Jump to content


Koji aktivni sub?


supermarkomare9

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Krenuo sam od ideje 200e za sub, uzevši u obzir da sam prodao kutije za 200e, dodao bih još 200e(koliko sam i planirao za sub) što mu dodje do 50k, jedino me Kef bacio u razmišljanje da probijem tu cifru.

Klipsch kada se podeli na rate uzađe 70k, što je 100e preko, opet će biti nešto još malo iznad i tako u nedogled, ipak je ovo neko "prelazno" rešenje dok ne promenim lokaciju, nadam se u naredne 2 godine (mada se možda i oduži), gde ću sklapati potpuno nov sistem.

Kada bih uzimao za keš, ne bih mogao da izdvojim tu cifru trenutno, maksimum 300e.

Bose nisam probao jer su mi na prvu loptu kada sam ih video zaličili na neku PC varijantu, a svakako su preko budžeta, pa sam odustao od njih.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imaš i jeftinije Klipsch zvučnike, poslušaj, možda ti se svide, možeš ih direktno porediti sa Kef zvučnicima, oba ima u Player-u, a imaju i Focal zvučnike, njihova Grand Utopia je jako hvaljen zvučnik u hi end krugovima, za te niže serije ne znam, ali ih vredi čuti... Ponesi bolje i svoj amp tamo i rezerviši sat-dva za odabir.
Iako je prelazno rešenje ne treba žuriti, 50 k nisu male pare u Srbiji (pogotovo ako žena sazna ), gledaj neku kombinaciju kojoj ćeš eventualno kasnije dodati sub kada se preseliš na drugo mesto. Kombinacija bookshelf + sub zna da zvuči super (pogotovo sa aktivnim sub-om koji podešavaš prema prostoriji), za ovako nešto gledaj da kutije imaju fine srednje i visoke, sub će kasnije nadoknaditi bas. Nemoj kupovati bookshelf zvučnike koji pokušavaju da budu velike kutije jer ćeš dobiti neprirodan izforsiran bass i mumlave srednje jer mali drajver u maloj kutiji ne može svirati dobro i srednje i bas bez većih "gušenja" notch filterima u skretnici i tjuniranjem bass reflex-a ispod rezonance drajvera.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U Playeru juče nisu imali Kef, stižu u ponedeljak, reče mi momak što radi u Hifi delu (Maksa, možda je i na forumu ovde) da će u ponedeljak staviti moje pojačalo (imaju na stanju) da poslušam sve opet, tako da ću tada konačno uzeti nešto.

Ženu nemam (još ), mlad sam za to, ali zbog toga planiram novi stambeni prostor što sam i gore pominjao, i zbog čega je ovo "prelazno rešenje". Naravno će prva stavka biti "hifi" soba pa tek onda ostalo, da ne bude kao sada.

Kao što sam već pominjao za Kef, svideli su mi se pogotovo u visokim i pogotovo srednjim, ali mi se činilo da im nedostaje snage, ali stvarno je prevelika soba tamo da bi se stekao neki realan utisak. Juče sam iz podruma montirao neke stare Technics-ovim kutije od mini linije, dimenzija identičnih kao prosečni bookshelf i zvuči mnogo bolje od prodatih Sony, prvenstveno u balansu, sve je taman, ali je kvalitet lošiji osetno. Tako da verujem, kada stavim u sobu, koje god budem uzeo biće ok, ako sam dobrim delom zadovoljan kako stari Technics-i popune sobu zvukom.

Tako da naginjem ka Kefu, baš zbog toga što si gore pomenuo, za sub kasnije itd, mada videću kakav će utisak ostaviti Klipsch i Focal, moraće baš dobar utisak da ostave da bi protegao budžet

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti se NN acoustic sa Raal ribonom uklapaju u budzet.Odlicna osnova za odlican 2 plus 1 sistem.Problem sa ratama mozda mozes da resis kes kreditom pa da onda slobodnije biras.Imam taj Raal ribon, izvanredan je.Mislim da sa subwooferom dodatim ulazis na mala vrata u dosta visu klasu uredjaja,pa ti mogu ostati na duzi period i da eventualne sledece apgrejde ne radis preko zvucnika vec obratis paznju na izvor i amp.

