Jump to content


Spendor Café


Milos A

Recommended Posts

Da.slusam ga trenutno,prezadovoljan sam.proveo sam divne trenutke slusajuci dyno pa meadowlarke dali ce tako biti i sa spendorima vreme ce pokazati ali sve tri su odlicne kutije a koja je najbolja to ipak zavisi od licnih afiniteta slusaoca.za mene su to sjajni zvucnici

Link to comment
Share on other sites

Naravno,ja uvek kupim ono sto zelim da cujem.nelusam u nepoznatom okruzenju.kad dodjem da uredjaj kupim.pogledam ga fizicki i nosim,odmah se izjasnim da nezelim da gubim vreme ni svoje ni tudje na slusanje.moja kupovina traje 10 min.

Expo 2010 stize za 2 nedelje.navijam za marantza od srca.dusu odmaram gledajuci gromadu od ampa.he he to je jace od mene.intetesantno kako mi Qed xt 400 bolje radi sa bananicama nego gole zice kad ubodem u amp i zvucnike.naravno bananice su kupljenje napolj sa kimberom 4vs davno.nisu danasnja china

Link to comment
Share on other sites

Pa polovne sam uzeo.radi probe sa vremenom i naim cu kupiti ali naim 5i da se nebi maltretirao sa tim obaveznim nac kablovima i petopolcima a i cista petica nije zvucno nista,nosio sam ga i kod sondeka koji mi je tom prilikom priredio koncert i prikazao pravu dimenziju naima,ali ne naita 5..u isto vreme sam imao i Audio Analog puccini SE koji je bio mnogo bolji amp od ciste petice.expo stize tek za 20 dana.sa marantz i spendor sam prezadovoljan,mrezice na zvucnike sam vratio,vise mi nisu tamni.skinuo sam fabricke plocice i stavio sam jumpere od qed xt 400 i sklonio mermene ploce,malo odmakao od zadnjeg zida i to je to.malo sam preuranjeno digao frku~vrlo neiskusno.videcemo za expo kad dodje.  

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da si video tom prilikom ogromnu razliku integralac/odvojeni combo.Ali obiÄno to ljudi pripiÅ¡u tome Å¡to su to modeli iz vrha ponude i da je to relativno skupo reÅ¡enje Å¡to ne mora uopÅ¡te da bude jer i sa najmanjim combom dobijaÅ¡ bukvalno 90% tog zvuka.Kablovi i konektorid jesu davez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sticajem okolnosti juce me nanese put do AV Impulsa.

Razlog prost, Spendor... Ne, na (svoju, moram reci) zalost nisam kupac, cak ni potencijalni, ALI dugogodisnja znatizelja je bila prevelika, pa se vise nije dalo "odlagati"

Jeste pisano dosta o tome bas u ovoj temi, ali vlastito iskustvo je, barem meni, uvek bilo neprocenjiv faktoru u (pr)ocenjivanju "kvaliteta", pogotovo kada su zvucnici u pitanju, obzirom na visedecenijsko DIY iskustvo. Takodje, ovo je bila prilika da i kroz prizmu vlastitih IC-XLR kablova ciji zvuk jako dobro "poznajem", i opstepoznatih referentnih CD izdanja napravim neku paralelu sa svojim kucnim setupom. Naravno domacin je (iako mu je od starta bilo poznato da sa mnom nema trgovine) bio veoma gostoljubiv, druzeljubiv, i raspolozen za pustanje muzike razlicitih zanrova, manje ili vise zahtevnih za sam sistem. U krajnje opustenoj atmosferi, uz ZVUK koji je prosto mamio i trazio "daj jos, pustio jos ovo, samo jos... jos" nisam ni primetio da je umesto nekih pola sata-sat, koliko sam planirao da posvetim ovoj poseti, proteklo vise od tri sata, i da se vrlo, VRLO tesko bilo odvojiti od one sofe, sobe, zgrade...

