Jump to content


JPLAY - gde je istina?


prophet

Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uopšte se ne slažem sa tobom.Napravio sam Xp look na Win 7, i skinuo razne gluposti od programa. Xp ne bi više stavio, osim po kazni ...

XP look na Win7 i sam XP nije ista stvar - po tvom odgovoru se da zakljuciti da nisi ni imao XP

Win8 lajt je priblizan XPu ali nije to to

Otisli smo dosta offtopic

Link to comment
Share on other sites

U XP ne mozes ni iskoristiti quad core, pod uslovom da je potreban. Buraz za studio odavno presao na Win 7. Kolicina rama je na strani 7, x64 radi fenomenalno dok XP64 nikad nije ni bio zamisljeno.

Ok, ako ti za ukus odgovara XP za muziku ali reci da je bolji od 7 za sve je... humoristicno. :)

 

Sto se tice Win 8 i zvuka, kada sam probao driver za STX bio je u beta fazi i nekako drugaciji. Probao sam i unixonar i opet nije isto. Novije verzije drivera ne znam da li su pomogle.

Link to comment
Share on other sites

Win 7 je neuporedivo stabilniji i zivahniji za rad, driveri su sada bolji sa vise opcija. Na mene je brzina Win 8 ostavila odlican utisak. Nadam se da ce 8.1 biti jos bolji jer me nedostatak starta i tupavi metro vratio na 7.

Po ovome bi se moglo zakluciti da je XP nedovoljno stabilan sistem. XP je sve samo nije nestabilan (zato je i trajao toliko dugo).

 

U XP ne mozes ni iskoristiti quad core, pod uslovom da je potreban. Buraz za studio odavno presao na Win 7. Kolicina rama je na strani 7, x64 radi fenomenalno dok XP64 nikad nije ni bio zamisljeno.

Ok, ako ti za ukus odgovara XP za muziku ali reci da je bolji od 7 za sve je... humoristicno. :)

 

Sto se tice Win 8 i zvuka, kada sam probao driver za STX bio je u beta fazi i nekako drugaciji. Probao sam i unixonar i opet nije isto. Novije verzije drivera ne znam da li su pomogle.

 

Za ovo o cemu pricamo quad core je prilican overkill.

Sto se 64 bitnih verzija tice, opet irelevantno za slusanje muzike/gledanje filmove, x64 plejera za muziku nema, video plejera ima ali kodeci/filteri su problem.

 

Kad bi Win7 mogao da se ogoli kao XP, e to bi vec bila druga prica. Win7 HP x64 ISO sam uz sve napore sveo na 2.6GB, XP na 287MB. :)

 

Link to comment
Share on other sites

XP look na Win7 i sam XP nije ista stvar - po tvom odgovoru se da zakljuciti da nisi ni imao XP

 

Jbg sad, nisam imao Xp, preskoÄio ga posle 98 i Mileniuma jedno 8 godina.

Xp look je samo interfejs, stavljen da bi mi 7 bila u prijateljskom okruženju.

Navikao sam se na Xp izgled, ali je 7 daleko funkcionalnija.

Offtopic: Ne koristim komp samo da bi Äitao forum, to mogu i sa mobilnog ...  ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ova teme me je motivisala da opet istestiram JPlay. Javio sam se pre par strana da kažem da ne Äujem razlike, meÄ‘utim sad se situacija promenila. Ima viÅ¡e mogućih razloga - u meÄ‘uvremenu je i JPlay unapreÄ‘en, dodao sam eksterno napajanje za DAC (Palmer), i odvojio par sati za pažljivije testiranje. Pri Äemu ni to testiranje nije bilo preterano detaljno jer može dosta da se igra sa parametrima JPlay-a, da se ukljuÄuje ili iskljuÄuje resampler u foobaru, a najvažnije je da se naÄ‘e muzika koja će da pokaže te razlike. Moj problem su konkretno bili ženski vokali, imali su neku digitalnu notu i nisu baÅ¡ zvuÄali prijatno. InaÄe koristio sam Foobar sa KS izlazom i Sox resamplerom. 

