Jump to content


Black Friday/Cyber Monday


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mene više interesuje stav ljudi odavde u odnosu na upliv jednog običaja koji je imao svoju svrhu i u američkoj je tradiciji, koji je nastao iz realnih i životnih potreba, pa je nakon godina dezavuisan i izvitoperen do krajnjih granica.

Zašto mi uvek uspevamo tako dobro da prihvatimo ono najgore iz neoliberalnog kapitalizma i protestantske kulture.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, RingeRaja said:

Zašto mi uvek uspevamo tako dobro da prihvatimo ono najgore iz neoliberalnog kapitalizma i protestantske kulture.

Davnih dana sam čitao studiju jednog istraživačkog think-tanka o tome koje se kulture najbolje asimiliraju u američko društvo. Mi smo bili na drugo mesto odma iza Poljaka.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledam Black friday popust na masinu za ciscenje vinila 350funti.Posle vidim potpuno ista masina sa nesto manjim rezervoarom za prljavu vodu bez popusta 299.Kazu ljudi razlika je samo sto manje mesta zauzima pa ce mnogima biti bolji izbor ta manja. Ko ovde radi Projekt sada,ima li kod nas neki hepi tjuzdi tenks end givin dej popust.

Opasno nas vata amerikanizacija ...moja ćera već vise ne nalazi reči srpskog jezika da opise nesto.Kaže za nekog profesora recimo dok prica sa drugaricom da je "sač a bed esss"...a jedan klijent ne mogavši da se seti kako se kaze novi izraz stan u potkrovlju(penthaus) rece "onaj vaš kako ga zovete petšopbojs stan" :D

Nije vise pitanje dal slavimo helouvin,valentajns dej vec da li uopste decu svoju razumemo.

Link to comment
Share on other sites

Odnos je količine reklama i visine sniženja kod nas je katastrofalan, naročito za tehniku. 
Lepo je sto napolju može da se iskopa dobra ponuda, čak i za nove stvari. Volim da vidim da je jedan Hegel H390 otišao na 4000, a manji mu brat H90 na 1020, i sl..

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, _Naum said:


Lepo je sto napolju može da se iskopa dobra ponuda, čak i za nove stvari. Volim da vidim da je jedan Hegel H390 otišao na 4000, a manji mu brat H90 na 1020, i sl..

Jel moze neki link ka tim “prodatim” Hegelima?

Inace, nabavna cena, kad se plate dazbine za taj H90 je visa od tih hiljadu i nesto Eura tako da... “i na tarabi pose... pa nije...”

Naravno, uvek je teotetski moguce mada malo verovatno, da neko prodaje bez zarade a bavi se trgovinom.

Znam da zvuci fenomenalno ali veruj(te), nije istina.

Kad vec casksmo... imas li ti tih 4.000€ za H390 ili tek onako “ubijas” vreme i slucajno ili namerno pravis stetu distributeru Hegela pa i sire.

Link to comment
Share on other sites

Radnja je avstore.ro iz Bukurešta. Već sam je pominjao. Nije prevara, provereno. (kupio sam zvučnike kod njih). Hegel je kod njih baš dosta snižen, skoro pa stalno. Evo već imaju i H120, i on je snizen (1880€). 
Nemam još 4000, al planiram moj H90 što sam uzeo kod tebe da zamenim u budućnosti, pa već sad malo gledam, maštam, kako god.. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, _Naum said:

Sve stoji, izbor je na nama. Pa ceo zivot je igranka. Neko uziva u igranju. A mozda za servisom i ne bude potrebe, jer Hegel je pouzdan.

Ja sam siguran da je tako ali i Mercedes i Toyota su pouzdani pa se desi ...

Garantni rok je izmislio neko mnogo pametniji i od tebe i od mene. Kod nekih brendova produzenje garancije moze da se dokupi. To je glupo? Naravno da nije. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...