Jump to content


JPLAY - gde je istina?


prophet

Recommended Posts

Aaahhh...

Za JPlay evo konkretno testiranja:

http://www.computeraudiophile.com/blogs/mitchco/jriver-vs-jplay-test-results-156/

http://www.jriver.com/jplay.html

I raÄunarsko znanje koje potrebno, da bi se razumelo da to Å¡to ljudi iz JPlay priÄaju je prazna priÄa.

Da dodam, jer opet nije jasno.

JPlay možda menja zvuk, ali to onda nije bit-perfect.

Razlika u zvuku na raÄunaru je uslovljena, softverom audio hardvera, dodatnom obradom player-a, koja je skrivena ili ne od korisnika, i sam dekoder za taj konkretan format može da igra ulogu.

Sve ostalo je dezinformacija, i ne priÄamo o miÅ¡ljenjima, nego Äinjenicama.

Kao što nije mišljenje da ćemo se ugušiti ako prestanemo da dišemo.

Ne znam viÅ¡e Å¡ta da kažem da bi bilo jasno, ako nekome nije neka pita, ili proÄita, ima sasvim dovoljno informacija na internetu, ali isto toliko dezinformacija, i treba znati prepoznati.

 

Ovo se dešava kada se neko petlja u diskusije u koje nije baš upućen, prosto kopirajući kojekakve tekstove sa neta i bez sopstvenog testiranja.

 

Sam si postavio link na kome piše:

 

"In conclusion, using my ears and measurement software, on my system, I cannot hear or (significantly) measure any difference between JRiver and JPLAY mini (in hibernate mode).

April 2, 2013 Updated testing of JRiver vs JPLAY, including JPLAY ASIO drivers for JRiver and Foobar plus comparing Beach and River JPLAY engines. Results = bit-perfect."

 

... a onda ti kažeš da taj isti plejer nije bit-perfect i da menja zvuk.

 

Haos... Nemoj više da objašnjavaš ništa molim te.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sam stavio, Äisto da ne bude da se je sve u reÄ identiÄno kako sam ja rekao. Ne moraÅ¡ da mi citiraÅ¡, proÄitao sam.

I da ne praviš pretpostavku da nemam pojma i samo kopiram, shvatio bi zašto sam stavio.

Bit-perfect znaÄi da se identiÄno originalu reprodukuje, bez dodatne obrade na softverskom nivou. S toga razlika je nemoguća, ukoliko stvarno postoji, raÄ‘ena je obrada izmeÄ‘u Å¡to jednostavno onda nije bit-perfect.

Link to comment
Share on other sites

Evo da potpiÅ¡em ovo Å¡to je rekao Digital. A pri tom sam i kupio JPlay jer sam poludeo od presluÅ¡avanja jedne iste stvari dvadeset puta i poÄinjale su da mi se priviÄ‘aju razlike. Jbg, to mi je joÅ¡ i najmanji troÅ¡ak koji sam dao za Hi-Fi pa i nije neka Å¡teta. A edukativno je.

 

Samo bi se ja ogradio da dozvolim da možda postoji neki DAC na kom se Äuje razlika, na moja tri niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Evo da potpiÅ¡em ovo Å¡to je rekao Digital. A pri tom sam i kupio JPlay jer sam poludeo od presluÅ¡avanja jedne iste stvari dvadeset puta i poÄinjale su da mi se priviÄ‘aju razlike. Jbg, to mi je joÅ¡ i najmanji troÅ¡ak koji sam dao za Hi-Fi pa i nije neka Å¡teta. A edukativno je.

 

Samo bi se ja ogradio da dozvolim da možda postoji neki DAC na kom se Äuje razlika, na moja tri niÅ¡ta.

 

Ti i Digital ste se ubili od testiranja i preneli svoje zakljuÄke i to je za poÅ¡tovanje. Tako je najbolje pa Äak i kada neko doÄ‘e do drugaÄijih rezultata, iz bilo kog razloga. Taj prostor će se već nekako popuniti, ili neće... to je već stvar režije.

