Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Imaš Roon forum, možeš im tamo postaviti to pitanje, odgovoriće ti neko iz njihovog tima, sumnjam da ćeš ovde dobiti odgovor za to a u svakom slučaju, mislim na to kada će menjati minimalne zahteve, ROCK ti je po meni najbolje rešenje za Core a po meni Core ne treba da bude i endpoint, bolje je, ako može, to da bude neki drugi uređaj pa recimo i neki RPi sa kojim god softverom za audio, koji može biti roon bridge...

Link to comment
Share on other sites

Core по тренутним захтевима може још увек бити Mac mini late 2012 са 16gb Ram-а али до када...

зна ли неко да ли су захтеви за минимум верзијом 10.15 важили од почетка Roon дистрибуције 2015,године или је кренуло са старијим верзијама OS X па се захтеви повећавали?

Link to comment
Share on other sites

On 8. 11. 2023. at 22:32, Delija said:

BubbleUPnP uskoro dobija podrsku za hi-res Tidal.

Управо добио подршку

- support for TIDAL HiRes FLAC

- support for hardware accelerated video transcoding for Chromecast and software transcoding improvements

- updated FFmpeg to v6.1

- faster video thumbnail generation

- a few bug fixes

=> Detailed changelog available in-app

Link to comment
Share on other sites

koliko vidim po komentarima, prva stvar koja se očekuje je ukidanje doživotne pretplate za roon...ipak ne mora ništa da znači, to su za sada procene korisnika...doduše, možda su i u pravu, to je do sada bila brza infuzija keša, sada sa stabilnijim "leđima" za to više nema potrebe...u roon saopštenju se kaže da će se ispoštovati dosadašnje lifetime pretplate, ali se ništa ne govori o nastavku te prakse, što zaista može da implicira da toga više neće biti...

 

eh da, možda se i reklame negde ušunjaju...

Link to comment
Share on other sites

On 21.11.2023. at 18:35, Iron man said:

Može li u Spotify da se importuje Tidal lista, albumi, autori,...? 

Kupih neki spotify zvučnik i odjednom mi besplatni Spotify nalog dobi mogućnost strimovanja (dotad nije dozvoljavao). 

 

On 21.11.2023. at 18:45, Father said:

Ne bih da zvučim paranoično ali...:o

Nisam importovao liste sa Tidala u Spotify. Tidal ide na sistem u dnevnoj sobi a u spavaćoj Spotify speaker.

Odjednom :-o predlozi Spotifyja mi sve više liče na moje Tidal liste. Prvo sam mislo da umišljam kad se pojaviše neki baš specifični predlozi.

Dal nas prisluškuju. Ili oni cookies dojavljuju ili.....tek ne znam šta da mislim.

Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2023 at 12:45 PM, Parton said:

koliko vidim po komentarima, prva stvar koja se očekuje je ukidanje doživotne pretplate za roon...ipak ne mora ništa da znači, to su za sada procene korisnika...doduše, možda su i u pravu, to je do sada bila brza infuzija keša, sada sa stabilnijim "leđima" za to više nema potrebe...u roon saopštenju se kaže da će se ispoštovati dosadašnje lifetime pretplate, ali se ništa ne govori o nastavku te prakse, što zaista može da implicira da toga više neće biti...

 

eh da, možda se i reklame negde ušunjaju...

Pa 830$ za doživotnu licencu je baš puno. Za te pare može da se pretplatiš 5 ipo godina.
Pitanje je budučnosti Roon platforme nakon ovoga i kakva će biti saradnja sa direktnom konkurencijom u budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

упоређивао сам мало Roon / Audirvana 3.5.50 и пре бих се определио за ово друго.

вероватно сам и више навикнут на тај звук али утисак ми је на дуже стазе да ми Audirvana studio улива веће поверење и уживање.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

упоређивао сам мало Roon / Audirvana 3.5.50 и пре бих се определио за ово друго.

вероватно сам и више навикнут на тај звук али утисак ми је на дуже стазе да ми Audirvana studio улива веће поверење и уживање.

Kad reče Audirvana...kao vlasnik i kupac Atoll uređaja, poslali mi vaučer za 3 meseca free Audirvana Studio. Taman da probam...