 

Sa teoretske taÄke glediÅ¡ta - bio sam maksimalno skeptiÄan. InaÄe sam programer i bilo mi je najprirodnije da prihvatim "bitovi su bitovi" stanoviÅ¡te. Povrh svega moj DAC je asinhron, Å¡to joÅ¡ umanjuje ulogu transporta. MeÄ‘utim, sluÅ¡ni test mi kaže da razlike ima. I najpre utiÄe na moj problem - umanjuje digitalnost zvuka tj. zrnastost koja može da se Äuje. Sve zvuÄi mekÅ¡e i prijatnije. UnapreÄ‘enje nije drastiÄno da se Äuje na prvu loptu, ali kad sluÅ¡aÅ¡ non stop jednu istu stvar primeti se poboljÅ¡anje i taman je dovoljno da bude iznad granice "tripujem se" i da prelazi u "priliÄno sam siguran da ima razlike". Mada, u ovom sportu je placebo jak. Meni je ipak dovoljno da prelomim da uzmem full verziju.

 

A Å¡to se teoretisanja tiÄe i analize da li može da utiÄe ili ne - od toga nema niÅ¡ta. Demo verzija je sasvim dovoljna da se Äuje ima li ili nema razlike u neÄijem sistemu. Ostaje mi joÅ¡ da probam Win 8 i Ultrastream mod, ali to je malo veća petljancija. Taman da se prvo naviknem na ovaj novi zvuk pa ću lakÅ¡e posle moći da primetim eventualne razlike.

Link to comment
Share on other sites

da ponudim i ja koju informaciju,vecina danasnjih kartica na trzistu ima radnu frekfencu od 48khz od pojave DVD standarda koji fukncionise na toj frekfenciji pri startu racunara a svaka reprodukcija muzike na racunaru u bilo kom plejeru softverskom pri slusanju muzike na 44khz sto je standard za muziku , kartica mora da vrsi downsampling pri cemu dolazi do degradacije zvuka jer to uglavnom zavisi od samog cipa na kartici koji vrsi taj downsampling,otprilike od 2005god. su pocele dobre kartice sa tim cipovima da se prave ali opet to je relativna stvar,ali sigurno je da na svakoj integrusi to nije ispravljen problem posto svaka funkcionise na 48khz,izvucen podatak sa wikipedije

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od kad je izaÅ¡ao zadnji broj Äasopisa povela se priÄa o JPlay u nekoliko raznih tema. Iako sam ga kupio trenutno ga ne koristim. Iskreno, nisam ni siguran da bi ga prepoznao na slepom testu - uÄini mi se ponekad da je muzikalnije sa njim, ali opet sluÅ¡am istu stvar tri puta zaredom pa mi svaki put malo drugaÄije zvuÄi i neÅ¡to drugo Äujem. I ako ima razlika one nisu neÅ¡to oÄigledne i Äujne na prvu loptu - bar na mom sistemu. Ono Å¡to jeste oÄigledno je da na žalost negativno utiÄe na stabilnost sistema. ÄŒesto se desi da se posle par stvari ceo sistem drastiÄno uspori iako se u tom trenutku viÅ¡e ne sluÅ¡a muzika, a Äak su iskljuÄeni i Foobar i JPlay servis. U tim situacijama samo reset vraća stvari na normalu.

Link to comment
Share on other sites

ZnaÅ¡ Å¡ta meni smeta? Å to nigde nisam video neke rezultate blind testa. Brdo tema gde se raspreda teorija, brzo se ode u svaÄ‘e. Neki su radili merenja tako Å¡to su snimali izlaz sa A/D konverterom na drugom PC-u pa onda uporeÄ‘ivali - tu je glavno pitanje Å¡ta je sa vremenskom komponentom kad je snimanje praktiÄno u istoj rezoluciji i sa sliÄnom opremom kao i reprodukcija. Sa druge strane imamo i gomilu hvalospeva, mahom na JPlay forumima gde ÄaÄnu neki parametar i odjednom vokali zablistaju i sliÄne tvrdnje. Ali nigde nisam video - sluÅ¡alo je nas toliko i toliko na toj i toj opremi, neko je menjao pjejer da mi ne vidimo i mogli smo ili nismo mogli da Äujemo razliku i razlika je bila takva i takva. I dalje ne znaÄi da li bi Äuo tu promenu i na svom sistemu, ali ponekad baÅ¡ poželim malo viÅ¡e objektivnog testiranja.