 

 

arnage

Kada me već prozivaÅ¡, objasni kako funkcioniÅ¡e JPlay na tehniÄkom nivou, i kako to menja zvuk i Äini ga taÄnijim.

 

Ništa ja tebe nisam prozivao, sam si sebe pokopao.

Link to comment
Share on other sites

Samo bi se ja ogradio da dozvolim da možda postoji neki DAC na kom se Äuje razlika, na moja tri niÅ¡ta.

 

To jos ne smem da izjavim za dnevnik,ali nisam daleko i od tog dana.Jedina razlika koja moze da se pojavi je u analognom delu posle konverzije i kod jeftinijih dacova kod napajanja.Ako je to pristojno odradjeno ne cudi me sto ne cujes razliku izmedju ta tri dac-a.U prilog tome govore i ogromne marze koje se daju (pre)prodavcima na ekstra skupe dacove.Ja ne znam sta ima u dacu da kosta 4000 eura,kad ima delova za 200 eura. Digitalni kablovi od 1000 eura,licenca za JPlay 100 eura   b u d i b o g s n a m a.

 

Edit: Recnik

Link to comment
Share on other sites

To jos ne smem da izjavim za dnevnik,ali nisam daleko i od tog dana.Jedina razlika koja moze da se pojavi je u analognom delu posle konverzije i kod jeftinijih dacova kod napajanja.Ako je to pristojno odradjeno ne cudi me sto ne cujes razliku izmedju ta tri dac-a.U prilog tome govore i ogromne marze koje se daju (pre)prodavcima na ekstra skupe dacove.Ja ne znam sta ima u dacu da kosta 4000 eura,kad ima delova za 200 eura. Digitalni kablovi od 1000 eura,licenca za JPlay 100 eura   b u d i b o g s n a m a.

 

Edit: Recnik

PosluÅ¡aj npr. neki Weiss. U njemu samo jedan interface koÅ¡ta preko 200 eur. Ili true optic kod Meitner-a, ne verujem da je to jeftino.  

Link to comment
Share on other sites

Autori komprimovanih formata tvrde da je sadrzaj isti kada se izvrsi dekomprimovanje. A ne u zvucnom rezultau koji se desava u vremenu.

...

Potvrda za to je i u ekonomskm domenu - nije opala prodaja originalnih izdanja iako je svima dostupan materijal u komprimovanim formatima...

 

 

 

Mozda ipak jeste opala?

 

CDsales1992-2013-b.jpg?48c32f

 

fmf3.png

 

Link to comment
Share on other sites

PosluÅ¡aj npr. neki Weiss. U njemu samo jedan interface koÅ¡ta preko 200 eur. Ili true optic kod Meitner-a, ne verujem da je to jeftino.  

 

Zaboravih da dodam realna cena delova 200 eura.Naravno da ce za dac od 4000 eura da "naduvaju" i cenu delova.

 

Samo me zanima ako svi delovi vrede 4000 kako onda prodavac zaradi 1500.A koliko tek zaradi proizvodjac.

 

Omiljena kategorija prodavaca - Ako pare nisu problem.

Link to comment
Share on other sites

Tu su pravila ista za sve. Ima naravno i onih koji naduvavaju cene ali u pro segmentu to teže prolazi a pomenuti upravo pokrivaju gro tog segmenta. Treba pored ugraÄ‘enih delova ceniti znanje i umeće ugraÄ‘eno u neki ureÄ‘aj. Treba i nauÄiti to prepoznati (razdvojiti žito od kukolja).

Link to comment
Share on other sites

A sta ako je ovaj momak na slici inzenjer koji je projektovao ovaj uredjaj koji kutija ?Eplova fabrika u Kini ima preko hiljadu inzenjera.Kad su imali problem sa grebanjem ekrana amerikancima je trebalo preko mesec dana da ga rese,kinezima - dan.Nije Kina zanimljiva samo zbog jeftine radne snage(mi smo solidno jeftiniji),vec i zbog velikog broja visoko obrazovanih ljudi na jednom mestu,koji resavaju probleme za sekund.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ipak jeste opala?

