Jump to content


Spendor Café


Milos A

Recommended Posts

Koliko puta cemo jos proci kroz etiketiranje I vredjanje clanova, kroz pljuvanje po brendovima izazvano licnim animuzitetom prema distributeru? Ima l Kraja toj agoniji?

 

 

O Äemu ti piÅ¡eÅ¡?

 

Pitam Miroslava kako to da je ranije napisao da ni jedan Spendor nije sluÅ¡ao, a onda da SP100 zvuÄi savrÅ¡eno?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ProÄitao sam test za SP100R2, i iskidao se od smeha na zakljuÄak nakon merenja by John Atkinson: http://www.stereophile.com/content/spendor-classic-sp100rsup2sup-loudspeaker-measurements

 

Impedanca i faza su lelujave do bola, bass podruÄje je predampirano, .......

 

 

(impedansa na federima :P ) Sto odprilike govori da je lampa najbolji izbor za spendor classic seriju!?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kao bivsi vlasnik vise modela Rogers zvucnike, vec duze vreme trazim nesto novije, sto bi odradilo ako ne isto barem slicno tog originalnog BBC sounda.Harbeth i Spendor su mozda jedini kandidati,kupovina novih mozda nije problem(za neko),ali polovnjaci su pravo bingo(za obicne smrtnike).Pre neko vreme ponudili su mi par godina stari Spendor sp 2/3r2 za normalnu cenu???

Nikad nisam otisao da poslusam! neznam zasto? danima sam buljio u net i gledao te shit boje kabineta i pitao sam se mogu li gledati :evil: smrt u oci svaki dan,mozda sam se plasio da mi ne zazvuce djavoski dobro pa da ih moraaam kupiti, neznam,cudna stvar???

Da bi se radilo o starijim(jeftinim) mozda bi bilo lakse ali kad je papreno skupo?

Imao neko slican problem :roll:  ?

Link to comment
Share on other sites

"par godina stari Sp2/3R2"?

R2 je aktuelna revizija i zvanicno se proizvodi od 2011, znaci dve godine. To mora da je bila revizija R u pitanju, inace sledeci put nemoj oklevati vec idi poslusaj cuveni BBC prirodan i koherentan zvuk. U retro izgledu je dodatna draz i naravno tradicija koja ce nadam se jos dugo trajati.

Link to comment
Share on other sites

"par godina stari Sp2/3R2"?

R2 je aktuelna revizija i zvanicno se proizvodi od 2011, znaci dve godine. To mora da je bila revizija R u pitanju, inace sledeci put nemoj oklevati vec idi poslusaj cuveni BBC prirodan i koherentan zvuk. U retro izgledu je dodatna draz i naravno tradicija koja ce nadam se jos dugo trajati.

Sigurno je r2,kupio ga je unuk mog prijatelja pre mesec dana,mozda ako sam uistinu zeleo vec bi bili kod mene! sada motrim Harbeth.pricaju da ima vise od BBS duha u sebi,bar tako pise po engleskih foruma..

Link to comment
Share on other sites

danima sam buljio u net i gledao te shit boje kabineta i pitao sam se mogu li gledati :evil: smrt u oci svaki dan,

Imao neko slican problem :roll:  ?

 

Ne. Prepoznatljive klasik/retro Spendor SP2/3R2 kutije izgledaju odliÄno. Idu uz svaki prostor. Osim ako si nakrcao sobu Å¡arenom IKEA ivericom - onda traži B&O, Bose i sliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Ne. Prepoznatljive klasik/retro Spendor SP2/3R2 kutije izgledaju odliÄno. Idu uz svaki prostor. Osim ako si nakrcao sobu Å¡arenom IKEA ivericom - onda traži B&O, Bose i sliÄno.

Milose!!! Zamisli taj Spendor u rosewood varijantu,sigurno bi bio i klasik i retro i puno ljepsi,vidis kod Harbethe nije potrebna A,B ili D serija da se brand bolje promovisao, ipak lice prodaje cice.

Uostalom sta ce Spendoru A serija? da slici na proAca?

Link to comment
Share on other sites

Sigurno je r2,kupio ga je unuk mog prijatelja pre mesec dana,mozda ako sam uistinu zeleo vec bi bili kod mene! sada motrim Harbeth.pricaju da ima vise od BBS duha u sebi,bar tako pise po engleskih foruma..

 

Harbeth zvuci svetlije za nijansu, dok nova R2 revizija spendora zvuci neutralnije nego ranije. Sve je to stvar ukusa, spendor se ne eksponira na internetu koliko harbeth, slusao sam novi monitor 30.1 dobar je ali original 30 je bolji, radi analognije i linearnije, prirodnije i u tom smislu naginje ka spendoru.