Sto je najgore u celoj prici, sad kada bi trebao da kazem kakav je "pogon" bio, sta je sviralo, koji amp, cd, DAC... iskreno ne bih setio, jbg, godine...  :ph34r: 

Ali zvucnici... bogami, TAJ Spendor A9... on se prosto uklesao direkt u mali mozak, i tu bi nepravda bilo ne reci da se ostalo bez teksta, da umalo nije "puko lastis", a to se u ovim godinama meni zaista nije desilo odavno... ODAVNO  :order 

Ipak, necu ovde pisati svoje impresije zvucnom slikom, detaljima, prostorom, binom... vokalima, gitarom, klavirom, ORKESTROM ... necu jer jednostavno ne zelim da ovaj post bude shvacen kao bilo kakva reklama, niti nekakav "low level" marketing, da ne kazem slihtanje ljudima koje do juce nisam ni poznavao...

 

Ovo je samo jedan mali znak zahvalnosti (pre svega) SImi, kao domacinu "kuce" na odvojenom vremenu, i ulozenom trudu koji je rezultirao iskrenim osecanjem dobrodoslice bez obzira na cinjenicu da nisam ni kupac, ni (dojucerasnji) poznanik, vec... eto... tamo neki forumski 'bem li ga sta vec :D

A TAJ Spendor... paaaaaa, prosto receno... mene je TO zanimalo, ja otisao, malo smarao, cuo sta sam hteo, otisao zaista zadovoljan... maksimalno "ispostovan"  ;)

Simo, thanks ;)
 

Link to comment
Share on other sites

Sticajem okolnosti juce me nanese put do AV Impulsa.

Razlog prost, Spendor.

 Naravno domacin je (iako mu je od starta bilo poznato da sa mnom nema trgovine) bio veoma gostoljubiv, druzeljubiv, i raspolozen za pustanje muzike razlicitih zanrova, manje ili vise zahtevnih za sam sistem. 

Simo, thanks ;)

 

 

Један је Соник   :thumbsup2

 

http://www.youtube.com/watch?v=eOfpJ4ID53U

 

Uh, jbt...! 

Hvala.  :oops:

 

Ako koga zanima, sistem: amp Hegel H100, DAC Arcam D33 Super DAC. 

 

Меме занима Leben CS-300/CS-300XS

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ipak, necu ovde pisati svoje impresije zvucnom slikom, detaljima, prostorom, binom... vokalima, gitarom, klavirom, ORKESTROM ... necu jer jednostavno ne zelim da ovaj post bude shvacen kao bilo kakva reklama, niti nekakav "low level" marketing, da ne kazem slihtanje ljudima koje do juce nisam ni poznavao...

 

Ovo je samo jedan mali znak zahvalnosti (pre svega) SImi, kao domacinu "kuce" na odvojenom vremenu, i ulozenom trudu koji je rezultirao iskrenim osecanjem dobrodoslice bez obzira na cinjenicu da nisam ni kupac, ni (dojucerasnji) poznanik, vec... eto... tamo neki forumski 'bem li ga sta vec :D

 

carski post realno, i mozda mu jedino nije mesto u temi o spendoru, jer ja sad koji rado hocu da se nadovezem na ovo, nisam uopste bio u prici oko spendora, ali nikakvoj...

 

Bilo kako bilo, Sima je realno strasan momak. Iscimao se (nedelja, vreme rucku) da nas ugosti i da cujemo ono sto nas je zanimalo. 45min se naravno pretvorilo u 150min.

Ja jesam dosao u AVImpuls da ozbiljno razmotrim konkretnu trgovinu. Dobio sam par saveta, od kojih nijedan nije sluzio da mi sugerise da potrosim vise para nego sto sam planirao (stavise, ali necu sad o tome), vec vise da mi iz svog iskustva da neku celu sliku o upgrade-u na koji sam posao. Tog dana nisam dinar potrosio kod Sime, niti imam bilo kakvu obavezu niti dogovor da to uradim. Sve jedno, primljen sam i ugoscen bolje nego sto sam ocekivao, iskreno.