 

CDsales1992-2013-b.jpg?48c32f

 

fmf3.png

 

Pampogledaj koji su noseci medijumi u pitanju u odnosu na snimljen matrijal...

Vidis da je kompenzovano sa prodajom u elektronskom obliku.

A tu nedostaje i i informacija da li je sav snimljen materijal i objavljen na fizickom medijumu :|

.

Drugo to je za materijal recentno snimljen i izdat. Ali izdavanje i prodaja starog materijala je bitna informacija.

I to kljucna da se vidi kako je tekla prodaja pre skidanja komprimovanih formata i pre fejk diskova.

.

U odnosu na tu vrednost bi trebalo posmatrati sadasnju vrednost prodaje fizickih nosaca.

A ne uopsteno.

.

A i lepo se vidi da ttotal i nije manji kako se moze uciniti u prvom momentu, cak  da je neocekivano veliki.

.

Tu je jos jedna stvar jako vazna - distributeri su predlozili cenu od 7.5usd za CD medijume. Izracunali su da bi ostvarili veci promet

i da je to optimalna cena. Na to nisu pristala udruzenja proizvodjaca. Misim dasu zadrzali na oko12-14 usd...

Link to comment
Share on other sites

Mnogo sam trudova ulozio ZZZ sve sa zeljom da cujem neku razliku,verovao da je cujem,ali je nema.Na kraju sam shvatio da je digitalija "operisana" od shtele i da ma koliko se trudili da pratimo drugare koji podesavaju gramofone(gde stvarno ima razlike) kod digitalije toga  - NEMA.Foobar sa DSP opcijama resampler i ekvilajzer i flac converter podesen na 24 bita su dovoljni da od pristojno odradjenog cd-ea iz 80-tih naprave super "vantazivni" HiRes 24/192.To je trenutno najveca zabluda u svetu zvukova uz JPlay i ostale dzandzu mandzu bit super perfekt saund blaster kalabastere.

 

Jedinu razliku u digitaliji pravi dac i master.

Uocio si razliku i izvrsio test na svom sistemu. I to je super sto si imao volje da to uradis. Ali ne mozes samo na osnovu toga da izvodis globalno pravilo i globalni zakljucak. To sto s utvrdio - pod uslovom da je dovoljno tacno. Vazi za tebe kao slusaoca i za tvoj sistem.

Ne i za druge

Kod mene se jasno razilcito manifestuje isti player na razlicitim masinama...

A to sam primetio i u skoro svakom drugom sistemu gde sam bio prisutan kada su vlasnici isprobavali...

.

I tunes je isto jedan od bit pefect playera pa da li ga i koliko ljudi koristi? :)

I sta ce mu dodaci drugih programa ako je on sam vec bit perfect?

.

Zbog toga i kazem da sve sto je potrebno je to da svakko isproba za sebe ono sto mu odgovara i to izabere. :)

A ne da cita kritike sa interneta i rukovodi se time pri izboru.

.

Ludi koji kupuju playere nisu budale kako se kod nas znaju predstaviti oni su otvoreni i hrabri a cesto i manje zlonamerni i zavidljivi od ljudi koji

stalno pokusavaju da dokazu kako je nesto sto je besplatno bolje itd...

Zbog toga ih cenim, ljude koji eksperimentisu ali i uloze ponesto novca u te probe. A ne one koji nikad nista nisu kupili a samo se zale i negativno komentarisu sve. :)

.

A to sto ti ulkjucujes prakticno digitalne efekte i razna koja sve cuda ne, to je vise kucna post-produkcija dorada originalnog materijala

i upravo se ne razlikuje konceptualno od onoga sto se i radi pri reizdavanju materijala... Naravno da ti i sve zvuci isto.

Mozes dodati i ton kontrole na preamp i fizicki ekvilajzer i kompresore i ekspandre pa onda imas kucni mali studio... :)

.

Nemoj me pogresno shvatiti ne zelim da postovima doprinosim nekoj konfrontaciji ili bilo cemu negativnom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...