Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

6 hours ago, SuperFi said:

Slican magnet (anozotropni barijum ferit) ima i prijatelj u Zrenjaninu,   @anubisgrau je vec pisao o tom zvuku na forumu. Potrazi, detaljno je opisao dozivljaj.

Za manji Cheviot takodje u Zr, samo reci hvale, najbolja 12ka koju sam slusao...isto bez Alniko. fantastican zvuk u 100% originalnom stanju (ne menjani kabineti niti skretnica)

 

5 hours ago, anubisgrau said:

Ima života i posle MG i HPD serija

 

5 hours ago, anubisgrau said:

Ako ti naleti za ispod 1,000 EUR danas u dobrom stanju, uzimaj. I ako nije u dobrom stanju, takođe uzimaj - drajver se može servisirati i dovesti u optimalno radno stanje čak i ovde ako se ne daje 350 funti za full recone u Lockwoodu.

 

2 hours ago, Majda said:

Drzao sam u ruci jedan model Tan. koji je novije produkcije.

Gospodo veliko hvala za informacije  :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dj.nik said:

@Filipescu

Eminence Alpha15 je bio i ostao entry-level OB zv. jedinica, interesantan samo sa cenom od oko 50 eura komad. Izhajpovan pa mu je cena sada preko 100 i kusur jura, a sa grbom u odzivu koju je skoro nemoguce ispeglati, bolje ga je zaobici. U sirem luku.

 

Ne ide dovoljno duboko a za grbu nisam upoznat. Kolko sam čitao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dj.nik said:

@Filipescu

Eminence Alpha15 je bio i ostao entry-level OB zv. jedinica, interesantan samo sa cenom od oko 50 eura komad. Izhajpovan pa mu je cena sada preko 100 i kusur jura, a sa grbom u odzivu koju je skoro nemoguce ispeglati, bolje ga je zaobici. U sirem luku.

 

U pravu si jesu ishajpovane. Ali cenu su podigli distributeri i dobavljaci. Proizvodna cena i ona po kojoj oni nabvljau je ista ili samo malo povecana? Nemam pojma. Medjutim Taj model ima "ubilo se" karakteristike TS parametra za OB. + Lagan pokretni mehanizam mnogo laksi nego prosecne 15-ice.

Mislim da na donjem delu gde se koristi do 200Hz max. nma nikakve grbe. Ima sigurno kao i skoro 99% PA drivera izdizanje pa onda nagli pad na kraju opsega ali to bi trebalo da je na oko 2000Hz ili vise. A tu je on na "-beskonacno"... oko -60db

 

alpha 15 graph.gif

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, skrstic said:

Ne ide dovoljno duboko a za grbu nisam upoznat. Kolko sam čitao.

Ide. A moze se jednostavnim pasivnim kolom dodatno spustiti ispod 40Hz ako je potrebno. Ono sto je problem Ljudi uglavnom koriste 1 ili 2 komada po kanalu. A to nije dovoljno. Veliki su gubici u niskim kod OBa i mora se to nadoknaditi... To je neko moje misljenje na osnovu onoga sto sam imao prilike da cujem od th prvljenih projekata.

Grba u transferu izbi oci :) ali stvarno nema nikakvog uticaja jer je na potpuno suprotnom delu od onoga koji se koristi...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, anubisgrau said:

Jeste u pravu si, samo sto bi ko zna koliko kostalo slanje iz AU do nas. 

Jebiga jednom se zivi... Taj model gledam vec decenijama. Video sam ovde kod nas kod jednog radioamatera kako uzivo izgledaju Vitavoxove membrane - fantasticno. Boja tamne cokolade. (Ali je imao samo 1 kom kao monitir za radio stanicu i neki drugi model bas za tu namenu...)

ILI

Western electric 728 12in alnico. Ali to je nemoguce nabaviti cak i kada bih imao novca. Ne moze da se izbiduje jednostavno od japanaca i rusa.

https://www.ebay.com/itm/Western-Electric-728B-Speaker-Pair-in-Mint-Condition-VERY-NICE-PAIR/233012154055?hash=item36409b4ec7:g:iRYAAOSw2IVbWN9y

To bi mi bio neki izbor za centralni driver >:order 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Majda said:

ILI

Western electric 728 12in alnico. Ali to je nemoguce nabaviti cak i kada bih imao novca. Ne moze da se izbiduje jednostavno od japanaca i rusa.

https://www.ebay.com/itm/Western-Electric-728B-Speaker-Pair-in-Mint-Condition-VERY-NICE-PAIR/233012154055?hash=item36409b4ec7:g:iRYAAOSw2IVbWN9y

To bi mi bio neki izbor za centralni driver >:order 

Jeste dobar taj WE. Dobar je i TAD 1102.

Ponuda od pre neki dan:

 

755.thumb.png.8f50a615da0aea21b7df0cc0507116fc.png

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, prophet said:

Ide. Do 25Hz kada se uradi kako treba. Jako kvalitetno.  Pustite grafikone i internet bajke.

Haj'te ljudi, da budemo ozbiljni. Vi, očigledno, govorite o gotovim projektima, malo idealizovano prikazanim. Čemu ovo mršenje i tajnovitost? Da li je grafik koji sam postavio zvanični firmin podatak o drajveru? Hvala unapred.  

Mis'm ono - da li da kupujem dvaes komada ili ne?

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, beatgoeson said:

Haj'te ljudi, da budemo ozbiljni. Vi, očigledno, govorite o gotovim projektima, malo idealizovano prikazanim. Čemu ovo mršenje i tajnovitost? Da li je grafik koji sam postavio zvanični firmin podatak o drajveru? Hvala unapred.  

Mis'm ono - da li da kupujem dvaes komada ili ne?

Sad mi treba da ti kažemo da li da kupuješ?:)

Moj savet je nemoj. Spalićeš ih.:D

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala, tebi Anubise takođe. Ne znam za Majdu, on mi je delovao kao ozbiljam čovek. U kojoj meri se može ozbiljno pričati o 25Hz od drajvera koji počinje da pada već od 150Hz?

S tim da se 25Hz može postići na razne načine... recimo, udaranjem prakljačom o neko baš veliko ćebe.

Evo, možda je Majda nešto pobrkao, link na odgovarajući PDF:

https://www.eminence.com/pdf/Alpha_15A.pdf

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, beatgoeson said:

S tim da se 25Hz može postići na razne načine... recimo, udaranjem prakljačom o neko baš veliko ćebe.

Našao sam fotke uporednog merenja koje smo radili kod mene kada si donosio Audissey pre dosta godina. Možda bude od pomoći.

Crvena je odziv nakon Audissey kalibracije, zelena je sa mojom pasivnom skretnicom:

 

 

 

audissey bas.jpg

passive x-over bass.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...