Jump to content


Koji aktivni sub?


supermarkomare9

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije to baš tako očigledno da se lako čuje ali remeti odziv zvučnika i zvučnu sliku, stalci treba da budu kao da ih nema, rezonanca je verovatno negde od srednjih do visokih, treba je ublažiti što je moguće više i zvučnicima obezbediti što stabilniji oslonac a odgovor na sve to je masa. Probaj da kucneš sada u stalak sa nekim metalnim elementom i posle punjenja, pa će ti biti jasno na šta se misli.
Pesak treba dobro osušiti i ubaciti sa njim i malo pirinča da apsorbuje vlagu ili one silika gel kuglice.
Trebaće ti rupa od gore za obe cevi koje čine stalak a bočne za kabel treba nekako zatvoriti, dali silikonom ili nečim sličnim.
No naravno, ne mora sve to od jednom, valja malo i uživati u muzici.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, somilenko said:

Nije to baš tako očigledno da se lako čuje ali remeti odziv zvučnika i zvučnu sliku, stalci treba da budu kao da ih nema, rezonanca je verovatno negde od srednjih do visokih, treba je ublažiti što je moguće više i zvučnicima obezbediti što stabilniji oslonac a odgovor na sve to je masa. Probaj da kucneš sada u stalak sa nekim metalnim elementom i posle punjenja, pa će ti biti jasno na šta se misli.
Pesak treba dobro osušiti i ubaciti sa njim i malo pirinča da apsorbuje vlagu ili one silika gel kuglice.
Trebaće ti rupa od gore za obe cevi koje čine stalak a bočne za kabel treba nekako zatvoriti, dali silikonom ili nečim sličnim.
No naravno, ne mora sve to od jednom, valja malo i uživati u muzici.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

52 minuta ranije, supermarkomare9 said:

Hahhaahaha onda okej emoji23.png. Uglavnom od jutros slušam raznu muziku, na svim jačinama, ne uspevam da provalim nikakvu zvonjavu, jedva da se čuje i kada kuckam po profilima, ostaviću neko vreme ovako, ako primetim, ne gine mi do Dunava na plažu po pesak, a ako ne, neka ih ovako.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 

Nosaci se pune kvarcnim peskom. A ne dunavcom, sljunkom i ostalim kalibrima peska.

Kvarcni pesak je idealan. Imam ga u akvarijumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, Dunavac može imati i drugih primesa, pa i primesa organskog porekla, koje vremenom trule i počnu da se osećaju. Treba čisti kvarcni pesak što manje granulacije i obavezno nešto za apsorbovanje vlage. Nije ga loše osušiti u rerni pre punjenja, sreća tvoja što nisi oženjen inače bi bilo čudnih pogleda od strane lepše polovine...
Neki su koristili i onaj pesak za mačke, no ne znam kakva su iskustva...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pu u p.m. J***ao me pas kad sam i krenuo u ovu priču, a sve je krenulo od sub-a. Kada sam bratu ispričao da ću uzeti kvarcni pesak da napunim stalke i da cu ubaciti pirinač i kuglice za skupljanje vlage, a da ću pre svega toga dodatno prosušiti pesak u rerni, čovek me pogledao kao sa nisam normalan . A kada bolje razmislim i jeste tako, više mi bruje/vibriraju stvari u staklenom delu regala i samo staklo, nego što se čuje zvonjava (koju ni ne uspem da čujem). Jedan stalak sam primetio da je malo kriv, tako da ide na doradu, pa ću poneti i drugi i isfilovati ih purpenom, biće potecijalno bolje nego da je šuplje, i to ne jer mi trenutno realno smeta, nego jer sam čuo ovde, a u potpunosti ima logike, samo što još nisam na tom nivou da bi mi to smetalo, i da bih uopšte čuo to.