Na zapadu samo par takvih Raal ribona ljudi placaju vise od tih 500eur  budzet englesko/kineskih zvucnika.

Proizvodjac ih daje na kucnu probu,sto je jedina prava proba.Ne cenimo nazalost dovoljno nase ljude koji nam ponude ponekad za smesne pare precicu do vise klase uredjaja,ponekad i HighAnda.

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam za Nenada ranije, sada sam malo istražio i baš zanimljivo zvuči cela priča. Prva stvar koja mi tu smeta, zanemarivši što je keš kupovina, je nedostatak niskih tonova i jednostavno bi morao sub što je dodatni trošak, takođe preferiram sve stvari u crnoj boji, tako da mi se u toj boji u kojoj ih pravi ne bi nigde uklopili. Ali, dobro je da ste pomenuli ovo, da bih za naredni sistem razmotrio njegove floorstendere, zanimljivo izgleda. Kupujmo domaće . Svakako više preferiram floorstend, ali sam sada "ograničen" bookshelf-om, jer su cenovno prihvatljiviji i zvuče osetno bolje u mojoj maloj prostoriji. Evo slušam stare Technics-e i ne mogu da verujem kako su mi legli, basa taman, nista ne bruji, ali kvalitet... Ne mogu se slušati duže od pola sata da ne zasmeta, mogu da zamislim tek neki od pomenutih kako će zvučati u odnosu na ovo. Ovaj put ću uzeti Kef verovatno, ako me Focal i Klipsch ne povuku, mada ne verujem. Trebam još dosta slušati da bih osetio razliku u kvalitetu, da koliko toliko sa njima izoštim sluh za kupovinu sledećeg sistema. Ova tema je otišla u skroz drugom smeru od onog koji sam mislio da će ići. Prvo novi raspored koji je osetno doprineo akustici, i kompletno menjanje zvučnika, na šta nisam ni pomišljao, usput saznao dosta stvari i ponešto naučio. Tako da je odluka uglavnom donesena, srećom su me juče ubedili u 4Audio da ne uzimam ništa, javljam još samo da li će me Focal i Klipsch odvući od Kefa.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da sam ja na tvom mestu sada ne bih ulagao mnogo u zvučnike, pošto si rekao da za 2 godine menjaš stambeni prostor, već bih uzeo nešto polovno da služi dok se ne preseliš i prema novom prostoru budeš birao zvučnike.

Za prelazno rešenje, može biti jeres, ali bih poslušao ovo, za veoma sitnu paru

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/LG-FAS162F-160W-90420835-oglas.htm

 

Link to comment
Share on other sites

To je plan, e sada da li ću ga realizovati, ili će se razvući ne znam. Svakako ne bih uzimao ništa ispod onih koje sam već posedovao. Koje god budem uzeo, ako budu odgovarali, najverovatnije ih neću prodavati, već kompletan sistem ostaviti mlađem bratu, bilo kako bilo, rešio sam, kao što napisah gore.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pali prošle nedelje Kef Q350. Čekao sam da napišem utisak nakon detaljnijeg slušanja. Razlika je velika u odnosu na prethodne kutije koje su bile u sobi. Zvuk vrhunski, čujem detalje koje do sada nisam. Bass vrhunski, nema produbljivanja zvuka kao iz bunara kao ranije. Sub definitivno ne treba, verovatno tome doprinosi što su u ćoškovima. Srednji tonovi, glas, baš vrhunski zvuči, pominje se u recenzijama kao "mana" visoki tonovi što nisam primetio i nemam zamerki, po mom mišljenju ide dovoljno visoko (možda jer nisam imao prilike preterano bolje kutije da čujem). Do kraja nedelje završavam i stalke tako da će priča biti kompletna

Inače, čuo sam i Klipsch i nisu mi legli. Uz to je ostao jedan par gde je jedna kutija udarena a cena bez popusta. Tako da je to bio jedan od razloga što sam od njih odustao. Jedino gde sam primetio boljitak je jačina, za nijansu su glasniji. Svakako je i Kef više nego dovoljno glasan, tako da mi to nije bilo ni bitno toliko.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...