Jump to content


Hi-Files Show 2017


Infidel

Recommended Posts

44 minuta ranije, džonibigud said:

Da li je neko od kolega sa foruma poslušao Manger zvučnike. Vidim da imaju aktivne i pasivne. Cene su pristojne, zanima me kako zvuče, sa kojom elektronikom su uparene kakav je opšti utisak. Neće mi smetati ako izostane poređenje sa Kii i sa beat-no name zvučnicima. Manger ima i posebnu priču o čoveku koji ih je izumeo, projektovao i izradio. Stekao sam utisak da je vunderkind ...

Kod Maze u sobi zanimljiv izbor muzike, slusao sam prvog dana izlozbe...

Manger S1 Activ,

Lindemann musicbook20 dsd (rekao bih?),

WireWorld i IeGo.

Sto se tice Manger-a definitivno najzanimljiviji "tweeter":

Tweeter: Manger Sound Transducer, Bandwidth 80 Hz – 40 kHz, Rise Time 13μs

...koji daje zanimljivu disperziju zvuka i prostora, kao da daje novu dimenziju postojecem prostoru - medjutim cini mi se nesto uzi sweet spot, tj.voleo bih da sam ga cuo sa manje razdaljine odnosno u manjoj prostoiji i mozda drugacijim razmestajem zvucnika,

Woofer: 8"(200 mm) fibreglass-Polyester sandwich cone, 38 mm voice-coil:

...nekako mi je bio tanak, kao da mu je falilo strujnog potencijala - mada mislim zaista da je prostorija odradila svoje,

Crossover     330 Hz.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, beatgoeson said:

Samopozivanje je postupak sasvim regularan, često ga koristim.B)

 

Tight Sounds Factory, Speaker model B. 

Fucking Burrell' s asshole must be so tight you couldn' t pull a pin from it with a John Deere tractor

Šala, oprosti mi molim te nisam mogao da odolim...

Želim ti sve najbolje u daljem radu, poradi samo na marketingu to je veoma bitno.:)

Link to comment
Share on other sites

@ab

Nekoliko godina sam planirao da se predstavim na sajmu sa nečim znatno većim, pa sam pomislio da je, možda, bolje da krenem opreznije. Mislim da sam dobro uradio. Ipak, biće (nadam se) i model A. Možda za sajam 2019. :)

"Gama" će se sastojati iz ova dva modela. Nisam previše naklonjen malim kutijama.

Link to comment
Share on other sites

On 11.11.2017. at 4:45, džonibigud said:

Gospodine Solaja ja veoma poštujem Vaš rad. Verujem da su uređaji koje projektujete i izrađujete vrhunski. Moram da Vas pitam, posle ovakvog Vašeg posta par pitanja, jer me Vaš stav i pisanje veoma iznenađuju.

Zanima me da li je cilj Vaše prezentacije bio da dokažete da Vaš izloženi setap svira bolje samo od Kii Three, jer vidim da druge zvučnike i sisteme uopšte ne pominjete? Manger zvučnike ste mogli da uporedite sa vašim izloženim ali niste, svako poređenje se usmerava prema Kii Three.

Drugo pitanje je , kakve veze ima da li će neko ko kupi Kii zvučnike posle iste moći lako da proda!!? Da li ste se zapitali sa kojom lakoćom će te Vi moći da prodate Vaše pretpojačalao i pojačalo od 7000 evra, a pogotovu zvučnike od 6000 evra. Ja Vam naravno želim puno uspeha u tome, nemojte misliti da sam zlurad, naprotiv.

Mislim da mali broj ljudi kod nas uopšte shvata koncept i kvalitet Kii zvučnika, oni su jednostavno ispred svog vremena. Vladovid je osuo paljbu po njima jer ga je posle 10min zabolela glava!? Mislim da su mnogo stručniji ljudi dali svoj sud o Kii zvučnicima i da nije red da ih neko tako lako i bez pravih argumenata ocrnjuje. Sama činjenica da se o njima ovoliko diskutuje, govori da su oni zatalasali audio svet i da će najverovatnije pomeriti granice i potpuno izmeniti shvatanje šta je to vrhunski audio sistem.