Link to comment
Share on other sites

Studio ми је нешто набуџен бас и звук некако, чини ми се, прилагођен модерним продукцијама...али нисам још пажљивије тестирао.

пробај ову верзију као сигурнију варијанту:

https://audirvana.com/delivery/AudirvanaMacLatest.php

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Zexx said:

Mnogo veća nepoznanica je bilo pitanje budućnosti kompanije Roon pre ove akvizicije, pa verujem da sad mnogi koji su kupili lifetime pretplatu mogu da odahnu.

Budućnost kompanije Roon je oduvek bila da je kupi neki veći igrač. Dalji razvoj je zavisio od interesa tog većeg igrača.

Harman nema razvijenu muzičku softversku platformu u svojim brendovima, logično je da je razvija na bazo Roon-a.

Po meni možemo očekivati sužavanje kompatibilnosti sa drugim proizvođačima ali i možda spuštanje cena (🤞).

Link to comment
Share on other sites

Da li se nekom dešavalo da mu Roon "poludu" i da samo od sebe odvrne volume na pojačalu na 100%?

Meni se to desilo pre nekoliko dana pri korišćenju Roon Remote aplikacije. Dugmići na ekranu reaguju kada utišavam, ali čim ih pustim aplikacija sama odvrne na 100% za sekund ili dva. Morao sam da skačem i fizički isključim pojačalo da ne bih spalio zvučnike i subwoofer.

U pitanju je izgleda bag u Roon Remote Android aplikaciji, ali se žalilo i nekoliko korisnika iOS aplikacije. Bag postoji najmanje godinu dana, a čini mi se i dosta duže.

"Rešenje" je da se u Roon remote aplikaciji postavi maksimalni dozvoljeni volume na neki niži nivo, ali sve mi to deluje poprilično neozbiljno za rešenje koje pretenduje da je "softverski high end" i cena mu je takva.

Link to comment
Share on other sites

Da li se nekom dešavalo da mu Roon "poludu" i da samo od sebe odvrne volume na pojačalu na 100%?
Meni se to desilo pre nekoliko dana pri korišćenju Roon Remote aplikacije. Dugmići na ekranu reaguju kada utišavam, ali čim ih pustim aplikacija sama odvrne na 100% za sekund ili dva. Morao sam da skačem i fizički isključim pojačalo da ne bih spalio zvučnike i subwoofer.
U pitanju je izgleda bag u Roon Remote Android aplikaciji, ali se žalilo i nekoliko korisnika iOS aplikacije. Bag postoji najmanje godinu dana, a čini mi se i dosta duže.
"Rešenje" je da se u Roon remote aplikaciji postavi maksimalni dozvoljeni volume na neki niži nivo, ali sve mi to deluje poprilično neozbiljno za rešenje koje pretenduje da je "softverski high end" i cena mu je takva.
Moj Roon ne želi da povuče najnovije podatke iz Tidala. Zakucavanje. Neosvežavanje. Razočaranje.

Послато са SM-G780G помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, BogdaBg said:

Da li se nekom dešavalo da mu Roon "poludu" i da samo od sebe odvrne volume na pojačalu na 100%?

Meni se to desilo pre nekoliko dana pri korišćenju Roon Remote aplikacije. Dugmići na ekranu reaguju kada utišavam, ali čim ih pustim aplikacija sama odvrne na 100% za sekund ili dva. Morao sam da skačem i fizički isključim pojačalo da ne bih spalio zvučnike i subwoofer.

U pitanju je izgleda bag u Roon Remote Android aplikaciji, ali se žalilo i nekoliko korisnika iOS aplikacije. Bag postoji najmanje godinu dana, a čini mi se i dosta duže.

"Rešenje" je da se u Roon remote aplikaciji postavi maksimalni dozvoljeni volume na neki niži nivo, ali sve mi to deluje poprilično neozbiljno za rešenje koje pretenduje da je "softverski high end" i cena mu je takva.

зашто уопште користиш софтверску контролу, ја бих то на твом месту искључио и због описаног дешавања али и због квалитета репродукције

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...