Da ne gnjavim dalje, a pogotovo da se ne slihtam nekome, ovde stajem. Ali pohvala i odlican utisak koji je vec u nekoliko situacija preprican, ostaje. Hvala Simi

Link to comment
Share on other sites

 

Bilo kako bilo, Sima je realno strasan momak. Iscimao se (nedelja, vreme rucku) da nas ugosti i da cujemo ono sto nas je zanimalo. 45min se naravno pretvorilo u 150min.

Ja jesam dosao u AVImpuls da ozbiljno razmotrim konkretnu trgovinu. Dobio sam par saveta, od kojih nijedan nije sluzio da mi sugerise da potrosim vise para nego sto sam planirao (stavise, ali necu sad o tome), vec vise da mi iz svog iskustva da neku celu sliku o upgrade-u na koji sam posao. Tog dana nisam dinar potrosio kod Sime, niti imam bilo kakvu obavezu niti dogovor da to uradim. Sve jedno, primljen sam i ugoscen bolje nego sto sam ocekivao, iskreno.

Da ne gnjavim dalje, a pogotovo da se ne slihtam nekome, ovde stajem. Ali pohvala i odlican utisak koji je vec u nekoliko situacija preprican, ostaje. Hvala Simi

 

Лепо ја напиÑах " Један је Сима".

 

ПÑ. Ðије реклама

 

Simo, a da poÄneÅ¡ da naplaćujeÅ¡ razgledanje devetki?  ;-)

 

Ðко то уради више не говорим Ñа њим и избацићу га из теÑтамента!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

"SluÄajno"  veÄeras posetio AV Impuls. Stigao im Spendor D7. Izgledaju prelepo.I onako neusvirani ,pravo iz kutije ,sa Exposure 2010 S2 kombinacijom integralca i CD player-a  zvuÄali su viÅ¡e nego interesantno.Zahvaljujem se Simi na odvojenom vremenu i gostoprimstvu. Pridružujem se paroli : jedan je Sonic- Sima "strahota"!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nikako da stignem da napisem kako se zavrsilo sa expo i marantzom.ostao je marantz.expo je sjajan amp ali ipak neizlazi iz klase slicno cenovnih pojacala.vrlo je interesantno da tri razlicita proizvodjaca unison,naim i expo za slicne pare nude samo tonske nijanse.jedan ima jaci bas drugi je vise in face.treci je otvoren preterano kao da su se proizvodjaci dogovorili koliko se dobija za odredjenu svotu novaca.neverovatno.pm16 je ipak bolji uredjaj jasno u slojevima popunjava prostor izmedju slusaoca i zvucnika.cujes sta je nazad,napred,izmedju i da sad nedavim.verovatno su za takvu razliku zasluzni i spendori.mozda i u najvecoj meri.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam.ja uvek kad kupim novi komad tehnike neprodajem stari dok se neuverim da nedegradiram sistem.jer sam se opekao par puta.tacno zvucnici daju najvece razlike.imao sam Canton ergo 70 pa uzeo bw cdm1.u koliko je bolje svirao mali bw.pa ma gold 20 i mali dynaudio contour 1.1.da kod zvucnika razlicitih firmi nisu nijanse u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ura, stigla je prolećna kolekcija Spendora u AV Impuls! Lepo smo se obukli i potrÄali da maÅ¡emo zastavicama, dok su momci goli do pasa istovarivali ogroman Å¡leper u Admirala Geprata. U brdu kutija su i novi Spendori D7, za koje se priÄa da su najbolji Spendori do sada!
 
Spendor%20Cafe%202%2001.jpg
 
Project 2 xperience Acryl Super Pack
 
Ovoga puta Sima nam je spremio jedan referentni gramofon. To je napucana verzija ProJect 2 xperience gramofona. Sprava mi se dopala na prvi pogled. Masivni akrilni plint je oslonjen na tri anti-rezonantne nožice od aluminijumskih konusa. Motor je na mekanom ovesu, bez Ävrstog kontakta sa kućiÅ¡tem. 
 