Link to comment
Share on other sites

Ima testove, ovaj recimo dokazuje da je izlaz iz JRiver, Foobar i JPlay isti, bit-perfect. http://www.computeraudiophile.com/blogs/mitchco/jriver-vs-jplay-test-results-156/

 

Test ga pravio sami vlasnik ovog sajta Computer Audiophile. Ima jos testova i ABX na Hydrogen u toj dugackoj temi.

 

Ja sam mislio da JRiver zvuci bolje od Foobar, ali to je bio samo moj expectation bias. Zvuk je isti. Samo mi se vise dopada plejer, puno stabilnije radi sa ASIO drajvere i opcije su im vrh. Obicno tako to bude, ako je slusno iskustvo dopunjeno i vizuelnim, tako vise uzivanja izvucemo iz naseg muzicko/tehnickog rituala. Iz tog aspekta apsolutno podrzavam gramofondzije i  lampase. Puno vise uzivaju nego ja u 27" ekran i muziku na virtuelne dugmice. Ali to ekstra uzivanje kosta, normalno. 

 

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

Link to comment
Share on other sites

Intervju u Hi-Files 57 je dobar ali ima Otvoreno pismo Jozefa, a nema ono od Jim Hillegass, osnivaca JRivera. 

 

 

Jim Hillegass of JRiver Responds...

Submitted by Michael Lavorgna on June 14, 2013 - 10:54am.
Jim Hillegass, CEO and Founder of JRiver, has responded to this post via email. Here is his response in its entirety:
 
Hi Michael,
 
Jplay continues to make false statements claiming superior sound quality of their "bit perfect" player compared to other such players.
 
If two players are bit perfect, they cannot produce different sound unless they are set differently, or they are modifying the sound, in which case, they are not bit perfect.
 
There are two very good technical analyses of JPlay linked from our Jplay warning page.  Both conclude that it does nothing.  That is also our opinion based on listening tests by several people from our staff and another person who is the founder of a well known high end audio company.  It is also the opinion of the author of foobar2000.
 
Please include the link itself rather than a screenshot since new evidence is added as we find it.
 
 
You may publish this e-mail in its entirety if you wish.
 
Regards,
 
Jim Hillegass
Link to comment
Share on other sites

I ovo merenje pronasao sam. http://archimago.blogspot.ca/2013/06/measurements-part-ii-bit-perfect.html

 

MEASUREMENTS: Part II: Bit-Perfect Audiophile Music Players - JPLAY (Windows)

 

Bottom line: With a reasonably standard set-up as described, using a current-generation (2013) asynchronous USB DAC, there appears to be no benefit with the use of JPLAY over any of the standard bit-perfect Windows players tested previously in terms of measured sonic output. Nor could I say that subjectively I heard a difference through the headphones. If anything, one is subjected to potential bugs like the 24/48 issue (I didn't run into any system instability thankfully), and the recommended Kernel Streaming mode utilizes significant CPU resources when buffer size is reduced (which the software recommends doing). I imagine that CPU utilization would be even higher if I could have activated the DirectLink (1-sample buffer) setting.

 
Finally, there's the fact that this program costs €99. A bit steep ain't it? JRiver costs US$50, Decibel on the Mac around $35, foobar2000 FREE and these all feature graphical user interfaces and playlists at least! Considering my findings, I'm unclear with what DAC or computer system one would find tangible benefits after spending €99 for this program.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...