Jump to content


JPLAY - gde je istina?


prophet

Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Napokon!

Sinoć isplatio i dobio JPlay! ÄŒim ugrabim vreme, odmah instaliram. 

Interesantno je da sam dobio joÅ¡ jednu "Alternative" verziju, za koju kako kažu, isto mogu da probam, i ako mi se ne sviÄ‘a, mogu da se vatim na prvobitnu verziju.Kako sam razumeo ova "Alternative"-verzija se polovini korisnika sviÄ‘a, a drugima ne.

 

Videćemo, ili bolje reÄeno: ÄŒućemo!

Link to comment
Share on other sites

JPlay prema upozorenju JRiver boji zvuk, i da ga treba obrisati pre nego Å¡to se koristi JRiver.

Uostalom cela spartanska stvar oko njega i komplikacije za korišćenje su pravljene samo da ubede audiofile,

da ako je bol u dupetu za korišćenje da mora da valja.

 

JRiver, Foobar2000, AIMP zvuk ne verujem da će ti se sviđati. A za ovo bih ja tražio novac nazad.

 

''Jplay is a Hoax

JRiver recommends that you uninstall Jplay. It adds a layer of sound processing that can degrade sound quality, performance, and stability.''

Link to comment
Share on other sites

http://www.computeraudiodesign.com/Windows_Recommended_Playback_Software_Installation_V1-4.pdf

 

What we use at CAD is JRiver Media Centre (JRiver) to manage your music collection and JPLAY for 
playback software. In our opinion, JRiver combined with JPLAY offers the best combination of 
convenience and sound quality for Windows.
 
Toliko
Link to comment
Share on other sites

Samo treba proÄitati sta piÅ¡u oni koji prave JPlay, i svako sa malo viÅ¡e od baziÄnog znanja kako funkcioniÅ¡e raÄunar, kotrlja oÄi.

 

''While some audiophiles will manually optimize the Windows OS on their servers, JPLAY adds to that process by increasing the computer's timer resolution accuracy to the maximum possible. JPLAY uses special ultra low-latency RAM to store music samples and massively pre-queues them so the sound driver can access them faster. It also leverages the lowest latency networking available (in a unique 'StreamerMode' mode involving two PCs) to utilize the smallest playback buffers of any software player on the market. This is all done in a fanatical attempt to attain the absolute minimum number of computer cycles needed to accomplish 'perfectly timed' digital audio playback.''

 

Posebno ovaj poseban RAM sa niskom latencijom, jer odakle oni stvaraju taj specijalni? Latencija nije preterano bitna kada se nešto pušta, drugo ASIO sam po sebi je profesionalni standard za direktnu komunikaciju sa audio hardverom i niskom latencijom, a ovi prodaju ne toplu, nego mlaku vodu.

 

 

''Jim Hillegass, CEO and Founder of JRiver, has responded to this post via email. Here is his response in its entirety:

Hi Michael,

Jplay continues to make false statements claiming superior sound quality of their "bit perfect" player compared to other such players.

If two players are bit perfect, they cannot produce different sound unless they are set differently, or they are modifying the sound, in which case, they are not bit perfect.

There are two very good technical analyses of JPlay linked from our Jplay warning page.  Both conclude that it does nothing.  That is also our opinion based on listening tests by several people from our staff and another person who is the founder of a well known high end audio company.  It is also the opinion of the author of foobar2000.

Please include the link itself rather than a screenshot since new evidence is added as we find it.

www.jriver.com/jplay.html

You may publish this e-mail in its entirety if you wish.

Regards,

Jim Hillegass''

 

Edit: Recnik

Link to comment
Share on other sites

Evo već pola sata sedim tu pred raÄunarom, voleo bih da opiÅ¡em svoje utiske, ali sve se bojim da ću biti razapet.

No, bez obzira, možda nekog i zanima moje pozitivno mišljenje o JPLAY-u, i odmah da napomenem, da se neću upuštati ni u kakve replike o dokazivanju svoga prava, samo ću opisati svoje utiske. Naravno ako nekog zanima nešto detaljnije,ili mu treba neki savet ili pomoć u vezi ove teme, rado ću izaći u susret.

    Prvo Å¡to sam primetio je puno veća detaljnost ili rezolucija. Sitni detalji koji su donekle i ranije bili tu sada su puno oÄigledniji i utisak da su muziÄari tu u sobi, je jaÄi.

    Basevi su, ne jaÄi, nego bih pre rekao da su moćniji.ViÅ¡e se oseća fiziÄka prisutnost i snaga uprostoriji, a opet puno lakÅ¡i, i uopÅ¡te nije naporan za sluÅ¡anje.

   A visoki su leprÅ¡aviji koji nisu mekani ali nisu ni oÅ¡tri taman po mom ukusu(napokon).

 I za kraj pozicija muziÄara je odreÄ‘enija, i ima viÅ¡e meÄ‘uprostora.