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, somilenko said:

Da, Dunavac može imati i drugih primesa, pa i primesa organskog porekla, koje vremenom trule i počnu da se osećaju. Treba čisti kvarcni pesak što manje granulacije i obavezno nešto za apsorbovanje vlage. Nije ga loše osušiti u rerni pre punjenja, sreća tvoja što nisi oženjen inače bi bilo čudnih pogleda od strane lepše polovine...
Neki su koristili i onaj pesak za mačke, no ne znam kakva su iskustva...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Dunavac se prethodno ispere  osuši i proseje i onda bude odličan. Nikako ne puniti stalke do vrha, budu predampirani i postigne se kontraefekat. Sipati maksimalno do pola, ko imaživaca neka krene od trećine pa nek dosipa po malo, mada ja ne bih tu bio fanatik...

Link to comment
Share on other sites

Može ispiranje, sušenje i prosejavanje ko ima gde to da uradi ili da se mazne sa obližnjeg gradilišta, njega bi trebalo opet barem osušiti i prosejati, samo nikako ženinom cetkom za špagete, oooozbiljne posledice to može da povuče...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, supermarkomare9 said:

Pu u p.m. J***ao me pas kad sam i krenuo u ovu priču, a sve je krenulo od sub-a. Kada sam bratu ispričao da ću uzeti kvarcni pesak da napunim stalke i da cu ubaciti pirinač i kuglice za skupljanje vlage, a da ću pre svega toga dodatno prosušiti pesak u rerni, čovek me pogledao kao sa nisam normalan emoji23.png. A kada bolje razmislim i jeste tako, više mi bruje/vibriraju stvari u staklenom delu regala i samo staklo, nego što se čuje zvonjava (koju ni ne uspem da čujem). Jedan stalak sam primetio da je malo kriv, tako da ide na doradu, pa ću poneti i drugi i isfilovati ih purpenom, biće potecijalno bolje nego da je šuplje, i to ne jer mi trenutno realno smeta, nego jer sam čuo ovde, a u potpunosti ima logike, samo što još nisam na tom nivou da bi mi to smetalo, i da bih uopšte čuo to. emoji16.png

Материјал којим их пуниш треба да буде тежак, инертан. Ако то не желиш, онда батали пуњење.

11 minuta ranije, Zexx said:

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Pošto imam pitanje, koje je adekvatno za naslov teme, nadovezaću se ovde da ne bih pravio novu temu. Mogu li stari pasivni sub pretvoriti u aktivni, tačnije postoji li neki predpojačivač sa tom svrhom? Imam stari set 5.1 Sony zvučnika koji su došli u kompletu sa receiverom koji je otišao u večna lovišta. Sve te zvučnike bih spojio na Pioneer receiver, koji ima samo izlaz za aktivni sub pa me interesuje postoji li tako nešto a da je jeftino, jer nisu nekog kvaliteta, nemaju neku vrednost a valjalo bi ih iskoristiti.

Inače stalke za Kef, tačnije stalak koji je bio kriv sam prepravljao,i na kraju ga unakazismo da sam dogovorio sa Božom Hifi tribe drvene nove stalke . Inače, radio sam test kako se profili ponašaju kada su ispunjeni peskom, purpenom i prazni, snimiću jednom prilikom i okačiti ako nekome bude interesantno, najbolje sa peskom naravno, ali i pur pena radi veoma dobar posao. Ako pesak umanjuje zvonjavu za 100%, pena "za zvučnu izolaciju prostorije" umanji za 80% sigurno.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2020 at 7:14 AM, Filipescu said:

Ја бих ти у оваквом случају препоручио неки sound-bar испод тв-а и вуфер. Гора позиција тешко да може од овога...

Moze i gore od ovoga. Zvucnici u ormanima.

Link to comment
Share on other sites

On 23.3.2020. at 16:57, supermarkomare9 said:

Mogu li stari pasivni sub pretvoriti u aktivni

Možeš, treba ti skretnica i pojačalo, ali obzirom na kvalitet satelita bolje je da praviš nov ili kad skupiš pare kupiš aktivni.

Recimo ovo je solidno rešenje sa PA zvučnikom. Treba ti još neko D class pojačalo od par stotina W.

https://sound-au.com/project48.htm

https://sound-au.com/project48a.htm

Ima tih projekata za SUB dosta, nego ako nisi spreman na pravljenje, čekaš priliku na KP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...