Jump to content


Spendor Café


Milos A

Recommended Posts

Hvala Duracell. :)

Nova cena za SA1 od 01.04.2013. je 1.900 Eura bez stalaka.

Kazem nova jer je review sa linka radjen 2009. godine i tada je cena u USA bila cca 2300$. U to vreme je SA1 kod nas kostao (promotivna cena) ako se dobro secam oko 1350e... Od tada je Spendor mislim 2x dizao cene.

 

 

 

Dvaputa su dizali cene, al' nisu morali baš (skoro) dvaput da je podignu.

 

Da, cena beÅ¡e neÅ¡to preko hiljadu jevara, dok sam joÅ¡ razmiÅ¡ljao o tom zvuÄniku. Izvanredan, ali preskup.

Link to comment
Share on other sites

Dvaputa su dizali cene, al' nisu morali baš (skoro) dvaput da je podignu.

 

Da, cena beÅ¡e neÅ¡to preko hiljadu jevara, dok sam joÅ¡ razmiÅ¡ljao o tom zvuÄniku. Izvanredan, ali preskup.

 

Rase, njihova cena u momentu kada su se pojavili u AV Impulsu je bila za 10-ak% niza od one koju Spendor preporucuje kao MP cenu na britanskom trzistu. Cene Spendor ( i ne samo Spendora) su osetno vise u kontinenalnom delu Evrope. Koga zanima neka pogleda cene u Nemackoj, Bugarskoj, Rumuniji... da ne nabrajam dalje.

Cena SA1 kad se pojavio je u Americi bila cc 2300$ tj cca 1600e. Iz te perspektive, cena za SA1 nije otisla u orbitu. To sto je kod nas u jednom trenutku ona bila daleko niza, nije za poredjenje. Ta cena je bila ponudjena u jednom kracem vremenskom periodu. Ko je iskoristio priliku, iskoristio je. Ko nije, jbg..

Trend rasta cena je na zalost nasa svakodnevnica kako u hifi tako i sire. Sondek je vec u vise navrata ukazivao na skok cena kod Naim-a... Nisu to usamljeni slucajevi. Cene su podigli svi: Neat, Epos, Creek, Spendor, Exposure, Hegel, ProJect... Cene su podignute  kod drugih distributera: Audiolab, Accuphase, CA, Electrocompaniet.... da ne nabrajam dalje. To je ono sto sam primetio prateci cenovnike drugih distributera. Sigurno da takvih primera ima mnogo vise, ovih sam se setio onako "iz rukava". 

Link to comment
Share on other sites

Poznat mi je trend porasta cena, bar u onom delu koji mene zanima, ali mi nije namera bila da se u postu osvrnem na politiku cena, niti proizvoÄ‘aÄa, niti distributera, AV Impulsa u ovom sluÄaju, a poznato mi je i da se trudite. ViÅ¡e je to bila bittersweet konstatacija, gde u prvoj reÄenici možda fali smajli.

Podatak da se u nekom trenutku ipak radilo o promotivnoj ceni, samo poskupljenje Äini realnijim, ali ne menja poslednji iskaz u mom prethodnom postu.

Link to comment
Share on other sites

Ako cene sliÄno "skromne" kao za A9, popij prvo Bromazepam od 3 mg, pa ako on ne bude dovoljan da smanji anksioznost, uzmi Lorazepam od 2.5 mg. :heat

Kod nas na selu možeš kuću da sazidaš po ceni jednog para A9... lalab.gif

 

Kod mene u Starom Slankamenu u vikend naselju se za 2000 eura prodaju citave vikendice, sve sa vinogradom i kiselim grozdjem!

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da znam samo cime pravdaju toliku cenu? Za tako malen zvucnik toliko bezobrazno visoka cena! Ostrvski prevaranti!

 

Svetskom krizom!  :)

 

Nisu samo ostrvljani ti koji dižu cene, rade to i u Japanu i u kontinentalnom delu Evrope i Ameri. ÄŒitao skoro Älanak o Burmester 111 musiccenter-u, kada sam video cenu zgrozio sam se. 25000 funti!!!!

Eeeee kupiš ozbiljan auto za te pare.

 

Generalno cene hifi-ja su bezobrazno porasle u poslednje dve tri godine. Po meni niÅ¡ta tu nema inovativno (bar Å¡to se tiÄe zvuÄnika, pojaÄala, gramofona....) da bi rasle cene već naprotiv, trebalo bi da su manje.

 

A Å¡to se tiÄe kuća po naÅ¡im manjim gradovima, a naroÄito varoÅ¡icama i selima to su nerealno niske cene. Za onoga ko hoće da kupi dobro je a za onoga ko bi da proda loÅ¡e. Hoću da kažem da na FruÅ¡koj gori vikendica sa 10 ari placa koÅ¡ta koliko Accuphase e-460 pojaÄalo. Ne ide.

Link to comment
Share on other sites

Svetskom krizom!  :)

 

Nisu samo ostrvljani ti koji dižu cene, rade to i u Japanu i u kontinentalnom delu Evrope i Ameri. ÄŒitao skoro Älanak o Burmester 111 musiccenter-u, kada sam video cenu zgrozio sam se. 25000 funti!!!!

