Jump to content


Menjam sistem iz korena!


perodeformero

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 minut ranije, perodeformero said:

Pa neka bude puno, od viška glava ne boli, jedino ne znam da li će izdržati polica.

D' uzNeš ti blago meni fosnu peticu d' ukrutiš police, a ispred turi kožu od neprcanog vuka, d' ubiješ prvu refleksiju.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Zexx said:

D' uzNeš ti blago meni fosnu peticu d' ukrutiš police, a ispred turi kožu od neprcanog vuka, d' ubiješ prvu refleksiju.

Zexx, ne znam odakle ti ovo, ali pravi izraz je "od neprcane kamile"*.

*skuplja ali zvučno mnoooogo superiornija od one prvopomenute

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Филип said:

Zexx, ne znam odakle ti ovo, ali pravi izraz je "od neprcane kamile"*.

*skuplja ali zvučno mnoooogo superiornija od one prvopomenute

Shvatio sam da je budžet ograničen, pa sam se rukovodio motom "kupujmo domaće", bez obzira na nešto inferiorniji krajnji rezultat...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, TurboMaximus said:

Može da ima i jednu fijoku za brushaltere.

4 sati ranije, TurboMaximus said:

Obavezna dopunska oprema: (...) kuka za brushalter (...)

Šta si navalio sa tim brushalterima... Ajd sad: pristupaš li tim delovima ovih dana... Mis'im... A?

@perodeformero

Da ti je uvodni post bio manje u fazonu "ja sam mala pa sam pala", i: čuo sam ima neki tamo Naim jel to istina? I: a ima tu i neki kablovi? Pa da ti se poveruje... Al' ovako...

Šta ti beše ono imaš pa ti je dosadilo? Šta god da je, ako ti je dosadilo - onda uzmi sve obrnuto od toga što imaš - pomozi kolegama da razumeju dokle seže ova ozbiljna zajebancija.

 

Link to comment
Share on other sites

Moj pedlog: moramo da pomirimo dva tekuca problema: Perinu potrebu za korenskom promenom (merenom na kilo) i 'mali mije vs veliki mije'. S toga predlazem RevoluciJonarni sistem koji je mali a ujedno veliki jer de god ga nakacis - on svira na veliko. Samo jos mobilni  i gotovo. Sledetje tehnolosko cudo zove se 'Cisor':

'De god me nataknes ja budem veliki!' Na astal. Na autobus, U firmu na staklici. Biraj.

Cisor.jpg.072a093f114457b3a896978c522797b0.jpg

Cisor1.jpg.e1017d205c71462735557ae6a502c59f.jpg

Cisor-How-it-work.gif.050708706c5267d9f291f8699967b8a9.gif

 

https://www.indiegogo.com/projects/cisor-the-smallest-most-powerful-speaker-bluetooth#/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle znači vidi ovako. Kao clan sa 14 milijuna postova i kao neko ko je detinjstvo proveo po hifaj sajmovima, adolescentski period u DR Kongu u rudnicima bakra tragajuci za monokristalnim resetkama za svoju kucnu instalaciju, a punoletni deo zivota sve do ovih starackih dana po pijacama upotpunjavajuci svoju kolekciju vinila, imam par saveta.

Prvo i osnovno, deluj najopreznije i otvori cetvore oci, u ovom sportu je i najmanji detalj bitniji od bilo kakvog uplitanja onoga sto nevernici nazivaju zivotom. Nema odmora, cilj je nejasan ali se mora ispuniti. Bez mnogo spavanja! Nocu proucavati forume i citati pdf izdanja magazina, danju slusati i uporedjivati.

Zvucnici. Da budu moderni i vintadz, mali i ogromni istovremeno. Normalno, florstanderi na kvalitetnim stalcima. Siljke strogo sa svih strana (zapostavljaju se oni odozgo i sa bocnih strana). Zvucniku dati sto veci prostor i ako je prostorija mala zakupiti/odkupiti okolne stanove i izbijanjem zidova stvoriti veci prostor.

Pojacalo. Da bude mocno, suptilno, agresivno i sa autoritetom i zapanjujuce nezno. Osnova je napajanje. Makar 42 napojna trafoa, po 21 po kanalu. Kondenzatore ispod velicine limenke za pivo samo na putanju signala. Signal preko krio tretiranih zlatosrebrobronza konektora. Potenciometar da bude strogo analogni i digitalni. Izlazna snaga ide preko lampi babuski koje su oktopode (verzija pentodi sa tranzistorom umesto anode i sa digitalnim chipom kao katodom). Prednja ploca d= 2 stope.

