Jump to content


Menjam sistem iz korena!


perodeformero

Recommended Posts

Rešio sam posle ko zna koliko godina da promenim ceo sitem, pa bih molio cenjeno članstvo da mi pomogne u odabiru komponenti.Više nisam siguran šta bih uzimao, jer neki kažu da su bolji zvučnici sa malim membrana, a drugi da su bolji oni sa što većim.Takođe, što se tiče pojačala, neki tvrde da su engleska pojačala najbolja, dok drugi potenciraju da Englezi lažu, i da su najbolji Nemci, t.j. njihova pojačala.Čuo sam da je Naim dobra firma, ali ne znam da li bi se uklopila u budžet, mada, sve je moguće.Takođe se razmišljam da vratim gramAfon u sistem, ali se još uvek dvoumim jer nisam siguran da svira bolje od digitalije, a moje uši više nisu merodavne, pa mi je potrebno nezavisno gledište, odnosno slušište.Naravno, sve bi bilo povezano adekvatnim kablovima, pa mi i njih preporučite, mada neki misle da kablovi nemaju nikakvu ulogu, i da je sve to prevara i zavera globalnih razmera.Soba u kojoj bi slušao sistem je oko 14m2, budžet za celu akciju je oko 3000.eur.Napominjem da bih za zvučnike odvojio oko 1700 eur, jer je to idealna cena za neke dovoljno dobre kutije, i ne predlažite mi kontejnerske zvučnike koji se prodaju na KP za 150 eura.Naravno, nisam alergičan na DIY uradke, tako da dolaze u obzir.Naravno, podrazumeva se i adekvatna polica za koju bih dodatno izdvojio izvesnu sumu.

Recimo da bi to bilo TO, tako da slobodno možete da krenete sa predlozima. 1714_action-1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не бих предлагао ал' морам да питам, шта ће бити са тренутним системом јел иде на добош или........?

И тај тренутни није баш лош колико се присећам.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stoN_Cold said:

Не бих предлагао ал' морам да питам, шта ће бити са тренутним системом јел иде на добош или........?

И тај тренутни није баш лош колико се присећам.

I odma', pa oftopik...:lol: Nego usput, si čuo nekad za sarkazam...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Zexx said:

Nego usput, si čuo nekad za sarkazam...:rolleyes:

Имам разлога зашто питам јер колега има део опреме који ми се свиђа а и подоста знам о том комаду па  да приупитам унапред. 

Иначе нисам заједљив а ни ироничан.

Link to comment
Share on other sites

Just now, stoN_Cold said:

Имам разлога зашто питам јер колега има део опреме који ми се свиђа а и подоста знам о том комаду па  да приуптам унапред. 

Иначе нисам заједљив а ни ироничан.

Izgleda da ne vredi, osim da crtam...:rolleyes: Pozovi lepo čoveka, pa pitaj za cene, al' da napišeš ovde iskreno šta ti je rek'o...B) Ma šta uostalom da ga zoveš i smaraš, evo da ti objasnim: tema je reakcija na gomilu gluposti sa raznih tema koje se danima i mesecima valjaju po ovoj žabokrečini od foruma. Prevedeno na srpski - Pera ne menja sistem, ne loži se bzvz...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Ma šta uostalom da ga zoveš i smaraš, evo da ti objasnim: tema je reakcija na gomilu gluposti sa raznih tema koje se danima i mesecima valjaju po ovoj žabokrečini od foruma. Prevedeno na srpski - Pera ne menja sistem, ne loži se bzvz...:rolleyes:

Ма схватио сам Ја то одмах ал' тестирам нову тастатуру. default_buehehe_zpsxkz2yrdr.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja ću da sačekam da ovi iskusniji daju svoje predloge za sistem, pa kad sve lepo legne na svoje mesto, ja bi' doš'o na kraju da dam finalni pečat... Naime, imam određene količine najfinije audiofilske prašine iz lične kolekcije, brižljivo skupljane, pažene i mažene, berba '87. Može i poruka na PP kad sve bude skockano...B)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, zek said:

Ali ne ovu verziju jer ima tendenciju da umanjuje instrumente - treba čekati najnoviju inkarnaciju istog.:order

Razmišljao sam o BatoAmpu, ali kolKo sam čiTo, ne umanjuje instrumente, nego ih šalje u visinu, pa ispada kao da recimo, trubač stoji na merdevinama, a bubnjar udara kontračinelu iza leđa.Pretpostavljam da će ovaj bug ispraviti u nekoj reviziji.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

Razmišljao sam o BatoAmpu, ali kolKo sam čiTo, ne umanjuje instrumente, nego ih šalje u visinu, pa ispada kao da recimo, trubač stoji na merdevinama, a bubnjar udara kontračinelu iza leđa.Pretpostavljam da će ovaj bug ispraviti u nekoj reviziji.

Zrtvovao bih se da mi kontrabasista svira na cipeli ako bi mi pevacica disala u celo, sirina pozornice bi zavisila od njojzinog dekoltea. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...