Montirana je Evolution verzija poznate 9cc karbon-fiber ruÄice - kada se kupuje odvojeno ova ruÄka koÅ¡ta skoro koliko i gramofon. Ležajevi su od teflona, teg je dampiran. Interesantan detalj je magnet na odmoriÅ¡tu ruÄke, koji privuÄe ruÄku i drži je u mestu. Kardanski mehanizam i baza ruÄke su predimenzionirani, tako da sprava izgleda impresivno i uliva poverenje.
 
Spendor%20Cafe%202%2002.jpg
 
Pro-Ject Phono Box RS
 
Ovo je najambiciozniji ProJect phono-preamp. Ima dual-mono konstrukciju i RCA i XLR terminale. Preamp ima sva zamisliva podeÅ¡avanja, izmeÄ‘u ostalog i varijabilnu impedansu za glave sa neobiÄnim prohtevima - na primer moj Benz, koji traži 200 oma. Omaža se može podeÅ¡avati u toku rada, na uvo, Å¡to je zaista interesantno i korisno. Ovo nije naivan preamp - koÅ¡ta oko 850 evra.
 
Spendor%20Cafe%202%2003.jpg
 
Spendor%20Cafe%202%2004.jpg
 
Leben cs 300xs
 
Moje ljubimÄe, božanstveni mali Leben, je cevaÅ¡ sa ruskim Sovtek 84-orkama i ima 2x15 vati. Ovo je nova i poboljÅ¡ana XS verzija. LebenÄe je veoma jednostavan integralac ali ima neke mogućnosti koje se retko sreću u lampaÅ¡ima - bass-boost komandu, izlaz za sluÅ¡alice i tape-monitor. Mali Leben, ljubi ga majka, koÅ¡ta oko 3200 evra. Å to se mene tiÄe, samo zbog prelepog retro izgleda vredi svaku paru!
 
Spendor%20Cafe%202%2006.jpg
 
Uz ProJect stiže veoma dobra Ortofon 2m Blue MM glava. Ova glava nije baÅ¡ za ljubitelje romantike - veoma je dinamiÄna i detaljna, i pogodna je za savremenu produkciju. Zato sam poneo i jedno aktualno izdanje - jazz-rap album Hipology, jako dobro snimljen i presovan vinil iz 2012.
 
Spendor%20Cafe%202%2008.jpg
 
U torbi su i Žak Luzije trio, Fela Kuti, Lafayette i Donald Byrd - originalno izdanje iz 1973. "Black Byrd" je veoma interesantna fuzija džeza i fanka, bogato orkestrirana produkcija, za ureÄ‘aje priliÄno zahtevan materijal. 
 
Spendor%20Cafe%202%2005.jpg
 
Spendor D7
 
Zbog njih smo doÅ¡li! Ovi Spendori se po ceni nalaze izmeÄ‘u A6 i A9 modela. Ako sam dobro razumeo A serija ima moderniji zvuk, dok je D serija viÅ¡e old-school. OdliÄno, to me zanima - sa A9 sam bio totalno oduÅ¡evljen, a ako D serija ima vintage prizvuk - joÅ¡ bolje! Ovi zvuÄnici su uraÄ‘eni precizno kao klavir, imaju finiÅ¡ kao klavir i koÅ¡taju kao klavir - oko 5 hiljadarki.
 
Već posle par minuta svirke bilo je jasno - ovo jeste hi-end. Kutije emituju zastraÅ¡ujuće moćan ali kontrolisan i plemenit zvuk. Sve egzaltirane recenzije su taÄne i potpuno osnovane. Iako skromne po veliÄini, ove sedmice mogu da izaÄ‘u na crtu Pecassovim Kvadovima i Anubisovim hornama. U ovoj ligi razlike su u nijansma i svode se na liÄni ukus. Da li su bolji Spendori A9 ili D7 ne bih mogao da se odluÄim, ali nije ni bitno - i jedne i druge kutije su Äista Äarolija.
 