Ja nisam još uvek čuo Kii a ni vaš sistem pa ne mogu da iznesem zaključak koji mi se od ta dva sistema više sviđa. Mišljenje koje sam izneo o Kii zvučnicima i o Vašem radu je na osnovu viđenog, pročitanog i onog što sam mogao da čujem preko interneta.

Pitaću Vas samo još jedno pitanje, da li ste Vi slušali Kii, mislim na slušanje koje traje duže vremena i ako jeste kakve ste ste zaključke doneli.

Zamoliću Vas da mi ne zamerite na ovom što sam izneo u ovih par rečenica ali, ponoviću, veoma ste me začudili onim što ste napisali.

U to slučaju je najbolje  i da sve odgovore na svoja pitanja nađeš na internetu....

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ab said:

Manger S1 Activ,

Lindemann musicbook20 dsd (rekao bih?)

Pretprosle godine Manger je zvucao ubedljivije, ove godine malo tanko kao sto napisa gospodin pre mene.  Treba uzeti u obzir da Manger zvucnike slusamo uvek sa istom elektronikom, ja bih licno voleo da ih cujem i sa necim drugim pre donosenja bilo kakvog suda ( ne mislim ovim da kazem da je Lindemann los ).  Aktivna verzija bi teorijski trebala biti znatno bolja od pasivne ali voleo bih da cujem i takvu varijantu.  Manger ima vrlo zanimljiv zvuk, mislim da je to zvucnik velikog potencijala.

Link to comment
Share on other sites

Manger i Lindemann, koja god da je postavka bila na pretproslom sajmu ( aktivno / pasivno ) na mene je ostavila jak utisak.  Svakako zvucnik koji treba cuti ,  na ovom sajmu sam se prekratko zadrzao kod njih, imao sam druge prioritete, a posle dva sata i deset soba imao sam zamor usiju.  Drugi dan su bili neki drugi prioriteti.  Koga zanima trebalo bi da cuje Manger zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Silento said:

@beatgoeson

Na koji način se kontroliše glasnoća na zvučnicima u Šolaja sobi ? 

Ako su basevi aktivni, a srednje visokotonci pasivni i rade sa svojim lampašem koji ima svoj volume control - gde je glavni potenciometar ? 

Master potenciometar je na pretpojačalu. Iz njega ide jedan izlaz za basove i jedan za ostatak. Pojačalo s babuškama je snagaš i nema volume kontrol.

Link to comment
Share on other sites

On 13. 11. 2017. at 9:10, beatgoeson said:

Master potenciometar je na pretpojačalu. Iz njega ide jedan izlaz za basove i jedan za ostatak. Pojačalo s babuškama je snagaš i nema volume kontrol.

Prvo da pohvalim konstruktore na izvrsnom nastupu na sajmu, da je barem više takvih entuzijasta...

Ponekad je potrebno i dosta hrabrosti izaći u kritičnu javnost sa novim proizvodom pošto uvijek ima brižljivih kritičara koji će uvijek u svemu naći zamjerku, pogotovo ako je nešto domaće. Ovo je samo jedan od dokaza da za dobar proizvod nisu uvijek potrebni silni laboratoriji, dugogodišnja ispitivanja i puno novca za razvitak istog. Nije problem Dynaudiu ili Sonus Faberu napraviti dobar proizvod kada imas resurse za stalno ispitivanje. Mislim da se bolje i kreativnije ideje razvijaju na ovakav način. Govorim to i iz osobnog iskustva.

U svakom slučaju bravo momci.

Na ovaj gore post sam se nadovezao zbog problema koji sam i sam uvidio prije par godina kada sam radio jedan sličan koncept zvučnika sa Fostex 208 Sigma driverom i 9" Klipsch kao aktivni bas.