Link to comment
Share on other sites

Milose!!! Zamisli taj Spendor u rosewood varijantu,sigurno bi bio i klasik i retro i puno ljepsi,vidis kod Harbethe nije potrebna A,B ili D serija da se brand bolje promovisao, ipak lice prodaje cice.

Uostalom sta ce Spendoru A serija? da slici na proAca?

 

Harbeth nema A seriju ali ima HL sto je komercijalna verzija monitor serije, ali su zadrzali isti izgled pa ljudi, oni koji ne prate, sve to posmatraju isto.

Slusaj spendore A5 i A9, bice ti sve jasno.

Link to comment
Share on other sites

Harbeth nema A seriju ali ima HL sto je komercijalna verzija monitor serije, ali su zadrzali isti izgled pa ljudi, oni koji ne prate, sve to posmatraju isto.

Slusaj spendore A5 i A9, bice ti sve jasno.

Molim te Neboja objasni mi razlike izmedju HL i monitor serije?ja znam da je razlika samo u finishu i konektore...

Nije rasprava oko serije!!!vec sam napomenuo da trazim noviji zvucnik sa BBC soundom,jeli ta A serija od Spendora superiornija od classik u tom pogledu?

Samo pitam?

Link to comment
Share on other sites

Najveca razlika, izmedju ostalog je u visokotoncima gde je u monitor seriji soft dome, mislim seasov, a u hl metal dome i to je cujno ocigledno na kilometar, takodje u monitor seriji su noviji radial bas drajveri..

Serija A kod spendora je komercijalna serija, medjutim model A9 je izuzetno ozbiljan zvucnik, imas testove na internetu. Serija CLASSIC je perjanica firme, model 2/3 kroz svoje revizije je godinama unazad u what hi-fiu u best buy klasi, takodje je i u hifi choiceu dobio isti status za 2011 god. i pobednik je jednog grupnog super testa! Godinama je cuveni Martin Colloms koristio taj zvucnik, izmedju ostalih, u raznim svojim testovima. Modeli A5, A6 i A9 takodje su u what hi-fiu proteklih godina bili u best buy klasi, mada su po meni A5 i A9 izbor br1 u toj seriji.

Link to comment
Share on other sites

Najveca razlika, izmedju ostalog je u visokotoncima gde je u monitor seriji soft dome, mislim seasov, a u hl metal dome i to je cujno ocigledno na kilometar, takodje u monitor seriji su noviji radial bas drajveri..

Serija A kod spendora je komercijalna serija, medjutim model A9 je izuzetno ozbiljan zvucnik, imas testove na internetu. Serija CLASSIC je perjanica firme, model 2/3 kroz svoje revizije je godinama unazad u what hi-fiu u best buy klasi, takodje je i u hifi choiceu dobio isti status za 2011 god. i pobednik je jednog grupnog super testa! Godinama je cuveni Martin Colloms koristio taj zvucnik, izmedju ostalih, u raznim svojim testovima. Modeli A5, A6 i A9 takodje su u what hi-fiu proteklih godina bili u best buy klasi, mada su po meni A5 i A9 izbor br1 u toj seriji.

Hvala na odgovoru, ma da mene licno(u zadnje vreme) ne zanima koji je visokotonac ili vesanja ili bilo koji tech. podatak za zvucnik koji nikad nisam cuo.To sto pise po WHF i HFC za njihova uparenja,best buy i recomendation nije relevantno,u to sam se puno puta uverio(kod kuce ne u radnji).

To su samo obicni ljudi ko sve nas kojima je posao da nama "usijanim glavama" uguraju jos koju zvezdicu pa da sanjamo ljepse pod oblacno nebo.

Spendor 2/3 nisam kupio zbog izgleda,,,pa i da imao reviziju u New york times....

Link to comment
Share on other sites

Vrlo cenim Spendor, nikad loÅ¡ a samo dobar zvuk sam Äuo da izlazi iz ovih kutija.
Model iz Classic R2 serije i to SP100R² bi bio osnova za sistem iz snova... 

ÄŒuo sam ih kako rade u BFA Tulip / BFA Tube DAC varijanti sa pasivnim strujnim kondicionerom Audience Response aR6 (Äini mi se) na Hi-Files Show-u pre par godina i imam samo reÄi hvale.
Osim malÄice boxy sounda (doduÅ¡e sluÅ¡ao sam ih prvog dana sajma, Äuo sam da je sledećeg dana zvuk bio joÅ¡ bolji) - od moćnog i punog basa, izvanredne sredine do visokih tonova sve je bilo bez greÅ¡ke. 