Spendor%20Cafe%202%2007.jpg
 
Epos Elan 30
 
Na Simin nagovor posluÅ¡ali smo i Elan 30 - veoma dobre Epos kutije po izuzetno dobroj ceni: za 1350 evra dobije se podna kutija koja je za te pare pefektna. Zvuk je Ävrst, rokerski - Elanima treba neki moćan tranzistorac da ih napuni strujom i žurka može da poÄne. Ko sluÅ¡a tvrÄ‘u muziku novije produkcije neka obavezno razmisli o ovim Eposima.
 
Spendor%20Cafe%202%2009.jpg
 
Spendor A3
 
Ipak, pravo iznenaÄ‘enje Sima nam je ostavio za kraj. Ovi mali Spendori su nas, potpuno neÄekivano, ostavili bez daha! Kada se priÄa o spravama volim da znam koliko koÅ¡taju - to je važno da bi se stekao uvid u klasu kojoj ureÄ‘aj pripada. Spendori A3 koÅ¡ataju oko 1600 evra. Nije malo, ali mislim da je teÅ¡ko, ako ne i nemoguće, pronaći ovako muzikalne kutije za taj novac. Naravno, kroz njih se osećao i Leben, ali to je nepogreÅ¡ivo Spendor zvuk - otmen, topao, romantiÄan. Mali Leben je prosto savrÅ¡en za ove kutije. Možda je teranje sedmica sa ovim Lebenom ipak bilo preambiciozno - za velike Spendore treba ići na Leben CS 600, ali za manje modele CS 300 je taman. 
 
Spendor%20Cafe%202%2010.jpg
 
Zahvaljujemo se Simi na hi-end vikendu za pamćenje  :wave2  :wave2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Radni dan...najbolje vreme da se pobegne iz ludnice u svet HiFi-a...jedna od ''prednosti'' nas ''privatnika'' - nemamo radno vreme...

Upadam u AV impuls da poslušam Spendor D7. Sedam na dobro poznato mesto. Sima odlazi da skuva kafu...valjda će doneti i nešto žešće..

Prvi put u poÄinjem da se osećam neprijatno. Ne znam Å¡ta je u pitanju, podilazi me jeza... Vrlo brzo shvatam o Äemu je reÄ. Sa police me posmatra ekipa koja deluje kriminogeno:

 

HEGEL H300- se mrÅ¡ti sa police...ja skanjam pogled...pomislih Å¡ta hoće ovaj snagator od mene ?...on kao da mi je proÄitao misli: ''...You Talkin' me?...'', sklanjam pogled neću da se kaÄim...pogled skrećem levo:

 

PRO JECT 2 XPERIENCE ACRYL- ruÄka 9cc evolution izgleda kao piÅ¡tolj uperen u moju glavu: ''...this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow you head clean off, you've gotta ask yourself a question: "Do I feel lucky?" Well, do ya, punk?...'' sa svake strane stoji po jedna grdosija od telohranitelja:

 

SPENDOR D7- gledaju me i podrugljivo pitaju: ''...sta si se usrao?...''

 

Vraća se Sima...u pravo vreme prekida agoniju...pušta CD (expo transport+arcam super dac)...

...i tu prestaje film i POÄŒINJE MUZIKA !!!

 

 

Šta reći...teško je opisivati zvuk (bar meni)...

 

HEGEL H300 je novi Å¡meker u gradu...ogromna, gromna zaliha snage, ali u isto vreme i preciznost, prefinjenost, dinamika i Å¡to je najvažnije prirodnost. To je onaj zvuk koji najviÅ¡e volim, zvuk koji krasi neverovatna LAKOĆA izvedbe...ovo druÅ¡tvo ureÄ‘aja sa sjajnom sinergijom kao da poruÄuje: '' Nama je lako da sviramo. Mi sviramo iskljuÄivo iz ljubavi i zbog uživanja.''. Ne volim taj termin, ali moram da kažem da sistem deluje ''neutralno'' u najboljem smislu te reÄi: to je ta muzika, to su ti muziÄari, to je ta scena i po dubini i po Å¡irini...

SPENDOR D7- dodjoh zbog njih a zaljubih se u HEGEL H300... Sjajni zvuÄnici...odliÄna sinergija sa H300...u svemu je opravdao veoma visoko postavljena oÄekivanja!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...