Fostex sam pogonio sa malim lampama 6v6 ili tako nešto ali bez preampa. Znači jednostavno sam ukrao signal sa zvučničkog terminala, stavio određene otpore i pogonio bas driver uz pomoć 300w modula koji ima aktivnu skretnicu na sebi. Tako sam sa malim integrircom pogonio cijeli sistem

fostex-208-sigma-klipsch-neodyum-kevlar-aluminijum-bass-slika-54704527.jpg

fostex-208-sigma-klipsch-neodyum-kevlar-aluminijum-bass-slika-54704521.jpg

Link to comment
Share on other sites

Devedesetih godina Mirage je imao nekoliko modela zvučnika sa aktivnim basom. Ja sam imao konkretno model OM 6 koji se mogao spajati samo sa zvučničkim kablovima, znači pogonjen običnim bilo kojim pojačalom ili obično pojačalo na gornji panel sa srednjo/visokot. driverima a bas driveri su dobivali signal iz preampa sa rca konekcijom. Sistem pogona se odabiralo sa običnim prekidačem.

4034-6.jpg

4034-8.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2017 at 10:29, beatgoeson said:

@ab

Nekoliko godina sam planirao da se predstavim na sajmu sa nečim znatno većim, pa sam pomislio da je, možda, bolje da krenem opreznije. Mislim da sam dobro uradio. Ipak, biće (nadam se) i model A. Možda za sajam 2019. :)

"Gama" će se sastojati iz ova dva modela. Nisam previše naklonjen malim kutijama.

да је  мене неко питао да направим списак 100 форумаша који ће да заврше на сајму ти би био на 368. месту :D .

У сваком случају желим ти успех , и што добронамеран свет каже да мало порадиш на маркетингу и финишу кутије .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RADE said:

да је  мене неко питао да направим списак 100 форумаша који ће да заврше на сајму ти би био на 368. месту :D .

У сваком случају желим ти успех , и што добронамеран свет каже да мало порадиш на маркетингу и финишу кутије .

a da je mene neko pitao da li je moguce glasnom muzikom srusiti kucu ja bih rekao ne moze sigurno, osim na crtanom filmu ..

onda sam upoznao Acu i slusao muziku kod nega ... kad je Aca hteo da mi docara koncertnu atmosferu , jedna tavanska greda  prema glavnom drumu je nesto rekla , trosed se pomerio noseci i mene ...

sad da me neka deca opet pitaju , bogami, ne znam sta bi odgovorio ... moguce je!

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

a da je mene neko pitao da li je moguce glasnom muzikom srusiti kucu ja bih rekao ne moze sigurno, osim na crtanom filmu ..

onda sam upoznao Acu i slusao muziku kod nega ... kad je Aca hteo da mi docara koncertnu atmosferu , jedna tavanska greda  prema glavnom drumu je nesto rekla , trosed se pomerio noseci i mene ...

sad da me neka deca opet pitaju , bogami, ne znam sta bi odgovorio ... moguce je!

 

лалелала - лола :)

 

знам тај осећај јер се дружим са са оним што уграђују музику у аутомобиле . Има нека мала форд фијеста  са три ручне дизалице , од којих једна служи за мењање гума а две служе као подупирач за врата . Толико су тешка врата  да када се отворе за слушање музике , онда се потури по једна дизалица да тежина не би извалила врата . 2500 вати по вратима а 8 киловати суб  .

 И онда се фијеста паркира , отворе врата , гепек , потуре дизалице и имаш концерт уживо . Када пусти пинк флојда , сви гледају у небо где је хеликоптер .

Ценим да би паркирана фијеста поред куће , могла и да је сруши .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, beatgoeson said:

Ispod Mire sto đavola vire.:ph34r:

ма  возам бре  једну Миру па знам о чему причаш .

који су ти оно субвУфери и на колико херца су ти резови ако није тајна .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...