Jump to content


Koji aktivni sub?


supermarkomare9

Recommended Posts

U prevodu, greota ulagati u njih, ili dati male pare za neki jeftiniji sub, znači promena zvučnika. Kada bih prodao ove, koja bi bila preporuka do nekih 300-350e, koliko bih mogao da izdvojim. Makar i bookshelf

I da li vredi dodati 50e za KEF Q350 koliko mi traži prijatelj ili gledati nešto drugo u pomenutoj ceni gore.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

29 minuta ranije, supermarkomare9 said:

U prevodu, greota ulagati u njih

Baš tako. Isplati se prepravljati samo dobre zvučnike koje su malo zeznuli u dizajnu.

Uskoro prepravljam Wharfedale 11.1, pa ako uspe to će biti recimo zanimljiva opcija.

Pre konačne odluke probaj da čuješ Kef, kad već imaš priliku.

Za ove druge koje budeš razmatrao, idi u salone ili kod prodavca na KP i traži da čuješ, ako je mutan zvuk biće tako i kod tebe, možda malo bolje ili gore. Vodi računa da prodavac za vreme testa ne uključi tonske kontrole ili loudness. Ponesi neku svoju muziku, CD, fajlove...

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, supermarkomare9 said:

Važi, hvala na informaciji. A za kef sam prevideo prepisku jer smo pominjali više zvučnika, nije Q350 nego C35, tako da sam odmah odbacio tu soluciju. Videću za koliko će ovi otići, pa ću na osnovu toga videti koliko bih eventualno mogao sa uložim u nešto novo.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 

Za zvučnike treba uvek odvojiti više nego što misliš da treba. :D

Link to comment
Share on other sites

@supermarkomare9

Ako su to ovi zvučnici

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Sony-SSF-6000-91283576-oglas.htm

ovako pozicionirani, ne računaj da će bilo koji zvučnik raditi kako treba u tim uslovima, osim ako nije u pitanju zvučnik projektovan za pozicioniranje u uglu prostorije, kojem opet smeta blizina ormana...

Moraš ih uvući u sobu i odmaći od zidova.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da, baš su ti. Na žalost nemam drugi način da ih izvučem jer je soba mala (4x3m) i baš sam ograničen po tom pitanju. Za neke bookshelf ako budem uzimao sam planirao sa ušrafim policu na regal i da ih stavim da isto mesto (jer drugu soluciju nemam). Takođe isto važi za bilo koje floorstendere, došli bi na isto mesto gde su ovi već.

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Obtzirom na raspoloživi prostor, traži isključivo manje zvučnike, 10-15l pa ispod njih stavi SUB. Nije idealno, ali ne vidim drugo rešenje. Florstender ne može tako da se stavi, biće uvek problema sa basom. Biće problema i sa SUB, ali njega možeš da utišaš. Možda i ne bude potrebe za SUB. Zvučnik proslonjen uz radijator nije nikako dobra stvar, raspašće se vremenom kutija, kao i vešanja drivera.

Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar oko koje možda možete dati savet. Ispod kačim sliku, mada je loše ispala panorama skroz, ali se vidi raspored. Na slici ispod, baš u ćoškovima su kutije na razdaljini od skoro 4m jedna od druge. Tu je problem i što je druga dužina zida 3m. Tačka slušanja od centra zamišljene linije između kutija je 1.5m. Da odem korak napred ka njima, došli mi mi kao sluške sa strane

 

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

 

 

4e05ae77a6d2f528029d93077e20f3a2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Radije sam za bookshelf, pokušaću večeras kada dodjem kući pa javljam utiske. Bose nije jeftino rešenje (72k) a izgledalo bi ružno i zbijeno pored TVa. Takođe imam i neki svoj amaterski ručni rad bookshelf-a koji korektno zvuči, pa se javljam dalje za pomoć kada istestiram.

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi znam, nego kao klinac imao bas drajver i srednjetonce iz starih kutija, kupio Philips visoke i skretnicu, daske uz pomoć drugara koje se iole razume sklepao, izolovao, i rade već 8 godina a tada je izašlo sve oko 40ak eura materijala, ali nešto ozbiljnije teško jer je baš slabo znanje u toj oblasti

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...