Jump to content


Mac Mini - digital audio Out to toslink - zaobilazenje USB to SPDIF konvertera


ab

Recommended Posts

Moja iskustva su ista i 10.8.3 (kod drugara je i 10.8.2 OK) je zvuÄno bolji od Yosemite i Maverick OSX-a. DoduÅ¡e nisu probane sve varijante Maverick-a i Yosemite-a pojedinaÄno, ali je uporeÄ‘en npr. 10.8.5 i odustao sam od ove verzije i vratio se na 10.8.3. Probano isto sa hiFace TWO, a zaÅ¡to to bolje svira meni nije jasno :(

Zanimalo bi me da probam 10.6.8 i stoji predlog da ako poznajete nekog ko to može da uradi slobodno se javite (dobro plaćam ;-) ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ubi me ako znam u Äemu je fora, ali da svira drugaÄije svira :( Razlike su jasno i lako uoÄljive. Ovo je utvrÄ‘eno na dva odvojena sistema (dva mac mini-ja iste generacije sa razliÄitim OSX-om, sve ostalo isto) sa viÅ¡e para uÅ¡iju :) 

 

Ne pitaj me koliko vremena sam izgubio dok se nisam zaustavio na 10.8.3!

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam napomenuo, moje licno misljenje je da se radi o softwerskom resenju M2Tech Hi Face Two - dakle bolje reseno za 10.8.3 od kasnijih tj.novijih OS X. Zapravo neverujem da je razlicitost reprodukcije kod dve ili vise verzija OS X.

 

Pitanje je vremena kada ce M2Tech urediti softwersko resenje za Yosemite, makar se nadam.

Link to comment
Share on other sites

 

Uopšte nisu nebuloze. Sam OS ne radi ništa ako se zaobilazi njegov mikser.
Ne može da mu da drugi zvuk, ako mu ništa ne radi...

 

 

NetaÄno.  :wave2  Bar za Win...

 

Ako ljudi već kažu da ima razlike, kako ti ne pada napamet da ti u tim tvojim pretpostavkama nešto ne štima?

Link to comment
Share on other sites

 

 
 

 

NetaÄno.  :wave2  Bar za Win...

 

Ako ljudi već kažu da ima razlike, kako ti ne pada napamet da ti u tim tvojim pretpostavkama nešto ne štima?

 

Nisu pretpostavke. Ako ima razlike mora da postoji logiÄni razlog.

 

Kao sto sam napomenuo, moje licno misljenje je da se radi o softwerskom resenju M2Tech Hi Face Two - dakle bolje reseno za 10.8.3 od kasnijih tj.novijih OS X. Zapravo neverujem da je razlicitost reprodukcije kod dve ili vise verzija OS X.

 

Pitanje je vremena kada ce M2Tech urediti softwersko resenje za Yosemite, makar se nadam.

Možda, ali bi trebalo da ima flat odziv na svim OS...

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako. Ako nisu menjali drajvere i podešavanja u istim, ne može u bit-perfect modu da bude razlike.

I OSX, Linux i Windows imaju bit-perfect, s toga ne zavisi od njih zvuk.

Bit-perfect je čista reprodukcija bez digitalnog procesiranja, poput glasnoće ili DSP-a. Bit-perfect ne znači savršenu digitalnu reprodukciju.

Link to comment
Share on other sites

U Windozama to se zove :"Kernel Streaming". I ovo je velika prednost Win nad Unix-olikim OS (Unix, Xenix, Linux, OS-X itd. itd). I ja bih voleo da je malo drugacije ali...

 

Sto se same teme tice, nisam hteo da komentarisem ranije ali kad vec pisem: Optika je pogresan put. Elektricni signal se pretvara u svetlosni da bi se na drugom kraju

ponovo svetlost pretvorila u elektriku. Nepotrebno dupliranje procesa koje neminovno povecava gresku tj. jitter. Ima i jako skupih optickih resenja ali nazalost ne i najboljih.

Link to comment
Share on other sites

Unix-oliki OS su u startu koncipirani kao 'visekorisnicki' (multi-user) te kao takvi korisniku serviraju kopije sistemskih datoteka, sto pruza izuzetnu sigurnost samog OS,

korisnik uvek radi sa kopijama datoteka pa i onim najviseg nivoa - shelll-ovima. Kod Windoze je situJacija obrnuta, on od jednokorisnickog sada pokusava da postane

multi-user ali cessce ostane, user :)

 

Upravo u ovoj srecnoj okolnosti da je kernel jos uvek takav kakav jeste, da se preko 'srzi' OS-a tj. na najvisem ili najnizem, (kako ko posmatra) nivou moze pustiti

(renderovati) audio strim, bez daljeg mesanja OS-a lezi jos uvek ne distignuta prednost Windoza. Nazalost. U najnovijim iteracijama (W8, W8.1) M$oft malte ne cini sve

protiv dobrog zvuka, cak je i 'Desktop' postao poseban proces koji je akoro nemoguce ukrotiti. I jos par drugih idiotluka. Treba biti svestan cinjenice da audio uopste nije

na listi prioriteta kod M$, Jedini napredak jeste vidljiv u prosirenoj podrsci za visokorezolutni audio, sto do W7 nije bio slucaj. Jednostavno te primorava da ides u radnju

po drajver za bilo sta sto se smatralo 'studijskim' nivoom.

