jasno.

 

Å to se tiÄe zvuka, ili moje uÅ¡i promene recepciju zvuka, ili je opet bilo raÅ¡timovano, pa se pola veÄeri nameÅ¡talo da bi zvuÄalo pristojno. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam previÅ¡e upoznat s tim kako se zovu pesme, mada ih većinom znam. Florida, Domovino moja.

Ugrinu su posvetili Majko zemljo, ukoliko se tako zove pesma, i to je bilo veoma emotivno, skoro je zaplakao dok je prÄao.

Ostatak nastupa je bio veoma energiÄan, bez obzira na njihove godine, koje se praktiÄno ne primećuju, a publika je bila oduÅ¡evljena.

Te veÄeri sam verovatno najviÅ¡e uživao u njihovom natupu, jer nisam ni gledao program, pa me je iznenadilo kad su nastupili.  :talasi

 

Pošto su svi nastupi snimani, trebalo bi da bude snimak negde, verovatno je bio i prenos.

Link to comment
Share on other sites

September je u NiÅ¡u bio na bini taÄno 45 min. Za nas koji samo zbog njih doÄ‘osmo, jako malo.

Opet, vredelo je videti ljude kojima je baš stalo do tih svirki (Pop, Janez), te kojima je baš stalo da ponovo okupe Jugoslaviju (Janez).

Sama svirka je bila viÅ¡e nostalgiÄna i simpatiÄna, nego dobra. "Majko Zemljo" beÅ¡e iznenaÄ‘enje (prijatno).

Meni se jako svidela svirka ranije: Empirical (uk). Od hard bopa ka free improvizaciji. Å teta, i ovo je bilo kratko

Link to comment
Share on other sites

Empirical nije bio loš. A Viva Vox je bio nikakav, iskreno ne razumem pompu za njima, niti zašto su natupali, jer nemaju veze s Jazz-om.

Najgore je što su pevali pesme Queen, koje svi znamo da ako nemaš raspon glasa kao Freddie, ne treba ni da pevaš.

DoduÅ¡e većina publike je izgledala kao da je samo zbog njih doÅ¡la. Otvarali su sa ERA - Ameno, Å¡to samo po sebi ne zvuÄi loÅ¡e horski pevano, mada je dub-step kraj,

bio krajnje glup. Iskreno mislim da se ljudi pale da ta pesma neÅ¡to znaÄi, a u pitanju je pseudo-latinski. Ostatak nastupa je bio niÅ¡ta posebno, razno razne opÅ¡te poznate pesme.

Koje nisu zvuÄale previÅ¡e impresivno. TakoÄ‘e sam shvatio da Use Somebody od Kings of Leon, funkcioniÅ¡e samo sa skoro plaÄućim glasom orignalnog pevaÄa.

Jer kad se oduzme taj elemnt iz pesme, jednostavno je ravna. Pri tome nisam neki ljubitelj ni originalne pesme.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
06.11.2014. Sava Centar John McLaughlin  
Legendarni džez fjužn maestro na gitari,  John McLaughlin gostovaće 6. novembra! 

Mnogi ga smatraju jednim od najuticajnijih i tehniÄki najboljih gitarista svih vremena, koji je ovladao izuzetno velikim rasponom stilova i žanrova, meÄ‘u kojima su džez, indijska klasiÄna muzika i fjužn, nekim od svojih akustiÄih perioda koristio je i elemente flamenko muzike.
 
U svojoj skoro 40 godina dugoj karijeri, John McLaughlin je snimio preko neverovatnih 40 albuma, kao solista i kao Älan mnogobrojnih grupa, a ove godine izdaje i novi studijski album pod nazivom ,,The Boston Records“! 
Ovaj virtuoz trenutno je na velikoj azijskoj turneji sa svojim džez kvartetom, „The 4th Dimension“ u kome su još klavijaturista Garry Husband, basista Hadrian Feraud, bubnjar Mark Mondesir, a u tom sastavu će još jednom posetiti Beograd i pokloniti mu svirku od koje zastaje dah!
 
