Jump to content


Koji aktivni sub?


supermarkomare9

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

^ Hahahah e to je rešenje

Ta selidba će se teško realizovati u naredne 2 godine iako bih voleo, a do tada teško da ću izdržati sa ovakvim zvukom uzevši u obzir da slušam muziku konstantno kada sam kući.

Guglajući kao najbolja rešenja po recenzijama, a dobavljiva kod nas su od bookshelf-a Kef Q350, B&W 607 i Monitor Audio Bronze 2 (koji mi najviše odgovara zbog cene, ali navodno tražo više prostora oko sebe ). Kada njega budem slušao, poslušaću u 4Audio-u i Bose, dok Kef-a ima u Player-u. B&W nemam gde poslušati, ali su najhvaljeniji. Tako da u naredne 2 nedelje moram prelomiti

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izvukao regal i dobio po 60cm sa obe strane, umesto upola koliko je bilo Sada su zvučnici odaljeni tačno 250cm od tačke slušanja . Pokušao sam 3 varijante, Sony na policama i na podu, kao i custom varijanta zvučnika na polici. Osetno manje brujanja i dubine kada se pojača bas. Od ove 3 solucije najbolje zvuči Sony na policama. Tu ima najmanje brujanja i predubokog zvuka. Tako da verujem da bi neki bookshelf na tim policama izvukli situaciju. Svakako možda bude zatrebao sub. Ovih dana idem lagano da poslušam što uspem pa ću odlučiti. Ovako ovim rasporedom sam ubio monotoniju koja je godinama vladala u sobi, kao i dobio nešto bolju akustiku. Hvala na preporukama. Javiću se kada budem preslušao zvučnike e779a768780098adfd911578af597ed7.jpg2be316c47ee68e188ac1015d1f5d08bc.jpgac70616c3d71727d80b46f845a872a00.jpg

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Предњи звучници морају (морају!) да са слушаоцем граде једнакостранични или једнакокраки троугао тј да угао буде 45-60 степени. Постоје нека оквирна правила да удаљеност слушаоца од центра између кутија буде 3/2 од раздаљине од високотонца до високотонца. Постоји правила да удаљености слушаоца од кутија буде 9 а размак кутија 7. Све је ово оквирно да се подешава према просторији и типу звучника али код тебе је стварно превише раширено. Ту немаш звучну слику, просторност, немаш хифи...

Link to comment
Share on other sites

Druze @supermarkomare9, pohvale za preduzimljivost i hrabrost za tumbanje koje si izveo. Znam koliko je tesko (i u pravom fizickom smislu ;) ) zarad hife poremetiti ustaljeni zivotni prostor, po cenu funkcionalnosti, a narocito po cenu estetike. I sam sam nedavno prosao isto, i veruj mi, napredak koji se postize (astronomski) je vise nego dovoljna satisfakcija za sve ucinjeno.

U tvom slucaju, ja bih pored vec izvedenog tumbanja, otisao i korak dalje. Jeste slozenije, ali nije neresivo - najvise treba volje, manje fizike, busilica (sa burgijama i pinovima), nekoliko tipli, srafova, i navojnih kuki, i ola, siguran sam da ces napraviti prema hifi, ne korak vec dva ili tri.

Cini mi se da kljuc resenja lezi u mostu iznad tv-a, cija je osnovna funkcija da uveze u celinu, i stabilizuje vitrinu i ormar levo i desno. Kada bi most "oslobodio" te funkcije (ostavis da visi na navojnim kukama), onda bi mogao ormar i vitrinu da pomeris ka bocnim zidovima (takodje uz zidno fiksiranje tiplama/srafovima), a tih 60 cm koje si sada dobio na bokovima, dobio bi slobodno levo i desno od komode. I onda tu smestis kutije. Jos ih i izvuces malo napred u prostor. Naravno, nije ni ovo resenje idealno, zbog tih velikih ormarskih konstrukcija koje ce u svakoj varijanti da rezonuju, ali ces barem na slusnoj poziciji (u tom trouglu) imati hifu i zvucnu sliku.

A cak mi sada pade na pamet jos jedna stvar iz druge teme, koju je testirao i predstavio @vdzele, samolepljive antivibracione nalepnice - kako bi se one pokazale u tretmanu ovih ormarskih povrsina. Mozda se i sam poigram sa tim. ;)

Pozdrav,

Drazen 

 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno sam razmišljao u tom smeru, da kompletno uklonim policu, što bi vizuelno narušilo sklad na koji sam navikao, ali bih ipak žrtvovao to zarad zvuka. Najveći problem trenutno je vreme, jer sve ovo izvodim uveče, jer obaveze ne dozvoljavaju drugačije. Svakako sam za vikend planirao da skinem policu, smestim zvučnike pored i čujem koliko će bolje zvučati i da vidim da li iole liči na nešto i razmislim šta dalje

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...