 

Nikada ne treba iz vida gubiti cinjebicu da je audio 'real time process' te ovde nema nikakvih bafera / kontrolera koji ce pomoci i ispraviti gresku u audio strimu. Sto manje

aktivnih procesa ili interapta (zahteva) raznih hardverskih delova racunara (tastatura, mis, ekran, kontroleri, magistrale, bus-ovi itd itd) stoji aktivno, to ce audio signal brze

i preciznije da napusti ovu elektronski jako aktivnu a time i zagadjenu sredinu.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

 

Nikada ne treba iz vida gubiti cinjebicu da je audio 'real time process' te ovde nema nikakvih bafera / kontrolera koji ce pomoci i ispraviti gresku u audio strimu. 

 

 

Samo jos jedno pitanje, istovremeno se zahvaljujem na prethodnom pitanju, moze li se postici da preko kernela takav kakav jeste pusti (renderovati) audio strim bez daljeg mesanja OS X-a ipak nekako podesavanjima npr.playera?

Link to comment
Share on other sites

OS-X nema 'Kernel' kao Win, dakle ne. Ali svakako, dobar softver pod OS-X ce se pobrinuti da ugasi nepotrebno ili koriguje prioritete izvrsavanja pojedinih aktivnih procesa.

Negde sam vec ranije napisao: Malo i zbijeno okruzenje lap-top racunara nije najbolje resenje za audio. Uz to, znam da npr MacMini nema dovoljno energije na USB portovima

da pokrene ni malo zahtevnije pojacalo za slusalice, kao sto je npr. Light Harmonic GeekOut (450 mW do 1000 mW snage u A klaasi...)

Link to comment
Share on other sites

dobar softver pod OS-X ce se pobrinuti da ugasi nepotrebno

Beyond bit-perfect: The importance of the Player Software And MAC OS X Playback Integer Mode:

http://www.amr-audio.co.uk/html/dp777_tech-papers_OSX-Integermode.html

float-integer-mode.png

 

 

 

 

What Is Core Audio?

 

https://developer.apple.com/library/ios/documentation/MusicAudio/Conceptual/CoreAudioOverview/Introduction/Introduction.html

Link to comment
Share on other sites

dj.nik koliko sam ja video, nije da ne zna, nego namerno navlaÄi ljude, jer to kako koristiti formulacije da ispadne kao da ima smisla je stvarno bezvezno.

OS ne može proizvoljno da menja zvuk, niti njegovi servisi. Ako mu se zaobilazi mikser, i koristi direktna komunikacija sa hardverom, OS nema nikakve veze. Eventualno ako su drajveri drugaÄije podeÅ¡eni za razliÄite verzije OS-a, odnosno procesuiraju zvuk. Å to je ludost koja nema logiku.

Kad bi svaka verzija i podverzija imala drugi zvuk, nikakva audio/video produkcija ne bi mogla da se radi. A radi se.

Beyond bit-perfect je sviranje...

Link to comment
Share on other sites

Kad bi svaka verzija i podverzija imala drugi zvuk, nikakva audio/video produkcija ne bi mogla da se radi. A radi se.

 

 

Produkcija mora da se radi pa mora, od necega 'leb treba da se zaradi, ...ali pitanje je kako? :)

Evo, kukaju na razlicite verzija OSX-a i ljudi koji rade sa zvukom, a ne samo jadni audiofili!  :D

 

 

 

Why audio on the latest 10.8.4 sounds different over 10.6.8

https://discussions.apple.com/message/22506414#22506414

 

https://www.gearslutz.com/board/music-computers/854185-10-8-4-sounds-different-10-6-8-a.html

Hi

I just upgraded my system OS 10.6.8 to the latest 10.8.4, and I found that audio on the 10.8.4 sounds different.

I did some tests and I can say that audio when listening on the 10.8.4 has less bass content and the hi-mids are more agressive.

I am running the audio studio on my Mac Pro and this was a big dissapointment for me.

Also I rendered audio file from Logic Pro 9 on the both system and they are the same, but when you listening on the 10.6.8 it sounds correct while on 10.8.4 sounds different. I have the same audio drivers from RME Fireface 800 on both systems. In tests I used identical Logic arrangement file on both systems.

I just don't like the sound on the new system at all. It is worse than it was on the 10.6.8.

I switched to the Snow Leopard again and I regret that I puchased your latest OS. Why it is done? Apple?

Logic Pro, OS X Mountain Lion (10.8.4)

 

OSX LION 10.7 Sound Quality Vs. Snow Leopard 10.6 

 

http://prorecordingworkshop.lefora.com/topic/4268554/OSX-LION-107-Sound-Quality-Vs-Snow-Leopard-106?page=1

I bought a new computer that came with OSX Lion installed and immediately heard something weird with the audio. It is hard to describe, I can only describe it as brighter and a little phony sounding. It can be confusing at first because sometimes brightness is perceived as "better" but it is more of a technical issue than just a simple sonic preference.

I then did some tests switching Snow Leopard and Lion Printing the identical files as well as listening. Lion was definitely the issue. The issue happens with any audio software that I used with Lion and was not isolated to any particular software. The problem was most problematic when recording.

I really gave Lion a try but it became even more apparent while mastering that its a problem. At this point I find it unusable for mastering and staying with Snow Leopard.

 

https://www.gearslutz.com/board/mastering-forum/666947-sonic-soundblade-se-le-2.html

....

Somewhere I also read that Mac users are preferring the sound of the core audio apps in snow leopard over lion, but I haven't verified that myself.

...

Lion sounds worse to me . It has nothing to do with Soundblade. It sounds worse in record/playback in the few softwares I've tried.

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...