Izvor. Gramofonski kompjuter. U vezi ovoga dosta mozes procitati u Bazaru ili poslusati u emisiji kod Leae Kissh, dovodi uvek fensi goste upoznate sa problematikom, od advokata u egzilu do supruga desnih bekova i ljubavnica levih veznih.

Kablovi. U sirmu sa printom. Danasnji audio je toliko napredovao da je kvalitet printa na sirmu koji danas mozemo kupiti zaista nepojmljiv. To treba uvaziti i ispostovati.

Novo ili polovno. To je teska dilema jer novo ima tendenciju da jednom bude polovno dok polovno moze biti novo ako se uclanis na KP, pa u tom smislu savetujem da ipak pogledas pocetak komentara i moju jasnu opredeljenost za moderni vintadz.

Nadam se da sam pomogao, srecno sa kupovinom. Javi obavezno utiske kad kupis sistem. Ako ne bude razlike za 3000 evra od sadasnjeg, sa dodatnih 30 mozes da se usviras i ako ni tad ne budes zadovoljan, svakako javi ovde pa cemo nesto smisliti.


Link to comment
Share on other sites

Eh, eto trenutak nepaznje dok sam imao popodnevno testiranje utorkom (razlika izmedju spdif izlaza sa tv-a samsung i spdif izlaza sa tv-a samsung novije generacije, preko tri koncepcijski razlicita toslink kabla, staklo, kaljeno staklo i razbijeno staklo provodnik) i zaboravih na policu.


Polica. Uz nemali trud i pozrtvovanost, gajenje i zalivanje, moguce je dostici iznenadjujuce rezultate. Primer dobro osmisljene i dokazano stabilne konstrukcije od tradicionalnog finisa koji imitira drvo a izradjen je od ultralakog karbona koji je ujedno tezak kao ta pec zahvaljujuci ispuni od tecnog olova u nogarima:

images.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji su temu shvatili kao pokušaj kvalitetne zajebacije, jer nam ništa drugo ne preostaje posle hiljada i hiljada napisanih besmislica na ovom forumu u poslednje vreme.Iskreno, da nisam toliko vezan za forum, zbrisao bih odavno glavom bez obzira, ali pošto svaka vrsta objašnjavanja članstvu šta i kako završava autizmom, morao sam da se pomirim da je to tako, i da nema šanse da se išta promeni na bolje.Sve što je napisano u uvodnom postu je višegodišnje ogledalo foruma, a ja stvarno ne vidim želju članstva da to ogledalo obriše, a u najgoroj varijanti razbije.Takvi smo, kakvi smo, nema nam pomoći sem sprdačine.Takođe se izvinjavam svima koji su sve shvatili ozbiljno, i uložili neki konstruktivni predlog, ali džabe.

Šta je poenta...

slušajmo i poštujmo sagovornike, želje pokretača tema, imajmo razumevanja za drugačija mišljenja, ne nastupajmo sa nebeskih visina, i pre svega, ne namećimo svoja uverenja kao jedina ispravna.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, perodeformero said:

Hvala svima koji su temu shvatili kao pokušaj kvalitetne zajebacije, jer nam ništa drugo ne preostaje posle hiljada i hiljada napisanih besmislica na ovom forumu u poslednje vreme.Iskreno, da nisam toliko vezan za forum, zbrisao bih odavno glavom bez obzira, ali pošto svaka vrsta objašnjavanja članstvu šta i kako završava autizmom, morao sam da se pomirim da je to tako, i da nema šanse da se išta promeni na bolje.Sve što je napisano u uvodnom postu je višegodišnje ogledalo foruma, a ja stvarno ne vidim želju članstva da to ogledalo obriše, a u najgoroj varijanti razbije.Takvi smo, kakvi smo, nema nam pomoći sem sprdačine.Takođe se izvinjavam svima koji su sve shvatili ozbiljno, i uložili neki konstruktivni predlog, ali džabe.

Šta je poenta...

slušajmo i poštujmo sagovornike, želje pokretača tema, imajmo razumevanja za drugačija mišljenja, ne nastupajmo sa nebeskih visina, i pre svega, ne namećimo svoja uverenja kao jedina ispravna.

 

mislis ne budimo Rade !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...