 

Iako volim zvuÄnike drugaÄijeg dizajna, ovaj bih udomio bez problema i želje da ih uskoro menjam.

Sima Sonic bi, siguran sam, za amplifikaciju predložio svoj ljubljeni i "ne diraj mi" Exposure, ali ja bih ih ipak za moju dušu upario sa Electrocompanietom.
Ja ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima... ali sam nedavno vrlo sliÄan zvuÄnik sluÅ¡ao kod jednog beogradskog servisera na EC AW250 R snagaÅ¡u i EC 4.8 preampu - i zvuÄalo je izvanredno.

post-17167-0-20256200-1378717672_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Radi se i u orahovini, meni licno najlepsi finis a crni black ash najruzniji. Frekventna kriva u srednjem - visokom opsegu CLASSIC serije je oduvek pratila QUAD ESL. Nekom ko je navikao na konvencionalne zvucnike to mozda zvuci "tamno", medjutim rec je o sirovo prirodnom zvuku posle koga skoro sve sa iole istaknutim visokim zvuci neprirodno i komercijalno. Ovde je kljucna stvar u dobrom balansiranju sistema, znaci sto neutralnija elektronika i kablovi su izbor za spendor. Ko voli malo svetliji zvuk, ali ne toliko na ustrb finog balansa po kojem je spendor poznat i u nizim serijama, nek poslusa neki model iz A serije.

Link to comment
Share on other sites

Clasic serija svira malo tamno za moj ukus.

 

Inace Clasic serija se radi i u crnom finisu. Par stranica ranije na threadu ima postavljena slika sa McIntosh pojacalima i crnim Spendorima SP100.

Moguće da Classic svira malo tamnije, ali to je zvuk koji mi najviÅ¡e prija. Ne volim svetao zvuk jer nije prirodan i to je razlog Å¡to sam se trenutno skrasio sa Avalonima koji su mi "taman" (ili Å¡to bi Turci rekli tamam)  :listen

I da, crni finiÅ¡ nikako :evil:  Ako je već Classic onda samo u prirodnom finiÅ¡u, to je prosto nerazdvojivo od suÅ¡tine dizajna ovakvih kutija - jer ih Äini jedinstvenim.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo cenim Spendor, nikad loÅ¡ a samo dobar zvuk sam Äuo da izlazi iz ovih kutija.

Model iz Classic R2 serije i to SP100R² bi bio osnova za sistem iz snova... 

ÄŒuo sam ih kako rade u BFA Tulip / BFA Tube DAC varijanti sa pasivnim strujnim kondicionerom Audience Response aR6 (Äini mi se) na Hi-Files Show-u pre par godina i imam samo reÄi hvale.

Osim malÄice boxy sounda (doduÅ¡e sluÅ¡ao sam ih prvog dana sajma, Äuo sam da je sledećeg dana zvuk bio joÅ¡ bolji) - od moćnog i punog basa, izvanredne sredine do visokih tonova sve je bilo bez greÅ¡ke. 

 

Iako volim zvuÄnike drugaÄijeg dizajna, ovaj bih udomio bez problema i želje da ih uskoro menjam.

Sima Sonic bi, siguran sam, za amplifikaciju predložio svoj ljubljeni i "ne diraj mi" Exposure, ali ja bih ih ipak za moju dušu upario sa Electrocompanietom.

Ja ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima... ali sam nedavno vrlo sliÄan zvuÄnik sluÅ¡ao kod jednog beogradskog servisera na EC AW250 R snagaÅ¡u i EC 4.8 preampu - i zvuÄalo je izvanredno.

Zamoli Simu da Ti ih pusti na Lebenu CS600. Nećeš dalje tražiti.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da Classic svira malo tamnije, ali to je zvuk koji mi najviÅ¡e prija. Ne volim svetao zvuk jer nije prirodan i to je razlog Å¡to sam se trenutno skrasio sa Avalonima koji su mi "taman" (ili Å¡to bi Turci rekli tamam)  :listen

I da, crni finiÅ¡ nikako :evil:  Ako je već Classic onda samo u prirodnom finiÅ¡u, to je prosto nerazdvojivo od suÅ¡tine dizajna ovakvih kutija - jer ih Äini jedinstvenim.

 

ja Avalon da prostis dozivljavam kao zvucnik svetlijeg karaktera, ne (pre)svetao ali svakako sa "ove nstrane neutralnosti".

 

Na Spendor sajtu upravo videh da vise nemaju black ash vec samo dark walnut kao opciju uz standardni cherry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...