Eeeee kupiš ozbiljan auto za te pare.

 

Generalno cene hifi-ja su bezobrazno porasle u poslednje dve tri godine. Po meni niÅ¡ta tu nema inovativno (bar Å¡to se tiÄe zvuÄnika, pojaÄala, gramofona....) da bi rasle cene već naprotiv, trebalo bi da su manje.

 

A Å¡to se tiÄe kuća po naÅ¡im manjim gradovima, a naroÄito varoÅ¡icama i selima to su nerealno niske cene. Za onoga ko hoće da kupi dobro je a za onoga ko bi da proda loÅ¡e. Hoću da kažem da na FruÅ¡koj gori vikendica sa 10 ari placa koÅ¡ta koliko Accuphase e-460 pojaÄalo. Ne ide.

 

Prijatelju (ako mogu da te nazovem teko posto vidim da delimo slicno misljenje)! I tuzno i istinito! :sad:

 

Btw: Skoro sam pazario polovan A42 i zezno se! Izvikana mala kutija sa malim bas drajverom bes ''basa''!  Uveren sam da mi u mom problemu ne bi pomogo ni taj patuljasti Spedorcic od 2000 Evra, jednostavno iz malih bass drajvera ne izlazi dubok bass! Zato i postavljam pitanje: ''cime pravdaju toliku cenu''? Sta kao lepi su? Pa dobro..jesu, ruku na srce..stvarno su lepi! Eto, to vam je logika po kojoj bar ja funkcionisem! Vi se sa ovim ne morate sloziti, ili...???

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da znam samo cime pravdaju toliku cenu? Za tako malen zvucnik toliko bezobrazno visoka cena! Ostrvski prevaranti!

 

Ne placa se tu kolicina utrosenog materijala nego znanje i izuzetan rezultat.  ;)

 

 

 

Kod mene u Starom Slankamenu u vikend naselju se za 2000 eura prodaju citave vikendice, sve sa vinogradom i kiselim grozdjem!

 

To je odraz krize u kojoj zivimo a ne pokazatelj stvrnog stanja i ogledalo realnih vrednosti. :)

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju (ako mogu da te nazovem teko posto vidim da delimo slicno misljenje)! I tuzno i istinito! :sad:

 

Btw: Skoro sam pazario polovan A42 i zezno se! Izvikana mala kutija sa malim bas drajverom bes ''basa''!  Uveren sam da mi u mom problemu ne bi pomogo ni taj patuljasti Spedorcic od 2000 Evra, jednostavno iz malih bass drajvera ne izlazi dubok bass! Zato i postavljam pitanje: ''cime pravdaju toliku cenu''? Sta kao lepi su? Pa dobro..jesu, ruku na srce..stvarno su lepi! Eto, to vam je logika po kojoj bar ja funkcionisem! Vi se sa ovim ne morate sloziti, ili...???

 

Ne znam u kolikom prostoru živiÅ¡ i kakva su ti oÄekivanja od basa iz male kutije...

 

Link za test SA1 u Stereophileu ostavio je Sonic na jednoj od prethodnih strana ove teme, a taj test ukljuÄuje i merenja i komentare na rezultate merenja i oni su sasvim jasni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  Zna li neko od vas citalaca ima li u Srbiji servisera za Spendor ?

 

Limes1, juce si mi, nesto posle 19h, poslao PM i ja sam ti oko 19i30h na isti odgovorio.

Evo "quote" PM dole.

 

 

Ovlasceni serviser za Spendor zvucnike je NN Acoustics - Nenad Napijalo 

http://www.nnacoustics.com/contact.php

 u koliko bude potrebna jos neka informacija ili pomoc, stojimo na raspolaganju.

 

Pozdrav,

Sima

 

U medjuvremenu sam kontaktirao i Mr Rob Coe iz Spendor-a koji je ljubazno ponudio svu neophodnu pomoc u vezi zamene middriver-a na tvom A5 zvucniku.

 

Korespodenciju mozemo nastaviti na PM ili na zvanicni mail [email protected]. Po zelji. :)

 

Pozrav,

Sima

AV Impuls

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko minuta mi se email-om ponovo javio Mr Rob Coe iz Spendor-a. Poslao je cene za nove drajvere i ponovio spremnost da brzo i efikasno pomogne vlasnicima Spendor zvucnika u slucaju bio kakvih problema.

Spendor ocigledno ima odlican customer support sto je za svaku pohvalu. :)

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko minuta mi se email-om ponovo javio Mr Rob Coe iz Spendor-a. Poslao je cene za nove drajvere i ponovio spremnost da brzo i efikasno pomogne vlasnicima Spendor zvucnika u slucaju bio kakvih problema.

Spendor ocigledno ima odlican customer support sto je za svaku pohvalu. :)

Samopromocija

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da treba distributerima da zabranimo pisanje po fan club temama... ova tema je unistena... umesto da bude mesto za okupljanje ljubitelja ovog brenda, pretvorila se u samopromociju.

A kako ces da provjeris da je fan pravi fan a ne kucna pomocnica? Meni je puno razumljivije da prodavac hvali nego oni fanovci 'bez interesa'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...