Malo podsecanje na prosli susret koji je ovekovecen na zvanicnom DVD izdanju,nisam mogao da verujem da je taj koncert u domu sindikata zavrsio na DVD.Bio je super koncert! 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U svojoj skoro 40 godina dugoj karijeri

 

Mala korekcija, na albumu Solid Bond (izdatog 1970.), deo materijala je snimljen '63, a ostatak '66. Mislim da McLaughlin uÄestvuje samo na ovim drugim snimcima, davno sam držao ploÄu u rukama. Ipak, to je skoro pola veka.

 

a na koncert bi trebalo otići. JoÅ¡ ako bi me neko drugi organizovao...  :ruganje

 

EDIT: PreÅ¡ao sam se - obrnuto, MCLaughlin je svirao na tri pesme  (live) iz '63. To su i najbolje stvari, priliÄno ozbiljan jazz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=A0a24OF5F_s

Link to comment
Share on other sites

 

 

a na koncert bi trebalo otići. JoÅ¡ ako bi me neko drugi organizovao...  :ruganje

 

 

evo nudim se da organizujem drustvo i prevoz za NS ekipu,inace mrzim to sto uglavnom idem sam,crkoh od dosade u putu- u povratku savladava umor.

P.S.gornji text je copy/paste najave koncerta,a to ume da bude...strucno

Link to comment
Share on other sites

evo nudim se da organizujem drustvo i prevoz za NS ekipu,inace mrzim to sto uglavnom idem sam,crkoh od dosade u putu- u povratku savladava umor.

Pa, ja sam zainteresovan. Možda bude organizovan prevoz autobusom? Oni nabavljaju i ulaznice. Bio sam već dva - tri puta sa njima i to bude OK i opušteno.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja palim auto,a karte stignu kurirskom sluzbom.Sve nova dostignuca tehnike  :D  Umro sam od smeha kad mi je kurir City maila prvi put rekao "Oces da izadjes opet ispred inteze na limanu,iako mi je adresa na telepu?.Stara musterija,reklo bi se.Imam 4 mesta zasad u renou,a moze i skupljanje putnika u Sr.Karlovcima linnomobilom, usput si.Mada preferiram brzu voznju autoputem.

Vas Sondek travel

 

P.S."Majstor" ne slusa "karavan" u putu,vec "vase zelje vase pesme"

Link to comment
Share on other sites

Pih, to isto veÄe je i Tarja Turunen u SKC-u:

 

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/tarja-beograd-skc-beograda-361106/event.html

 

Ruku na srce, nije baš ista publika za ta dva koncerta, ali eto mene zanimaju oba.

 

A kad već pišem u ovoj temi, sad sam video da je Vlatko 10. oktobra u SC:

 

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/vlatko-stefanovski-beograd-sava-centar-371069/event.html

Link to comment
Share on other sites

AC/DC nije moj fah,ali jedan od koncerata za koje sam nahnadno pozalio sto propustih,bio sam paljevina na njih,mejdene i cepeline u OÅ .Za McLaughlina vazi dogovor,cekam jos malo da vidim ko jos ide pa porucujemo karte koliko jos vidim rano je za karte,prosli put je bila paprena cena zbog malog broja karata tj male sale verovatno. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

OK,thanks Pero -Pored Mclaughlina jos jedan koji se ne propusta.Inace uspeo je da za jedan dan omane rodjendan moje zene za razliku od W.Shortera...fala mu zbog mira u kuci,opet bi jazz pobedio al' to vadjenje fleka vec postaje sve teze.Inace zrela je za ginisovu knjigu kao zena sa najvise odgledanih koncerata medju zenama koje ne vole jazz,trpela je dok je mogla...

P.S. Pise tamo na linku da je bio 1999.

Link to comment
Share on other sites

Ја Ñе Ñпремам за трећи октобар, концерт ће Ñигурно бити Ñамо такав. Ипак је тридеÑрт година у питању.

 

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/494292/Dragana-Mirkovic-Oprastam-se-od-publike

 

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/dragana-mirkovic-beograd-kombank-arena-359372/event.html

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...