 O raÄunarima koje su konfiguracije kakve delove ima i kako sam uspeo sve to da sklopim, i uskladim, pisaću rado ako nekoga posebno zanima.

Link to comment
Share on other sites

Dark, ne ocekujes valjda da ce neko ko je dao 100e za jplay da prihvati ovo?

Naravno da ne, ali iskreno, mogao je meni da te pare i da ima jednake beneficije u zvuku u odnosu na druge vrhunske plejere.

Pri tome ako se Äita dalje, naÄ‘eÅ¡ da su koristili bez dozvole logo JRiver i foobar-a, na svom sajtu.

I da su tražili da se to ukloni. TakoÄ‘e nije ni to da proizvoÄ‘aÄi jednog player-a pljuju druge. Jer JRiver ne napada nikoga. foobar sam kaže da nije niÅ¡ta bolji u zvuku ako je bit-perfect u pitanju. Jer jednostavno ne može.

Link to comment
Share on other sites

Evo već pola sata sedim tu pred raÄunarom, voleo bih da opiÅ¡em svoje utiske, ali sve se bojim da ću biti razapet.

No, bez obzira, možda nekog i zanima moje pozitivno mišljenje o JPLAY-u, i odmah da napomenem, da se neću upuštati ni u kakve replike o dokazivanju svoga prava, samo ću opisati svoje utiske. Naravno ako nekog zanima nešto detaljnije,ili mu treba neki savet ili pomoć u vezi ove teme, rado ću izaći u susret.

    Prvo Å¡to sam primetio je puno veća detaljnost ili rezolucija. Sitni detalji koji su donekle i ranije bili tu sada su puno oÄigledniji i utisak da su muziÄari tu u sobi, je jaÄi.

    Basevi su, ne jaÄi, nego bih pre rekao da su moćniji.ViÅ¡e se oseća fiziÄka prisutnost i snaga uprostoriji, a opet puno lakÅ¡i, i uopÅ¡te nije naporan za sluÅ¡anje.

   A visoki su leprÅ¡aviji koji nisu mekani ali nisu ni oÅ¡tri taman po mom ukusu(napokon).

 I za kraj pozicija muziÄara je odreÄ‘enija, i ima viÅ¡e meÄ‘uprostora.

 O raÄunarima koje su konfiguracije kakve delove ima i kako sam uspeo sve to da sklopim, i uskladim, pisaću rado ako nekoga posebno zanima.

 

Mene zanima, piši. ;) I koji OS... šta god.

 

I ne obraćaj mnogo pažnju, ima ovde i ljudi koji poštuju tuđe mišljenje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ne mora nuzno da znaci. Ustvari sigurno je cak iako su oba playera bit perfect skoro ce se uvek razlikovati u zvuku.

Ali ce isto tako svaki od njih imati sopstveni sound signature. I reprodukovace slicno materijal u zavisnosti da li je direktno presnimljen ili je 100 puta konvertovan tamo/amo iz formatau format home made da bi ga mi preuzeli sa interneta kao originalni flac...

.

To nisu jednostavni procesi i pit perfect je samo jedan od mnogo posebnih procesa koji se dogadjaju.

imamo razne protokole. prebacivanja u memoriju, citanje iz memotije, formiranja blokova, buffere i sve to sogtverski.

Tu su jako vazni pored napisanih programa i clockovi u racunaru ne samo fizicki nego i oni koji se dobijaju deljenjem i PLL-om i ko zna vec sve cim.

A oni odredjuju tajming svih procesa softwera... Tako da je jenom reciju to Haos.

Jos kada se uzme u obzir to da vecinu paketa programeri preuzimaju kao gotove module od firmi koje drze licence za protokole i procese

a cesto i hardware-a to je haos na kvadrat.

.

Nema potrebe citati recenzije - takodje se dosta toga nagadja. Najcelishodnije je kada se ti programi vec "dobijaju" besplatno, instalirati i poslusati.

Uporediti, pa izabrati prema licnom ukusu.

Link to comment
Share on other sites

Btw ja koristim Decibel, a probao sam i HQdesktop player. Foobar isto koristim ALI me nervira sto nema OSX verziju pa skoro da vise i ne izlazim u bootcamp samo da bi pokrenuo foobar...

Meni je recimo vazan i interfejs ako je komplikovan automatski ga necu koristiti pa makar i da mi se dopadne kako radi. Minimum podesavanja i drag and drop.

Link to comment
Share on other sites

Majda, ne priÄaj kao da je u pitanju magija, ne razumeÅ¡ tematiku.

Zna se taÄno Å¡ta se radi, i Å¡ta može da promeni zvuk.

(Pre)teÅ¡ke reÄi, pogotovo kada se uzme u obzir kome su upućene. 

 

Meni su svi ti plejeri OK: Foobar, Amara, Decibel, JRiver, JPLAY... samo ne vidim svrhu da se za bilo šta daje novac kada je Foobar otvoren i dostupan for free, ovo za MacOS naravno ne važi. Po meni je i najbolji/najneutralniji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...